לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2006, 20:57
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
לא פשוט היה בכלל ליפול במקום הזה . התקופה הייתה לא פשוטה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "הדיאנה שאי מכיר היה לוחם, לא מדריך"

המתקן בלי קשר לכלום היה תחת זכוכית מגדלת בעקבות פציעה של בן של אחת הח"כיות ממולדת באחד מהאימונים,
הבן שלה היה פרח טיס שנשר אחרי 10 חודשים והגיע ישירות לדובדבן , ובאדם גמר את הקריירה באחד מהאימונים , אז לא היו בקרים ,בשום אימון , לא היה גבולות ומי שרק העז לשאול מה המטרה חטף כאילו אין מחר . הקורס היה הרבה יותר קשה מהיום התפרס על 3 חודשים . חודשיים אחרי טירונות יחידה , 3 שבועות בסיום מסלול , ועוד שבוע מסכם .וזה לא קשור לאימוני ריענון אחת לחודשיים , ואימונים אחרים לטובת משימות .
כנער בן 19 בערך . לא היה ברור . אבל הרעיון דווקא היה מובן , אני יום אחד החלטתי לשאול אותו ככה בצחוק , מה המטרה . העוקב מים שהיה נגרר על הנ"נ לאימונים הפך להיות חברי הטוב . הוא נתן לי לסחוב אותו עד שכמעט התייבשתי ,
שאלת על המורה שלי - זה מי שהיה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2012, 20:08
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אם מדובר בש' דיאנה אני חושב..."

אכן לוחם ומדריך מרשים.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 24-03-2012, 13:30
  משתמש זכר erezz erezz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "בלי לשון הרע קראו לו סקורניק..."

אחח...איזה שמות העבר(אצלי לשמחתי גם מההווה), סיפור קטן שמראה עד כמה פחדנו מסקורניק...

כמו כולם גם אני טיילתי אחרי הצבא, באחת המקומות הנידחים ביותר בעולם, מתחת לגשר במדינה באפריקה ראיתי כתובת מרוססת על הקיר "ימות סקורניק!" שם הבנתי שזה כנראה לא יעזוב אותנו אף פעם....

סקורניק שאותי כחייל בקורס הפחיד למוות( הוא היה מתלבש עלי בתחילת השיעור ולא עוזב אותי כל השיעור, אני בחור גדול מאוד והם תמיד היו מתלבשים על כאלו...), אותו סקורניק שחטפתי ממנו לא מעט מכות הוא גם היום חבר טוב ויקר, אחד האנשים הרגועים ,השפויים והלא אלימים שאני מכיר, בן אדם עם לב זהב שלא מזכיר בכלל את מה שחשבנו שהוא אז, מצחיק לראות כמה אנחנו מתבגרים עם השנים...
ישן 24-03-2012, 21:55
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי erezz שמתחילה ב "אחח...איזה שמות העבר(אצלי..."

כל הכבוד לכם על שאתם מכירים אנשים ממערכות ומקומות.
לפני שאתם זורקים שמות, חשבתם רגע לעצור לשאול את עצמכם הם האיש, שהיום כנראה בעל משפחה וחיים שלמים, האם הוא מעוניין בחשיפה?
האם יש כאן איזו זכות הציבור לדעת?
זה תורם משהו לדיון?
הפרום הזה הוא יעד לאיסוף חיובי ע''י מדינות וארגונים, כשידוע כעובדה שחיזבאללה ניצל מידע מהפורום כבר ב-2006 לפחות, אם לא קודם.
מה האינטרס? מה זה יועיל לחשוף בני אדם משלנו? ועוד חבר'ה טובים שאתם מעריכים?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 24-09-2006, 21:10
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "שאלה לותיקים בינכם (מסקרנות)"

יש ספר שנקרא "האקדח" :
האקדח הוא המדריך המקצועי הראשון שיוצא לאור בישראל העוסק בכל ההיבטים השונים הקשורים בהכרת אקדחים, תפעולם הנכון והשימוש בהם לצורכי הגנה עצמית וירי מעשי.
המחברים מביאים לקהל בעלי האקדחים מדריך איכותי, מעודכן ומודרני הכולל מאות צילומים בשחור לבן ובצבע ואיורי קו מקוריים המלווים בכיתובים מפורטים להנחייתם בכל רזיה של תורת השימוש באקדח.
גישתם החדשנית של המחברים, שניהם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, משלבת במלל ובצילומחם איכותיים היבטים רבים ומגוונים הקשורים באקדח. פרקים בהכרת האקדחים ובמנגנוני ההפעלה השונים שלהם מלווים בפרקים הדנים בעקרונות הבליסטיקה, בתחמושת, ובעקרונות הכיוון והירי הנכון. פרקים המתארים שיטות נשיאה - גלויה וסמויה - של אקדחים וטכניקות שליפה, ומסבירים כיצד להתגבר על תקלות ומעצורים - משתלבים בשלושה פרקים ייחודיים לספר זה המביאים לקורא תרגילי ירי ראשונים, תרגילי שליפה וירי ותרגילי ירי מתקדמים. המחברים מנחים את היורה צעד אחר צעד בשיפור תוצאות הירי שלו ומלמדים אותו כיצד לרכוש מיומנות גבוהה תוך מעקב עצמי וניתוח נכון של השגיאות. חלקו האחרון של הספר עוסק בבחירת האקדח המתאים לצרכיו של היורה ומתאר בפרוטרוט עשרים אקדחים מודרניים נפוצים ואיכותיים.
במדריך זה, המכיל ידע ברמה מקצועית גבוהה ביותר, חזרו המחברים והדגישו את כללי הבטיחות כדי ללמד את הקוראים יחד של יראה כלפי האקדח ומידה רבה של זהירות בכל שלבי העיסוק בו.
יוסף (קותי) יקותיאל, סנ"צ לשעבר במשטרת ישראל בתפקיד קצין קליעה ונק"ל ארצי במשך 12 שנים, עד לפרישתו מן השירות בשנת 1987. ממניחי היסודות ללחימה בנשק קל במשטרת ישראל ובגופים המונחים על ידה. מומחה לירי ולצליפה בכל סוגי הנשק. כיום משמש יועץ בינלאומי לפיתוח נשק קל, שיטות אבטחה ובניית מטווחים. בעל בית ספר לאבטחה וללחימה בכלי נשק המשרת מוסדות ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים בארץ ובחו"ל.
ד"ר דוד דרום, ביולוג ימי וצלם טבע; צילם וחיבר ספרים רבים בנושאי טבע. בספר זה הוא נותן ביטוי למיומנותו בענייני אקדחים, תחביבו הרציני מזה שנים רבות ולניסיונו הרב כצלם מקצועי.

הספר מסוף שנות השמונים ולטעמי לא מראה כל יתרון על פני שיטת הירי שמלמדים בבית הספר ללחימה של השירות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 24-09-2006, 21:54
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כשנכתב הספר
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "ידידי"

גלוק היה כלי גדול (היה אז ה-17 בעיקר), מאוד מאוד אקזוטי ועדיין עם כמה מחלות ילדות... מה שכן, הוא היה אז הרבה יותר זול מFNים, סמיטים ושלא לדבר על זיג-226.... גלוק היתה בחירה של סג"מים יותר בגלל המחיר ופחות מסיבות אחרות.

אישית, אני לא יודע אם אני מקצועי או לא, אבל גלוק אני לא מחזיק בעיקר משום שללא מאות שעות אימון יבש ואלפי כדורים (1.8 ש"ח לכדור...), אין לי סיכוי להגיע למצב שבו הוא יוכל להחליף את מה שכבר יש לי, ושאותו אני מכיר הרבה יותר טוב מאשר את כף היד שלי! (ציפורן סדוקה אני יכול לגלות אחרי יומיים, אבל להניח את האצבע על ההדק עשירית המ"מ מנקירה לאחר שליפה בלי לנקור בטעות אני יכול לבצע כמה שניות אחרי שהעירו אותי, וגם 50 פעם ברציפות....). מה לעשות אבל כאשר צה"ל נותן לך את הזמן, המקום והתחמושת לבזבז (ואני ניצלתי זאת עד תום, חזרתי אחורה ושוב ניצלתי עד תום) אתה לומד להוציא את הכלי אפילו מתיק חשוך במצב לחץ עם אחיזה מושלמת. פעם ב-אני משתעשע עם גלוק של עמית או חבר, ומעבר לכך שקשה לי להתרגל לכך שבהצבעה, למי שלא רגיל, אתה תפגע בביצים של יריב שעומד 8 מטר ממך כאשר תכוון לחזה, ברור לי שהוא שונה מדי ממה שאני מכיר כדי להתרגל אליו בגליל המופלג מבחינת יכולת אימון.

לאחרונה השתעשעתי קצת עם אקדח פולימרי (אפור) של "טאורוס" והאמת היא שהוא היה מושלם יחסית למשהו שיריתי בו 5 דקות אחרי שהחזקתי לראשונה. בגילגול הבא.

ישן 25-09-2006, 23:58
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "בעניין הגלוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GilTal
אקדח עם לא מעט מגבלות - רובן בטיחותיות או שקשורות לאמינות ירי ומעצורים לאחר ירי של תחמושת רבה.

אני אישית מעדיף את הכלים של H&K (ולכל החברה מ"הסליק" אין לי כוונה לעורר פה מלחמות ישנות).

גיל שלום, בתור כותב ותיק בסליק ובעלים של HK וגלוק שגרים יחדיו בכפיפה אחת ובשלום, אני יכול לומר בשקט ובבטחון גמורים שמדובר בבחירה אינדיבידואלית.

התאמה של אקדח לאדם והתאמה של אקדח למשימה יכולים להיות כל כך ספציפיים שמה שמתאים לך היום לא יתאים מחר, ויתרה מזאת - רכישת מיומנויות מסויימות יהפכו כמעט בן רגע אקדח שנשאת במשך 10 שנים לגרוטאת מתכת \ פולימר חסרת ערך.

הפטנט \ סוד הגדולים טמונים בידיעה כיצד לבצע את ההתאמה ומה לשאול ולבדוק כשמחפשים אקדח.

ונכון ציינת, אקדח שאינו נח הוא אקדח שלא יעזור לאף אחד כשהוא קבור בכספת.

ישן 24-09-2006, 21:41

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
וראיתי מהתמונות שהם מלמדים לירות אחרת מאיתנו.

הגישה המבצעית הישראלית - תהיה שנת הבדיקה אשר תהיה - שמה דגש גדול מאוד על ירי מהיר וכל ביצוע השלבים הוא מאוד מכני ומוקצן. לטעמי מקור שיטת ההכשרה הזאת הוא בצורך להכשיר לרמה סבירה מספר גדול של צעירים שכמעט איש מהם לא חווה ירי חופשי ומדוייק מימיו (בלשון המעטה).

אני אישית לא זוכר הרבה מפרטי הפרטים של ההכשרה ואימונים, משום שהגעתי אליה לאחר נסיון רב בירי באקדח ובסופו של דבר לא זנחתי את ההרגלים הישנים.

בארה"ב ראיתי מספר פעמים מאמרים על שיטות הירי "של הישראלים" ותמיד זה הוצג כמשהו אקזוטי ובעל יתרון גדול במהירות ובאופן מאוד קיצוני על חשבון הדיוק.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 24-09-2006 בשעה 21:57.
ישן 24-09-2006, 22:13
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
ראית את ריצ'ארד יורה לאחרונה?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=J-R]וראיתי מהתמונות..."

יותר מדוייק מזה קשה להיות

וברצינות- אתה מדבר על השיטה כפי שהיא נלמדת במערך הלוחם של שב"כ או כפי שהיא נלמדת בצה"ל? השיטה של צה"ל (של הלוט"ר) לשימוש באקדח לא נתפשת בעיני כמקצועית ביותר מכיוון שהיא אכן מקדשת את המהירות ע"פ דיוק וסלקטיביות בירי. אפר להבין את ההגיון מאחורי זה כמובן: בצבא הנשק שלך בפריצה הוא הרובה/תמ"ק. מתי שלפת את האקדח (לא מדובר על קופים או מתארים ייחודיים דוגמת מנהרה כרגע)? כשנתקלת, והנשק שלך דפק מעצור באמצע הירי. אתה חייב לנטרל במיידי ואתה כבר מול מטרה ברורה (שהרי אחרת לא היית יורה ונתקל במעצור מראש) ואכן הדבר המתים ביותר למקרה כזה היא תרגולת שליפה מהירה ככל הניתן, מכנית ככל הניתן, שמאפשרת החזרת שטף האש במהירות המקסימלית.

הנקודה של כל זה היא שאני מסכים איתך, שתו"ל האקדח של הלוט"ר אינו מתאים לתפקידים מעט רגישים יותר.

נ.ב. אם יתחשק לך לשתף- עבדת/עובד? (מהודעותיך הנחתי מזמן שכן) באיזה יחידה, אולי נפגשנו/נפגשים..

ישן 24-09-2006, 23:10
  J-R J-R אינו מחובר  

בלוט"ר? חד משמעית כן
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי בעז1970 שמתחילה ב "מהירות על חשבון דיוק???"

וגם בלוט"ר שלמדתי בהכשרה הפנימית של היחידה שלי. האקדח הוא נשק לחירום, וכשאתה כבר שולף אותו אותה מטיס אותו החוצה ומפרק 6 כדורים לפני שאתה בכלל מרים ת'ראש. ניטרלת? אין יריב בעין? מתפעל את המעצור וחוזר לרובה.

בשב"כ מביאים אותך לרמה מצויינת של מהירות+דיוק מכיוון שמשקיעים את מרבית הזמן בירי אקדח (כנשק עיקרי), אתה יורה באקדח 8-9 שעות רצופות כל יום במשך חודשיים בכל מתאר, זוית או סנריו שהדמיון יכול להעלות, תוך הקפדה פדנטית על הישגים נדרשים גבוהים וסטנדרטים ברורים. ולכן אתה מגיע לרמה הזאת. לצה"ל (הלוט"ר) אין את האמצעים האלה, ולכן אני חושב שבהתחשב במה שיש לו, ובהתחשב שמקומו של האקדח בפעילות אנטי-פח"עית צבאית (נמאס לי מהמילה לוט"ר) הדגשת המהירות ע"ח דיוק היא במקומה.

ישן 24-09-2006, 23:47
  J-R J-R אינו מחובר  

אם אתה שואל ברצינות אז
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי u5105 שמתחילה ב "שש כדורים?"

ציטוט:
למה?
מאיפה הקיבעון של כניסה עם נשק עיקרי ואקדח לגיבוי?
אין לי נסיון כמו לך לוט"ר ואחיד אבל.....
ללא ספק שיש כמה פריצות שהאקדח נבחר כנשק העיקרי.

למה 6 כדורים? בהמשך לקו ירי המטחים בהצבעה הקבוע של תו"ל הלוט"ר. שוב, ההגיון הוא כזה:
שלפת אקדח->היה לך מעצור בנשק תוך כדי ירי-> יש לך יריב בעין->הזמן הוא קריטי->לתפעל/לשלוף=לשלוף->לא בטוח שאתה בטווח אידיאלי לאקדח (הרי באת מה M16)+לאקדח נותן פחות כוח אש (לא כוח עצירה, כוח אש!)+אתה עומד חשוף ולא יורה כבר שניה וחצי+כדור 9מ"מ נחשב בצבא לפחות קטלני = אתה יורה מטח בשיא המהירות בכינון בהצבעה בלבד. ניטרלת? תפעל מעצור. לא ניטרלת, נטרל ותפעל מעצור. אגב, גם ב M16 אתה יורה 4-6 כדורים ע"פ הלוט"ר.

אקדח כנשק עיקרי? לא יודע. אולי בימ"מ או יחידות זרות שבאמת מתמחות נטו בבט"פ ולוט"ר.. בצה"ל אין דבר כזה למעט המקרים שציינתי קודם (קופים ומתארי גישה מיוחדים כמו מנהרות/סליקים)

ישן 24-09-2006, 23:00

לא נפגשנו...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "ראית את ריצ'ארד יורה לאחרונה?"

לא מבחינת הגיל ולא מבחינה יחידתית. בסך הכל אני לא מרקע מיוחד במיוחד ויותר מכך מעולם לא הייתי סקרן למה שמתרחש ביחידות אחרות, גם אם היתה לי האפשרות לדעת (הפיספוס היחידי שמצער אותי מזמן השירות הצבאי הוא שלא ביקרתי במבצר עתלית כשהיתה בידי האפשרות למצוא עילה לביקור! ולביקור המיועד כלל לא היתה סיבה צבאית...) כך שקשה לי לתת פרטים על מה שאירע מחוץ לטווח הראייה הצר שלי. בין אם מדובר על שב"כ או צה"ל, חסרון עצום של צה"ל נעוץ בחוסר המוחלט של מסורת שימוש ותפעול נשק בישראל ולכן הצורך ללמד הכל מא' ועד ת' ובזמן קצר. אגב: אפשר להיות גאים בזה אבל מעולם לא פגשתי חברה שבה היתה פחות הערצה והתעניינות בנק"ל מאשר החברה הישראלית. מעטים מאוד מבין האנשים שנחשפו לנק"ל באופן יום יומי בשירות הצבאי באמת "חולים" על העניין, וכמעט כולם מרוכזים באתר הסליק (מלבד אלה שאינם מדור המקלדת) זה אומר משהו על המספר הכולל... לישראלים (ןאני עושה הכללה, אבל היא לטעמי עדיין נכונה גם בימינו) בעיה מאוד רצינית ביכולת הדיוק וישנן מספר סיבות לכך. מספיק לראות כמה מיוצאי חבר העמים לשעבר שבארץ נגעו באקדח בפעם הראשונה ("שם" הוכשרו על רובים), כדי לדעת עד כמה שישנן תכונות ירי הקשורות בהיות היורה צבר.

לגבי מעצורים: אולי המקום לשאול אותך - האם בסוג הכלים שבהם משתמשים צבאות, יש מקום כל כך חשוב לאובססיה של ההתכוננות למעצור על שלל הפעולות הקשורות בכך? לי נראה שעבור מי שאקדח הוא יותר מאשר כלי משני עבורו, הפעולות האלה יחסית מיותרות משום הסיכוי הנמוך לכך שהן יתרחשו לעומת הפיכת שרשרת הפעולות למורכבת.

ישן 24-09-2006, 23:38
  J-R J-R אינו מחובר  

בוא ניקח אותי לדוגמה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא נפגשנו..."

ציטוט:
לגבי מעצורים: אולי המקום לשאול אותך - האם בסוג הכלים שבהם משתמשים צבאות, יש מקום כל כך חשוב לאובססיה של ההתכוננות למעצור על שלל הפעולות הקשורות בכך? לי נראה שעבור מי שאקדח הוא יותר מאשר כלי משני עבורו, הפעולות האלה יחסית מיותרות משום הסיכוי הנמוך לכך שהן יתרחשו לעומת הפיכת שרשרת הפעולות למורכבת.

5 שנים שירתתי כלוחם בצה"ל, ולא שלפתי אקדח בפעילות מבצעית אפילו פעם אחת. זה עונה לך על השאלה? מהבחינה הזאת אתה צודק.

אבל לך אני בטח לא צריך להזכיר שבפעם האחת שיש לך מעצור כשאתה מול מחבלים שורפת באחת את כל מליון פעמים שהנשק עבד בלי בעיה.. אז לא, אין ברובים או בתמ"קים בעיות מיוחדות של מעצורים, אבל האופציה של תיפעול המעצור מול יריב אינה אופציה טובה אם אתה יכול לשלוף אקדח ברבע מהזמן.

ציטוט:
לי נראה שעבור מי שאקדח הוא יותר מאשר כלי משני עבורו, הפעולות האלה יחסית מיותרות משום הסיכוי הנמוך לכך שהן יתרחשו לעומת הפיכת שרשרת הפעולות למורכבת

לא נעים לי לצאת טמבל, אבל לא הבנתי למה אתה מתכוון..

ישן 25-09-2006, 00:28

הכוונה שלי היתה רק לאקדחים!
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "בוא ניקח אותי לדוגמה"

ז"א - האם כאשר אתה תידרש לשלוף את הגלוק/זיג/HK/FNHP שלך פעם בחמש שנים מבצעית, לא כדאי לפשט את התהליך המכני של הירי (הרי אתה יודע לתפיל מעצורים, העניין הוא רק האם יש מקום להכניס לשרשרת הפעולות סטיות מפעולת הירי למטרת בדיקת מעצורים...) ולהמנע מבדיקה האובססיבית של האקדח? האקדחים המודרניים אמינים הרבה יותר מאלה של לפני 30 שנה, לא רק מבחינת רגישות לחול, אלא גם מבחינת הרגישות לאחיזה ותנועה חדה תוך ירי (שיכולים לגרום למעצורים בסוגי אקדחים מיושנים יותר). לגבי הנק"ל הראשי, אני בהחלט לא חולק על עניין הבדיקה של הכלי באינטרוולים מסויימים (גם אם המכניות של התהליך יכולה להוריד הילוך אצל מי שמיומן מאוד).

ישן 24-09-2006, 23:40
  אוקטבה אוקטבה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
ירי באקדח
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא נפגשנו..."

אומנם איני מעודכן למה שקורה היום אבל להערכתי לא השתנו שיטות הירי המקובלות בלו"טר.
בזמנו (לפני מעל 20 שנה) השיטה המקובלת ללמד חיילים כונתה "ערבי מחרבן"
בעוד שבעולם האקדחים הנאור כבר שלטה שיטת "ויור".
בשנים 87-89 הוכחתי למספר רב מאוד של מאבטחים שניתן לפגוע בצורה מדויקת ומהירה גם לא במה שלימדו אותם בקורס מאבטחים בזמנו.
ישנם מדינות שה"אקדוחנות" הינו מסורת רבת שנים כמו אר"הב וניתן רק לקנא ברמה אליה מגיעים אם אימונים נכונים.
לדוגמא : ממצב כניעה (ידים מעל הראש ואקדח בנרתיק) להוריד 7 ראשים מ25 מטר תוך פחות מ5 שניות.
הבעיה לדעתי שהולכים בארץ על אופנות באקדחים ולא על התאמה ליורה באופן אישי על פי צרכיו.
שתהיה שנה טובה
צחי
ישן 25-09-2006, 00:36

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי אוקטבה שמתחילה ב "ירי באקדח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אוקטבה
לדוגמא : ממצב כניעה (ידים מעל הראש ואקדח בנרתיק) להוריד 7 ראשים מ25 מטר תוך פחות מ5 שניות.

אלה יורים מאוד מאוד מיומנים, מאומנים, כשרוניים ובעלי כלים משופרים עם מפצה סטיה, הדק מינוס וכוונות משופרות ולא כוונות קרב רחבות וגסות. הכי חשוב: הם יורים בכלי שהותאם להם.

בכל מקרה - יש משמעות גדולה מאוד ליכולת של היורה להעביר את היכולת הזת למצב אמת, וכאן יש לאמריקאים לא מעט כישלות (הFBI במיאמי היא הידועה ביותר, אבל ישנם עוד הרבה מאוד כולל מקרה אחד שבו עשרות שוטרים לא הצליחו לפגוע בשני שודדי בנק למרות שהם (השוטרים) סיכנו את עצמם בנסיון לירות בהם, אבל פגעו רק באפודי מגן שהם לבשו (ויש על זה סרט תעודה שרץ בימים האחרונים בערוץ ההיסטוריה). האמריקאים נוהגים לשאת כלים משופרים עם תחמושת מוגברת וכדור בקנה ובכל זאת בעשרות מקרים שבהם אנשים שאמורים להיות מיומנים בירי באקדח הותקלו, הביצועים שלהם מבחינת מבחן התוצאה היו לא מזהירים, למרות האומץ הרב של היורים.

ומאצלינו, מארץ הקודש, נביא את המקרה של מר אבי ספן שהיה בדיוק מה שאתה מתאר - יורה ב-5 מטרות בגודל צלחת בשתי שניות בערך - אבל כאשר נתקל בשוטרי הבילוש שסגרו עליו אחרי שפשע חטיפה למטרת כופר שהוא ביצע השתבש, הוא ירה כמה יריות לא יעילות ולבסוף נורה למוות בידי שוטרי ישראל שנחשבים ללא מיומנים. מה קרה לו לא נדע עד שלא נגיע לגהינום, אבל סביר להניח שמסיבות פסיכולוגיות או רגשיות הוא לא הצליח להעביר את מיומנות המטווח לרחוב.

ישן 25-09-2006, 08:33
  אוקטבה אוקטבה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
מיומנות ושימוש בה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=אוקטבה]לדוגמא : ממצב..."

אני מסכים שגם אם אדם מיומן מאוד אבל ללא "הכשרה/אימון" מתאים לשימוש מעשי/מבצעי זה לא יעזור.
המקרה של אבי ספן מנוחתו עדן נבע להערכתי (לאור היכרותי האישית איתו כמי שאימן אותו ב88 ומכר לו אחד מאקדחיו) פשוט מזה שהוא היה אדם טוב לב מיסודו ולא פושע.

אין לי ספק שהיה ביכולותו להרוג אותם בקלות אבל הוא לא ירה בהם מכיוון שהיה איש עסקים שהסתבך בכספים וחשב שמהחטיפה יוכל לקבל כסף קל.

להערכתי היתה לו מגבלה פסיכולוגית להרים נשק על אנשי חוק.(ולכן לדעתי העדיף למות ולא ללכת לכלא)

אבל חזרה לנושא המקורי של השירשור : אם תיקח מאבטחים ותכשיר אותם אבל בשיטת ירי מתקדמת יותר כמו "ויוור" הן יוכלו להחליט איפה לפגוע ולא רק לשחרר מטח לכיוון "ריבוע הרג".
יום טוב
צחי
ישן 25-09-2006, 16:07
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
מטרה נופלת היא לא התוצאה הנדרשת
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אגב, גם בתו"ל האבטחתי, לפחות השב"כי"

התוצאה הנדרשת היא ניטרול ראשוני.
הכדור הראשון לא יהיה שלך זו הנחת המוצא.
העבודה שלך מתבטאת בהוצאת 2-3 כדורים, כאשר ההנחה היא שאחד עלול להחטיא. ולכן אחריו באים עוד 1-2 כד'. ההסתברות היא שתהיה תזוזה כלשהי שלך ו/או של המטרה ולכן דרוש פיזור כלשהו של הכדורים.
הכוונה היא זיהוי פגיעה וניטרול ראשוני בתהחשב במצב באזור, תמימים, מאוימים, וכד' וכן רכוש, מטרות נוספות באזור ויחסן אליך ויכולת הנזק של הכדורים במעבר לאחר [בעדה בעדה ] של המטרה הנבחרת.
לכן הכמות המקסימלית היא 3.
באימון נוסף ניתן לרדת ל 2.
מייד אחר כך הערכת מצב, זיהוי תזוזה או שינוי מצב של המטרה, או מעבר למטרה הבאה. או התקדמות לכיוון המטרה לשם ניטרול סופי.
מכיוון שאני כל הזמן מתנגד לפירוט יתר אז עד כאן אני חושב שהתו"ל לעיל הוא טוב גם לאזרח נושא אקדח בקניון בנתניה [אלא אם כן מדובר בחגורת נפץ שאז...].
שנה טובה.

ישן 25-09-2006, 19:34
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
תו"ל אבטחתי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מטרה נופלת היא לא התוצאה הנדרשת"

בזמני (וזה היה לפני ככה וככה שנים) מאבטחים בשרות למדו (שליפה דריכה) שלושה כדורים, עצור, בחן, שלושה כדורים.
האימון המשמעותי ביותר היה של ירי בהצבעה (אינסטניקטיבי) משום צירוף הגורמים הרלוונטיים להיתקלות בטווח קצר מאוד (לא יותר מעשרה מטרים).
אצלי אקדח היה משני לחלוטין בחלק מהשירות ומשמעותי מאוד בחלק אחר, אך אני מניח שהיסודות שלמדתי מגיל צעיר (ככה זה כשאתה בן של...ובמקום ללכת לספארי מבלה במטווח) הן שבצבצו בסופו של דבר בכל פעם שנדרשתי לירי.
וויבר וצ'אפמן ואייזוסקילס - שמות שלמדתי להכיר מאוחר יותר.
וויבר הפוכה זו תנוחת ירי שהיתה חביבה במיוחד על מדריכי ירי בזמני (רק שלא ידעתי שכך היא נקראת).
ישן 25-09-2006, 10:05
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

אחד ההבדלים המהותיים (שיש מגמת שינוי בו)

אחד ההבדלים המהותיים (שיש מגמת שינוי בו) הוא אופן הנשיאה.

בעולם נהוג לשאת את כלי היריה טעונים עם כדור בקנה ולירות כדור ראשון ב- DA (בדרך כלל ב- DA) ולשיטה הישראלית של 'שליפה דריכה' קוראים 'השיטה הישראלית' וגם קצת עושים מזה צחוק, אבל רק עד שרואים ביצועים יפים ואז מגרדים את הראש במבוכה.

יש מגמה מסויימת בארץ -שהתחילה במעגלים מסויימים- לשאת אקדחים עם כדור בבית הבליעה, והמערכות לומדות לבלוע את הצפרדע, ובחו"ל גם נפתחים קצת לתו"ל הזה אבל לא באותה מידה.

איך פועלים עם אקדח או להבדיל אלפי הבדלות במצבים שונים תלוי בכל כך הרבה דברים שקצרה היריעה.
תלוי במקום, בייעוד, יציאה מגלוי \ סמוי, בכלים ובהמון גורמים סובייקטיביים. (שאני בטוח שאתה מכיר).

מרפקים נעולים או לא, בטן קשה או לא, איזוסקיילס או ויבר, מטחים של שלושה או שישה או דאבל-טאפים, הכל טוב ויפה. ואני אומר שיורה מיומן ששולט בכלי ויודע לקרוא את המפה הטקטית יהיה פחות או יותר מצויין לרוחב הסקאלה של הטכניקות השונות.

חלק גדול מן ההבדלים בין טכניקות העבודה נובע מהבדלי סגנון כשהמהות טמונה בשיקול הדעת המהיר (מאוד) של הלוחם.

נ.ב
הספר 'האקדח' הוא ספר רומנטי נחמד ומיושן, לא הייתי יוצא לביקור נימוסים אצל היורשים של אבו ג'יהאד מצוייד בידע שרכשתי משם

ישן 25-09-2006, 11:19
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "אחד ההבדלים המהותיים (שיש מגמת שינוי בו)"

מסכים עם כל מילה של הצעדן (ולא רק בגלל שהוא כותב בסליק ).

אני יורה באקדח כבר 20 שנה,במשך השנים הללו עברתי המון אימונים כאשר מפעם לפעם מתחלף מדריך(לא כולם חותמים קבע...) ומשתנים קצת התו"לים. לדוג' התו"ל השתנה קצת כשנכנס לשימוש השכפ"צ הקרמי.

עדיין מלמדים היום את שיטת השליפה-דריכה-מטח של 3, עם הדגשים המוכרים, למרות שקיימת כבר שנים המגמה של כדור בקנה. כיוון שיצא לי לראות גם חבר'ה שיורים ירי ספורטיבי ופוגעים בצורה מדהימה בפוזיציות ירי שאף אחד לא מתרגל בצבא/לוט"ר אני יכול לומר רק זאת - הירי הטוב ביותר שלך מושג כאשר אתה מוצא את האחיזה והעמידה המתאימים לך, ומתאמן המון. אני היום לא יורה בדיוק כמו שלימדו בזמנו, מצאתי לי את העמידה שהכי מתאימה לי במגבלות המיגון והציוד, ואני פוגע מצויין (טפו-טפו-טפו). העיקר ללמוד יסודות נכונים ולהתאמן הרבה - אקדח זה לא אופניים אי אפשר לא לירות שנה ואז לפגוע בול.

ישן 25-09-2006, 21:50
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

ראשית אני רוצה להודות לחבר'ה כאן שלא ירדו עלי בצורה מעליבה על כך שהבאתי ציטוט מאתר סטימצקי הסוקר את הספר "האקדח".

כיוון שניסיתי להגיב עניינית שהודעה שפתחה את השרשור, טרחתי לחפש בגוגל משהו שזכרתי שנתקלתי בו בעבר, וגם זכרתי שהוא שונה ממה שלמדתי בקורס אחיד.

לצעדן- אני כן מעריך את זה שהגבת בעדינות למרות שהניחוש שלי הוא שרצית להכניס תגובה יותר עוקצנית...

בכל זאת משהו בקשר לתו"ל זר- אני יכול לספר כמה דברים על הטורקים (אבטחת אישים):

א. סוג הנשק- רצוי (אך לא חובה) שיהיה לא תופי, רצוי (אך לא חובה) שיהיה 9 מ"מ.

ב. נשיאת הכלי- רצוי (אך לא חובה) שיהיה על מותנו של המאבטח. רצוי (אך לא חובה) שיהיה בימין של יורה ימני. רצוי (אך לא חובה) שיהיה נרתיק. רצוי (אך לא חובה) שהקת תפנה לאחור והכוונות לפנים (צורת הנשיאה על הגוף המוכרת לנו...).

ג.מצב הנשק- רצוי (אך לא חובה) שיהיה כדור בקנה. רצוי (אך לא חובה) שהנצרה תהיה נצורה (אם יש נצרה). רצוי (אך לא חובה) שהפטיש יהיה לפנים ("להפיל פטיש" נדמה לי שקוראים לזה- אבל אני לא מבין בזה באמת- glock19c).

ד.כמות תחמושת- רצוי (אך לא חובה) שהתחמושת תהיה מאותו סוג (fmj או hp או מה שיש). רצוי (אך לא חובה) שתהיה לפחות מחסנית אחת נוספת לזו שכבר באקדח. רצוי (אך לא חובה) שזו הנוספת תהיה מלאה ולא יחסרו בה כדורים.

ה.אימונים- רצוי (אך לא חובה) שיתבצע ירי של חמישים כדור בשנה. מצוי- יורים 15 ואת השאר שומרים לארועים משמחים במעגל המשפחתי.

ו.מידרג-אם אתה מאבטח של נשיא ורה"מ- אתה יורה כמה מאות כדורים בשנה כנראה. אם לא- אז לא.

ז.טכניקת ירי- רצוי (אך לא חובה).

ח. הרעיון המנחה- ("מוטו")- בתרגום חפשי מטורקית- "אחי, אל תדאג, פה לא יקרה כלום"
ובשפת המקור- aabi, merak etme , burada bir shey olmaaz
לא יכול להיות דבר אחד כאן אל תעשה דאגה אחי

שלכם, רגב06

ישן 26-09-2006, 00:17
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile

ברינק'ה,

חסר לך דם בקפאין.

צור קשר.. בבוקר.

ל גילטל,

אשמח אם תוכל להרחיב עוד על שכתבת בנוגע לגלוק :

ציטוט:

אקדח עם לא מעט מגבלות - רובן בטיחותיות או שקשורות לאמינות ירי ומעצורים לאחר ירי של תחמושת רבה.

אני אישית מעדיף את הכלים של H&K (ולכל החברה מ"הסליק" אין לי כוונה לעורר פה מלחמות ישנות).

כל התקלות שנתקלתי בהן בגלוק (ויש לי איזו שעה או שתיים על הכלי ..) נובעות מתחזוקה לקוייה או חוסר תחזוקה כלל או לא נכונה / התעללות המפעיל - הזנחה ורשלנות / תחמושת לקוייה או לא מתאימה לכלי / חוסר ידע בתפעול נשק באופן כללי ועוד...

במידה ונושא הנשק יקפיד על שלושה כללי בטיחות (תמיד התייחס לכל כלי ירייה כאל טעון, תמיד שמור את האצבע מחוץ להדק, תמיד הפנה את הקנה לכיוון בטוח) בסיסיים והניצרה בין האוזניים תהייה במצב ALWAY'S ON , לא תהיינה תקלות.

לעומר,

הבסיס לטכניקות - שונה עם השנים, אם ייצא לך לשים את היד על ספרו של דייב בקרמן המנוח (ספרון בצבע אדום, אחפש אותו ואצלם פרקים נבחרים בהמשך) ועד למה שלמדת אתה בקורס, איננו דומה.

יוצא לי מפעם לפעם לאמן אוחזי נשק שגדלו על שיטת דייב (תן לו שניים בלבן) וכאלו שסיימו בשנים האחרונות את הקורס, אתה יכול לזהות מייד ולא בגלל הגיל..

המשותף לרבים לצערי, חוסר המיקוד לפגיעה מדוייקת במטרה, משהו שגובל ב SPRAY & PRAY ..
ונובע מהדרכה לקוייה. (שניתן לשפרה מיידית אם רק תפתנה האוזניים ויהיה רצון ללמוד משהו שונה)

שנה טובה לכולם,

נעם.

נערך לאחרונה ע"י noam17c בתאריך 26-09-2006 בשעה 00:21.
ישן 26-09-2006, 01:01
  GilTal GilTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
טוב אז פירוט
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי noam17c שמתחילה ב "ברינק'ה, חסר לך דם בקפאין. ..."

בתור התחלה - הגלוק אקדח מצויין! שלא ישתמע ממה שכתבתי או אכתוב כי אני חושב אחרת.

במסגרות שונות ומשונות "ביליתי" איתו צמוד כ-6 שנים ויריתי בו אלפים רבים של כדורים.

בנוגע לבעיות -
  • לגלוק יש מעצורים (לא תדירים אבל יש), ולא חלקם אינם נובעים מתחזוקה לקויה אלה מעומסים של שימוש. באקדח המתיימר להיות כלי המשמש גופים ביטחוניים המרחק בין תקלה לתקלה צריך להיות גבוה יותר. לשם השוואה ב-USP שהיה לי (כ-10 שנים,חלקן במקביל לגלוק) וגם בו יריתי מספר לא מבוטל של אלפי כדורים, גם בתנאי שטח (אבק, בוץ וכדומה) - לא היה לי ולו מעצור אחד!
  • האמירה על הקפדה על כללי הבטיחות תמיד נכונה, אבל לעניות דעתי נשק עם נצרה בטוח יותר - בייחוד בכל הקשור לנשיאה עם כדור בקנה. דרך אגב, אמירות דומות על הקפדה על כללי בטיחות כפיתרון לכל בעיה הביאו, בהסטוריה המאוד רחוקה של השירות, למספר מאבטחים שהפכו פצועים ומובטלים. השירות (ושוב מדובר בשנות ה-70 אם אינני טועה) נהג לנפק למאבטחים אקדחי תופי. צורת השליפה שלימדו באותה העת בשילוב צורת הנרתיק שנופק הביאה (כך לפחות סיפרו לי זקני הדור - לא הייתי שם בעצמי) לכך שבאת תרגולי שליפה וכניסה למצב מאבטחים לא מעטים פלטו כדור, חלקם הישר לתוך הירך. חלק מהאבטחים המדוברים פוטרו מכיוון שלא "הקפידו על כללי הבטיחות". לקח המון זמן (לפי מה שנאמר לי מספר חודשים) עד שמישהו הנחה לשנות את עיצוב נרתיק הנשיאה של האקדחים מה שהביא להפסקה כמעט מוחלטת של פליטות הכדור מהסוג הזה. בקיצור, כללי בטיחות תמיד נכונים אבל קצת עזרה מכאנית לא מזיקה לשיפור רמת הבטיחות.
  • בעייה נוספת של הגלוק היא המחסניות - הישנות לעיתים אינן נופלות מהכלי כאשר הן ריקות יש צורך לחלוץ אותן. לאחר שימוש לא מאוד ממושך חלק מהמחסניות אינן מביאות לנעילת עצר המחלק בסיום תחמושת - תופעה מעצבנת משהו, שאינה מאוד קריטית ללחימה.

נערך לאחרונה ע"י GilTal בתאריך 26-09-2006 בשעה 01:04.
ישן 26-09-2006, 12:08
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "טוב אז פירוט"

הי גיל,
מה שציינת הוא שאלה של הירארכיית ניתוח המקרה ואסביר:

בעיני מי שמקצועי - באמת מקצועי - בתפעול ובהתאמת אמל"ח חייב להתחשב ולעתים לקחת חלק בתו"ל.
נרתיק לא מתאים שגורם לתופעות שציינת הוא בעצמו מהווה מכשלה בטיחותית.
אי אפשר לצפות מכל לוחם שידע לשים את האצבע ולומר אם מדובר בליקוי בטכניקה או בבטיחות שלו עצמו - אם כי המצב היה רצוי ולפעמים זה גם קורה - אלא להטיל את משקל האחריות לבטיחות למי שבדק, יזם והחליט על הטמעת הנרתיקים הללו בשירות.

כל זאת באותה מידה שאפשר להטיל את האחריות להנפקת תחמושת לא מתאימה לאמל"ח שמסופק ללוחמים.
תחמושת מוגברת שהנשק אינו מיועד לעכל בבטיחות, תחמושת 'אקזוטית' שגורמת למעצורים או תופעות אחרות שליליות בכלים מסויימים או בסדרות מסויימות וכיוצא באלה.

כפי שאני רואה את מתוך נסיון לנתח את עניין האחריות והבטיחות מגובה הפיקוד הישיר, מדובר פה בכשל בטיחותי.

אתה בטח מכיר את הסיפורים שמתרוצצים על שימוש באזיקונים לצורך אזיקת ידית הדריכה ב- P7 (ואין זה משנה אם מדובר באגדה אורבנית או עובדות בלתי ניתנות לערעור) וכל מיני פליטות כדור לירך.

בשורה התחתונה, השאלה של כשל בטיחות או מכשול פיזי נמדדת במקצועיות של הנוגעים בדבר.
אני רק לא חושב שזה עניין של סמנטיקה, משום שדפוסי מחשבה ושיטות עבודה ניתן לשנות.

נ.ב
ב- USP שהיה לי לא הצלחתי להפיק מעצורים, ואי אפשר לומר שלא ניסיתי.
אלפי כדורים שחלפו דרכו, מכל סוג וצורה, מוגברות, רגילות, סאב-סוניות, מ- FMJRN דרך STHP ועד כדוריות. נאדה. לא עוצר באדום.
אקדח צבאי בהגדרה שיש לו טולרנסים בהתאם ושלוקח כל מה שתתן לו ויבקש עוד.

באחד המקרים התאפקתי ובצעתי מרווח ניקוי לאחר למעלה מ- 5000 והוא לא השתעל אפילו (וזה כלל מגוון של תחמושות מטונפות במיוחד בין היתר). אחרי שניקיתי וראיתי מה יצא משם התמלאתי בהרבה כבוד לכלי הזה.

החסרון הגדול של ה USP טמון בהיות הצינה כל כך גבוהה וצריך לרכוש זיכרון שרירים בהרבה עבודה בשביל להוציא ממנו מהירות ודיוק. בתחום הזה הגלוק הרבה יותר ידידותי בשל זוית ידית ידידותית מאוד וציר קנה נמוך ליד, מה שמשפר רבות את הדלתא של הרתיעה שלו.

ישן 26-09-2006, 13:48
  GilTal GilTal אינו מחובר  

אינני מוצא סטירה מהותית בין מה שכתבתי למה שהוספתה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "הי גיל, מה שציינת הוא שאלה של..."

אם יש כזו תתקן אותי ויש כאלה אשמח להגיב.

מה שניסיתי להדגים בעזרת הסיפור הפליטות הוא שעזרים טכניים מסייעים לשמירת בטיחות בשימוש בנשק. כך ששיפור בנרתיק יכול להביא לבטיחות מוגברת גם אצל אנשים בעלי מודעות לבטיחות.

הטענה נועדה להמחיש כי לעניות דעתי נשק בעל נצרה בטוח יותר מנשק ללא נצרה, בייחוד כאשר קיים מצב שגרה של כדור בקנה. לכן חוסר הנצרה בגלוק הופך אותו לבטיחותי פחות.

בכל מקרה גם קיומה של נצרה אין בו בכדי לגרוע מהחשיבות הרבה של הקפדת היורה על כללי הבטיחות.

האמירה על התאמת ה-תו"ל לאמצעים המתפתחים וההיפך ברורה אך לצערינו (מנסיוני הדל) לא תמיד מיושמת, גם בגופים מקצועיים באמת.
ישן 26-09-2006, 19:39
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "אין מה לתקן, אנחנו מסכימים..."

הסקירה שלי על המאבטחים נטורקיםמבוססת על עבודה איתם לאורך מעט יותר משנתיים.

לא הכנסתי לסקירה אופן ביצוע תרגילים טקטיים- נשקים שחורים עם מחסניות בכלים, ככלל תנועה בהליכה ללא ריצה, שליפות ללא דריכה והצבעות לכיוון ביום היריב.
מי שמקושר למקורות רלוונטיים יידע להגיע לסקירה שהכין בעל מקצוע ישראלי מהתחום שמדברת על מכלול הדברים שהזכרתי, גם אם בנוסח יותר לאקוני וענייני.

לעניין הגלוק, יש לידי כלי בן יותר מכמה אלפי כדורים שלא עבר שימוש ונשיאה מאתגרים במיוחד אך כן שהה בסביבה עם טמפרטורות מגוונות, וסובל מסדקים חמורים בגוף שתוצאתם השבתה מלאה. הצטערתי והופתעתי לגלות זאת, כי קודם לכן הכלי נחשב בעיני מאוד.

ישן 27-09-2006, 08:21
  J-R J-R אינו מחובר  

גיל וצעדן
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "טוב אז פירוט"

גיל אני לא בא לסתור אותך- מה שאתה אומר הוא האמת שלך ונכון לנסיונך, אבל הנה עוד זוית על הדברים (הכל אמור לגבי גלוק 19C)

ציטוט:
לגלוק יש מעצורים (לא תדירים אבל יש), ולא חלקם אינם נובעים מתחזוקה לקויה אלה מעומסים של שימוש.

הגלוקים של הקורס הם קבועים, עוברים מקורס לקורס ללא הפסקה ויורים כל שבוע כאלף כדורים. בקורס שלי (בצוות לי כמובן, אעיד רק על מה שראיתי) אי אפשר היה לספור את מספר התקלות על יותר מכף יד אחת (לאורך כל הקורס) והיו לנו 2 צינות שנסדקו (!), מה שמעיד על אופי ומאסיביות השימוש..

ציטוט:
בעייה נוספת של הגלוק היא המחסניות - הישנות לעיתים אינן נופלות מהכלי כאשר הן ריקות יש צורך לחלוץ אותן. לאחר שימוש לא מאוד ממושך חלק מהמחסניות אינן מביאות לנעילת עצר המחלק בסיום תחמושת - תופעה מעצבנת משהו, שאינה מאוד קריטית ללחימה.

מחסניות לא מרימות עצר מחלק - קרה רק לנו באדומים (ועם מחסניות אדומות) שלאצבע שלהן באמת כבר נשחקה הצורה.
מחסניות לא נופלות - גם כן אך ורק באדומים עם מחסניות אדומות שחוקות שנפלו כבר 10000000000 פעמים לריצפה, נבעטו ודרכו עליהן בריצה לנפל.

מה שכן- זה מעצבן ברמות גבוהות ביותר, בעיקר בדו"צ אחד על אחד.. אתה משתגע!

ציטוט:
גם אני לא הייתי מסתובב עם גלוק עם כדור בקנה כדרך שגרה.
(צעדן)
אכן, גם אני לא הייתי הולך עם כדור בקנה בגלוק וכנראה שלא אף אדם שפוי. לגבי ניצרה, אני לא חסיד של ניצרות ותוהה האם השיטה של "שליפה דריכה" (לאחר מיומנות כמובן) לא מהווה את אמצעי הבטיחות המבצעי והטוב ביותר?

ישן 23-03-2012, 12:37

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי noam17c שמתחילה ב "ברינק'ה, חסר לך דם בקפאין. ..."

"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 03-02-2014, 08:38

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "על דייב בקרמן:..."

מתוך הספר "שומרי הסף" מאת דרור מורה, הוצאת ידיעות ספרים, תל אביב, 2014.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-07-2014, 09:36

כתבה על המדריך גיל חי ז"ל
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "על דייב בקרמן:..."

כתבה שהופיע ב"אתר הגבורה"
נפרדים מגיל חי ז"ל - מדריך טבעי ואיש מיוחד מאד - לוחם וחבר יקר

מתוך המאמר: "גיל למד בבית-הספר הימי "מבואות-ים" במכמורת, ועם גיוסו לצה"ל ב-1963 שובץ לחיל הים ל"חוליה" / פלגה 788 של נמ"חים ששמרו על הדיג בכנרת. חצי שנה לפני סיום הסדיר גויס לשייטת 13, כלוחם השתתף במבצעים רבים, ובאחד מהם קיבל עם חברו אבישי בן-יוסף בזכות תושייתם את עיטור המופת. גיל חי מוכר בקרב כל לוחמי השייטת כסמל וכדמות מיוחדת, ובשנות ה 70' כיכב גיל בעלוני פרסום שקראו "התנדב לקומנדו הימי". נפרדים מגיל חי ז"ל – מדריך טבעי ואיש מיוחד מאד - לוחם וחבר יקר גיל החל את עבודתו בשירות הביטחון בשנת 1971 כמאבטח מטוסים. לאחר מכן גויס כמדריך ירי, היה שותף לתכנון בית-הספר לאבטחה של השב"כ ועסק בהקמת מערך הדרכת הלחימה. עם קידומו מונה כראש ענף 'תורה ולחימה' במטה ההדרכה ובמסגרת זו ארגן, ניהל ועדכן את כל קורסי האבטחה, וב- 1989 מונה למנהל בית-הספר לאבטחה עד שנת 1993. בהספדו תיאר ראובן גלעד, מדריך ירי, את דרך פעולתו של גיל: "במבטך החודר, בביטחון נחרץ, בלהט היצירה, באמונה מקצועית גדולה, בגובה העיניים, בשפה רהוטה – במטווח, בכיתה או במשרדך – גידלת וחינכת אותנו – מדריכי הארזים. היית מדריך טבעי ואיש מיוחד מאד, חדור אמונה מקצועית מעמיקה, יכולת והבנה טכנית מיוחדת במינה. מעשים לפני מילים ומבט חודר חוצב לבבות ודעות. טכניקה, לחימה, הדרכה, בטיחות: לשכלל, להתפתח, להצטיין, להוביל. כן, רצינו להיות גיל ! גיל, היום בית-הספר שלך – מוסד הדרכת הלחימה הטוב בעולם, לתפארת מדינת ישראל ואור לגויים". לפני פרישתו התבקש גיל לסייע בפרויקט התארגנות שירות הביטחון מול האוטונומיה (פינוי עזה לאחר הסכם אוסלו). בתפקיד זה זכה גיל לשבחים רבים. לאחר רצח רבין נקרא גיל בחזרה לשירות וסייע זמן-מה כיועץ."

"תיאור המעשה: ביום ה-14 ביולי 1967, הוטלה על סמ"ר גיל חי ו-סמ"ר אבישי בן-יוסף משימת ביצוע - להשיט סירת גומי במימי התעלה באזור פורט-תופיק. תוך כדי ביצוע המשימה, הונחתה עליהם אש יעילה מטווחים קצרים ביותר. אף על פי כן, בידיעה ברורה שהם חשופים לאש האויב, ללא היכולת להתגונן מפניה, חזרו השנים לבצע שנית משימה זו. הם הפסיקו במשימתם, רק אחרי שהונחתה עליהם אש חזקה מכיוונים שונים, וקיבלו פקודה לצאת מהמים. על מעשה זה הוענק לו : עיטור המופת ניסן תשל"ג אפריל 1973, דוד אלעזר, רב אלוף, ראש המטה הכללי" (מתוך "אתר הגבורה" )

ישן 27-09-2006, 07:55
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile

גיל,

אני לא מוצא הבדל לצורך העניין בין גלוק לזיג 226/8 המקובלים במחוזותינו. להבדיל, במקומות רבים אחרים מקובל לשאת כ"י עם כדור בקנה כאשר הניצרה מחזיקה את הפטיש נעול לאחור או ע"י מנגנונים אחרים שאינם בטיחותיים פחות מזה שיש לגלוק או לזיג דנן. (אני יוצא מנקודת הנחה כי אתה מכיר את מערכות הבטיחות של שני הכלים באופן מעמיק)

צעדן,
כדור בקנה בכלי החדש שלך אינו מילה גסה ואינו שונה בהרבה מהP7 שלך. שיטות מעט שונות אבל לשתיהן משותפת הניצרה הממוקמת בראש. בטיחות ואחריות הן שתיים מתוך אוסף המילים שיש ליישם בנשיאת כ"י בכלל.. אנו שותפים להכרה זו ולא מהיום. אימון נאות והכנה מנטלית לנושא תורמים.

רגב,

יש לא מעט גלוקים שבורים וסדוקים ולא בגלל ירי לא מבוקר או שימוש בתחמושת מגוונת, אני מכיר כלי שירה כ 1500 כדור (כלי מדור 3) ופני הסדן שלו נסדקו. כמו בעולם הרכב, קורה שכלי מסויים אחד לכמה סדרות יוצא "דפוק". אני מניח שיש תופעה שכזו גם בהקלר, אך בשל מיעוטם בארץ, לא שומעים על תקלות ... (טוב, חוץ מההקלר USP של א' שנשבר לו קפיץ ההדק...) בשאר הימים, הכלי נותן מענה לא רע לדרישות.
הגלוק הוא כלי טוב, אבל בהחלט ישנם טובים ממנו, כמו ה USP או P7 ואחרים, אבל אז לכל אחד יש מאפיין אחר שיפריע. עם כל אהבתי לכלי, אני מסכם אותו ב "רע במיעוטו" שנותן הרגשת ביטחון..

לגבי נרתיקים, א.מ.ל לדבריו של הצעדן.. אכן כך. עם פרוץ נרתיקי פובוס הפלסטיים, אין ספק כי רמת הבטיחות בשימוש בנשק איתם עלתה, כמו גם נרתיקים פנימיים מסויימים.

השארו בטוחים,

נעם.
ישן 27-09-2006, 22:16
  GilTal GilTal אינו מחובר  

נועם
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי noam17c שמתחילה ב "גיל, אני לא מוצא הבדל לצורך..."

אם בהיכרות באופן מעמיק אתה מתכוון לכך שבלילה גשום וחשוך הייתי מצליח להרכיב אותן מחלקים אז לא אבל אני מכיר את האלמנטים השונים המיועדים למנוע נקירה בילתי מבוקרת בכל אחד מהכלים(מכיוון שבזיג לא נגעתי/התעסקתי כבר הרבה זמן אפילו שבתי ובדקתי שאני זוכר נכון).

בכל מקרה, אני מקבל את האבחנה שלך ולמרות השוני בין מנגנוני הירי ובדרכי האבטחה הרי שרמת הבטיחות של הכלים בנסיעה של כדור בקנה דומה (להערכתי, לא מכיר סטטיסטיקות בנושא).

לעומת זאת אין זאת בכדי לומר שאקדח בעל מנגנון נצירה המאפשר נשיאה במצב דרוך ונצור עם פטיש למטה (כמו הUSP) אינו בטיחותי יותר לנשיאה עם כדור בקנה.

בהתייחס לטענה השניה שלך בנוגע לנושא נשיאת הנשק עם כדור בקנה ופטיש לאחור, הרי שההגיון הבריא מכתיב כי נשיאה כזו תתבצע רק בכלי בעל מנגנון single action (אינני פוסל את האופציה שגם בעלי כלים עם מנגנון double action נושאים את נשקם כך, אך על כך נאמר:
nothing is truly idiot proof becuase idiotic people can be very ingenius). כלים מסוג זה מחוייבים בנצרה שכן בלעדיה נשיאת הנשק במצב דרוך גובלת באנטי דרוויניזם. גם במקרה הזה אני מסכים כי הניצרה איננה הופכת את הכלים לבטיחותיים יותר אך זאת איננה השוואה הוגנת, הטכנולוגיה של הכלים הללו מיושנת יחסית לזו של הגלוק.

נערך לאחרונה ע"י GilTal בתאריך 27-09-2006 בשעה 22:39.
ישן 27-09-2006, 22:33
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "נועם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GilTal
אם בהיכרות באופן מעמיק אתה מתכוון לכך שבלילה גשום וחשוך הייתי מצליח להרכיב אותן מחלקים אז לא אבל אני מכיר את האלמנטים השונים המיועדים למנוע נקירה בילתי מבוקרת בכל אחד מהכלים(מכיוון שבזיג לא נגעתי/התעסקתי כבר הרבה זמן אפילו שבתי ובדקתי שאני זוכר נכון).

בכל מקרה, אני מקבל את האבחנה שלך ולמרות השוני בין מנגנוני הירי ובדרכי האבטחה הרי שרמת הבטיחות של הקלים בנסיעה של כדור בקנה דומה (להערכתי, לא מכיר סטטיסטיקות בנושא).

לעומת זאת אין זאת בכדי לומר שאקדח בעל מנגנון נצירה המאפשר נשיאה במצב דרוך ונצור עם פטיש למטה (כמו הUSP) אינו בטיחותי יותר לנשיאה עם כדור בקנה.

בהתייחס לטענה השניה שלך בנוגע לנושא נשיאת הנשק עם כדור בקנה ופטיש לאחור, הרי שההגיון הבריא מכתיב כי נשיאה כזו תתבצע רק בכלי בעל מנגנון single action (אינני פוסל את האופציה שגם בעלי כלים עם מנגנון double action נושאים את נשקם כך, אך על כך נאמר:
nothing is truly idiot proof becuase idiotic people can be very ingenius). כלים מסוג זה מחוייבים בנצרה שכן בלעדיה נשיאת הנשק במצב דרוך גובלת באנטי דרוויניזם. גם במקרה הזה אני מסכים כי הניצרה איננה הופכת את הכלים לבטיחותיים יותר אך זאת איננה השוואה הוגנת, הטכנולוגיה של הכלים הללו מיושנת יחסית לזו של הגלוק.

הללויה, אני מסכים איתך.

אכן, מרפי מוכיח עצמו בכל פעם מחדש עם החוק הראשון ...
ישן 27-09-2006, 13:35
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

גלוק וכדור בקנה.

גלוק וכדור בקנה.

כמו שציינתי ישנם מעגלים שמסתובבים עם גלוק דרוך, יחד עם זאת רמת המבצעיות הנדרשת מחייבת זאת. האנשים הוכשרו לכך ונדרשו שנים עד שהגיעו להחלטה הזו. לא לכל אחד.

בארה"ב מותקנים בגלוקים של כוחות השיטור הדקי NY שמשקלם אמור לספק מענה מסויים למניעת פליטות כדור, לדעתי זה הופך את ההדק לממש בלתי אפשרי מחד ומסיר את האחריות מהשוטר מאידך (במידת מה) ובעיקר את נטל הזהירות.

רק להשכלה כללית, בארה"ב מלבד לגלוק יש כלים אחרים רבים שמשמשים כוחות אכיפה, בהם יש מנגנונים קצת יותר מוצלחים לנשיאת כדור בקנה מאשר הגלוק. מעבר לכך אולי תופתעו לגלות שבמידה לא מבוטלת סר חינו של יציר כפיו של גסטון.ג. והאמריקאים במגמה להוציא החוצה מהמערכות את התפיסה של ה- SAFE ACTION של הגלוק לטובת הסיג. בתערוכות האחרונות בתחום היה הייפ סביב הנושא.

(J-R, קיבלת את הפרטית עם השפם ?)

נערך לאחרונה ע"י הצעדן בתאריך 27-09-2006 בשעה 13:37.
ישן 27-09-2006, 21:44
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile

צעדן (ולכל מי שמעוניין)

יש לי ערכת הדק NY1 ואני מוכן לתת למי שמעוניין להתנסות עימה בירי בגלוק 17C. (ניתן לתאם במייל)

השד אינו נורא כל כך כפי שאנו חושבים, פשוט מהלך ההדק נהיה ארוך יותר בהרבה והלחיצה קצת קשה אבל ממש לא נוראית. הרי גם עם ההדק המקורי של גלוק ניתן להגיע לתוצאות יפות בעזרת אימון נאות.

שילוב של קונקטור מינוס (הדק מינוס בישראלית) וקפיץ הדק NY-1 אינו נורא כל כך.

אוקטבה,

אין מניעה - אלא שנדרש אימון מתאים וסוויץ' בין האוזניים, מה שחסר במחוזותינו למרבית נושאי הנשק.

עומר,

בארה"ב נכנס הזיג הדומה למה שמוכר בארץ (P-228/6) רק בקוטר 040SW . לקחו אותו משמר החופים ורשות הדואר. (בכלל, הקוטר הזה תופס שם לא רע..
הזיג הוא בחירה טובה, אבל ישנן טובות הרבה יותר ...

נעם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר