לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2011, 18:46
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
עושים רוח - כתבה מבמחנה על יחידת המטאורולוגיה של ח"א

לא כולם סובלים ממזג האוויר בימים אלה: עבור חיילי יחידת המטאורולוגיה של חיל האוויר, עננים פלוס גשם הם דווקא מתכון להקפצת האדרנלין. עטופים בשמיכת פוך, ביקרנו אותם עם הבוגר הכי מפורסם שיצא משורותיהם, נסיך הטמפרטורות דני רופ - וניסינו לברר למה צה"ל בכלל זקוק לחזאים. רמז: מתברר שזה לא כדי להודיע לחיילים אם כדאי להגיע עם סוודר לבסיס

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../2011/06/10.htm

יש פה כל מיני אזכורים מעניינים למשל כמו זה

ערן מדבר ברמזים. אין לו שום כוונה לציין שמות ספציפיים של מדינות. אבל לרופ, משוחרר מכבלי הצנזורה בשל הזמן שחלף מאז שירותו, אין בעיה לדבר על מדינה ערבית שאליה הוא לטש מבט בהיותו במדים - תוניסיה. זה היה באוקטובר 1985, והוא וחבריו ליחידה נדרשו לחזות את מזג האוויר במדינה לצורך ביצוע אחת ההפצצות הרחוקות בתולדות חיל האוויר הישראלי - תקיפת מפקדת אש"ף במסגרת מבצע "רגל עץ". "הייתי לקראת סוף השירות שלי, ואני לא אשכח את היום ההוא בחיים", מספר רופ. "ישבנו אז בתחנת לוויינים חדשה שנפתחה בפלמחים. ביום שבו ההפצצה יצאה לפועל, הרמטכ"ל הגיע לתחנה, וגם כל החזאים הבכירים, וזה היה מטורף.

חזאי ערוץ 10 מספר כי באותה תקופה, חיילי היחידה נעקרו מפעם לפעם מחדריה החמימים של הקריה למוצבים הכי מבודדים בארץ - וגם מחוצה לה - וחוו את הקור על בשרם. רופ עצמו נשלח ללבנון. "עשיתי אז לא מעט בעיות ביחידה, ובגלל הטראבל–מייקריות שלי, החליטו לזרוק אותי לחורים הכי רחוקים שאפשר", נזכר רופ. "במבט לאחור, אני מודה למפקדים שלי, כי התקופה שלי שם היא הזיכרון הכי חזק שיש לי מהשירות. לקחו אותי, כולי חייל ג'ובניק מהקריה, והפכו אותי לקרבי בן לילה. שירתתי בתוך מחילה, מוקף בשלג מטורף בגובה שמונה מטרים. בכל שלוש שעות הייתי צריך לצאת לעשות תצפית, עם רוח של 80 קמ"ש על הפנים ושבשבת ביד. חוץ מזה, היה שם את התפריט הרגיל של לבנון: יריות, מטעני צד, שמירות - היה שם הכול".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2011, 19:26
  alkhimey2 alkhimey2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "עושים רוח - כתבה מבמחנה על יחידת המטאורולוגיה של ח"א"

בכתבה שהתפרסמה בבטאון חיל האוויר יש פרטים נוספים. למשל סוג ההכשרה שצריך לעבור בשביל להיות חזאי:

ציטוט:
בהתאם לשאר התפקידים בחיל–האוויר, ככל שהאחריות המונחת על כתפיך גדולה יותר - כך גם אורך ההכשרה. אז כיצד מגיעים לתפקיד חזאי? "אוכלוסיית החזאים היא אוכלוסייה הטרוגנית", מספר רס"ן בז'ה, "אנחנו בעיקר קצינים ורובנו גם עתודאים בוגרי מקצועות הפיזיקה, מתמטיקה, גיאוגרפיה וכדומה'". כל החזאים, עתודאים או לא, עוברים קורס חזאים. "קורס חזאים בנוי תחילה מקורס קצינים ולאחריו קורס של חודשיים וחצי בנושא מדעי האטמוספרה ושיטות חיזוי מודרניות, שמתבצע במתל"ם (מכון תעופתי ללימודים מתקדמים) בגבעת רם בירושלים", מסביר רס"ן שרמן. "הקורס הוא ברמה אקדמאית וזו למעשה המסגרת היחידה בארץ שמכשירה לחזאות. חזאי הטלוויזיה, כמו דני דויטש, דני רופ ושרון וקסלר הם כולם יוצאי היחידה". קצין שסיים קורס חזאים מוגדר כבוגר קורס קציני מטאורולוגיה אבל עדיין לא כחזאי. הוא נדרש לעבור בין 8-12 חודשי הסמכה ביחידה ואחריהם מוסמך לעסוק בחזאות דרג א', כלומר אספקת מידע לטיסות פנים ומענה לכוחות קרקעיים. לאחר שנתיים של ניסיון בגף חיזוי, מקודם החזאי לדרג ב', והופך למנהל משמרת. מנהל המשמרת אחראי לקשר בין התחזית לבין הדרישות המבצעיות. לאחר חמש עד עשר שנות ניסיון של חיזוי מבצעי. מגיע החזאי לדרג הנכסף - דרג ג', חזאי בכיר. החזאי הבכיר קובע את התחזית לימים הבאים וגם ממלא תפקידים ניהוליים ביחידה.

http://www.iaf.org.il/1742-26255-HE/IAF.aspx
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר