לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2008, 13:56
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי תקיפה הכורים באיראן

בכל אמצעי התקשורת מצוטטים הגנרלים הדגולים מופז וברק ,על כך שלא יהיה מנוס מתקיפת הכור האטומי באיראן.
אני מקווה בשם כל תושבי ישראל שמדובר במס שפתיים בלבד.
משום שכל ילד מבין שהצבא " החזק" ביותר במזרח התיכון על פי דברי ברק השבוע , ללא סיוע של כל המעצמות ולא רק ארה"ב, לא מסוגל ולא יכול להכריע את הצבא האירני והנקמה תיהיה כואבת מאד וזאת בלשון המעטה!!!!!!!!!!!!!!!!!.
בני הרטמן ידידי כתב אומנם שהקם להורגך השכם להורגו.. ואני מסכים איתו אך בנסיבות אחרות.
במציאות הקיימת כיום אין שום סיכוי לצבא מודל 2006-2008 שלא הצליח להכריע שני גדודי חיזבאלה, או את המילציות של החמאס בעזה ,להכריע את הצבא האיראני שהוא אחד מהצבאות החזקים בעולם עם ארסנל נשק אדיר ומוטיבציה דתית ללא גבול.
אני פונה לכל מקבלי ההחלטות ומבקש תתקררו, תשתו מים ,תשאפו אויר לפני שאתם מקבלים החלטה שתשפיע באופן גורלי על כולנו
במידה ותחליטו להמשיך בקו שלכם מחכה לנו " נקניק" שהשעות הראשונות של מלחמת יום הכיפורים הם נקניקיה לעומתו..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2008, 14:10
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "תקיפה הכורים באיראן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דני קריאף
כל ילד מבין שהצבא " החזק" ביותר במזרח התיכון על פי דברי ברק השבוע , ללא סיוע של כל המעצמות ולא רק ארה"ב, לא מסוגל ולא יכול להכריע את הצבא האירני והנקמה תיהיה כואבת מאד וזאת בלשון המעטה!!!!!!!!!!!!!!!!!.

אין שום סיכוי לצבא מודל 2006-2008 להכריע את הצבא האיראני שהוא אחד מהצבאות החזקים בעולם עם ארסנל נשק אדיר ומוטיבציה דתית ללא גבול.

.

אמנם אין לי אלפית מניסיונך או מחוכמת החיים של ילד ממוצע במחנה פליטים בעזה (וראה קרייף, ד., ב - http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...408#post2873408 ), אז יש לקחת את מגבלותי המובנות, אבל (ובהתעלם מהתוכן הפוליטי והלא שייך לפורום זה בהודעתך נטולת הכותרת העניינית) - על מה אדוני מדבר בציטוט דלעיל?

הייתי מציע לך לאמץ באופן אישי את המלצתך ככתוב (ובשינוי זעיר):

" תתקרר, תשתה מים ,תשאף אויר לפני שאתה כותב

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 11-07-2008 בשעה 14:24.
ישן 11-07-2008, 14:10
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

אני לא חושב שמישהו מתכנן להכריע את איראן, גם כשתקפו את הכור בעיראק לא הלכו על הכרעת הצבא העיראקי הבלתי מנוצח (ש10 שנים לאחר מכן התפורר כמו כיסא מוכה טרמיטים...).

וכך אני מניח היה גם בעת התקיפה שביצענו לפי פרסומים זרים בסוריה.

ובכלל מה עדיף לשבת בחיבוק ידיים בזמן שאיראן מייצרת נשק גרעיני תוך כדי איומים ברורים על עתיד מדינת ישראל? ואח"כ לחיות תחת איום מתמיד ואולי אפילו להגיע למצב שבו באמת נושמד?

דווקא מה שאתה מציע יביא לנו נקניק נוסח יום כיפור.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 11-07-2008, 14:47

צבאי תגובה לגולשים.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "הנקניק הזה שאתה מפחיד איתו"

לא צריך להיות מומחה או בעל ניסיון על מנת להגיב על התגובות באשכול זה.
1. אומרים "שאין הנחתום מעיד על עיסתו " אך מי שהשמיד וחיסל טנקי אוייב וחיילי קומנדו יותר מכל אחד בצה"ל במלחמות ששת הימים , ההתשה בתעלה ובמלחמת יום הכיפורים הוא האחרון "שירים ידיים" ויכנע לצבע האיראני ההשוואה שעשה אחד מהמגיבים היא לא במקומה..
גם ההשוואות האחרות הן לא במקום ..
וכעת נעבור לתסריט התאורטי שאני מקווה שלא יהפוך למציאותי..
חיל האויר הנפלא שלנו בפעולת בזק מצליח לחסל את איום הגרעין של איראן.
אף מטוס לא נפגע, שום טייס לא נטש, מסוקי החילוץ של .... חזרו לבסיסם בשלום.
אז מה יהיה יום לאחר מכן..
הצבא שלא הצליח להכות את החיזבאלה והחמאס ושרועד פחד מוות מכניסה לעזה ...בהתנגשות עם אוייב שאין שאין לו אפילו טנק אחד,מסוק, מסק"ר, תומ"ת מטוס יכריע את האירנים ?
הצחקתם אותי.
ישן 11-07-2008, 15:33
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "תגובה לגולשים."

ציטוט:
הצבא שלא הצליח להכות את החיזבאלה והחמאס ושרועד פחד מוות מכניסה לעזה

עם כל הכשלים ( שהיו ואולי חלקם עדיין קיימים) בצבא, זה לא הצבא שלא הצליח בלבנון ולא מצליח בעזה. לו הוחלט לנטרל את החיזבאלה והייתה הוראה לכבוש את לבנון, היית רואה את נסראלה וחיזבאליו (אלו שנשארו בחיים) עולים על אנייה כפי שערפאת ומחבליו עשו ב-82 (הייתי אז רק שותף זעיר), לפני שאוסלו החזיר אותם לכאן.

נכון, לא היו מספיק אימונים ולא מספיק ציוד ועוד, אבל ביום כיפור נלחמנו עם הרבה פחות והצלחנו מעל ומעבר.

גם בעזה הנושא הוא לא יכולת הצבא, אלא החלטות מדיניות ומגבלות שמציבים לצבא.

יש מספיק הוכחות ליכולות (חיוביות) הצבא גם מלבנון וגם מעזה...

ישן 12-07-2008, 00:11
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "[QUOTE][b][size=3]הצבא שלא..."

ציטוט:
לו הוחלט לנטרל את החיזבאלה והייתה הוראה לכבוש את לבנון, היית רואה את נסראלה וחיזבאליו (אלו שנשארו בחיים) עולים על אנייה כפי שערפאת ומחבליו עשו ב-82

לדעתי אתה טועה. הממשלה הכריזה מלחמה, וקבעה מטרות (החזרת החטופים, הסגת החיזבאללה מהדרום ופריסת צל"ב, והסרת איום הרקטות)- צה"ל לא עמד בהן. לו היתה ניתנת פקודה מפורשת לכיבוש דרום לבנון, צה"ל היה ממסמס אותה- ככה זה כשחיילים לא סומכים על המ"פ שלהם (שמעולם לא התאמנו איתו כפלוגה), שבתורו אינו סומך על המח"ט (שלא ערך מימיו תרח"ט), שאינו מעריך את המאו"ג (שמתעקש לפקד בשפה שפקודיו אינם מבינים).

ציטוט:
נכון, לא היו מספיק אימונים ולא מספיק ציוד ועוד, אבל ביום כיפור נלחמנו עם הרבה פחות והצלחנו מעל ומעבר.

החיזבאללה מתמחה בלעקוץ אותנו בלי לגרור אותנו לתגובה לא מרוסנת. כך הוא משיג נצחונות (מוגבלים) שמקדמים את המדיניות שלו. צה"ל צריך לדעת לנצח גם בלי ההקרבה המדהימה של 73', פשוט כי אויבנו למדו לא לעורר אותה. וכמובן, ב- 73' היו הרבה יותר אימונים.
ישן 11-07-2008, 15:51
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
יש טעות בסיסית בהנחת היסוד בדברים שלך

בדברים שכתבת יש טעות קשה בהנחת היסוד שלך, אף אחד לא חושב ומעולם לא הצהיר על מלחמה כוללת מול הצבא האיראני או שיש מטרה להלחם מולו ולהכניעו.
כל הדיבורים נסובים סביב האפשרות למבצע נקודתי שמטרתו היא לפגוע ולעכב את תוכנית הגרעין האיראנית ככל שניתן ע"י פגיעה במס' נקודות עיקריות שלה ולא על מלחמה כוללת מול הצבא האיראני.

שנית סך זמן הלחימה הקרקעית הישירה שצה"ל "צבר" מול החיזבאללה במלמחת לבנון השניה נאמד ב...48 שעות עקב אי רצונו של הדרג הפוליטי להכניס מלכתחילה את כוחות הקרקע ללבנון אלא להסתמך על חה"א.
לו היתה נפתחת מערכה קרקעית מלכתחילה אני מאמין שהיינו רואים תוצאות אחרות לגמרי אבל גם מספר הרוגים גדול יותר מצידנו.

אני לא מבין מתי ואיך בדיוק לדעתך יכול להיווצר מצב שבו טנק ישראלי ירה על טנק אירני או תומ"ת ישראלי ירה על כוחות צבא אירניים??
לא לאירן ולא לישראל יש את היכולת להילחם זו עם זו ישירות במלחמה קרקעית כוללת.
לאירן אין יכול להילחם ישירות מול ישראל למעט ירי טילי טק"ק ואולי אופציה ימית מסויימת שהיא בגדר תיאוריה בלבד.

אם נתקוף את אירן הכלי היחידי שעומד לרשות אירן למאבק ישיר בצה"ל הוא החיזבאללה וכפי שכתבתי למעלה אני מאמים שלצה"ל יש את היכולת להילחם מול החיזבאללה אל אף הכשלים שהתגלו במלחמת לבנון השניה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 11-07-2008 בשעה 16:04.
ישן 11-07-2008, 17:04
  Sober Sober אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "אני בפאניקה ? ממש לא!!!!!"

תשמע גם לי אמנם אין את הנסיון שלך אבל יש לי מספיק שעות של פעילות מבצית והרבה מאוד כדורים שנורו.
אני לא יודע אם אתה מגזים או לא אבל המלחמה נגד האירנים תהייה לא קלה בכלל ולו בגלל חבריהם בלבנון ועזה.
אסור לשכוח שעם כל הכבוד, מה שהיה בלבנון הוא בסך הכל עימות מוגבל מורחב, לא הרבה יותר מזה, בטח שלא מלחמה מלאה עם אוגדות שמתמרנות בשטח האוייב.

במילואים האחרונים המח"ט שלנו הבהיר לנו שלא נתבלבל, מה שראינו בלבנון זו לא מלחמה, מול סוריה המלחמה תהייה חסרת רסנים כמעט לגמרי, ואני לא אפרט כאן יותר מדי על האמצעים שיופעלו, אני רק יכול לצטט משפט מפתח אחד שלו: "...שלא תחשבו בזמן מלחמה כוללת מישהו יהסס למחוק כפרים על יושביהם על מנת להתקדם..."
ישן 11-07-2008, 20:14

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "אני בפאניקה ? ממש לא!!!!!"

ציטוט:
להערכתי כל המגיבים לא ירו כדור קרבי בחיים שלהם!!!!!!!!!!
.

מעבר לשעשוע מקריאת ההודעות שלך, ראוי שתקדיש מזמנך מעט להבין מדוע אינני מתייחס ברצינות להודעות שטמון בהן כשל לוגי מסוג כלשהו, ומסוג ארגומנטום אד הומינם או אד פרסונם במיוחד. החומר המלא מצוי בויקיפדיה למשל - כאן:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90....99.D7.A7.D7.94

ואביא רק את עיקרי הדברים:
אד הומינם

מטרתו של טיעון אד הומינם רגיל היא לערער טיעון מסוים על ידי התקפת הטוען במקום התמודדות עם הטיעון עצמו. התקיפה פוגעת ללא הצדקה באמינותו וביכולתו של הטוען להשתתף בוויכוח.

אד פרסונם

טיעוני אד פרסונם (לטינית, argumentum ad personam - "טיעוני עלבון") כוללים על פי רוב (ולעתים באופן בלתי הוגן) עלבון המוטח בטוען, או עובדות הפוגעות בו. זהו כשל לוגי משום שעלבונות ועובדות פוגעות אינם נוגעים ברוב המקרים לטיעון שהועלה, ואינם מערערים את בסיסו הלוגי.

במקרה דלעיל, זכינו להדגמה מעניינת של כשל לוגי נוסף מהמשפחה המורחבת, והוא:
פנייה מיוחדת

טיעוני פנייה מיוחדת הם טיעוני אד הומינם התוקפים או מבטלים את דעתו של אדם משום שלא היה שותף או לא חווה חוויה מסוימת או משום שנקודת מבטו מוגבלת.
ישן 13-07-2008, 21:42
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=דני..."

אני לא נכנס לפורום לצורך שיעורי לטינית, אבל תודה על השיעור המאלף. כשלעצמי, נראה לי שאמשיך לנסות להסתפק בביטויים שמציעה העברית.

אני כן מנוסה למדי בלהקשיב לאנשים שעברו את מלחמת יום הכיפורים בקו המגע. אני מציע לך לשים לב אל המהות שבדבריו של דני ולהתעלם משפע סימני הקריאה. כך אני קורא אותו (בלי להעליב) כי כך קל לי להגיע אל המהות.

בנושא התמודדות צה"ל מול אירן- אני חושב שסא"ל מיל' קריאף קורא לילד בשמו-
א.הזרוע הצבאית הקרקעית של אירן מולנו כוללת את חיזבאללה ורוצה לכלול את סוריה.
ב.על פי הידוע לנו, פשוטי העם, הצבא פיקד על עצמו באופן לא טוב, אך הדרג המסתער לחם באופן די טוב. מאחר שאנשים לומדים אנחנו, ניתן להבין כי בכך מהווה מלחמת 2006 המשך מערכתי למלחמת יום הכיפורים. העניין הכואב הוא, שאבחנה זו מדגימה שוב שאם נותנים לדברים להתפתח לבד- הם יתפתחו מן הרע לגרוע יותר (אחת ההרחבות לחוק מרפי- ציטוט מפק"ל כיסים שקיבלתי ביום הראשון לקק"ש ועדיין איתי כי הוא עדיין משמעותי).

שורה תחתונה- גם הפעם הסיסמא "תנו לצה"ל לנצח" היא מטומטמת וצריכה להיות מוחלפת בסיסמא "בואו נבחר הנהגה שתגיד לצבא את ההוראות המתאימות". לצערי, כמו כל דבר בפירסום, אם המשפט הוא הגיוני ונכון, כנראה שהוא לא קצר וקליט מספיק בשביל מדבקה למכונית.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 11-07-2008, 18:43
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
תגובה

אני חולק על דעתו של ידידי היקר דני ואנסה לפרט.

1. " הגנראלים הדגולים ". לא אכנס לפוליטיקה ,אתה מכיר את דעותי. אך זה מה שיש היום.

יתכן מאוד שבימים הקרובים יהיו שינויים פוליטיים משמעותיים במדינתנו.

ויתכן שראש הממשלה הבא יהיה מופז ,או אולי נתניהו מי יודע ?.אך האינטרס הקיומי היהודי יוותר.

2. "הנקמה " אין לי שום מידע מודיעיני יותר מאשר לאחרים, אך ההיסטורית היהודית

מוכיחה כי מסוכן מאוד ,ליהודים ,להתעלם מהכרזותיהם של ראשי מדינה או שרים

כי מטרתם לאבד ולהשמיד את היהודים . המן הרשע , היטלר ימ"ש שכתב על כך בספרו

"מיין קמפף", ולאחרונה אחמדינאג'ד.

האם אתה מציע שנשב בשקט ולא נעשה דבר ,ובקרוב יתרחש הנורא מכל,

האיראנים יצטיידו בכמויות גדולות של נשק גרעיני וטילים לצורך שיגורו.אז נהיה "עמוק בתוך החרע ".

נכון ,צריך לקחת בחשבון ברצינות רבה ולהתכונן לנקמה איראנית.אסור לשכוח את ה11 בספטמבר.

הנשיא בוש הצהיר והורה בכתב ,דומני שב2003 ,לפני הפלישה לעיראק,

כי ארה"ב תשתמש בנשק גרעיני נגד מדינה שתפעיל נשק להשמדה המונית נגד

ארה"ב או בעלות בריתה.יש לי בארכיוני קטע עיתון די ברור.

אני בטוח כי כך תפעל גם ישראל במידה ונשק שכזה יופעל נגדה. ויהיה זה רק לטובת אזרחי איראן

באם הלוחמה תישאר קונונציונאלית. והמבין יבין......

3. "ארסנל אדיר ".

באיזה טנקים מצויד הצבא האיראני ? T-72 או הטנק מיצור מקומי "זולפיקאר ".

גם באם יש להם טנקים רבים מיושנים,אני רוצה להזכיר לך את "צי " הטנקים העיראקי

שהושמד מהר מאודב2003. . ולדוגמא : פלוגת טנקי "אברמס " אמריקאים השמידה

חטיבה עיראקית תוך זמן קצר, וללא אבידות לאמריקאים.

אשר למוטיבציה הדתית , אין לי ספק בטירופם. הם שלחו ילדים להתפוצץ בשדות המוקשים

של העיראקים במלחמה בשנות השמונים.

האם יש להם חיל אוויר בעל כושר תקיפה ? נדמה לי שיש להם עדיין "פאנטומים " .

4. את מה שחייבים לעשות לא יעשה צ.ה.ל. אלא "צבא אחר " ידידותי מאוד , חיל האוויר.

5. הרומאים אמרו לפני 2000 שנה : "הרוצה בשלום ,יכון למלחמה ".

ואני נזכר במה שאמרו לי בטירונות "הקם להרגך , השכם להורגו ".

כדאי שנהיה מוכנים נפשית וצבאית. בכדי שהשישה באוקטובר 1973 לא יחזור.
ישן 11-07-2008, 23:41

צבאי במקום לבצע ניתוח ותסריט הגיוני אתם מתלהמים ומשחקים בנדמה לי
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "תגובה"

לצערי הרב במקום לעשות ניתוח יסודי על ההשלכות של תקיפת מתקני הגרעין של האיראנים ומה שיבוא בעקבותיהם חלק נכבד מהמגיבים הגיב בציניות ולא לעניין.
כמו כל אזרח במדינה אני חרד מעצם ההתחמשות האירנית וכוונתם להגיע ליכולת גרעינית ולהערכתי זה יגיע הרבה יותר מהר ממה שסבורים גורמי המודיעין.
כל שהתכוונתי לאמר הוא שעם כל הכבוד "לצבא החזק " ביותר במזרח התיכון כפי שכינה אותו גנרל ברק אין שום סיכוי שבעולם שנוכל לבדנו לחסל את האיום .
מי שסבור שמדובר בזבנג וגמרנו נוסח תקיפת הכור העיראקי חולם בהקיץ.
הנקמה האירנית תיהיה מאד כואבת והם לא יסתפקו בשיגור מאות ואולי אלפי טילים מכל הסוגים שיש להם שמכסים כל ס"מ מהמדינה .
בכדי לא להכניס להם רעיונות לראש למרות שאני בטוח שהם לא זקוקים לעצות שלי ... התרחיש יהיה הרבה יותר חמור .
הוא לא יהיה מוגבל .
האירנים הם לא עירקים.
גם הצבא האמריקאי שניצח כביכול את המלחמה בעירק אוכל שם הרבה חרה והם כבר סופרים את החלל ה3.000 + בפרופרציות = ל100.000 חיילים הרוגים מצידנו .
מי שמזלזל ביכולת הצבאית שלהם וסבור שהם ישארו בתחום הטריטוריה שלהם גם הוא טועה בגדול.
ואל תשכחו עוד נתון " פעוט וזעיר" שיש לנו גם את החמאס וגם את החיזבאלה על הראש ואולי גם את הסורים .
מישהו מהכותבים יוכל להשכיל אותי איך בדיוק נתמודד לבדנו עם כל האיומים ?
נשק יום הדין?
נחמד.
אבל מה יהיה הלאה.
הפתרון היחיד הוא או לאלץ אותם בדרכים דיפולומטיות או בלחץ כלכלי לרדת מתוכנית הגרעין , או שכל אומות העולם השפויות יתגייסו לקואלציה ויחסלו ביחד את האיום .
עם כל הכבוד והיקר ,לנו לבדנו אין את היכולת "לעכל" את כל מה שיקרה גם במידה והתקיפה תצליח.
ישן 12-07-2008, 01:22
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "במקום לבצע ניתוח ותסריט הגיוני אתם מתלהמים ומשחקים בנדמה לי"

אוקיי, להלן
ציטוט:
ניתוח יסודי על ההשלכות של תקיפת מתקני הגרעין של האיראנים ומה שיבוא בעקבותיהם
כמיטב יכולתי.

א. תקיפה ישראלית תכוון לאתרי העשרת האורניום ואחסנת האורניום המועשר, וכן למתקנים שיכולים לשמש לפיתוח נשק (פעילות שאיראן נטשה ב-2003 http://www.dni.gov/press_releases/20071203_release.pdf ). ישראל לא יכולה להשמיד את כל פעילות הגרעין האיראנית, הפזורה בעשרות מתקנים.

ב. עצם הפסקת פעילות פיתוח הנשק עצמו והמשך העשרת האורניום, תוך חשיפתו לכל העולם, מראים כי האיראנים מעוניינים בנשק גרעיני אך ערים למצב הדיפלומטי בעולם. לכן, אני מניח שהם יימנעו מתקיפה כוללת של ישראל (דבר שעלול לגרור מעורבות אמריקאית שכן יכולה להשמיד חלק ניכר מפעילות הגרעין שלהם), אלא יסתפקו בפעולות מוגבלות שייצרו הרתעה- ובלבד שלא יצטרכו לפתוח את כל מיתקניהם לביקורת בינ"ל, ולא ייכפו עליהם סנקציות כלכליות מחמירות מדי.

ג. בעוד כמה שנים, תחת מטריית נ"מ חזקה יותר, בגיבוי לאומי חזק בהרבה ואולי גם עם פחות התנגדות בינ"ל, ייחנך מתקן העשרת אורניום חדש, ללא כל ראיה לחידוש פעילות פיתוח הנשק. אם יהיה לאיראנים שכל, אולי הם אפילו יתלו על הטילים שהם מציגים לראווה סיסמאות מתגרות פחות מ-"ישראל חייבת להימחות מעל פני האדמה".

ד. במצב כזה, כשמחד לאיראן דרך קצרה יותר לפצצה (כמות לא ידוע של אורניום מועשר ששרדה את התקיפה) ומאידך התנאים לתקיפה קשים מעכשיו- סביר יותר שישראל תוותר על תקיפה ותשלים עם הפעילות האיראנית. בפרט אם בתקיפה המקורית יהיו אבדות, ולא כל היעדים יושגו.

ה. ואז, כל שנותר הוא לחדש את פיתוח הנשק ולהכין פצצה איראנית.

סה"כ- תגובה איראנית אלימה דווקא תסייע למניעת נשק גרעיני מאיראן; תגובה מתונה (אך מספיקה להרתיע את ישראל) עשויה לאפשר לה להמשיך ולהגיע בסופו של דבר לפצצה.

מבחינה זו- אולי בכלל עדיף לתקוף שדות נפט, תחנות כוח, מרכזי תקשורת וכו'- להרתיע מפני המשך הפעילות הגרעינית.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 12-07-2008 בשעה 01:26.
ישן 12-07-2008, 10:01
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "במקום לבצע ניתוח ותסריט הגיוני אתם מתלהמים ומשחקים בנדמה לי"

ציטוט:
לצערי הרב במקום לעשות ניתוח יסודי על ההשלכות של תקיפת מתקני הגרעין של האיראנים ומה שיבוא בעקבותיהם חלק נכבד מהמגיבים הגיב בציניות ולא לעניין.
וזה בניגוד להתלהמות הלא מבוססת שלך?

ציטוט:
כל שהתכוונתי לאמר הוא שעם כל הכבוד "לצבא החזק " ביותר במזרח התיכון כפי שכינה אותו גנרל ברק אין שום סיכוי שבעולם שנוכל לבדנו לחסל את האיום .

מה זאת אומרת לחסל את האיום?
להרוס כמה מתקני גרעין? למה שלא נוכל?
להשמיד את הצבא האיראני? אף אחד לא חושב לעשות זאת.

ציטוט:
הנקמה האירנית תיהיה מאד כואבת והם לא יסתפקו בשיגור מאות ואולי אלפי טילים מכל הסוגים שיש להם שמכסים כל ס"מ מהמדינה .

למה אלפי? למה מאות? אתה יודע מה ארסנל הטילים האיראני? אתה יודע כמה משגרים יש להם? מהו הגודל המירבי של מטח טילים שהם יוכלו לשגר? מהו קצב הטעינה מחדש של משגר? כמה טילי חץ יש בכוננות ומה קצב הטעינה מחדש שלהם?
את כל אלה אתה צריך לדעת כדי לעשות "ניתוח יסודי על ההשלכות של תקיפת מתקני הגרעין של האיראנים ומה שיבוא בעקבותיהם".
איזה עוד אופציות תגובה קיימות לאיראנים? אתה לא הולך לראות אוגדות איראניות שועטות דרך מדבריות עירק וירדן בדרך לישראל. יכולת התובה באמצעות מטוסים וספינות היא מוגבלת מאוד, במקרה הטוב.
ציטוט:
גם הצבא האמריקאי שניצח כביכול את המלחמה בעירק אוכל שם הרבה חרה והם כבר סופרים את החלל ה3.000 + בפרופרציות = ל100.000 חיילים הרוגים מצידנו .

משהו במתמטיקה שלך לא טוב, מכיוון שארה"ב וצבאה גדולים מזה של ישראל הרי שהמספר הפרופורציוני צריך להיות נמוך יותר. לצורך ההשוואה 3000 הרוגים במדינה של 300 מיליון בני אדם= 70 הרוגים במדינה של 7 מיליון בני אדם.
ציטוט:
ואל תשכחו עוד נתון " פעוט וזעיר" שיש לנו גם את החמאס וגם את החיזבאלה על הראש ואולי גם את הסורים .

פה טמון האיום המרכזי על ישראל, אבל גם אותו יש לקחת בפרופורציה. חמאס וחיזבאללה הם איומים חמורים, אבל טורדניים לא קיומיים. חיזבאללה לדעתי כן ניזוק מהמלחמה האחרונה בכך ששמורות הטבע שהקים מדרום לליטאני כבר לא קיימות. מה שמאלץ אותו להיסתמך יותר על רקטות ארוכות טווח שמולם חיל האוויר הפגין יכולת לחימה טובה במלחמה.
סוריה היא האיום עיקרי, אבל ספק אם היא תפתח במלחמה. מצבו של הצבא הסורי גם הוא לא מזהיר ואחרי הכל הסורים לא הגיבו צבאית על תקיפת כור גרעיני בשטחם וכנראה שהם יודעים למה. לכן ספק אם הם יפתחו במלחמה בתגובה על תקיפה באיראן.
ישן 12-07-2008, 20:04
  rudy12k9 rudy12k9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benihartmann
אני חולק על דעתו של ידידי היקר דני ואנסה לפרט.

1. " הגנראלים הדגולים ". לא אכנס לפוליטיקה ,אתה מכיר את דעותי. אך זה מה שיש היום.

יתכן מאוד שבימים הקרובים יהיו שינויים פוליטיים משמעותיים במדינתנו.

ויתכן שראש הממשלה הבא יהיה מופז ,או אולי נתניהו מי יודע ?.אך האינטרס הקיומי היהודי יוותר.

2. "הנקמה " אין לי שום מידע מודיעיני יותר מאשר לאחרים, אך ההיסטורית היהודית

מוכיחה כי מסוכן מאוד ,ליהודים ,להתעלם מהכרזותיהם של ראשי מדינה או שרים

כי מטרתם לאבד ולהשמיד את היהודים . המן הרשע , היטלר ימ"ש שכתב על כך בספרו

"מיין קמפף", ולאחרונה אחמדינאג'ד.

האם אתה מציע שנשב בשקט ולא נעשה דבר ,ובקרוב יתרחש הנורא מכל,

האיראנים יצטיידו בכמויות גדולות של נשק גרעיני וטילים לצורך שיגורו.אז נהיה "עמוק בתוך החרע ".

נכון ,צריך לקחת בחשבון ברצינות רבה ולהתכונן לנקמה איראנית.אסור לשכוח את ה11 בספטמבר.

הנשיא בוש הצהיר והורה בכתב ,דומני שב2003 ,לפני הפלישה לעיראק,

כי ארה"ב תשתמש בנשק גרעיני נגד מדינה שתפעיל נשק להשמדה המונית נגד

ארה"ב או בעלות בריתה.יש לי בארכיוני קטע עיתון די ברור.

אני בטוח כי כך תפעל גם ישראל במידה ונשק שכזה יופעל נגדה. ויהיה זה רק לטובת אזרחי איראן

באם הלוחמה תישאר קונונציונאלית. והמבין יבין......

3. "ארסנל אדיר ".

באיזה טנקים מצויד הצבא האיראני ? T-72 או הטנק מיצור מקומי "זולפיקאר ".

גם באם יש להם טנקים רבים מיושנים,אני רוצה להזכיר לך את "צי " הטנקים העיראקי

שהושמד מהר מאודב2003. . ולדוגמא : פלוגת טנקי "אברמס " אמריקאים השמידה

חטיבה עיראקית תוך זמן קצר, וללא אבידות לאמריקאים.

אשר למוטיבציה הדתית , אין לי ספק בטירופם. הם שלחו ילדים להתפוצץ בשדות המוקשים

של העיראקים במלחמה בשנות השמונים.

האם יש להם חיל אוויר בעל כושר תקיפה ? נדמה לי שיש להם עדיין "פאנטומים " .

4. את מה שחייבים לעשות לא יעשה צ.ה.ל. אלא "צבא אחר " ידידותי מאוד , חיל האוויר.

5. הרומאים אמרו לפני 2000 שנה : "הרוצה בשלום ,יכון למלחמה ".

ואני נזכר במה שאמרו לי בטירונות "הקם להרגך , השכם להורגו ".

כדאי שנהיה מוכנים נפשית וצבאית. בכדי שהשישה באוקטובר 1973 לא יחזור.

שלום לכם
אומנם אני כבר פנסיונר ,אך מילחמות עברתי מ 67 עד לבנון הראשונה כולל והמפרץ הראשונה.היתי אז 68 יום מילוים כך שמשהו ראיתי בימי חיי..מה שהיה בלבנון 2 זה לא מלחמה זה מבצעון שהונהג לא נכון. הצרה שכל ממשלות ישראל ב15 השנים האחרונות החלישו את צהל.מצצו כל אגורה מיותרת לצרכים פוליטיים לא נחוצים.הגדול מכולם ביבי נהנתניהו קיצץ בבשר החי עד העצם. המלחמה עם אירן תהיה קשה מאוד ,והיא בו תבוא.לפני שהטנקים שלהם יגיעו הם ישגרו טילים ,גם אם הם כמו סקאדים לא כל כך מדויקים,עדיין מהווים בעיה רצינית מאוד.מה שמחליש אותנו מאוד זה העורף החשוף.אין מיקלוט ציבורי כלל,אין מיקלוט אישי מספק.והבעיה של החייל קודם נתונה לבית ,לאישה, לילדיו.
ממשלת החלם שלנו כולל שר ביטחון והרמטקל עוד לא עיקלו את זה, או שלא אכפת להם.מורל לוחמים ירוד=תבוסה
בכל המילחמות שלנו ידענו שהבית בטוח.שם הצלחתינו. במלחמה שתבוא העורף פרוץ לחלוטין ויהיו אבידות שם .והרבה.נהיה לבד במלחמה .סביר שארהב ואירופה לא כל כך יעזרו לנו כי זה לא תואם את המדיניות שלהם.עד שנגיע למגע עם האויב סביר שחלק גדול מהמדינה יהיה תחת מתר של טילים.אם ממשלתינו תשכיל מהתחלה לענות בטילים ולהשמיד לפחות חלק מהבירה האיראנית,אולי יש סיכוי שלא נגיע למגע,דבר שאני בספק רב.כנל עם לבנון שמשם תבוא הרעה על כל הצפון.40000 טילים.אם לא נחזיר תשובה מבלי להתחשב שהם נמצאים בין אוכלוסיה אזרחית מבחירה כי הם יודעים שיש לנו בעיה עם זה( זה חלק גדול מהפסדינו בלבנון 2. לדעתי.) כך שלדעתי אנחנו לא כל כך במצב טוב ולרוב בגלל הפוליטיקאים למגן את כל המדינה=להתאבדות שר האוצר.אצלם יש בכל עיר וכפר מנהרות ששם יוכלו להתחבות,באיראן יש ערים תת קרקעיות על מאות ואולי אלפי קילומטרים.מה אללינו...נאדה
ישן 11-07-2008, 19:16
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07

ציטוט:
מי שסבור שהתגובה האיראנית , שאתם מזלזלים בה + כדור השלג שיתגלגל - חיזבאלה- חמאס אולי סוריה וכ"ו תיהיה משחק ילדים שיבושם לו ...

איך אתה הגעת למסקנה שמישהו מזלזל בתגובה האירנית?
אני בטוח שאף אחד לא מזלזל אבל יש הבדל גדול מאוד בין לא לזלזל לבין להאמין לחזון אחרית הימים כפי שנראה שאתה מאמין בו.
אתה טוען שאתה לא בפניקה אבל למעשה אתה כותב כבר כמה הודעות בסגנון של "הלך עלינו, אוי ואבוי לכולנו-הלך עלינו"-זה הרושם המתקבל מההודעות שלך.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 11-07-2008, 20:05

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "אני לגמרי מסכים עם דני, אם כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר ג.
אני לגמרי מסכים עם דני

ההסטוריה היהודית עמוסה בתקריות בין היהודים, לבין יישויות מסופוטמיות.
מעולם לא יצאנו טוב בעימותים האלו, ולרוב נגרמו לנו נזקים אדירים
שכללו הגליות, איבוד העצמאות ועוד רעות חולות, שלקח לנו מאות של
שנים להתאושש מהם.

אכן, טרם חלפו מאות שנים מאז חיל המשלוח האדיר מעיראק, שהגיע הנה ב 1947-8, וזה של 1973. גם עיי ההריסות של מה שהיה גוש דן טרם פונו מטילי 1991. או שאני שוגה וכולל את עיראק כישות מסופוטמית, או ששוב מישהו מגזים. אגב, היה איזה מנהיג מסופוטמי, כורש שמו, שעשה משהו לטובת אחד מהעמים היושבים כיום בציון. לא?
ישן 12-07-2008, 00:16
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07

למרות שאין לי כל נסיון צבאי כזה או אחר, או נסיון רב שנים בכלל, אגיד את דעתי:

אני חושב שאסור חד משמעית לתת לאירן להגיע למצב שיש לה נשק גרעיני.
כן, עדיף כמובן לסגור את הפינה הזאת בלי מלחמה ובאמצעים דיפלומטיים, אבל כמו שאתה נוכח לדעת, בקצב הזה, ולמרות הסנקציות שכבר מוטלות על אירן, הם ממשיכים בשלהם במלאכת פיתוח הגרעין.
אני לא חושב שהמדינות הקובעות יהיו מספיק זריזות לקבל החלטה בקרוב, בהחרפת הסנקציות באופן שאם אירן לא תפסיק את פיתוח הגרעין, הנזק שיגרם לה כלכלית יהיה כל כך חמור שהוא יביא לקריסת המשק שלה.

מכאן, אם ניקח בחשבון שמקבלי ההחלטות יהיו איטיים ולא אינטנסיביים מספיק בעניין, אני חושב שתסכים איתי, שאנחנו לא ניתן לזה לקרות ונצטרך לפעול ולתקוף.
כן, התגובה תיהיה חריפה וכואבת זה נכון, אבל אני חושב ש"שווה" לנו לתקוף, ולשלם מחיר שאנחנו יכולים לשרוד ולהתקיים אחריו שלא מסכן אותנו קיומית, מאשר שניהיה פגיעים לנשק גרעיני, שאם נותקף ע"י אחד כזה, ויש כמובן סבירות כזו שזה יקרה אם תיהיה לאירן היכולת הזו, אנחנו ניהיה ממש תחת סכנה קיומית פיזית. אנחנו מדינה קטנה, אני לא צריך לספר מה הנזק וההשפעה שיגרמו פה נשק גרעיני.

ההשערה שלי היא שנקבל תמיכה במקרה ונתקוף.
בכל מקרה, גם לאמריקאים יש אינטרס לא קטן לגרום לאירן להפסיק את העשרת האורניום, והפלת השלטון הנוכחי בפרט. זהו שלטון שכנראה לא מבין בדרכים דיפלופטיות, אלא ביד קשה.
כמו שאמרתי, הנזק והתגובה תיהיה קשה לכל הצדדים, אבל הנזק הזה עדיף מאשר ליהיות תחת סיכון של פגיעה מנשק גרעיני.

עומר.
ישן 12-07-2008, 06:37
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
קורא ומתעצבן ....

אם "רוח הלחימה" שלנו הייתה כמו שלך דני לא הייתה קמה המדינה
אתה צריך להבין חישוב רטמתי פשוט
יש סכנה גדולה -הכי גדולה לקיום העם שלנו - אירן גרעינית וזה מעבר לסכנת הקצה- הפצצה גרעינית, אלא מספר שלבים קודם לכן, תחשוב לרגע איך החיזבאללה יקבלו בטחון (שלא חסר להם) להחריף את הלחימה נגדנו כאשר - לאח הגדול שלהם (החברה מהשכונה) -אירן יהיו יכולות גרעיניות- וזה בזעיר עינפין.

עכשיו מה עדיף - עשרות טילים לא גרעיניים על ישראל שאת רובם נכריע אבל ככל הנראה יהיו נפגעים לחלופה של נפילת טיל גרעיני 1 ???

לגבי המאמצים המדיניים - סיסמה ריקה מתוכן - אתה רואה איזה שינוי אצל האירנים.

דבריו של בגין אחרי התקיפה באירן יהיו נכונים יותר מתמיד אם נצליח להוריד את איום האטום.

אף אחד לא מזלזל בהם - ההפך הוא הנכון
אני לא מכיר אותך אבל מקווה מאד שאין לך דרגות על הכתפיים בסדיר קבע או מילואים!!!

הבטן שלי עוד מלא אבל אסתפק בזה...
"חכם אינו מדבר בפני מי שגדול ממנו בחכמה ובמנין, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כענין ומשיב כהלכה, אומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, על מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ואינו מתבייש ומודה על האמת"

ישן 12-07-2008, 08:01

תגובה ל"קרנף"
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "קורא ומתעצבן ...."

בגדול ,אני מסכים עם דעותיך.אבל,אנא ממך,בטן בעברית ,היא בלשון נקבה ותרשה לי לתקן

את העברית שלך . יש לכתוב " הבטן שלי עדיין מלאה". תקרא את מה שכתבתי באשכול הזה.

הביקורת שלי עניינית , למרות שדעתי שונה לחלוטין מדעתו של דני בנידון.

אני דווקא כן מכיר את דני קריאף "רק" 41 שנים. לי אין כל ספק כי דני היה והינו אחד מטובי

הטנקיסטים בצ.ה.ל. דני לחם בששת הימים כנהג טנק בחטיבה 7.

ב 1968 היה מט"ק מצטיין וממיסדי גדוד

השיריון 184 ,(בחטיבה 14 ) שהיה לי הכבוד להימנות עם מיסדיו .

כבר אז בלט כמט"ק מצטיין.וכאדם נעים הליכות. והמ"פ דאז ,יואב וספי ז"ל (בעל עיטור העוז

מ1973 ),

סמך רק על דני ,כמט"ק הטוב ביותרבפלוגה.

דני הצליח ,במה שכל צ.ה.ל. נכשל . להפיל אנטנה מצרית בפגז מתותח הטנק שלו.(ראו אשכול נרחב בנושא ).

ולכן הועלה במקום ע"י הרמטכ"ל דאז חיים ברלב ז"ל ,לדרגת מ"מ ( מפקד מחלקה ) בדרגת סמ"ר.

במלחמת יום הכיפורים שוב שירתנו במילואים יחד בחטיבה 600 באוגדה של אריק שרון.

במלחמה התבלט דני כמפקד מיומן מאוד ולוחם מצטיין.אזכיר רק את העובדה שהמחלקה שבפיקודו

של דני , יחד עם שאר הטנקים של פלוגה א "אהבה "בפיקודו של אהוד גרוס ,עצרו את ההתקפה

המצרית של חטיבה השיריון ( שצוידה בטנקי T-62 )

העילית שלהם, חטיבת השיריון 60 ,שאיימה על ראש הגשר שלנו בתעלה.

מאוחר יותר הגיעו הטנקים של חטיבת השיריון שבפיקודו של נתק'ה ניר והשמידו לגמרי את החטיבה המצרית.

דני המשיך לשרת בחטיבה ועלה לדרגת סגן אלוף במילואים ועדיין משרת כמרצה בהתנדבות.

למיטב זכרוני איש מאנשי הצוות של דני בכל המלחמות לא נפצע ולא נהרג. וזאת עקב מיומנותו

הרבה של דני כמפקד , הכרתו את שדה הקרב וכושר הניווט המדהים שלו.

כן, צריך גם מזל בחיים.

אני מוכן למסור לך שמות של פרופ' בבית ספר לרפואה בת"א,

ומהנדס בכיר שיעידו שמה שאני כותב הינו אמת .( הם היו אנשי צוות שלו ).

אז לסיכום : מותר וצריך שיהיו חילוקי דיעות . אך יש לעשות זאת בצורה עניינית

מבלי להשתלח אישית.

ד"ר בני הרטמן.
ישן 12-07-2008, 08:59
צלמית המשתמש של עמיר30
  עמיר30 עמיר30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.08
בני הרטמן, ההערכה שלך כלפי דני ראויה לציון.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "תגובה ל"קרנף""

אבל,

אלמלא ההודעה שלך אני עדיין הייתי חושב שאת ההודעות שדני כתב רשם ילד בן 16. הודעות מתלהמות צעקניות, רגשניות וממש לא עומדות בסטנדרטים הגבוהים שפורום "צבא ובטחון" בד"כ מתהדר בהם. ודרך אגב, את ההשתלחויות האישיות התחיל דני באחת ההודעות הקודמות שלו על ידי זלזול בשרותם הצבאי של המגיבים באתר. כולנו, אני מקווה, תרמנו את שלנו מי בששת הימים, יום כיפור, לבנון הראשונה השנייה ומה שבינהם, ויש לנו זכות להביע את דעתנו בהנחה שאנו עושים את זה בצורה מנומסת (ולא מתלהמת).

אני בוחר לא להגיב לתוכן ההודעות כי די ברור שדני איבד את אמונו במערכת הצה"לית. בנושאי אמונה אין כל כך על מה להתווכח כי אף צד לא ישכנע את הצד השני.

בברכה,

עמיר

ישן 12-07-2008, 09:45
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אצטרף, בהסכמה מלאה לדבריו של קודמי
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עמיר30 שמתחילה ב "בני הרטמן, ההערכה שלך כלפי דני ראויה לציון."

ואוסיף עוד שני דברים:

1. אף צל"ש או עיטור גבורה, או כל סוג של יכולת מופלאה אחרת, אינו מזכה את בעליו ברשות השתלחות כלפי אנשים אחרים, מה גם שקרוב לודאי אינו מכיר את רובם ואת מעשיהם.

2. אף צל"ש או עיטור גבורה, או כל סוג של יכולת מופלאה אחרת, אינו מעיד על בעליו (אוטומטית) כבעל יכולת ניתוח אסטרטגית גבוהה, הכרת מערכי האויב או הבנה טכנולוגית כלשהיא, כזו שמביאה לכך שיזלזל בדעותיהם של אחרים ואף יעליבם בשל העובדה שדעתם אינה כדעתו.
הנחתו שכל מי "שלא ירה" לכן גם אינו מסוגל לנתח או להבין מהלכים אסטרגים או להבין משמעות של איום קיומי לוקה בחסר, וזה בדרך של המעטה.

בסגנון כתיבתו הוא דוחה אנשים מלהתייחס לדבריו ענינית ולקיים "דיון הגון".
ישן 12-07-2008, 17:48

צבאי לשר הצבא של דוד...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "רגע, אז אם הוא היה סא"ל במיל'..."

מודה לך על הקומפלמנטים והמחמאות לי ולמופז..
כדאי שתאתר את המוסף לשבת של "ידיעות אחרונות" מאתמול ,קרא את הכתבה של אריאלה רינגל הופמן ,על דרור כהן מנכ"ל חברת היעוץ הבטחוני המאד מוערכת " וולס" ,שמה לעשות כותב כמעט אחד לאחד את מה שכתבתי באשכול.
ד.א. את הכתבה איתרתי רק היום לפני שפתחתי את האשכול .
האם גם הוא ילדון טיפש ?
במידה ואתה וחלק מהמתלהמים הייתם מודעים לפרומיל ממה שתרמתי לצה"ל אני משוכנע שהייתם חושבים פעמיים לפני שכתבתם את מה שכתבתם.
גם שכתבתי לפני הכניסה של גדוד 9 לסלוקי שיהיה שם אסון ,חלק מהמגיבים ביטלו את הדברים בגיחוך..
הצרחות של הטנקיסטים שנשרפו חיים בתוך הטנקים הטובים בעולם ,ישארו חקוקים לעולם למי שהאזין לרשת הקשר.
היות והויכוח הפך לאישי ולא עיניני אני לא מתכוון להמשיך ולהגיב, רק העתיד יוכיח מי צדק.
ישן 12-07-2008, 23:14
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "לשר הצבא של דוד..."

מר קרויף היקר, אני לא יודע אם מישהו אמר לך את זה אבל האשכול הזה והפורום הזה - וזאת למיטב ידעתי, וייתקן אותי מי שימצא לנכון - אינו נסוב סביב חלוקת כבוד כזו או אחרת לאנשים בעלי תרומה כזו או אחרת למערכת הביטחון, לצורך הנ"ל מחולק פרס ישראל לביטחון, פרס הרמטכ"ל ועד כהנה וכהנה פרסים שונים ומשונים.
הפורום הזה עיקרו החלפת דעות והתדיינות, וזאת תוך שמירה על כבודם של אנשים באשר הם אנשים.
אתה בחרת לנפנף בדרגתך, מעמדך ותרומתך מתוך מחשבה שהנ"ל מקנים לך תפיסת מציאות טובה יותר, הבנה רבה יותר וכולי.
השתלחת באנשים אותם אתה לא מכיר,את דרגתם אתה לא יודע ואת תרומתם לא תדע.
וכשמישהו השיב לך באותו מטבע לשון, אתה נפגע עד עמקי נשמתך.
אמרו חכמינו "דברי חכמים בנחת נשמעים", ואני אומר "הכבוד הוא כמו ארנבת, מי שרודף אחריו בורח הוא ממנו".
אתה רוצה לפתח דיון ממקום של הקשבה, במטוטא מכבודו ישנה את סגנונו.

בברכה יואב.
ישן 12-07-2008, 20:53

כמה הערות
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי yeshuasword שמתחילה ב "פעם ישראל היתה יוצאת למלחמה..."

בתחילת האשכול נכתב על "כורים" באיראן . למיטב ידיעתי יש להם רק כור אחד בבושהר.

תוכלו לראות כיצד הוא נראה בעדשת המצלמה של לווין ביון ישראלי.(באשכול "יחידת הלווינים של צ.ה.ל" .).

לאיראנים יש ,בין השאר , גם מתקן תת-קרקעי בנטנז שבאמצעותו הם מעשירים אוראניום ע"י שימוש בצנטריפוגות.

אגב,בן גוריון ופרס נחשבים כ"אבות " המיזם הגרעיני שלנו. אבל כמו שאומרים האמריקאים:

NOBODY IS PERFECT .בן -גוריון חשש מאוד לפני מלחמת ששת הימים. הוא היה אז

קרוב לגיל 80 וחרד לגורל ישראל. הוא אמר אז, שאל לה לישראל לצאת למלחמה ללא בעלות ברית,

כפי שהוא עשה במלחמת סיני ב1956. בדיעבד מתברר כי די היה לנו ב"אור ירוק " של ארה"ב.

ובמספר שעות הושמד חיל האוויר המצרי וגורל המערכה הוכרע.

ב 1981 היה שמעון פרס אחד הבודדים שהתנגד בתקיפות להפצצת הכור העיראקי "אוסיראק"

והמציאות הוכיחה כי טעה בגדול.
ישן 12-07-2008, 20:55
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06

לא מחכה לנו שום בעיה עם איראן....
לא חייבים אפילו להתחיל עם הפצצת המתקנים הגרעיניים באיראן, אפשר להפציץ אותם בשלבים מאוחרים יותר של המתקפה. מה גם שברור שהפצצה כזו בלבד לא תועיל שהרי איראן תוכל לשקם את המתקנים הגרעיניים בתוך שנים מעטות, ואין טעם להפציץ כל כמה שנים מחדש כל מתקן גרעיני שמוקם.
ולכן הפתרון הוא פשוט מאוד, יש להרוס את הכלכלה האיראנית, המתקפה הישראלית צריכה להתחיל עם כל מתקני הנפט של איראן, מרכזי הסחר, הבנקים, תשתיות גז, חשמל ואחרות, באופן שאיראן לא תוכל לעולם לממן פרוייקט גרעיני מחדש ואף לא תוכל לשקם את הצבא האיראני במשך שנים רבות, וחשוב יותר איראן לא תוכל להמשיך לממן את הטרור העולמי. פשוט להחזיר את איראן לתקופת האבן. נחסוך בכך מהעולם את הספונסר הראשי של הטרור. וכמובן הרוסים - הספקים העיקריים שלהם, לא יסתכלו עליהם ברגע שיהפכו לחדלי פירעון... בסופו של דבר הכל ביזנס...

ישן 13-07-2008, 21:26
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אדם יקר

כמו תמיד, יש הרבה אנשים ומערכות שרואים במערכה ובמלחמה הזדמנות פוליטית ו\או כלכלית.
על כן לא נוכל למנוע את המלחמה המתקרבת. דברים חשובים מבטחון עם ישראל וחיי מגיניו מוטלים על הפרק- יוקרת הצבא, נחיצות התעשיות הבטחוניות, הכרחיות מנגנוני המו"פ הבטחוני, הזרוע הארוכה וחשוב מכל- מעמדם הציבורי של הגנרלים בסדיר ובמילואים, בסקטורים הפרטי והציבורי, ביום שאחרי פרישתם משרות.

ישראלים רבים מדי מצאו את מותם במלחמות ישראל על מזבח היוהרה והגאווה. רבים עוד ימצאו.

איוולת ומחיר הנטיה הישראלית לשוש אלי חרב עוד תלמד בספרי ההיסטוריה. כך ההתעקשות של דין ובן גוריון לחפש את מלחמת 56, כך גם ההתעקשות של גולדה ודין לא לדבר לפני73 וטוב שארם וגו'. הרי אנו סופרמנים ישראלים, ולא דם זורם בעורקינו אלא קרח, ולא בשר הוא האדם כי יחרך אלא פלדה הוא, והאויב? אנחנו נשבור להם את הידיים ואת הרגליים. לא?

לנו לא נותר אלא למלא את חובתנו כפיוני ואזרחי העם היהודי, בחרב ובמגרש הדמוקרטי- בהבעת הקולות האחרים, אלה שכמעט אינם נשמעים, האומרים לא למלחמה (לפחות לא מעמדת החולשה הנוכחית).

המשך לזעוק שהמלך הוא עירום. כי עירום הוא .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:00

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר