לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2006, 21:02
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
תרגיל מחשבתי: היה אתה יועצו של אסד

בדיונים אינטרנטיים רבים, יש לכולנו נטייה להפוך ליועצים צבאיים/מדיניים - להעלות עצות שלו רק שמעו להן מקבלי ההחלטות הכל היה טוב יותר, ומפעם לפעם אף לחרף ולגדף זה את זה כאילו עצותינו באמת יתקבלו עוד שנייה בממשלה ויביאו אסון על המדינה כולה או על הסיעה הפוליטית החביבה עלינו.

מה שאני מציע כאן זה תרגיל מחשבתי קטן, שדורש התבוננות מצידה השני של הגבעה: כיצד אתם, לו נשאלה דעתכם בנושא, הייתם מציעים לבשאר אסד לפעול כדי להשיב לידיו את רמת הגולן?

לא, זה לא אומר שפתאום כולנו צריכים לגדל שפמים ולקבל את עמדותיו של עובד הירח (משפחת אסד היא מהכת הקמרית, אאל"ט) וחובב הפלייסטיישן היושב בדמשק, אלא פשוט נסיון להבין איך הוא עשוי לפעול - לא בטוח שמישהו שמקבל החלטות בנושא קורא את הפורום, אבל לטעמי בכל זאת יש ערך לדברים.

אם הנושא טעון מידי, אבין אם ינעל או ימחק. כמו כן, אני מניח שמיותר לציין את חובת השמירה על ביטחון שדה - גם אם ידוע לכם שפיקוד צפון פירק את יחידת הסנטה קלאוסים המוצנחת שנועדה לסכל את פעילות הקומנדו הסורי, זה לא המקום לדווח על כך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2006, 21:58
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "אני בתור יועץ אסטרטגי הייתי מציע לו לשבת כמו ילד טוב כל עוד האמריקאים בעיראק"

מצד שני, לקח נוסף שאסד יכול ללמוד מעיראק הוא שכוחו בחולשתו. אם ישראל תבצע בסוריה Politicide בדומה לזה שבוצע במשטר העיראקי, היא תקבל המון קבוצות מתחרות שישמחו לזכות בלגיטימציה ע"י פעולות נגד "הכובש הציוני" וללא כתובת ברורה להגיב בה.

כמו כן, ארה"ב שקועה ב"בוץ" בעיראק, וסוריה יכולה להציע לה סיוע ע"י חסימת גבולה לפעילי טרור, מה שיכול להוביל לגישה יותר אוהדת מצד ארה"ב לדרישותיה של סוריה.

ומכאן - יש לסוריה אולי אפשרות לבצע מחטף או פעולה מוגבלת בחרמון/צפון הרמה ללא תגובה חריפה של ישראל או ארה"ב, לקבוע עובדה בשטח, וממנה להמשיך למיקוח ומו"מ מול ישראל.
ישן 30-09-2006, 21:19
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
מעניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תרגיל מחשבתי: היה אתה יועצו של אסד"

נושא מאד מעניין. אנסה לתת את דעתי:

היועץ המסורתי
(מבוגר, שייך לאסכולה הסורית/ערבית הקלאסית)
  • ימליץ להכנס למהלך צבאי מוגבל באופן מיידי , הסיבה - השחיקה האדירה בכושר ההרתעה של צהל בעקבות הלחימה האחרונה , מזרים רוח חדשה במפרשי השחרור בכוח של הגולן
  • מדינת ישראל חלשה=אין טעם לדבר איתם צריך להלחם ואז ,אולי,לדבר
היועץ המודרני
(חילוני,משכיל,צעיר, איש העולם הגדול)
  • ימליץ להציע חזרה מיידית לשולחן הדיונים ללא מהלך התקפי
  • ימליץ על מהלכים בוני אמון מול הממשל האמריקאי והאירופי ובכלל זה - לשקול הפסקת מתן מחסה אוטומטי לפעילי טרור מבוקשים כדוגמת משעל ואחרים
ולסיכום דעתו של היועץ ש.א - הגישה שוחרת השלום תביא לתוצאות מיטביות עבור סוריה. קשה לי לתאר מצב בו סוריה יוזמת פניה למו"מ לשלום וישראל דוחה זאת על הסף. בנוסף - תקדים סיני ועזה פועל לטובת הסורים. בנוסף2 - דעת הקהל בישראל נמצאת בתהליך השלמה עם הצורך בויתורים טריטוריאליים כואבים.
(למען הסר ספק - זו לא בהכרח דעתי האישית. כך הייתי יועץ לאסד )

נערך לאחרונה ע"י שחר אדום בתאריך 30-09-2006 בשעה 21:23.
ישן 30-09-2006, 21:42
  Berk0 Berk0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תרגיל מחשבתי: היה אתה יועצו של אסד"

כיועץ של אסד ההיתי תוקף ביום כיפור הזה

1)עקב הפתעת "האויב הציוני" בזמן שהוא הכי לא מצפה לא עקב "ברק אינו מכה באותו מקום פעמיים"
2)הבלאגן בצמרת פיקוד צפון + הבלאגן בכול הממשלה כולם ההנגה בישראל עסוקה בלשמור על התפקיד שלהם.
3)צה''ל חטף מכות לא קטנות בגזרה הצפונית מהחיזבללאה בין אם זה טנקים מושבתים, מסוקים הרוסים,חיילים הרוגים והמון פצועים ובו נגיד ככה שהוא עכשיו במצב חלש יחסית
4)החבר הכי טוב שלי אחניגהד הוא הגב שלי והוא יעזור לי בכול מה שאני יצטרך (נפט,נשק,כוחות)

ואני שם זין על אמריקה כול עוד הם תקועים בבוץ העירקי הם לא יכולים לגרד לי תשערות בביצים במיוחד מתי שאחמניגהד איתי בחזית

אני אומר שזה אפשרי.
ישן 30-09-2006, 21:48
  משתמש זכר NeVeRCLeaR NeVeRCLeaR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Berk0 שמתחילה ב "כיועץ של אסד ההיתי תוקף ביום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Berk0
כיועץ של אסד ההיתי תוקף ביום כיפור הזה

1)עקב הפתעת "האויב הציוני" בזמן שהוא הכי לא מצפה לא עקב "ברק אינו מכה באותו מקום פעמיים"
2)הבלאגן בצמרת פיקוד צפון + הבלאגן בכול הממשלה כולם ההנגה בישראל עסוקה בלשמור על התפקיד שלהם.
3)צה''ל חטף מכות לא קטנות בגזרה הצפונית מהחיזבללאה בין אם זה טנקים מושבתים, מסוקים הרוסים,חיילים הרוגים והמון פצועים ובו נגיד ככה שהוא עכשיו במצב חלש יחסית
4)החבר הכי טוב שלי אחניגהד הוא הגב שלי והוא יעזור לי בכול מה שאני יצטרך (נפט,נשק,כוחות)

ואני שם זין על אמריקה כול עוד הם תקועים בבוץ העירקי הם לא יכולים לגרד לי תשערות בביצים במיוחד מתי שאחמניגהד איתי בחזית

אני אומר שזה אפשרי.

ח-י-י ב-ס-ר-ט !-!

ישן 30-09-2006, 22:18
  משתמש זכר NeVeRCLeaR NeVeRCLeaR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Berk0 שמתחילה ב "גם את זה אמרו על מלחמת יום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Berk0
גם את זה אמרו על מלחמת יום כיפור

תקרא קצת פה
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%A8%D7%99%D7%9D

מה קשור אחי אתה חיי בסרטט
א. בחג הכוננות עולה . מכל המובנים גם צבאית !
ב. איזה בלאגן נו באמת? ....!! אתה סתם אומר בגלל הבלאגן נו טוב ..!!
ג.איזה מכות מה כמה טנקים הלכו חלקם כבר תוקנו חלקם הלכו לזבל מה קרה זה לא מה שייגרום לאסד לתקוף.!
ד. תאמין לי אבל תאמין לי שאחמדיניג'ד הזה לא רוצה לתקוף עכשיו !
אפילו שייתקוף תיהיה סיבה יותר טובה שלא יהיה לו כור אטומי..

ומלחמת יום כיפור נו באמת למדנו תלקח ..!

-----
בוא נגיד ככה אני בתור יועץ של אסד:
- שום מהלך צבאי כל מה שיעשה ייגרום לכישלונו שלו, גם שאין מי שייצטרף אליו חוץ מחזבללה שיביאו שוב מטחי טילים על הצפון.
- להיכנס למהלכים דיפלומטים יותר רחבים עם ישראל .
- לוותר על הגולן..

אין להם גם הרבה אפשרויות שמעו...
נגיד והם פותחים במלחמה... נו... אז? ממש רועדות לי הבייצים. (בדוגרי)

ושחושבים על זה סוריה היא דרך טובה להחזיר לנו את כוח ההרתעה.
זאת לא לוחמת גרילה . שיבואו סעמק ערס נתחן להם תאמא הערבייה שלהם!

הבעיה היחידה זה רק עם החזבללה הטילים שלהם שלא השמדנו אבל עכשיו האו"ם פה וצבא לבנון ירד אנשי אום ייפגעו גם והאום לא יישב כל המלחמה בצד שהוא בשטח האש סופג ירי ולא מגיב

ישן 30-09-2006, 22:31
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מה אני רוצה ומה אני מוכן לתת תמורת זה..

נשיאנו האהוב והנערץ בשאר אסד,
אני מזכיר לך שהמטרה העליונה, הראשונה והיחידה שלך היא לשמור על שלטונך בסוריה.
השלטון יהיה מאוים בשני מקרים:
א. אם ארה"ב תרצה, הם יכבשו את סוריה תוך חודש (אנחנו קטנים מעיראק של 2003 אבל אין עלינו אמברגו צבאי- אנחנו סתם עניים..).
ב. אם ישראל תשפיל אותנו יותר מדי ותשחק את היחידות הנאמנות לנו בצבא (חה"א, הקומנדו ומשמר הרפובליקה?), אולי ~70% הסונים באוכלוסיה ובצבא יזכרו שאנחנו העלאוים לא ממש מוסלמים בעיניהם ויפילו אותנו. להזכירך, זו הסיבה שכבר יותר מ- 30 שנה אנחנו לא מתגרים בישראל בשום אופן ישיר, והגבול שלנו עם רמת הגולן הכבושה בידי הישות הציונית שקט יותר מ-"גבולות השלום" של הישות.

פעולות אחרות, כמו תקיפה אוירית של מתקני צבא ותשתית, תקיפה ישראלית בגולן וכו' לא יפריעו לך במיוחד- העם יתאחד סביבך כמו סביב סדאם ב- 91'-2003.

מנגד, אפשר בהחלט לנצל את המצב המיוחד שנוצר לקדם את עניין הגולן, דבר שיחזק את מעמדך הפנימי. זכור, אנו דורשים שהמו"מ יתחיל בקווי ה-4 ביוני 67' והישראלים מתעקשים על הגבול הבינ"ל.

א. סכנת הפלישה האמריקאית תנוטרל אם נציג מראית עין של אי- שליטה. הדבר האחרון שארה"ב רוצה הוא לשלוט בביצה נוספת במזה"ת. לכן רצוי לביים מספר פיגועים, ובמקביל לתקוף (באופן חשאי) את ארגוני האופוזיציה. הפיגועים יכולים להיות מכוונים לכוח האו"מ או למתקנים אמריקאים, אך לא לישראלים משום שזה יחזק את נכונותם להילחם בנו.
ב. הדבר האחרון שישראל רוצה עכשיו זה מלחמה מלאה. מצד שני, הם לא צפויים: חוטפים להם 3 חיילים ומקבלים שבויים, חוטפים שניים ומקבלים מלחמה. נראה שברגע שפורצת מלחמה, דעת הקהל של היישות תומכת בה מקיר לקיר. מכיוון שצבאנו לא יכול להכריע את ישראל גם במתקפת פתע, גם אם נכבוש שטח ניכר יש סיכון משמעותי להתקפת נגד ישראלית שכאמור תסכן את שילטוננו. לכן הצעד הטוב ביותר מבחינתנו הוא:
- לפרוס דיויזיית קומנדו בנקודות היערכות לתקיפה בקרבת הגולן
- להכריז על תמרון חריג בהיקפו של הצבא בקרבת הגבול
- אחרי שישראל תכריז על גיוס מילואים מוגבל ותציג טנקים מתאמנים בגולן (יענו, כשתשומת הלב של הישות תפנה אלינו), תופיע בטלויזיה ותתבע "חידוש המ"מ מהנקודה בה הופסק". אני מניח שהלחץ הציבורי והפוליטי בישות יעשה את שלו, ומראיינים שמאלנים יתחילו לשאול "האם באמת כדאי להילחם בגלל כמה מטרים לאורך הכינרת".
- וכך תוכל להתפאר כי השגת יותר מאביך, נאסראללה, סאדאת וחוסיין- לקחת מהישות שטחים מעבר לגבול הבינ"ל.
ישן 30-09-2006, 22:45
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06

אם הייתי היועץ של בשאר, ככה אני הייתי חושב שהוא צריך לפעול:

מכיוון שמבחינה צבאית אין לצבא סוריה כל סיכוי להדוף פלישה ישראלית או אמריקאית, לכן הוא צריך להכין את השטח ללחית קבוצות גרילה במקרה של כיבוש המדינה (במודל של עירק, רק שהם יהיו תחת פיקודו).

עשיית כל ניסיון לחזק את הקשר עם אירן ונסיון גרום לה למחויבות להצטרף למלחמה במקרה שסוריה תותקף.

המשך התמיכה בחיזבאללה ובאירגוני הטרור בעירק, דבר שהוא משתלם מכיוון שהם מקיזים את דם הישראלים והאמריקאים בלי שום אבדות לסורים, באותו זמן לנסות לבנות אירגון גרילה במתכונת חיזבאללה מהסורים שגרים בגולם הכבוש, במטרה לעלות את המחיר שישראל משלמת בכדי להחזיק בו (ומי יודע אולי כמו דרום לבנון ורצועת עזה זה יוביל בסופו של דבר לנסיגה צבאית).

לבנות מערך טילים שיכוון לישראל, לפי הניסיון של חיזבאללה זה היה כלי מוצלח בהטלת אימה על אזרחי ישראל.

במקביל לפנות אל ארה"ב ולהבהיר לה שסוריה מוכנה להקל את חייה (כמובן שהפעולות הצבאיות יראו לוושינגטון שסוריה היא גורם משפיע במזה"ת ויש להתחשב בדעתה) ולנסות לסגור עיסקה כוללת של שלום מלא עם ישראל בתמורה לנסיגה מלאה לקווי 67, הפסקת התמיכה באירגונים אנטי-ישראלים ואנטי-אמריקאים, ניתוק הקשרים עם אירן, וכמובן שבתמורה לכל זה ארה"ב תלחץ על ישראל לסגת וכמו גם תזרים סיוע נדיב לכלכלת סוריה.

ישן 30-09-2006, 22:48
  Berk0 Berk0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
קראתי תגובה בynet בנוגע לזה נשמע חכם

זה יהיה בחורף- כשהקרקע ברמת הגולן בלתי עבירה, ועכשיו שכוחות לבנון והאו"ם פרושים בדרום לבנון-איגוף דרך לבנון ואיום על דמשק ממערב יורד מעל הפרק. זה יתחיל כיום קרב שהיכרנו בעבר- ארטילריה כבדה מאד על הישובים ברמת הגולן ועל בסיסי צה"ל בהר מירון ובצפת וימשיך בנסיון לכבוש את מוצב החרמון. מטוסי ח"א שיכנסו לתחום סורי יפגשו מארבי טילי נ"מ מן הסוגים החדישים ביותר שבשימוש ברה"מ-אקורד הסיום של פוטין עם אפשרות להשלכות פוליטיות על הבחירות שאמורות להתקיים שם בשנה הבאה. ככלל ישראל תוזהר על ידי הרוסים לא ליצור בשום מקרה מצב של איום על כוחותיה הפרושים באגן המזרחי של הים התיכון ובנמל לטקיה- יתכן שהרוסים יפעלו פעולה מוגבלת נגד כוחות חיל הים הישראלי בבחינת "יראו ויראו". נוכחות של 2 נושאות מטוסים אמריקאיות מהשבוע השני של דיצמבר באגן המזרחי של הים התיכון עשויה לצנן את התלהבותו של אסאד ושל הספונסרים הרוסים שלו ששואפים להעמקת דריסת הרגל הרוסית באיזור.פעולה סורית לתפיסת חלק מרמת הגולן-בעיקר בחלק הצפוני הכולל את הכפרים הדרוזים משתפי הפעולה על ידי כוחות קומנדו שיתפסו מרכיבי קרקע ונוף מהם יהיה מאד מאד קשה לסלקם לאחר מכן- במיוחד אם הם יתפסו ויקימו עמדות בתחומי הכפרים הדרוזים ממש. פעולה בעוצמה בינונית יכולה לשמוט את אחיזתה של ישראל בצפון הגולן ולחסל אפשרות לחיים של אזרחים תוך איום מתמיד על ישובי אצבע הגליל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3309643,00.html
תגובה מס' 4 (לא שלי)
ישן 30-09-2006, 23:06
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
אילו הייתי היועץ

הייתי ממליץ לבשאר שלא להסתמך על צבאו. כלומר לא לבצע משהו באופן ישיר. מה כן? פעולות עקיפות "עזרו" להוציא את ישראל נכון להיום משתי גזרות (אין בזה משום הבעה פוליטית!).
הייתי מאמץ ארגון/גוף שיבצע פעולות התנגדות ברמת הגולן שאינו קשור לממשלה הסורית. הייעוד של אותו ארגון יהיה לבצע התנגדות בגולן. על פניו, לממשלה הסורית אין יכולת להכיל את ריבונותה על "פושטאקים" ולכן הסורים כלל לא אשמים בפיגועים שיתבצעו ברמה - בדיוק כמו הפלסטינים בלבנון או חזבאללה. מעבר לזה, הייתי מבצע התססה דרך מגזר האוכלוסיה שיושבת ברמה הישראלית ומגיעה מעת לעת לביקורים בסוריה ואפילו לומדת בסוריה.

דבר אחרון, כדי בכל זאת שהצבא יצדיק את קיומו, הייתי ממליץ לבצע פעולות בחתימה גבוהה על מנת להרתיע את ישראל. לקדם כוחות חי"ר/קומנדו לחרמון, לעשות צעדים בחתימה גבוהה במערך ה-טק"ק. לפרוס טנקים במאפייני ספיגה (דיפונים), מבצע אימוני הנחתת כוחות מוסקים בחזית (כדי שיראו את זה).
ישן 30-09-2006, 23:22
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
תרגיל יפה :-)

ניתוח פסיכולוגי שמתבסס על מקורות גלויים רומז לי כי לבשאר יש בעיה חמורה של דימוי עצמי ושל אצבע קלה על ההדק.
מצד שני הוא לא טיפש כמו שהרבה ישראלים חושבים, והמהלכים שלו בעת האחרונה רק מחזקים את דעתי.

בשאר מנסה מצד אחד לשדר רגיעה ומוכנות להידברות לעולם המערבי, בעיקר דרך גרמניה (היחידה ששומרת על קשר ישיר וגלוי עם סוריה), ותראו כמה איזכורים יש לרצון שלו לדבר.
מצד שני הוא חייב לשמור על פאסון מול תומכיו, ואני מאמין שהביקור של האישיות הסעודית בארץ הוא לא בכדי, ובשאר מבין (או הבין) שאת הכסף שלו הוא צריך לשים על המדינות הערביות ולא על איראן.
הדחף שיש למניהגי סוריה (טוב, למשפחת אסד) להיתפס כמנהיגים פאן-ערביים מניע אותו לחתור לשיפור מעמדו בעיני העולם הערבי.
אמנם פלירטוטים עם גורמי טרור (חיזבאללה וחמאס) הם מבחינתו דרך חיים, אך אני מניח שאסד מתחיל להבין שאת ההגמוניה שלו בלבנון הוא לא יחזיר, ושחמאס לא כל כך כלכלי מבחינתו.
על האחים המוסלמים אין בכלל מה לדבר, הדבר האחרון שהוא רוצה לעשות זה לצאת נגד מצרים וסעודיה (ואפילו לוב).

שחקנית נוספת בזירה, שרבים נוטים לשכוח, היא רוסיה. בשאר ירצה להתקרב לרוסיה ולחזק עימה קשרי מסחר ודיפלומטיה, מבחינתו היא סוס שכדאי להמר עליו למול הקואליציה המערבית.

מבחינת הקשר מול ישראל, העצה שלי תהיה להמשיך לשחק עם הקלפים קרוב לחזה, לתת לישראלים לנחש, ולפעול במקביל לחיזוק המעמד (מה שיוביל לסיוע רציני למשטר) בקרב המדינות הערביות, ובמקביל נירמול יחסים עם המערב, בעיקר באמצעות גרמניה ומדינות אירופה האחרות.
מצב מלחמה לא מומלץ מכיון שסביר להניח שיגרום לטלטלה רצינית למשטר שלו, שגם כך עומד על כרעי תרנגולת.
ישן 01-10-2006, 11:12
  Eugener79 Eugener79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
לו הייתי היועץ של אסאד

• ליצור מו"מ עם ישראל דרישה לרמת הגולן,עם ידע ברור וודאי שישראל תיסוג מהמו"מ , בגלל לחצים פנימיים ובגלל לחצים מתוך הצבא, שלא לדבר על השלטון הלא יציב שלא יכול להעביר תקציב שלא לדבר על פינויי שטח[וטוב שכך..].
  • יצירת בריתות אסטרטגיות בראשן רוסיה, שיפור היחסים עם ירדן ומצריים. והמשך הקשר עם איראן.
  • לאחר שהמו"מ יעלה על שירטון הפעלת זרועות הטרור כולן בבת אחת -חיזבאללה,חמאס,ג'יאהד בתור הזדמנות הסטורית להרוג את האוייב הציוני-אינתיפדה חדשה! כל הגבולות נסגרים.קסאמים מתעופפים עד לאשקלון-תושבי שדרות,נתיבות,אשקלון עוזבים למרכז.
  • הפעלה של זרועות הטרור של אל קעידה למען מטרה משותפת בעיראק, ליצור לארה"ב בעיות מ-בית כך שהסיוע לישראל יהיה מוגבל.
  • מתקפת קטיושות,זילזאלים פאג'רים מאסיבית הברחה של תושבי קרית שמונה,נהריה,עכו ואפילו חיפה לעבר ת"א. ואחרי זה גם רקטות וטילים מעבר למעבר לחיפה. כאשר חיל האוויר יחל לפעול בפנים הפעלה מאסיבית של נ"מ-ההפלה הראשונה של F16 תהווה זריקה מוראלית חשובה מאין כמוה.
  • הצבא הישראלי מותש,וחלש מלחמת האשמות הגנרלים מחפשים את ראשו של הרמטכ"ל,הרוגים רבים, חוסר סדר ,מצב של יאוש במדינה.
  • פתיחה בחזית סורית מאסיבית! והתחלה של חזית איראנית -שיאהבים לעבר ת"א.
ישן 01-10-2006, 13:06
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
טוב, לו הייתי מצטפא טלאס הייתי מציע לאסד את ההחלטות האסטרטגיות הבאות :

קודם כל לחכות, כרגע המצב נוטה לטובתם כי 1) הצבא שלנו מיושן וחלוד לעומת שלהם 2) בני הברית שלהם יושבים על הגבול המזרחי שלנו ו 3) אנחנו מבודדים בעולם הערבי והמוסלמי למעט איראן שאין לנו איתם רצף טריטוריאלי וחיזבאללה שהיא גרורה מהנה לגרום איתה תיסכול לציונים אבל לא מהווה איום אסטרטגי עליהם. סיכום, לא משנה עד כמה אנחנו רוצים לקחת את הגולן בדרכים צבאיות כרגע זה לא הזמן ולהחלטה כזאת יהיו השלכות הרסניות על השלטון.

למה? אם נחכה מספר שנים הדברים הבאים יקרו : 1) האמריקאים יעזבו את עיראק בערך תוך שנתיים, סביר להניח שתקום שם רפובליקה איסלאמית שיעית סימפטית למטרה שלנו ושל איראן, וכך גם הרווחנו בת ברית משמעותית מבחינה צבאית, כספית (הרבה נפט) ולוגיסטית (עכשיו יש לנו רצף שיעי אחד גדול מטהראן ועד ביירות) וגם נפטרנו מאיום משמעותי עלינו מהגבול המזרחי. 2) עידן מובראק עומד להסתיים בקרוב במצרים, ויכול להיות שיקומו גם שם אלמנטים סימפטים למטרה שלנו אם הירושה לא תעבור חלק בינו ובין גמאל (מישהו אמר האחים המוסלמים?) ו 3) עליית מחירי הנפט תכניס יותר כסף לריענון הצבאות המוסלמים כך שיוכלו לעמוד בעוצמתם מול צה"ל. סיכום, כרגע אין לנו אפשרות להחזיר את הגולן באמצעים צבאיים, אם אנחנו רוצים לפתוח במלחמה כללית מול ישראל נצטרך לחכות מספר שנים שפני האזור ישתנו לטובתינו, וזה לא יקרה לפני 2009-2010, בינתיים אפשר להשקיע בבריתות והיתעצמות צבאית וכמו שהזכירו פה אולי להקים איזה תשתית טרור קטנה בגולן שיציק לישראלים ויעסיק אותם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:24

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר