לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2006, 07:46
  vertigo90 vertigo90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
האם העירפול התקשורתי מוצדק?

רציתי לפתוח דיון קצר בנוגע לערפול התקשורתי שמערכת הבטחון הפגינה בזמן המלחמה וכעת.

הדוגמה הבולטת ביותר אלה טילי הקורנט שכנראה באמת השתמשו בהם אבל מעולם לא דווח על כך באופן רשמי.
אני משוכנע שאם הטיל הימי C82 היה מחטיא במקרה את הסטי"ל, והצבא היה בודק ומוצא שזה מה שירו, הציבור לא היה יודע מזה אף פעם.
אני לא יודע אבל אני יכול להניח בסבירות גבוהה שחיזבאללה השתמשו בעוד אמצעי-לחימה מתקדמים שצה"ל מעולם לא פירסם.

חשוב לציין שאני לא מדבר על מידע שעלול לפגוע בצה"ל לדוגמא איזה מערכות ל"א נתפסו או באיזה אמצעי קשר הם השתמשו, אני מדבר על דברים שאין מה להסתיר כי החיזבבלה יודע שהם ירו/השתמשו אותם/בהם ויודע שאנחנו יודעים.

השאלה שלי היה מדוע? כי הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא "כיסוי תחת" ושמירה על השם הטוב של המודיעין הנהדר שלנו. לדוגמא אני בטוח שמח"י היה שמח אם הטיל היה מחטיא את המטרה,הסיפור לא היה מתפרסם, והוא לא היה צריך לעמוד בפני לחץ ציבורי (מעבר לעובדה העצובה שנהרגו שם 4 חיילים).

ודווקא בהקשר הזה אני חושב שיש חשיבות גבוהה שהציבור יהיה חשוף לכל האיומים והאמצעים שמאיימים עליו או על הצבא במידה וזה לא פוגע בביטחון שדה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2006, 08:03
  העיתונאי העיתונאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.02
זה דווקא פורסם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי vertigo90 שמתחילה ב "האם העירפול התקשורתי מוצדק?"

בדו"ח של מרכז המידע למודיעין ולטרור:
"...זה לא מנקה את הרוסים מאחריותם לארסנל הנשק של חיזבאללה. האירגון הפעיל מגוון של אמצעי לחימה מתוצרת רוסית, כמו טילי נ"ט מתקדמים מדגמי "מטיס" ו"קורנט", או אר.פי.ג'י, וכן טילי נ"מ מדגם SA-7 וSA-14 מתוצרת רוסית שהועברו לחיזבאללה על-ידי סוריה."

מקור:
http://www.hazofe.co.il/web%5Cnewsn...=2862&mador=141

גם רון בן ישי פרסם ב-YNET:
"הקרב הקשה מתנהל דווקא על השטחים השולטים מלמעלה על השטח הבנוי. מדובר בגבעות חשופות, שעליהן יכול חיזבאללה להפעיל ביעילות את כלי הנ"ט העיקריים שלו: טילי ה"קורנט" וה"פאגוט" המהירים ובעלי כושר החדירה הגבוה, ומטעני הגחון העצומים שהוטמנו בקרקע ומכילים מאות ק"ג חומר נפץ."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3280852,00.html

חיפוש בגוגל של המלים "קורנט" ו"חיזבאללה" יביא עוד דוגמאות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר