לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2006, 01:13
צלמית המשתמש של סימקין
  סימקין סימקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
למה בכלל DSLR?

הקדמה: אני לא מבין מי יודע מה בצילום, בשביל זה אני כותב כאן, חיפוש עשיתי אך תמיד
התשובות היו יותר ספציפייות, לא כלליות כמו שאני רוצה. אז למי שאין חשק לנסות לענות- שלא יגיב,
רק לא להחריב את האשכול

כשאני מסתכל על מצלמת "סופר-זום" כמו הS3 של קאנון, או הH2 של סוני וכד'
בהשוואה למצלמות DSLR כמו D50 או 350D וכו' אני תוהה מה בדיוק יותר טוב
בDSLR שגורם לה להחשב הרבה יותר טובה?

המחיר- קניית מצלמת סופר זום תסתכם בכ2000 שקל, DSLR עם עדשות שמכסות
טווח דומה זה עסק של לפחות 5000-6000 שקל

הטווח- בסופר זום ממוצעת מקבלים עדשה בטווח 35-430 MM , בלי החלפות ובלי בלגנים,
בDSLR רק להשיג את הטווח גורם לכיס להתרוקן, ואחרי זה צריך לחשוב מתי לשים כל עדשה
וכל זה...

לכלוך חיישן- קיים רק בDSLR

תצוגה LIVE במסך- ברוב רובם של הDSLR עוד אין דבר כזה, בכל P&S יש

כנ"ל וידאו.

הסופר זומיות, למרות שאינן "מצלמות כיס", קטנות וקלות הרבה יותר, וכמובן שאין צורך לסחוב
סט עדשות איתו.

פוקוס- בסדר, אי אפשר להגיע לרמה של DSLR אבל יש מצלמות מתקדמות שמתקדמות לשם בקצב מהיר.

טוב, אז הגענו לשלב שבו לכאורה נעוץ הייתרון בהא הידיעה של הDSLR- איכות, בשביל תמונות
אייכותיות באמת צריך DSLR, אבל:
א. העובדה היא שיש המוני תמונות מדהימות באיכות מושלמת שצולמו ע"י P&S
ב. העדשה- בסופר זומיות שמים עדשות CANON, CARL ZEIS, LEICA , מה בדיוק יותר טוב מזה?
[למרות שייתכן שפה נעוץ חלק נכבד מהחוסר הבנה שלי, שכן אם אני לא טועה יש איזה קונץ שהעדשות בP&S הם באורך מוקד פיצי ואז יש הכפלה של פי 6-7 וזה מחרבן את האייכות וזה אייכשהו מתקשר לחיישן]
ג. החיישן- ברוב הP&Sיות בהחלט החיישן מסריח, אך ככל שהזמן עובר החיישנים מתקדמים, תראו חיישנים כמו של המתקדמות של פוג'י וכו', רעש ממש ממש נמוך.

אך למרות כל זאת- DSLR עולה פי 5, ונחשבת פי 50 ואני שואל: למה בעצם? מה כ"כ יותר טוב בה מאשר סופר זומית?

אני שוב חוזר ומבקש, מי שלא רוצה לענות שלא יכתוב סתם, רק מי שרוצה לעזור.

ולסיוםושאלת בונוס: למה תמיד נדמה (או שלא נדמה) לי שהתוצאות בDSLR יוצאות יותר גדולות? בשביל לצלם פרוטרט של גמל שלמה צריך המון מזל בP&S כי ממש צריך להסתכל לו בלבן של העין (אם יש לו בכלל), אבל בDSLR אפשר להשיג דברים כאלה יותר מרחוק, לא? למה זה? הרי הטווחים הם לכאורה אותם טווחין?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-09-2006, 07:02
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סימקין שמתחילה ב "למה בכלל DSLR?"

בגדול זה כמו לשאול - למה יגואר עולה פי 5 מיונדאי אקסנט ונחשבת לפי 50. בדיוק אותה תשובה. שתיהן יביאו אותך ממקום A למקום B, אבל בצורה קצת שונה.

תמונות איכותיות באמת, כאלה שאפשר להדפיס בגדלים רציניים (A3, A2) נכון להיום אפשר לצלם רק עם DSLR וגם אז בהנחה שיש לך אופטיקה טובה, החשיפה הינה מדוייקת ואתה יודע להשתמש בפוטושופ כמו שצריך. אם הכוונה שלך היא לצלם תמונות להצגה באינטרנט - אז גם P&S תספק אותך מבחינת איכות התמונה.

ב-DSLR יש חיישן גדול יותר, כלומר כזה שמפיק רעש נמוך הרבה יותר (ועם כל הכבוד לפוג'י - אין מה להשוות), תחום דינאמי גבוה יותר ומאפשר שליטה הרבה יותר טובה בעומק שדה. נסה להשיג עומק שדה רדוד עם P&S בצילום פורטרט למשל - משימה בלתי אפשרית בחלק מהמקרים, גם אם יש לך עדשה עם צמצם של 1.8.

ביצועים ומהירות הפעלה - אין מה להשוות.

וספציפית לשאלות שלך :

א. איכות היא מילה מאוד כללית. שוב, אם אתה שופט לפי התמונות הקטנות באינטרנט - אז באמת שאין הבדל. יש לי תמונות שצילמתי עם אולימפוס C2040 (מצלמת 2 מ"פ) לפני כמה שנים - יופי של איכות, אפילו בהדפסה של 13 על 18.
ב. העדשות של P&S החדשות הן באמת איכותיות - אז ? אגב, אין כאן שום הכפלה - חיישן קטן מצריך עדשות קטנות, זה הכל. ההכפלה היא למשהו אחר לגמרי - לתאם את אורך המוקד לאורכים האקוויוולנטיים ל-35 מ"מ (פילם), כלומר לחישוב בלבד. למען האמת - לא כ"כ משתמשים בחישוב הזה ב-P&S.
ג. חיישן - כבר התייחסתי.

תשובה לשאלת בונוס - הכל מתחיל ונגמר בגודל. חיישן קטן = אורך מוקד קטן = מרחק קטן. אופטיקה בסיסית של תיכון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר