לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2006, 09:02
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
למה תקף הסטטיסטיקן הממשלתי את פקידי האוצר? בגלל רכב צמוד...

למה תקף הסטטיסטיקן את פקידי האוצר?

מסיבת העיתונאים, שהלשכה הממשלתית לסטטיסטיקה מקיימת מדי שנה לרגל הגשת השנתון הסטטיסטי, אינה מעוררת תשומת לב רבה. אבל במסיבה שהתקיימה בשבוע שעבר הצליח מנהל הלשכה, פרופ' שלמה יצחקי, להפתיע בהתקפה כבדה על פקידי האוצר ונציבות שירות המדינה. "דיקטטורה ביורוקרטית", הוא כינה את התנהלותם של הפקידים והאשים אותם באטימות, בחוסר הקשבה ובהכשלת מנהלים בכירים במגזר הציבורי, ובהתעמרות באלה שמנסים לעשות את מלאכתם - כמו אנשי הלשכה שבראשה הוא עומד.

מבלי להזכיר את הפקידים בשמם הוא דיבר בנשימה אחת על הנזק העצום שנגרם למשק מההחלטה לדחות את מפקד האוכלוסין הארצי, ועל קיצוצים בכוח האדם שמנעו ממנו להחליף את ראש לשכתו שיצאה לחופשת לידה בעובד אחר.

בין דבריו הוצנעה דוגמה נוספת לתסכול שהוא חש, שעליה מיעט לדבר - וזו היתה הסיבה האמיתית למתקפה. יצחקי סיפר על רכב שביקש להעמיד לרשות אחד מעובדיו הבכירים, אך הדיקטטורים האכזריים מהאוצר בלמו אותו ללא נימוק.

היו גם כמה פרטים שיצחקי השמיט: 24 שעות לפני האירוע הוא ניהל שיחה עם החשב הכללי ירון זליכה, העומד בראש ועדת הרכב הממשלתית. השיחה, לפי עדות אנשים שעודכנו בפרטיה, היתה מאוד לא נעימה. יצחקי איים על זליכה שאם לא ישנה את החלטתו מיד יתקוף אותו ואת יתר אנשי האוצר בפומבי.

יצחקי, שהעיד השבוע על עצמו כמי שמתכנן דברים זמן רב מראש, הציב אולטימטום לשינוי ההחלטה - 24 שעות. לא עניין אותו שאותו עובד אינו זכאי לרכב צמוד, וכי הוא יכול להשתמש לצורכי עבודתו במכונית מהמאגר העומד לרשות הלשכה - בדיוק כפי שעושים פקידים אחרים בדרגתו.

יצחקי עמד בהבטחתו. 24 שעות מאוחר יותר יצא במתקפה וקבל על שבאוצר מסרבים לדבר אתו. באוצר לא הבינו על מה הוא מדבר. ראש אגף התקציבים, קובי הבר, סיפר למחרת: "לא שמעתי מהסטטיסטיקן הממשלתי בשנה האחרונה ולו בקשה אחת שלא נענתה. אני ומנכ"ל האוצר, יוסי בכר, נפגשנו עם יצחקי".

יצחקי אמר השבוע בתגובה: "אכן קיימתי שיחה קשה עם החשב הכללי בעניין הצמדת רכב ממשלתי למנהל עבודת השדה במפקד. הרכב קיים בלמ"ס והיה צמוד למנהל המפקד, שפרש לגמלאות. ביקשתי להעבירו למנהל עבודת השדה במפקד. פניתי בבקשה להעברת הרכב מהמנהל הפורש למנהל הנכנס ונעניתי בשלילה ללא נימוקים. ערערתי וקיבלתי שוב סירוב ללא נימוקים. טילפנתי לחשב הכללי לבקשו שיאשר העברת הרכב ונעניתי בסירוב. אני רואה בסירוב ללא הסבר הכשלתי במילוי תפקידי. אני מודה שזה היה הקש ששבר את גב הגמל וזו היתה הפעם הראשונה בעבודתי בלמ"ס שהרגשתי שאני מסכן את בריאותי. את יתר הביקורת אני משמיע כבר זמן רב ללא התייחסות מצד האוצר".

בלשכתו של זליכה סירבו להגיב. גורמים בלשכה מסרו, כי לאור חומרת דבריו של יצחקי הוגשה תלונה כנגדו לנציב שירות המדינה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:50

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר