לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2006, 21:46
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
לפי האתר של אפל הם כולם יגדלו להיות טייסים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קיבוצניק 745 שמתחילה ב "שאלה פילוסופית לקראת יום כיפור."

הם שולטים היטב במערכות תקשורת, הם מסוגלים לבצע מספר משימות במקביל והם אמביציונים מוכווני מטרה...

ועכשיו ברצינות, אני לא רואה שום קשר בין העובדה שהיום ילדים מבלים את מירב זמנם מול מסכים לעומת ילד שמבלה את מירב זמנו במשחקי כדורגל/עבודה לבין היותו לוחם טוב יותר.

וד"א, בכל נושא "מסכי הפלזמה", דווקא מישהו שגדל עם מחשבים, יוכל לדעתי לשלב ביניהם לבין הלחימה באופן טוב יותר.
כי בד"כ אנשים שבתור ילדים כמעט ולא נגעו במחשבים, פתאום שמביאים להם את כל הטכנולוגיה הזאת הם רואים בה תרופת פלא. ודווקא מישהו שמאז שהוא קטן עובד עם מחשבים, יכול להיות שידע לעשות את השילוב טוב יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2006, 22:27
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
השאלה מצויינת ומאוד במקום
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "לפי האתר של אפל הם כולם יגדלו להיות טייסים..."

בזמנו היה חלק גדול מאוד מלוחמי הסיירות מגיע מההתיישבות העובדת, ולמרות כל הטענות שלבטח יעלו על פרוטקציה וחבר מביא חבר (שחלקן נכונות) היתרון היה שזו חבורה של אנשים שחיים את השטח ברמה שאף עירניק ממוצע לא מכיר.

אני יכול להעיד על עצמי שבתור מדריך בקורס כזה או אחר וגם כלוחם בשטח, הידע שלי בצמחיה השלטת באיזור ושאר פרטים שאפשר למלא איתם שלושה אשכולות של "טיפים להישרדות" (לא כולל גוזניק מקופסת טונה ) היו ההבדל בין משימה מאוד מוצלחת לכמה עיגולים מסביב לתמונה בעיתון.

דרך אגב גם בעימות האחרון גיסי היקר מצא גבי סלע אחרי שמצא עקבות שועלים שהובילו לשם (ואחרי הכלרה היו מים לפלוגה). זה סוג של מיומנות שגם כיום (למיטב ידיעתי) לא קיים בצבא.

כשאומרים הסתמכות יתר על טכנולוגיה, בעיני זה לא רק הפלזמות. זה גם הג'יפ והאמר"ל והקשר פנים.
אנשים נלחמו פה באיזור מאות ואלפי שנים, ולמרות שאני לא קורא (ושזה לא ישתמע אפילו בטעות מדברי) להפסיק לנסוע על ג'יפים (לנדרובר אהובתי) חשוב מאוד שיהיו חיילים בעלי קשר בלתי אמצעי לקרקע. אפילו ברמה של איזה שורש אפשר לאכול ואיזה לא.

כמו שאמרו כאן הרבה מאוד אנשים, ובצדק רב, הלחימה לא מסתכמת בשטחים ובאלמנות שסופה "מתספקת" (בררר.... רק הרעיון הזה עושה לי רע) ויש סיכוי סביר שגם נראה סוג לחימה כזה בעתיד.

אולי צריך לקשר את האשכול לזה שהיה כאן על רמת חיילות.
ישן 29-09-2006, 22:40
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
דווקא הפוך לדעתי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eladg שמתחילה ב "השאלה מצויינת ומאוד במקום"

לדעתי דווקא בלחימה בעימות מוגבל שבו לכוחות קטנים יש משמעות רבה, קשר לשטח יעזור - כך לדוגמה את החיזבאללה שבזכות עליונות מוחלטת בהכרות עם השטח, יכלו לנצל אותו לטובתם באופן מרבי.
אבל כשמדובר במאסות גדולות, החשיבות של החייל הבודד כ"שורד" נעשית קטנה בהרבה.

וגם בסוף, צריך לזכור שגם הצד השני (בעיקר בלבנון/סוריה, הרבה פחות בשטחים) לא קופא על השמרים, גם הוא משתמש יותר במחשבים ו"פלזמות" (מקווה בשבילם שב LCD), גם שם פחות ופחות עובדים בשדה ויותר בעבודות משרד ככה שהדבר הזה הוא דו-כיווני.

יש לי עוד כמה נקודות, אבל אני לא מצליח לגבש אותם למשפטים כרגע, ואני חייב לזוז, אז לילה טוב לכולם, ונמשיך מחר.
ישן 30-09-2006, 19:43
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
הבעיה- בדרגי הביניים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קיבוצניק 745 שמתחילה ב "שאלה פילוסופית לקראת יום כיפור."

חיילים- תמיד אפשר לאמן טוב, רק צריך להגדיר היעד; צ'יקו תמיר מתאר ב-"מלחמה ללא אות" איך הפך עירוניים עם מוטיבציה ללוחמי סבך מצויינים. בפרט שגם לילדים דיגיטליים יש עיניים והם מבינים שאנחנו במלחמה.מה שכן, ייתכן שמקצועות צבאיים טכנולוגיים יחסית כמו קשר, מודיעין, תצפית, מערכות מידע מבצעיות וניהוליות, יקבלו עדיפות גבוהה אצל החיילים (מה שטוב, כי בכל מיקרה אלו היתרונות היחסיים שלנו מול האויב).
מפקדים בכירים (נאמר, מח"ט ומעלה)- עוברים מספיק הכשרה ושנים במערכת עד שהרקע שלהם פחות חשוב מהנסיון הצבאי שלהם. צה"ל גם מכשיר היום קצינים לוחמים באקדמיה, פו"מ וכו'.
הבעיה, לדעתי, היא בשכבות בין סמל לרס"ן, בסדיר ובמיל', והיא לא פסיכולוגית אלא חברתית- כלכלית: לאנשים יש היום יכולות מצויינות והם מחוברים לשוק הגלובלי, אבל הם יותר ציניים (כמו כל החברה הישראלית), הצבא עוד לא יודע לתת לחבר'ה שהם עמוד השידרה שלו את היחס והתנאים שיתנו להם מוטיבציה להצטיין ולהישאר בשירות, וכך איכות הפיקוד הזוטר נמוכה יחסית, מקצינת הקישור דרך המ"מים, קציני הדרכה, קצינים במפקדות וכו'. מספרים לי שמגרשי חנייה של יחידות מילואים מלאות רכבי ליסינג של היי טק- כלומר יש שיכבה רצינית של לוחמים ציונים שמוכנים להיות לוחמים כמה שנים ולא יותר מכך. סה"כ העולם מוכן לשלם די הרבה על מה שהילד הדיגיטלי הישראלי יפתח בשבילו..
לדעתי הכיוון של צה"ל יהיה לאו דווקא יחידות לוחמות של אנשי קבע (יידרש רק ליחידות מסוימות,במידה והשירות יקוצר), אלא עיבוי משמעותי של תקני הקבע ברמות הנמוכות: נגדת קישור, רס"פ בקבע, מ"מ שמקבל תנאי קבע מסיום קק"צ תמורת חתימה למספר שנים וכו'.
ישן 01-10-2006, 11:00
  קיבוצניק 745 קיבוצניק 745 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
פצצות חכמות עלולות להתכופףבפני חברותיהן הטיפשות.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הבעיה- בדרגי הביניים"

אופי המלחמה מוכתב ע"י האויבים. האינתיפאדה הראשונה התאפינה במלחמה נגד ילדים ונשים שזורקים אבנים.באינתיפאדה השניה אנחנו עשינו סיכול ממוקד והאויב שיגר מתאבדים ממוקדים. מלחמת לבנון התאפינה במלחמת בונקרים המוגנים מפני פצצות חכמות.

האם יש איזון כאשר יש הרבה פצצות טיפשות מול הרבה פצצות חכמות ?

במלחמה הנוכחית השתמש האויב בפצצות טיפשות,שעלותן נמוכה ואמצעי השיגור פשוטים וזולים, הפצצות משתקות כמעט את כל אוכלוסיות המטרה ,כי פגיעתן סטטיסטית ואתה לעולם לא יודע אם הפצצה לא תיקלע דווקא על ראשך. פצצה טיפשה גם אם נורית לעיתים רחוקות, ואפילו האיום בלבד עשויים לשתק אוכלוסיה ולפגוע קשות בכלכלת אזור ומדינה.ראו גם איך הקסאמים תוצרת בית משפיעים על תושבי עוטף עזה,שדרות ואשקלון.

הפצצות החכמות שלנו פוגעות בדיוק במטרה ,הן יקרות ולצורך שיגורם צריך לרכוש כלי טייס יקרים ולהכשיר כוח אדם מיומן.פגיעתן מדויקת אך אין בה כדי להכריע מערכה.

נראה כי אנחנו צריכים עדיין הרבה לוחמים שילחמו את מלחמת האויב ולא את המלחמה הרצויה עלינו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר