לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2006, 08:59
  יסעור יסעור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
ארץ אוכלת יושביה (טייסיה)

תגובה של בחור לכתבה מ YNET : סוקלים את הכחולים, גרסת 73'

במלחמת יום הכיפורים הייתי איש צוות קרקע שחימש מטוסי סקייהוק שיצאו לתקוף בסיני וברמה.
מה אומר , מ-30 מטוסים נותרו אולי 4 .
טייסים יצאו אל מותם הוודאי ללא היסוס כי ידעו שעל כתפיהם בלבד מוטלת המשימה.
סגן מפקד הטייסת נטש במצרים והנבלים כרתו את רגלו על מנת שלא יוכל לטוס יותר.
אנשים שלא ראו קנה של רובה בחייהם, אולי בפורים כאשר התחפשו לקאובויים, ובצבא הסכנה הגדולה ביותר שעברו היא אולי יפול להם מזלג על הרגל במטבח בו עבדו.
זכורני את ים ההלוויות שהשתתפנו בהם כמשמר כבוד.
זכורני את קיבוץ בית השיטה, שמנה כ-500 חברים שכל אז 13 מבניו.
כן קיבוץ, מעוז המשתפ"ים ה"שמאלנים" כמו שמכנים אותם אותם טבחים ואפסנאים.
אין מה לאמר קורבנם היה לשווא.
הארץ נחמסה מאז המהפך הארור על ידי כנופית גנבים חסרי מצפון.

בין הטייסים אמיצי הלב היה גם אותו דן חלוץ שאנשים ערלי לב היום שופכים את דמו.

דני ב. (25.09.06)

אני לא מסכים עם כל מילה ומשפט אבל הרעיון הכללי נכון ביותר לצערי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2006, 10:24
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
בין מה שנכון למה שקשור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "ארץ אוכלת יושביה (טייסיה)"

מה קשור קיבוץ בית השיטה לשערוריות של המלחמה האחרונה? מישהו בא אליהם בטענות? מה קשורה מלחמת יום כיפור למלחמה האחרונה (מחוץ לעובדה היוצאת דופן שחלק מתקלות 73' חזרו על עצמן עכשיו, כמו עניין הציוד)? מה קשור דן חלוץ הלוחם האמיץ - בלי ציניות - לדן חלוץ המפקד הכושל? ולמה ארץ אוכלת טייסיה? מישהו בא בטענות לכלל הטייסים? היו טענות נקודתיות, של חלק מהלוחמים והמפקדים, שנגעו לחלק מטייסי מסוקי הסער והתובלה. הטענות נכונות או שלא, רלוונטיות או לא - נבדקות איפה שצריך ומן הסתם גם אחרי הבדיקה לא כולם יסכימו עם המסקנות, לא חשוב מה תהיינה. יש מחלוקת עניינית על תפקידו של ה"שולט" (או איך שלא קוראים לו) שיושב רחוק ומנהל את הלחימה באויר גם ברמה הטקטית שלה (כן להכנס, לא להכנס וכד') באופן שלא כל כך מקובל ביבשה. זה אולי נכון, אולי לא - זו תורת עבודה שהכינו אותה אנשים שאמורים להתמצא במקצוע הלחימה האוירית, וגם על זה אפשר לחלוק, עם או בלי צדק.

לא צריך להכליל באופן כזה, ודאי לא באופן שעלול לסכל ביקורת רלוונטית. זה כמו שיש כאלה שאומרים שאסור לבקר תוך כדי מלחמה - זה לא נכון. צריך לבקר תמיד, כדי שאפשר יהיה לשפר. ומותר לשפר תוך כדי.

אל תקח אותי אישית, אני מעריך מאוד את ההודעות והתגובות שלך תמיד, אבל הפעם אני חושב שהלכת למקום לא נכון. לא כל מי שיש לו ביקורת על דן חלוץ הוא ערל לב, כמו גם לא כל מי שמגן עליו.

יום נעים,

אליהו
ישן 26-09-2006, 12:38
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
מזכיר לי כמה דברים, וחבל שכך.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "ארץ אוכלת יושביה (טייסיה)"

לפני משהו כמו 10 שנים קראתי תגובה על עניין המימונה. כל הדבר הזה של תרבות המזרח עולה תקופתית, כמו השפעת. משהו אז כתב מאמר לא מתלהב על התרבות הזאת, ואז אותו המגיב אמר משהו כמו – יהודי מרוקו לא נפגעו בזמן הכיבוש הגרמני. כן, כן, זה מה שזכור לי מתגובתו.

בהתחלה לא בדיוק הבנתי את הכוונה, אבל אחר כך נזכרתי במשהו שאמר אחד הרבנים (עוד הרבה לפני זה) – שהיטלר היה בעצם כלי בידי האלוהים להעניש את החוטאים, לא פחות. אמירות מהסוג הזה הופיעו גם יותר מאוחר, בנוסחים שונים ומשונים.

אז מה ניתן להבין מאותו "איש תרבות" גאה? שמי שהיטלר לא פגע בהם, הם טובים יותר?

שלא נדע עוד גועל נפש. נדמה לי שכל הדרעק הזה התחיל עוד מהזמנים שהביטוי "אשכנאצים" הרים את ראשו המכוער (וטוב שלא שומעים אותו יותר) ואולי אנחנו משלמים, במידה מסוימת, את מחיר האטימות והטמטום שאומצו אז משיקולי בחירות ומהפכים.
ישן 27-09-2006, 05:31
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
נשבר מהקישקוש הזה!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "מזכיר לי כמה דברים, וחבל שכך."

מכל קצוות הגלובוס חלמו יהודים על שיבה לארץ ישראל. בלי להכנס לדיון אקדמי אם הגלות ארכה 2000 שנה, אם אחרי חורבן הבית הרומאים הגלו את היהודים או שהיה כאן תהליך שחלקו הגליה וחלקו עזיבה מרצון - מי שעזב החל לחלום מייד על השיבה הביתה.
למרבה הפלא, כמו בימים שעובר לחורבן, מרגע ששבו היהודים ארצה הם החלו להלחם זה בזה כמו לא הייתה גלות. יהודים אשכנזים ויהודים ספרדים עסקו בביטול זה של רעהו, נוצרו קבוצות של "אשכנזים" ו"ספרדים", שנחלקו אף הם לתתי קבוצות וכולם עויינים זה כלפי זה ומתאחדים ל"קבוצת האם" רק במופע מול קבוצות אם אחרות.
כמו לא הייתה גלות שמקורה בשנאת החינם הזו, כמו לא נידח העם הזה מארצו בגלל כל אותם מפלגות ומפלגים של ימי בית שני האחרונים, כאילו לא חלפו 2000 שנים מאז הפיץ חורבן הבית את היהודים לכל קצות הארץ.
היהודי ששב לארצו בנה בה תרבות חדשה וגאה של הישראלי-יהודי החדש, הגאה, זה שלמרות 2000 שנים מחוץ לארצו, למרות רדיפות, פוגרומים וניסיונות השמדה שכמעט צלחו, שב אל הארץ הישנה, החיה את השפה המתה, כבש בחזה את השייך לו, שנתפס על ידי זרים והקים אימפריה מדעית, כלכלית וצבאית - תהליך שאין לו רע בשום מקום. וכאשר סיים את התהליך של הבנייה נפנה אותו עם מדהים לתהליך שבו הוא היה כה מומחה אלפיים שנה קודם - השמדה עצמית.
קבוצות, מפלגות, עדות - כולן בתהליך שנאה הדדי עוסקים מידי יום בפירוד והפרדה, הדגשת הגלות במקום בניית החדש. מה אתם נדבקים לתרבות שראיתם בגלויות מהן באתם? שנאו אותכם שם ומעולם לא הייתם חלק מהתרבות בשום ארץ בה גליתם. נהפוך הוא - הייתם שם זרים, הייתם שם דחויים ויותר מכך, לא רציתם להיות חלק מתרבות המקום. הייתם גאים ביהדותכם, בשוני שלכם, במצויינות שלכם...
הזהו סינדרום "סיר הבשר" שעליו בכו בני ישראל למשה כשיצאו ממצריים? פתאום יהודים נושאים ל"טיול שורשים" בפולין כאילו שאושויץ-בירקנאו היה אתר נופש. יהודים נוסעים לביקור מולדת בפז וקזבלנקה כאילו שיהדותם שם לא הייתה קלון. לא הייתה ארץ אחת שלא התעמרה ביהודיה ואתם פתאום מרימים על נס את תרבותה של הגלות כאמצעי להפריד בינכם לבין אחיכם כאן בארץ . רבותי היקרים - כאן אנחנו אמורים לבנות תרבות חדשה על בסיס הישנה עם שנויים בהתאם לרוח הזמן והמקום ולא להדבק בנוסטלגיה דביקה ומעוררת פלצות למלאח של קזבלנקה ולגטו של קראקוב. דור המדבר נמצא בסוף דרכו. הלכנו במדבר 60 שנה ולא 40 על מנת לשוב לכאן, אז אולי, במקום לעסוק במה שמפריד ביננו נתחיל לחבר את הקצוות לאומה הגאה שאנחנו אמורים להיות. אם דור המדבר אינו מסוגל לכך, כפי שלא יכול היה למשימה בימי משה, לפחות אנחנו - אלו שנולדו כאן ישראלים גאים וחופשיים, דור ראשון של יהודים ללא משא הגלות על כתפיהם - חייבים להיות מי שידחקו אל הצד את כל מה שמפריד ובראש ובראשונה את הדבר העלוב, המפלג והמעושה הזה שנקרא "עדות". לא צריך יותר עדות. צריך רק ישראלי יהודי נישא וגאה שמציג חזית אחידה כלפי עולם עויין שלא השתחרר ומן הסתם לא ישתחרר מהדימוי הקיים אצלו על היהודי הכפוף, בעל החוטם שמלווה כספים במחשך ואוכל מצות אפויות בדם ילדים נוצרים.
ישן 27-09-2006, 20:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש 5!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "ידוע לי על נובל לישראלים בספרות, כלכלה, וכימיה (מלבד הפרסים לשלום),"

דייויד גרוס (שמלמד באוניברסיטה שלי-כבוד!) זכה בפרס נובל לפיזיקה לשנת 2004. הוא גדל בישראל ולמד באוניברסיטה העברית לתואר ראשון ושני בפיזיקה.
כהנמן (ראשון) וישראל אומן (שני) זכו על אחד בפרס נובל בכלכלה. כהנמן איננו זוכה אלמוני. עבודתו על היורסטיקות נלמדת במסגרת מבוא לפסיכולוגיה (וקורסים אחרים) בכל אוניברסיטה בעולם המערבי.
ויש את 2 החבר'ה הנחמדים שזכו בפרס נובל לכימיה.
קשה לי לחשוב על מדינה שהיא "אימפריה מדעית" חוץ מארה"ב, אבל יחסית לגודלה של המדינה וצעירותה, ישראל יכולה להתגאות. אתה מכיר עוד מדינה בעולם המתפתח (וזה מה שאנחנו) שיש לה 5 פרסי נובל למדעים?
ישן 27-09-2006, 21:48

זה לא בדיוק כך,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש 5!"

לפי,

http://en.wikipedia.org/wiki/Nobel_..._country#Israel

הגרסא שלי דווקא די נכונה, כי בתחום מדעי הטבע הוזכרה רק הכימיה, שזכו בה שני חוקרים מהטכניון, שהיו שותפים לפרס, בדיוק כפי שכתבתי.
פרס נובל לפיזיקה לישראלי – לא מופיע.
יכול להיות שימצאו עוד חמישה זוכי נובל אם יכללו בקבוצה גם כאלה שזכו להיות אצלנו בגן חובה, או משהו כזה.
אבל זה לא כל כך משנה. הנה, לפי אותו המקור, להונגריה יש 16 זוכי פרס נובל. מה שמעניין, שהם כללו את אברהם הרשקו מהטכניון כזוכה שלהם. אז הנה לך יצירתיות בעניין הזכויות......
גם אנחנו זקוקים ליצירתיות הזאת?
ולגבי מעצמות מדעיות, אז אם חושבים על היסודות העמוקים כמו התרמודינאמיקה (BOLTZMANN) והפיזיקה (NEWTON, EINSTEIN) אז דווקא לאירופה יש בהחלט מה להגיד, מה גם שלבריטניה יש גם הרבה פרסי נובל. לצערי, ביקורו הקצר של אינשטיין בארץ ישראל אינו מעניק לנו שמץ מהישגיו.
ישן 28-09-2006, 02:22
מנהל

קישקוש, ויקפידיה עלק...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "זה לא בדיוק כך,"

כתבתי לך בפירוש שגרוס הינוז וכה פרס נובל לפיזיקה לשנת 2004. כנס למקור המהיימן שלך ,ויקפידיה, ולמד שגרוס למד בישראל מתיכון ועד סיום התואר השני. יש לו אזרחות ישראלית ואת ההכשרה הבסיסית לו קיבל במלואה בישראל. זה שלא שמעת על כהנמן או ישראל אומן מלמד רק על עליבות אינטלקטואלית שלך, ולו על זו של כלל ישראל. ועוד משהו-כלכלה נחשבת גם ל"מדעים". בוא ואספר לך משהו, ילד: באוניברסיטה שבה אני נמצא בארה"ב, שימשתי מתרגל בקורס מבוא לפסיכולוגיה. למשמע מספר החוקרים הישראלים שהוזכרו בקורס (מכנמן וטברסקי ועד ליבוביץ ואמוץ זהבי) קשה לנחש שמדובר בסה"כ במדינה קטנה בנזרח התיכון. אין לך מושג על מה אתה מדבר.
ישן 28-09-2006, 05:10

Follow me...
טוב שעוד מישהו רואה דברים כהוויתם.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קישקוש, ויקפידיה עלק..."

למרות השיג ושיח הרדוד עם האינטיליגנט בעל ה"תרומה הקטנה לסטטיסטיקה של מחקרים בחו"ל", הוא הצליח להפתיע אותי בגדול בשימוש בויקיפדיה כמקור ביבליוגרפי, שלא לדבר על התייחסותו לפרס אחד בתחום מדעי מצומצם (פיסיקה וכימיה) כאינדיקציה לתרומת ישראל למחקר העולמי. לא מקובל עלי שהפרס הפוליטי למחצה הזה מהווה אינדיקציה למשהו מלבד לדעותיהם הפוליטיות של אנשי ועדות הפרס. עם פרסים או בלי פרסים, ישראל מובילה כיום בתרומתה המחקרית ברפואה, טכנולוגיה, פיסיקה וכימיה שלא לציין תחומי רוח מגוונים, כל אלו ברמה ששום מדינה במרחב שלנו ומעט מדינות בכלל מצליחות להגיע. אני לא מתעלם ממליוני הבאגים שיש לנו כי כחברה אנחנו עדיין שסועים ומפוצלים למשפחות, חמולות עדות ושאר חולירות, אבל התרומה הענקית הזו היא למרות השסעים. אם נתגבר עליהם, היקום כולו לא יהיה גבול.

נערך לאחרונה ע"י The_Merlin בתאריך 28-09-2006 בשעה 05:28. סיבה: תוספת
ישן 28-09-2006, 09:14

אהלן מרלין,
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב "טוב שעוד מישהו רואה דברים כהוויתם."

אני רואה שעוד לא נרגעת מחילופי הדברים בינינו, ולמרות שהכרזת על חוסר עניינך בהמשכם (אוכל לצטט, אם תרצה) אתה שוב פעם מעלה את ה"מציאה" שאתה נאחז בה כל כך, בעניין תרומתי הקטנה (כפי שהגדרתי אותה) לפרסומים מדעיים של ישראל בספרות המקצועית הבינלאומית.
ובו בזמן, טרחת קודם לדבר על כך שאני מתפאר, מעיד על עיסתי, כביכול, ושאר גיבוב שטויות מבית היוצר העלוב שלך.
הרי לכם טעון שכולו סתירה פנימית. עוד תוכן אפסי המצטרף לאפסות ההתפארות חסרת הביסוס, שכאילו נלקחה מאיזה פרוספקט זול, לגבי כמה שאנחנו גדולים. "אימפריית מדע".....
זאת כנראה תרומתך ל-so called "מחקר" בפרט, ול"תרבות הישראלית", בכלל.
על מי אתה חושב שאתה עושה רושם? אני אפילו קצת מרחם עליך.
ישן 28-09-2006, 18:16
מנהל

אינני מתפלא שאתה מגדף
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "תרגע, נער"

כך נוהג כל ילד חסר דעת שנתפס בעליבותו. אסביר לך לאט ואולי תבין (אם לא-מצא מבוגר אחראי בסביבתך שיסייע לך).
ראשית, המקור המהימן שלך, ויקפידיה, מציין שגרוס סיים גם תואר שני באוניברסיטה העיברית
http://en.wikipedia.org/wiki/David_Gross
אם המקור הזה בעצם איננו כל כך מהימן (הוא לא), חשוב מה אומר הדבר עליך.
שנית, גרוס חי בישראל מגיל 12 ועד סיום לימודי התואר. שנים מעצבות בהחלט מבחינה אינטלקואלית. הוא בעצמו מציין לחיוב רב את הרמה הגבוהה של לימודי המתימטיקה בתיכון ובאוניברסיטה העיברית ואת הרמה הגבוהה של המרצים שם (בקישור שנתת בעצמך). וזו בדיוק הנקודה שאתה מתעקש לפספס: התשתית האקדמאית וההשכלתית בישראל חזקה דיה לייצר חוקרים מהשורה הראשונה בעולם. קשה לי להאמין שיש לך מושג קלוש (במלים אחרות-נראה שלי שאתה פשוט טרול מהשורה) כי אילו הסתובבת קימעה באוניברסיטאות וכנסים בארה"ב היית תקשה להתעלם מהייצוג המאוד לא פורפורציונאלי של ישראלים. שיהיה לך צום קל ונסה בבקשה להבא לשמור על מסגרת ויכוח מכובדת.
ישן 28-09-2006, 19:45

סתם זגזוג.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אינני מתפלא שאתה מגדף"

אז מה היה לנו פה? כאשר על פי ויקי לישראל אין נובל בפיסיקה – אז לדעת המזגזג קגנס, ויקי זה לא מקור רציני, אבל כשצריך להראות שדוד גרוס עשה תואר שני בארץ (בניגוד למה שכתוב באוטוביוגרפיה שלו באתר הרשמי של נובל) אז פתאום ויקי הוא כן מקור רציני, על פי המזגזג הנ"ל.
אין אינטגריטי – מאפיין מובהק של טרול מצוי.

וכמו שכתבתי כבר קודם, גם אם מישהו עשה תואר שני – זה עדיין לא אינדיקציה לגבי המקום בו חוקר מצא את התנאים ההכרחיים למחקר מתקדם. כפי שכבר כתבתי, בתואר שני לא חייבים להמציא. להמציא חייבים בתואר השלישי – ואם לא ממציאים, אין תואר. כנראה שהעניינים האלה עדיין רחוקים מאוד מקנגס, ואם הוא ימשיך לזגזג, כהרגלו כאן, סיכויו להגיע רחוק בכיוון הזה, נמוכים.
וד"א, דוד גרוס אמנם דיבר על רמת הוראה גבוהה של המתמטיקה בירושלים, אבל הוא הסתפק בלאפיין את הוראת הפיסיקה כ- reasonably goodבלבד. אולי זאת הסיבה מדוע הוא בחר בסופו של דבר לעבור לארה"ב בכדי לעסוק במחקר בפיסיקה, לתפארת מדינת ישראל?
בכל מקרה, הדיון לא היה על איפה הוא למד בתואר ראשון, אלא באיזה מקום הוא יצר (מה שהביא לנובל), וכדי ליצור צריך היזון חוזר של קולגות למחקר – זה לא לימודים לתואר ראשון. צריך שתהיה סביבה של קאליברים בתחום, וזה, מה לעשות הוא מצא בארה"ב.
שמע קנגס, באמת שאני מאבד את הסבלנות לקשקשנים כאן, ובינתיים אתה מתעקש להציג כאן את כל הזגזוג שלך בפומבי, וזה לא מוסיף לך כבוד, וזאת בלשון המעטה.

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 28-09-2006 בשעה 20:02.
ישן 28-09-2006, 20:06
מנהל

אני מציע שתתנצל בפני עצמך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "סתם זגזוג."

האופן שאתה מבזה את עצמך כאן, לא מוסיף לך כבוד. מסתבר שגם בהבנת הנקרא אינך חזק. כתבתי בשתי תגובות שויקפידיה איננה מקור מהימן ושהעובדה שאתה מסתמך על מקור זה מלמדת על מידת האמון שיש לרחוש לדבריך בכלל. הצחיק אותי שאותו מקור דווקא כן טוען שלגרוס יתואר שני מהעיברית. בעיני הוא בטל בשישים אבל אתה זה שהסתמכת עליו בתגובתך המקורית והמוטעית.
ועוד משהו-בתחומים מדעיים רבים בהחלט כן מצפים ממך לחדש (מאיפה הקרצת את הביטוי "להמציא"?) ולהראות מקוריות.
רמת המחקר בארה"ב היא הגבוהה בעולם כמעט בכל תחום-כמות המשאבים במוקצית כאן למחקר והריכוז של מומחים מכל העולם הופכים אותה לאימפריה מדעית. אף אחד לא טען שישראל מתחרה בארה"ב וכמעט כל חוקר ישראלי רציני ימצא עצמו בסופו של דבר בארה"ב לצורך לימודים, השתלמות או מחקר. זה נכון גם לגבי חוקרים ממקומות אחרים. ושוב (אולי יש סיכוי שתבין פעם?), ישראל מייצרת כמות עצומה של חוקרים שרבים מהם מגיעים לארה"ב ועושים בה חייל בעזרת המשאבים המגוונים שבה. מאיפה זה מגיע? מזה שישראל היא מדינה מפגרת? מתוך כך שאין לישראל תשתית אינטלקטואלית מהשורה הראשונה?
אני שמח עם הצלחתי להפיג מעט את השיעמום שאתה סובל מימנו, טרול יקר, אך סבורני שאסתפק בכך.
ישן 28-09-2006, 20:43

אוי, אתה באמת כבד, איש הזיגזג, ממשיך לעשות צחוק מעצמך
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מציע שתתנצל בפני עצמך"

כמה פעמים אני צריך לחזור על כך שהמקום בו נעשה תואר שני אינו מעיד על סביבת מחקר שהיא קריטית לקידום מחקר מתקדם? אמרתי את זה לפני שהבאתי לי את ויקי בנידון. אז מה שאמר ויקי בנידון הוא לא רלוונטי, קולט? זלזלת בויקי ואז הבאתי את האתר הרשמי של נובל. ועדיין נדבקת כמו קרצייה לעניין הזה שהוא עשה תואר שני. והעניין המרכזי – אין לישראל נובל לפיסיקה נשכח בינתיים (conveniently forgotten) . אני מחכה ממך למקור יותר מוסמך מויקי שיטען אחרת. ועד אז אתה יכול לעשות צחוק מעצמך כמה שתרצה, כבר הוכחת כמה שווים דברך (רמז – לא הרבה).

נ.ב. לכבדים, קשי הבנה, כמו קנגס: "להמציא" בהקשר של עבודת דוקטוראט, זה לחדש – להביא דברים שאיש לפניך לא הביא. תזה לא מקורית לא תתקבל, אתה הבנת את זה, קנגס?
ישן 28-09-2006, 21:41
מנהל

טרול יקר, אל תתווכח על דברים שאינך מבין בהם
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אוי, אתה באמת כבד, איש הזיגזג, ממשיך לעשות צחוק מעצמך"

גרוס סיים תואר ראשון וגם תואר שני באוניברסיטה העיברית כפי שמצוין בביוגרפיה שלו, באתר הבית של המוסד לפייזיקה תיאורתית שבראשותו הוא עומד באוניברסיטת UCSB
http://www.kitp.ucsb.edu/directory/faculty/gross/
לישראל אין פרס נובל כמו שלארה"ב אין פרס נובל. פרס נובל ניתן לאנשים/ארגונים ולא למדינות משום שלא מדובר באולימיפאדה. הבנת? יופי. היות וגרוס גדל והתחנך בישראל עד רמת הדוקטוראט הרי שניתן בהחלט להתגאות בהשכלה הגבוהה של ישראל. זו הייתה הנקודה שלי מלכתחילה והוכחתי אותה במלואה. אבל יודע מה? בשבילך אצהיר שישראל מדינה מפגרת ונחותה מבחינה מדעית ואינטלקטואלית. מרוצה? יופי. עכשיו רוץ מהר להכין שיעורים.
ישן 28-09-2006, 22:23

אתה כבר באמת משעמם, טרול גאה שכמוך
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טרול יקר, אל תתווכח על דברים שאינך מבין בהם"

אני מצטט אותך (הודעה מס' 10, לנוחיותך)
ציטוט:

יש לנו יותר מפרס נובל אחד במדעים

יש לנו לפחות 3 שאני יכול לחשוב עליהם ברגע זה (פיזיקה, כימיה וכלכלה) וזה המון למדינה קטנה וצעירה יחסית. וזה בדיוק 3 יותר מכל שכנותינו הערביות גם יחד.

ה-underline שלי
אחר כך עלית כבר ל - 5 .
ועכשיו תסביר לעצמך את הסתירה עם מה שכתבת בהודעתך האחרונה. כל כך צעיר וכבר בעיות זכרון - לא זוכר מה שכתבת לפני לא כל כך הרבה זמן. אתה צריך לטפל בזה.
ואשר לעצם העניין, כמובן שלא נותנים נובל למדינה, אבל המדינה שבה נעשה ההשג המדעי (ובפרט, המקום מזוהה כמעט תמיד עם המוסד האקדמי-מחקרי באותה מדינה) ידועים גם ידועים. זה בעצם "כתובתם" האקדמית של האנשים, עם כל המשתמע מכך מבחינת יוקרת המחקר המדעי שם.
ואשר לשאר טחינת המים שלך, לך ותנסה (שוב) להבין מה שכתבתי ביחס לתואר שני.
ועכשיו, לך לישון, כבר מאוחר, ואתה מתחיל להתבלבל. בעצם, הרי אמרת קודם שאתה מסתפק בתגובתך (בהודעה הלפני אחרונה שלך). קשה לך להתנתק, מה? אבל הרי אתה טרול גאה! תנסה, אולי תצליח.
ישן 27-09-2006, 11:23

Follow me...
בית ספר?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "חיבור בית ספר בנושא "זקפה לאומית"?"

כשאני סיימתי את שנותי באוניברסיטה אתה מן הסתם היית בשני חלקים חסרי מודעות אחד לשני.
להט פטריוטי, לא ימניות דעות ולא בטיח. רק מחשבה עצובה שהכל מתפרק כאן בגלל שהעם המטומטם הזה עוסק בלשנא את עצמו ומנהיגיו עסוקים בלמלא את כיסיהם במקום לנהוג בעגלה המידרדרת הזו.
ולא .. אני לא רוצה שאף אחד ישכח את מה שהוא הביא איתו משם.. מהגלות אבל אני מצפה ממי שנולד כאן שיתייחס לגלות של הסבא וסבתא שלו כאל גלות ויבנה תרבות חדשה של ישראלי במקום לאמץ תרבות חיצונית של סבתא אמרקאית, סבא מרוקאי או דודה מקרקוב. אתה לא מבין... הסיבה שמשה נתן לדור המדבר להתפגר לפני שהכניס את העם לארץ, (תוך הפשטה של התהליך ומבלי להתייחס לעצם השאלה של אופן כיבוש הארץ), היא שהוא רצה לבנות תרבות חדשה על דור שמצריים הייתה זרה לו. שהוא לא ידע עליה אלא מהסיפורים של הזקנים. אגדות אורבניות... אצלנו עושים ההפך. כל מי שחטף מכות במלאח של פז מספר כאן כמה היה טוב שם וכל מי שירקו עליו בשארשוב בפולין נוסע לשם לבקר את שואב המים או הכומר שהסגיר את הסבתא שלו.
ולסיכום, במקום לקשקש על פרס נובל בודד, דבר שהוא כלשעצמו בבל"ת לשמו כדאי שתעשה שיעורי בית על כמות הפרסים בתחומי מדע, תרבות, חברה וכו' שישראלים וישראל קיבלו מקום המדינה ועד היום. אבל משום מה אני חש שעדיפה לך אימפוטנציה על זקפה.
ישן 27-09-2006, 14:08

כן, יש לנו כאן עוד יהודי גועה, סליחה.... - גאה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב "בית ספר?"

קודם שתי הערות על זקפה:
1. רצוי לאפשר לה time-out לפעמים (בגלל ענייני מחזור דם וכו').
2. ידועה האמרה על היכן תמצא הבינה, כאשר הזקפה מופעלת. נראה שזה המקרה שלך - הבינה באמת לא בגובה. אולי תעשה מקלחת קרה, ואחר כך תכתוב הודעה לפורום.
ובאשר ל"אימפריה מדעית" שכתבת עליה ברמה של חיבור כיתה י', אז אני מציע לך לנסות קצת צניעות, לשם שינוי. אולי זה לא יראה לך, אבל יש לי תרומה קטנה, קטנה, לסטטיסטיקה של פרסומים מדעיים (בכתבי עת מקצועיים בחו"ל) וכל העניין הזה לא עושה עלי את הרושם הכביר שהוא עושה עליך – "אימפריה מדעית", עלק.
ומבוגר אקדמיה (כפי שאתה טוען שאתה כזה) הייתי מצפה לרמה יותר גבוהה של הבנת הנקרא. הרי כתבתי על ההבדל בין תרבות למסורת עדתית. כל מה שעשית זה לחזור כמו תוכי על הפוסט הראשון שלך בשרשור הזה על עדתיות, עם תוספות בומבסטיות כמו "ויבנה תרבות חדשה של ישראלי במקום לאמץ תרבות חיצונית".
אם רמת הכתיבה שלך מרמזת משהו על התרבות הישראלית החדשה, הנוצרת, אז עלולה להיווצר אצלנו "תרבות" לא מי יודע מה. אבל, ליומרנות וליוהרה מעולם לא היה טעם משובח.
ישן 27-09-2006, 14:59

Follow me...
קודם כל כן - אני יהודי גאה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "כן, יש לנו כאן עוד יהודי גועה, סליחה.... - גאה"

תגובתך הנרגשת והאישית מעידה שנגעתי בנקודה כואבת. אני מבין שאצל כבודו להיות יהודי זה גנאי שלא לדבר על יהודי הגאה ביהדותו ובהיותו ישראלי.

אין לי גם כל כוונה לדון אתך על קוטנה של תרומתך המדעית לפרסומים בחו"ל. על פי חוש ההומור שלך אני מניח שאם אי פעם פרסמת דבר מה זה היה בתחום הנהלת החשבונות הידוע בחוש ההומור המפותח שלו. עם זאת, כבודו בלבד יודע להעיד על עיסתו כשם שידע להעיד על זיקפתו שדלות המה.
{ ..."אבל יש לי תרומה קטנה, קטנה, לסטטיסטיקה של פרסומים מדעיים (בכתבי עת מקצועיים בחו"ל)" סוף ציטוט }. עם זאת אני לא יכול שלא להתפעל מיכולתך להתפאר ולהתהדר בנוצות של זקפה אקדמית דלה מחד והאשמת אחרים ביוהרה מאידך. לזה קוראים שחצנות של דלפונים.

לעניין כל מה שכתבתי למעלה - "ברמה של כיתה י' ", בא נסכים שכתבתי ברמה של כיתה ג' מאחר ויש לי הרגשה שהסכמה על כך עשויה לפאר את הזקפה הדלה שלך בעוד חצי ס"מ, אולי תצמח לך גם עורלה וכך שלא תאלץ להתבייש בהיותך יהודי. מעבר לנאמר לא נראה לי שיש לנו משותף בהתייחסות לארץ למדינה ולמה שאנו עושים בה כך שאין לי עניין לעסוק בדיון הזה מולך עוד.
ישן 27-09-2006, 15:14

נגעת באמת בנקודה כואבת, והיא דלות כתיבתך,
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב "קודם כל כן - אני יהודי גאה"

וכיוון שאין לי הרבה סבלנות לשילוב של בורות ויוהרה אצל אנשים, אז אני קצת סובל מלקרוא את הדברים העלובים שלהם.
ממתי ישנו מחקר מדעי ופרסומים מדעיים בהנהלת חשבונות? נכון שמלמדים אותו באוניברסיטה, אבל מחקר מדעי כדיסציפלינה? מעניין.
דברת על זה שאתה בוגר אוניברסיטה. עכשיו נראה לי שספק אם אתה בוגר תיכון. טוב זה מה יש, וחבל, כי גם אם אתה בכיתה י', זה לא מחייב להיות כל כך נמוך.

נ.ב. בעריכה,
ובעניין הערותך האינפנטיליות והחוזרות בענייני הזקפה, ובגלל יומרנותך להיות פטריוט יהודי גדול, אז וודאי מוכרת לך האימרה - הפוסל במומו פוסל.

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 27-09-2006 בשעה 15:33.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר