לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2009, 17:54
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Herbie שמתחילה ב "בזמן קור"ס מכי"ם בחושנייה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Herbie
בזמן קור"ס מכי"ם בחושנייה (גולן) הפרות היו מסתובבות חופשי, ובמוצב ישראלי (חרמון), הפרות היו מגיעות עד למוצב, ולפעמים גם עולות על מוקש בדרך .

בביסל"ח 17, היה מסתובב בתקופה כלשהיא חמור, אשר היה מרבה לשתות ממזרקתו של הרס"ר במרכז הגדוד.
הנחנו שהחמור משרת בתקן עובד הרס"ר שאף פעם לא אויש, בעקבות מנהגו ללכך בעשבים השוטים. .

הייתי בקורס מכי"ם הזה ב2001
ואני זוכר שהיו עושים לנו הקפצות לצורך הברחת העדר
כל פעם הייתי צוחק שבשביל להעיף פרות צריך להקפיץ את הכוננות
במקום לסגור את החורים בגדר
אבל ההסבר היה שגם ככה סוגרים את הבסיס בחושנייה אז לא צריך להשקיע

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2009, 06:52
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
לא שמועה ולא אגדה- זו היהתה המציאות בה חייתי מספר חודשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בסיס עם פרה משוטטת - אמת או אגדה?"

פרות שמסתובבות בבסיסים נראה לך כמו איזו שמועה, זו היתה המציאות בה חייתי במשך מספר חודשים.
חוץ מזה מגוון חיות הפרא באזורנו הן חלק מצה"ל כנראה לא פחות מהחיילים (ללא התייחסות לחיילים שהם חיות פרא)

בעת ששירתתי ברמת הגולן פרות שנכנסות לבסיס יה מחזה נפוץ ופשוט למדנו לחיות זה לצד זו, בסה"כ חיה נחמדה שאוכלת את העשב בבסיס.
הבעיה התחילה בוקר אחד כשהתעוררנו וכל העדר בא לביקור, תדמיינו את התמונה הבאה:
במשטח טנקים כל פרה תפסה פינה של טנק ופצחו במה שנראה כפעילות חביבה ביותר על פרות-להתגרד.
על כל טנק 4 פרות זזות ימינה ושמאלה בלי הפסקה. ראינו את הטנקים בתוך עדר פרות שהקיף אותם.

אבל הן נבהלות בקלות ולא היתה בעיה להזיז אותן לשדה הסמוך.

התנים והזאבים זה כבר סיפור אחר לגמרי שממש לא היה מצחיק.
ערב אחד ישבתי בספסל בבסיס ומאחוריו צמחיה עבותה, לפתע שמעתי קריאה של תן שהיה אולי 2-3 מטרים מאחורי.
באחד התילים ברמה"ג היו נכנסות למטבח באופן קבוע גיריות (אם אני לא טועה לגבי סוג החיה במקרה הזה)

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 29-11-2009 בשעה 07:06.
ישן 29-11-2009, 10:44
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
קטעים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בסיס עם פרה משוטטת - אמת או אגדה?"

אוי איזה נוסטלגיה!
קודם כל לעניין - "הפרה המפורסמת" היא מחטמ"ר אריה, ולמיטב ידיעתי כבר לא נמצאת שם היום, אבל הייתה מסופחת באופן קבוע לבסיס במשך זמן רב ולא יכלו להיפטר ממנה. היא ממש הייתה פרת המחמד של הבסיס לפי מה שידוע לי.
כמובן שאי אפשר להיות בטוחים ב-100% כי יש הרבה פרות בבסיסי צה"ל, אבל זאת באמת ידועה. מישהו מצליח להיזכר?
חטמ"ר אריה זה סיפור בפני עצמו... זה היה בסיס בלאי...... הייתי שם באבט"ש פעם, ומה שהלך שם - תענוג! אם לסכם במילה אחת....
לעולם לא אשכח את המגורים הבלויים שהיו בתחתית הבסיס, צמוד לש.ג., את הקפצות הכוננות שעשו לנו ברחבת הדגל, מה שדרש מקורסיסטים ג'ובניקים לרוץ עם כל הציוד בעליה ארוווווווכה ארוכה! את הזבובים, את ההסעות לעמדות על אביר פתוח ויותר טוב - אמבולנס! את עמדת קשתות, איך לא, שהיום כבר לא קיימת, אבל פעם הייתה נטושה, במרחק רב מהבסיס, קרוב לכפר הפלסטיני, והקשר שם אף פעם לא עבד!!!!
את ה-4 שעות עם אמר"ל על העיניים, ואת החלומות בירוק שהיו לי אחר כך, ואת הבהלה הנוראית בגלל רחשים של חתולים ושועלים מתחת לעמדה המקוללת. את עמדת מגדל מים שניתן היה לצפות ממנה בבנות מתקלחות, את הכיתובים על המגדלים, את העוף המשובח עם סלט חציל במיונז, וכמובן את השרותים-מקלחות, שם היו זוג "טושים" זה מול זה, מה שגרם לאנשים להתקלח גב-אל-גב ביחד (או פשוט להתקלח אחד-אחד) והשיא -
תא שרותים דוחה בטירוף, כשמיליון זבובים מתיישבים לך על התחת - ואז אתה מגלה על הדלת מולך סמיילי שמח במיוחד והכיתוב "חייך, מצלמים אותך עם מצלמה נסתרת" ואז, אז אתה יודע איפה אתה - בחטמ"ר אריה.
כשאני רואה חייל עונד את התג הזה, לעיתים נדירות, זה עושה לי צביטה בלב! עד היום.

ובאשר לשאר הדברים שנאמרו - הפרות בחרמון, השועלים, שלל החרקים המעניינים, כלבים, סוסים, חזירי בר, מוהנדסים בקו ראשון שלא מפסיקים לדבר על הפודרה בבהל"צ ואיך הם יגיעו למ"כים או למחס"ר, יו ניים איט - כל החיות האלה באמת משוטטות שם!

סיפורי פרות - אכן כמו שאמרו מעליי, פרות קטועות רגל שעלו על מוקש, פרות פצועות שהעלו קלע בשביל להמית אותן, פרות שירו להן ליד הרגליים כדי שיעופו כבר מהמטווח, והאהוב עליי:
יורדים מהחרמון בהסעה, עוברים ליד השלולית המפורסמת קצת מתחת למשל"ט, מוהנדסים נדבקים לחלון ואחד מצביע על בהמה ענקית ואומר - "יואו יואו, תראו איזה שור! תאו!!!!" ואז אנחנו עוברים מהצד ורואים שם וואחד עתינים נפוחים!!!! (יאמר לזכותו, זאת הייתה פרה עוצמתית, מפה הבלבול).
את הצחוק באוטובוס היה קשה להרגיע... (היום זה נראה לי פחות מצחיק, אבל בשביל אנשים שסגרו חודש וראו מעט אור יום זה בסדר...)
אה... ועם נקלעתם להסעה בדרך לחרמון, ויש לכם נהג עם מבטא מוזר, משקפי שמש וכיפה סרוגה ענקית על כל הראש - העונה לשם אנדריי.... אל, ואני מדגיש, בשום פנים ואופן אל תקראו לו "נהגוס"!!!!
ישן 29-11-2009, 17:24
  קוני קוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
תפסיקו להתחרע על הפרות...

לקיבוצי שטחי מרעה שעליהם ממוקמים בסיסי הרוויה למיניהם.
לעיתים אני נקרא לסיע לצוות הבקר כאשר יש צורך לאסוף את העדר לטיפולים - העבודה כוללת "חדירה"לבסיסים כדי לאסוף פרות שמצאו דרכן פנימה דרך הפרצות בגדר הבסיס.

באחת הפעמים שעלינו לאסוף מצאתי עצמי בשעת בוקר מוקדמת מאוד מול טנק שהוצב כעמדת שמירה בכניסה האחורית של אחת ה"רוויות" בתוך פרצה רחבה בגדר., מאחר ולא ראיתי נפש חיה נכנסתי לבסיס ואספתי את הפרות תוך שאני דוחק אותן לכוון הפרצה באמצעות זריקת אבנים . אחת האבנים המשיכה לכיוון הצריח וחדרה ככל הנראה לכיפת המפקד . התוצאה : שומר מבועת שהתעורר ויצא החוצה תוך שהוא משביע אותי לא להלשין..

נערך לאחרונה ע"י קוני בתאריך 29-11-2009 בשעה 17:40.
ישן 30-11-2009, 07:24
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
אגב בעלי חיים במחנות צה"ל...

בתחילת 1972, שהיתי כשבוע במחנה מחוז אילת, בבקעת הירח שליד העיר. היות והגעתי לשם בלילה, לאחר נסיעה ארוכה, והייתי עייף מאד, לא קלטתי כמעט היכן אני נמצא. מצאתי לי מיטה באחד הביתנים, ולאחר מקלחת עברתי למצב אפקי רגוע. בבוקר התעוררתי במיטה, מתחת לחלון, ועם צל של איזשהו ראש מחוץ לחלון, במרחק קצר ביותר ממני. היות והייתי ללא משקפיים, לא היה לי ברור מי או מה זה, והאם זה מישהו שמנסה להעיר אותי, או מה. שמתי את המשקפיים, וכשהפניתי את ראשי חזרה לחלון, ניבט בי ממרחק של חצי מטר, יעל זכר ענק, עם זקן שחור, זוג קרניים מפוארות, ופה שלעס במתינות פרוסת לחם. הוא סקר אותי במבט אטום, ולבסוף פלט "בההההההההההה" בנימה מאוכזבת משהו, הסתובב לאיטו והלך לדרכו.
בבסיס היו מספר מקומות להשקיית בעלי חיים, וליד המטבח סודרה פינת האכלה עם שאריות לחם וירקות. סיפרו לי שיש עוד כל מיני בעלי חיים שם, אך בשהותי הקצרה ראיתי רק יעלים. אף אחד לא חשב אפילו לגרש אותם, והיו אפילו אחדים שהתיידדו עם היעלים עד כדי כך שאלה הרשו להם ללטף אותם ולהאכילם ידנית. זה בהחלט לא היה כמו החוויות עם הפרות המתוארות לעיל, אלא משהו נחמד מאד.
ישן 30-11-2009, 08:35
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
חיות מחמד
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אגב בעלי חיים במחנות צה"ל..."

חיות מחמד - מלבד חיות בר, נקלעו למוצב החרמון גם חיות בית למיניהן.. היו שם חתולים ערסים מלאי פרווה (אחרים לא שרדו), שהכו את השועלים! והיו זוג כלבים שהסתובבו תמיד ביחד.
יום אחד, אחד הכלבים נעלם, ולאחר פרק זמן אימצנו את הכלב הבודד...
(הוא היה מסתובב במחילות ופעם נגע בי במחילה חשוכה וכמעט גרם לי להתקף לב)
הקצינים אפילו דאגו לשק בונזו, וה"לברדור" המעט מעורב, אדום האף, תפס את ספת העישון שהייתה ע"י המועדון שלנו, בצמוד למרפאה.
באותו מסדרון, מתחת לתקרה עברו כבלים רבים, וחתולים נהגו להלך עליהם (מיומנות לוליינית אדירה), ומשם לצלול לתוך התקרה האקוסטית של המועדון - כי המועדון חמים וזה אחלה מקום מסתור.
לעיתים קרס אחד הריבועים בתקרה וחתול יכל ליפול לך על הראש, ובחלק מהריבועים היו שלוליות של חתולים עם שלפוחית רגיזה.... חתולים גם נהגו להמליט שם ולעיתים שמענו ייללות מהתקרה.
בחורפים אוישה המרפאה ע"י רופא מילואימניק, ולאחד כזה נמאס מהיללות של הגורים, הוא פתח את התקרה, הוציא משם את החתלתול והעיף אותו לעגלת הזבל שלנו.
אימצנו גם את החתול, ואז קרה מקרה אדיר:
הגיע ביקורת תברואה למרפאה, והם קולטים כלב על הספה ליד המרפאה, ובחיילת אוחזת בידיה חתלתול!!!
ניתן לנו שבוע לביקורת חוזר ואזהרה חמורה. מצאנו קיבוץ ברמה"ג שאימץ את הכלב לכלביה, והורדנו אותו ברחב הלבן של המ"פ. המ"פ היה נהג שודים וירד את החרמון כהרגלו... הכלב הקיא על מ"מ
החתלתול טופל על ידינו בקפידה, האכלנו אותו במזרק, אפילו ניגנבו לו את התחת, אבל החלה אצלו נזלת והוא חלה.
חיילת אחת החליטה לקחת אותו לוטרינר בבית, אך הוא נפטר בקו 845. בעצירה בצומת פראדיס היא הניחה אותו ליד "העץ" והתקשרה לדווח על המקרה, בוכיה. (כיוון שקולה רעד, והיא הייתה היסטרית, לא ממש הצליחו להבין אותה בטלפון והתבלבלו תחילה עם שמו של חייל שהיה בגימלים עקב מחלה - זמן רב. אבל התברר שהחתול הוא שהלך לעולמו).
כשהגיעה שוב הביקרות נדרשנו לדווח על פינת הליטוף שלנו. הכרזנו בגאווה שהכלב בכלביה, ושהחתול מת! לאחר מספר שעות כולנו כבר נחקרנו בלשכת הבריאות של צפת, ועבדכם הנאמן חטף וואחד זריקה כואבת בתחת, וסדרת זריקות לכתף, במשך כשבעה חודשים!
כולנו היינו בהסגר, במוצב, ולא יכולנו לשבת על הישבנים כמה ימים - כזה סיפור.
ישן 30-11-2009, 19:22
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

אם כבר סיפורים- במחנה אוהלים זמני ליד גן-נר ישב המפח"ט של גולני בתקופה מסויימת. אחד מנהגי המשאיות, סדירניק שמן ועצלן, נהג להישאר לישון עד מאוחר מקופל בשק"ש על מיטה צרפתית. כשהלכתי להעיר אותו בוקר אחד אני רואה כלב בוקסר ע-נ-ק נכנס לאוהל ומרחרח כל מה שיש. לפתע הניח חוטמו הלח על פניו של אותו נהג.

הנהג התעורר זועף, וראה מולו פנים של בוקסר. הבוקסר הביט בו, הוא הביט בבוקסר. לפתע כשהוא קלט מה מסתכל עליו, הוא נתן כזאת צרחה, כאילו חישמלו לו את האשכים. מרוב פחד, הבוקסר התחיל לייבב ודפק ספרינט הרחק מהבסיס.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:36

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר