לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2005, 19:01
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
התלבטות לגביי קניית מחשב חדש

פחות או יותר תם לו עידן ההמתנה, עוד יש קצת לחכות עד לירידת מחירים צפויה , ללוחות NF4 רגילים ואולי גם לצ'יפסט של VIA- KT890 , אבל ההתלבטות שלי עקרונית ., לכן אני גם לא כותב את ההודעה באשכול מפרטים, למרות שזה גם מתאים לשם.

אפשר לקנות מחשב8000 ש"ח , מחשב עם SLI ומעבד תותחי, בשבילי זה לא בא בחשבון.
אפשר לקנות מחשב ב4000 ש"ח כולל מסך, מחשב שמחזיק ראש אולי שנתיים ואז גם אי אפשר לשדרג אותו, גם על זה אני לא מדבר.

ההתלבטות שלי היא בין שתי מערכות מחשבים, שתיהן מבוססות על NF4 ולשתיהן אני אוסיף מסך 19' שעולה כ1000 שקל.
למערכת אחת אפשר לקרוא: המינימום של ההכי טוב, אני מתכוון למחשב שיעלה כ5000 ש"ח , מחשב שמיועד לשדרוג בעוד כשנתיים שלוש, למשל מחשב עם מעבד 3000+ וכרטיס מסך 6600 רגיל.
לעומתה אני יכול לקנות מערכת של 6300 שקל, מערכת יותר חזקה שכוללת זכרונות מחברת על, מעבד 3400+ וכרטיס מסך 6600GT
נדמה לי שמערכת כזו יכולה להחזיק מעמד לפחות שנה יותר מהמערכת הקודמת לפני השדרוג.

ההתלבטות קיימת מכיוון שברור שהמחשב לאחר השדרוג יהיה הרבה יותר טוב ממחשב של היום (הרי באופק יש כפולי ליבה שיעמידו בצל את המעבדים של היום),
אז האם כדאי "להעביר את הזמן" עד לשדרוג או שעדיף לקנות מערכת חזקה מאד שתחזיק זמן לא מבוטל בלי שדרוגים ותוספות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2005, 19:33
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
על בסיס מה אפשר לקבל החלטות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "התלבטות לגביי קניית מחשב חדש"

ההיתלבטות היא בין שקע 754 לשקע 939, ובין שקע 939 עם AGP
ל 939 עם שקע PCI-E.

כל מחשב חדש כיום למשימות מעבר לשימוש רגיל מצריך/יצריך
1 גיגה בייט זכרון.

באופן מעשי רק על לוחות 939 ניתו לשים 2-4 גיגה בייט זכרון.

כפולי הליבה עוד רחוקים מאוד מבחינה מעשית מהשוק השולחני
(בערך שנתיים) ורק יישומים מסוימים ידעו להפיק מהם תועלת.

כל ההתלבטויות ילכו ויפחתו בכל שובע שיעבור, ה 939 וה PCI-E
יהפכו למשהו נפוץ הרבה יותר.

חלונות XP 64X אמורה לצאת לשוק תוך 6 חודשים לכל היותר.

מחירי כרטיסים גראפיים עם שקע PCI-E זולים יותר מכרטיסים זהים
עם שקע AGP ומגמה זאת תישמר או תחריף (כך אני מעריך).

בעוד מספר ימים צפויה עוד ירידת מחיר והשקת מוצרים חדשים של
AMD.
ישן 04-01-2005, 22:21
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
לדעתי מה שכדאי לך זה ככה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "מצויין, מפה אפשר להמשיך"

כרטיס מסך 6600GT, בגלל הסיבה שאתה גיימר וקונה מסך 19'.
למשחק 6600 הרגיל פחות טוב וביצועיו ירודים. לא חבל?
תקנה 6600GT ולא תצטער, ובזמן הקרוב רחוק לא תצטרך לשדרג. בעוד שנתיים שנה וחצי תוכל לקנות (אם תרגיש צורך) כרטיס PCI-E חזק יותר.
בקשר למעבד ההבדלים בין 3000 ל3200 במחיר הוא 300 ש"ח, בביצועים לא שווה ההשקעה, לא משהו מיוחד ששווה להשקיע בו יותר, הרי דשנו בעיקרון שהGHz הוא לא זה שקובע, ולכן התכונות של 3000 מאוד עדכניות (939), ובמערכת ההפעלה החדשה תרגיש שיפור של פי 2 עד פי 3 (לפי מבחני Beta).
לי יש היום Pentium 1.8GHz, ואם ההיתי מחליט לא לקנות AMD (אם הם לא היו יותר טובים מאינטל), וההיתי יכול להחליף רק לוח אם לPCI-E וכרטיס מסך, ההיתי מחליף, אבל מכיוון שאני לא מתכוון להשאר עם Intel כי אם אני משדרג (כרטיס מסך ולוח אם) אז אני ישדרג גם את המעבד שיתמוך ב64Bit. מה שבאתי להגיד שהמעבד לא מעכב אותי, והוא עובד מצוין, אבל אני נאלץ להחליפו לIntel. ואני חושב שהAMD64 3000 יוכל לשרת אותי זמן רב, ולקחת בחשבון שהלוח אם nForce4 חדיש ומוכן לשידרוגים אפשריים, אז גם בעוד שנתיים נראה לי שהמעבד יספיק לי. כי היום 1.8 רגיל של אינטל מספיק לי ומעל ומעבר. אז AMD 3000 בטוח יספיק לי עוד שנתיים (אלה אם יצאו דברים חדשים לגמרי). אני לא הולך לקנות חרא כי אני רוצה להנות מהשדרוג, ולא לבנות שדרוג על שדרוג על שדרוג ולא נגמר. אני גם לא יקנה את החלקים הכי חזקים, כמו 6800GT או AMD 3400. ולכן אני קונה משהו טוב שיחזיק לשנתיים, ויהיה לי אפשרות להחליף כל רכיב שאני ירצה מבלי להחליף מערכת שלמה.
מה שאני מציע לך זה 6600GT, שתהנה איתו מעל לשנה זה בטוח, וAMD 3000, כי לא צריך יותר.
במקרה והכרטיס מסך יגמגם לך עוד שנתיים אז תחליף אותו. במקרה והמעבד מגמגם לך (סבירות נמוכה מאוד) תוכל או לעשות לו OC עם איוורור. או לקנות מעבד חדש. אל תקנה מעבד חרא כדאי להחליף לכפולי ליבות. תראה לפעמים מדלגים על דור שלם. לדוגמה אני מחליף מGeForce 4 לGeForce 6, כלומר דילגתי על GeForce 5 ולא קרה שום דבר, ככה גם אתה לא צריך לקנות מערכת, ולהוציא עוד כסף בעוד שנה. פשוט תקנה משהו טוב לא יקר שיספיק לצרכים שלך. תעלים עין מהחומרה כל עוד המחשב עובד לך כמו שצריך (לא באמת להעלים עין, פשוט לא להתפתות לקנות כל דבר), ושהמחשב יצטרך את השידרוג תתעדכן במצב החומרה, תחכה מעט ליציאה של משהו חדש, ואז תקנה.
דוגמה: אתה קונה היום AMD64 3000, לאחר שנה יוצא AMD כפולי ליבות, אבל המחשב שלך עובד מצוין, לאחר שנתיים יוצא AMD128 והמחשב שלך מתחיל לגמגם (נגיד בסוקט 939). ואז אתה מחליף לAMD128 ודילגת על AMD כפול ליבות. תסתכל על זה כך. מה אני קונה היום ולכמה זמן הוא יספיק לי, והאם הוא שווה את העלות לכמות הזמן. ולאחר שהמערכת חלשה יחסית תחליף או תשדרג לרכיבים חדשים ועדכניים. אל תחליף לכפולי לבות אם אתה לא צריך רק בגלל שזה יותר מהיר, השקעה מיותרת.
מקווה שהבנת בערך או מדויק את דברי, זה המלצתי, וגם אני מתכוון לעשות גם כן.
מפחיד!

ישן 05-01-2005, 23:47
צלמית המשתמש של comfort
  comfort comfort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.04
האמת שאני צריך לקבל את המחשב בימים הקרובים...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "מה אתה קנית?"

זהו כבר לא יכולתי לחכות עוד טיפה אפילו!!
אבל זה ממשהו שאני מכיר אז יש לי הנחה גדולה ואני לא מתכוון בנתיים לעשות OC אז לקחתי את ה3500 בטיפה יותר מה3200
מסך לקחתי את ה G90F של VIEWSONIC נורא אהבתי איך שרואים בו !וגם יש לו נתונים טובים!
http://www.viewsonic.com/products/d...icseries/g90fb/
אתה יכול גם לראות שבניו אגג הוא המסך הכי נמכר בסביבות ה200$
http://www.newegg.com/app/ViewProdu...property&DEPA=0
הLG900P וה900B לא ראיתי כדי לשפוט (פשוט התאהבתי בנ"ל)אבל אתה יכול לראות בZAP
חוות דעת של אנשים..בכל מקרה אתה צריך ללכת ולראות את המסך לפני שתקנה!
נראה לי שההבדל שלP יש קצת רענון טוב יותר

נערך לאחרונה ע"י comfort בתאריך 05-01-2005 בשעה 23:50.
ישן 08-01-2005, 17:24
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
איזה 4 אלף
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "תום אני ואתה בערל באותו מצב..."

אני אגמור בסוף עם 6.5 כולל מסך, לא פחות.
בשונה ממך ומקומפורט שהולכים על 8 לפחות אני בונה על משהו טיפה יותר זול ומיועד לשדרוג בעוד שנתיים-שלוש (מן הסתם כרטיס מסך)

בעניין הזמנה משותפת- אני לא יודע מאיפה אני קונה, אני גר בירושלים והייתי מעדיף לקנות מחנות בירושלים, יש שתי חנויות שאני יודע שיתנו מה שאני רוצה: KSP ו"ליאור" (שיכולים להיות יקרים) בנוסף יש איזה אדם שהקים עסק פרטי ויש לו תעודות מיבואנים אבל הוא נותן משחקים פרוצים והוא פחות מדיי "רשמי" , לא יודע איך להסביר את זה.
מישהו מכיר אולי עוד חנויות? (ברור שבאג ואופיס דפו לא באים בחשבון)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר