לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2004, 23:19
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ZigZag שמתחילה ב "בהנחה שקיבלת זימון"

(אני מניח שאתה מדבר על עתודה אקדמית.)

יתרונות:
  • אתה מקבל הזדמנות לעשות תואר אקדמי מיד אחרי בית ספר כשהחומר עוד טרי אצלך בראש ואתה עדיין זוכר איך ללמוד.
  • הצבא מקל עליך מאוד בתשלום שכר הלימוד (אני לא בטוח אם הצבא משלם את כל השכר לימוד או רק את חלקו. בכל מקרה, הוא משלם לך חלק לא מבוטל).
  • אתה מגיע לצבא ומקבל הצבה בתפקיד שמתאים לנושא שלמדת באוניברסיטה. זה בד"כ ג'וב טוב יחסית. דרגת קמ"א (קצין מקצועי אקדמאי), משכורת לא רעה בקבע... בקיצור, תנאים ממש לא רעים.
  • הצבא מאד זקוק לעתודאים. במילים אחרות, יש לך הזדמנות לתרום בלי לסכן את התחת שלך בקרבי.
  • כהמשך לנקודה הקודמת - אתה לא צריך לדאוג מלהיתקע בתפקיד קרבי ולחטוף כדור בראש.
חסרונות:
  • אתה מתחייב לחתום קבע ל - 3 שנים, מה שמסתכם ב - 6 שנים בצבא. אני מניח שיש לך דברים חשובים יותר לעשות בחיים שלך מאשר לשרוף 6 שנים בצבא...
  • אתה מגיע לצבא בגיל מבוגר יחסית. כולם סביבך ילדים בני 18, ורק אתה סבא בן 21/22. נוסף על זה, תחשוב איזה בסה זה לחייל בן 22 עם תואר ראשון להיתקע עם איזו מפקדת בת 19 שהוא צריך לציית לה. Major bummer.
זה בטח לא כל מה שיש לדעת על עתודה, ואני לא יכול להבטיח לך שהכל פה לגמרי נכון, ככה שאם אתה באמת מתלבט, עדיף שתלמד על זה מגורמים קצת יותר מוסמכים. לדוגמא, כמו שאמרו לך פה, לך ליום עיון של העתודה.

אגב, אני רוצה להשתמש בהזדמנות הזאת כדי לשאול שאלה משלי בנושא:

האם אני יכול לבקש עתודה אפילו אם לא קיבלתי זימון, או שלא קיבלת - נדפקת?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2004, 13:54
  ר ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אין לי כותרת....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי qolo שמתחילה ב "מתלבט לעתודה"

בעיקרון אחד היתרונות הגדולים ביותר זה שאתה נשאר ילד עוד כמה שנים שזה לא רע בכלל, אבל זה רק דחיית הקץ.

בגדול עתודה מתחלקת לשניים עתודה אקדמאית ועתודה טכנולוגית, לדעתי עתודה טכנולוגית זה בזבוז זמן, כי ברוב המקרים הסטודנט משלם לעצמו את הלימודים ועוד חותם קבע, התוספת שתקבל לקבע בתור הנדסאי לא כזאת שווה...
לעומת זאת עתודה אקדמאית זה לא רע בכלל.
לפני שנתיים שלמו את כל שכר הלימוד היום משלמים רק 85% ממנו שזה גם יפה.
כשתתגייס לצבא רוב הסיכויים שתהיה קצין ותרוויח משכורת גבוהה משל שאר החיילים גם בסדיר ובמיוחד בקבע ( משכורת חמש ספרתית אם אתה רוצה מספרים). אגב, צה"ל עכשיו נכנס לתהליך של ביטול כל דרגות הקמ"א כי זה פשוט מטומטם, אז אתה תעשה קורס קצינים.
אני אתקן את slavak זה לא מדוייק שכולם סביבך ילדים, אתה מתגייס עם כל החבר'ה שלך מהלימודים ככה שזה יוצא בסדר אבל הבאסה זה שיהיו לך מפקדים שקטנים ממך.

אחד החסרונות הגדולים בעתודה הוא שאתה בעצם בוחר את המקצוע שלך בגיל נורא מוקדם והרבה פעמים אתה תשב מול הספרים והמחברות תתכונן למבחן אכזרי ותחשוב לעצמך למה בעצם אתה צריך את כל החרא הזה זה אפילו לא מעניין...

ושוב אני אתקן את slavak אחד החסרונות הגדולים ביותר זה שאתה לא תוכל ללכת לקרבי.
שתלך לטקסי סוף מסלול של חברים שלך ותראה איך הם חוזרים הביתה מאושרים וגאים בעצמם אתה תחזור לספרים ולמחברות ותרגיש איזשהו סוג של פספוף

עניין של גישה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר