לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2006, 11:44
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
שומר ראשו של צ'רצ'יל - סדרה מעניינת בערוץ 8

בערוץ 8 בכבלים החלו בסדרה שעושה רושם מעניינת וטובה. הסדרה עוקבת אחר וולטר תומפסון שהיה שומר ראשו של צ'רצ'יל למעלה מ-20 שנה. הסדרה משלבת קטעי קריינות מזכרונותיו של תומפסון, פרשנות, תיעוד היסטורי, צילומים וקטעי ארכיון כמו גם קטעים משוחזרים.
צפיתי בפרק הראשון,השכלתי ונהניתי. היום ב-16:15 יש שידור חוזר של הפרק הראשון ומחר בערב הפרק השני.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.shmone.co.il/images/pics/church_re.jpg]

שומר ראשו של צ`רצ`יל

וולטר תומפסון, שומר הראש האישי של ווינסטון צ`רצ`יל משך למעלה מ- 20 שנה, הציל את חייו של המדינאי הגדול ב-13 הזדמנויות שונות לפחות. אך תומפסון היה בשביל מעסיקו הרבה יותר מאשר מגן אנושי: הוא היה גם חברו, איש סודו ובן לווייתו, ולמשך שנים רבות, היחיד אליו יכול היה צ`רצ`יל לפנות כדי לקיים שיחה נורמאלית.

למן ימיו המוקדמים של תומפסון בשירות הסקוטלאנד יארד ועד יומו האחרון בשירותו את צ`רצ`יל לאחר תבוסתו ב- 1945, בוחן הסרט את הקשר האישי החזק שהתפתח בין שני האנשים לאורך השנים בהן בילו יחד, באנגליה ומחוצה לה. שימוש מיומן בחומרים מיומניו של תומפסון עצמו משולב עם שפע של חומרי ארכיון מספק התבוננות מרתקת אל המסירות, האומץ והתושייה של האיש אשר היה, הלכה למעשה, חברו הקרוב ביותר של צ`רצ`יל במהלך חלק מן השנים הסוערות ביותר של המאה ה- 20.

סדרה בת 13 פרקים, 50 דקות כ"א. בשידור יומי.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2006, 16:27
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
את הסידרה לא ראיתי, אבל...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "ראיתי את הפרומו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pshahar
שם מצוין שהוא הצילו מצלף נאצי , מישהו יכול להרחיב?

בכמה מקרים צ'רציל התעקש להתקרב ממש לאזור האש. פעם אחת הוא החליט להצתרף לכוח הפלישה לנורמנדי ורק מלך אנגליה (לבקשת אייזנהוור) שיכנע אותו שלא לעשות את זה. הוא בכל זאת ביקר במשחתת כשזו הפגיזה את החוף והיה מאוד מרוצה (ואולי ירו עליה?).

בפעם אחרת הוא ביקר בחזית ב-1945 (באזור הולנד או בלגיה), התקרב לחזית עצמה, הטיל את מימיו לכוון הגרמנים וכנראה באותה הזדמנות הצתלם גם עם הטומפסון והעיר משהו על כך שנשק של גנגסטרים לא ממש ראוי לטומיז שלו. לא זכור לי האם מישהו ירה עליו, אבל כל המפקדים היו בחלץ נוראי ממה שנראה כמו השתובבות מיותרת של וינסטון.

ישן 14-09-2006, 11:50

הכוונה היא לאקדח תופי בסגנון "המערב הפרוע"
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "מה הכוונה ב single action?"

ז"א שלצורך יריה יש קודם למתוח את הפטיש ידנית ולא ניתן לבצע יריה ע"י לחיצת הדק ארוכה שמותחת את הפטיש ומשתחררת אותו בפעולה אחת ללא התערבות אצבע או יד נוספת (במערבונים ניתן לראות את האקדוחנים יורים במהירות כאשר היד החלשה מושכת את הפטיש אחרי כל יריה). ישנם אמריקאים מאוד "יאנקים" שמאמינים שכלי נשק צריכים להיות קשים להפעלה מה שמגביר את המיומנות שהיורה יחייב את עצמו לרכוש (כמו האמירה "קרב שלא תסיים ב-6 כדורים, לא תסיים לעולם" שנועדה להגן על המוניטין של האקדחים מעוטי הכדורים לעומת הרב כדוריים שהפכו נפוצים בשנות ה-80 (וכמובן שרובם אינם פרי פיתוח אמריקאי...)) ונותנת לו תחושת "מקצוענות".

העובדה שפאטון נשא אקדח שתפעולו דורש פעולה שמקטינה את מהירות וקצב הירי, אומרת משהו... זה כמו שלוחם בימינו יצא לקרב עם "לי אנפילד" מכודן ויגיד שאין לו צורך ברוס"ר קל, קצר ובעל מחסנית של 30 כדור.

בכל מקרה רוב הגנרלים במלחמת העולם לא הסתובבו חמושים כל הזמן, ובטח לא בשני אקדחים. פאטון היה "ג'ון ויין" אמיתי.

* SA=Single Action - זו למעשה תיאור שמהותו שהדק האקדח מבצע רק פעולה בודדת של שחרור הפטיש לנקירה ולא גם את דריכתו לאחור. בכלים אוטומאטיים המשמעות היא שונה ואינה מצריכה פעולה שונה לשחרור ירי (ההבדל בין SA ו"פעולה כפולה"-DA הוא ביריה הראשונה ובמצב הפטיש בנשיאת אקדח טעון) כמו באקח תוף. באופן עקרוני ניתן להגיד שM-16 הוא SA כמו רוב הרובים.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 14-09-2006 בשעה 11:53.
ישן 04-10-2006, 07:06
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מסופר שפעם באה משלחת ללינקולן,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא חוכמה - זה אמריקאי"

והתלוננה על כך שחביבו גנרל גרנט מופרע ושותה וויסקי לשכרה.
אמר לינקולן, "אתם יודעים איזה סוג הוא שותה"?
"מה זה משנה"? תמהו חברי המשלחת.
"כי אני רוצה לשלוח שתי תיבות מאותו סוג לכל גנרל שלי", אמר לינקולן.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 12-09-2006, 11:25

לגבי ההקרבה, אני לא בטוח
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אכן פטון, האיש והסטירה"

הוא היה אקטיביסט בצורה יוצאת דופן, אבל אני לא בטוח שפעולותיו עלו באידות על אלה של אחרים. הכוחות של פטון פרצו את הקווים הגרמניים אחרי חודש של "מלחמת המשוכות" בבוקאז של נורמנדי ובעוד מקומות מאוחר יותר, אבל אני לא חושב שבמושגי מלחמת העולם הוא נחשב ל"בזבזן". מה שכן הוא היה הרפתקן באופן שלא התאים למלחמה מונעת הפוליטיקה של האמריקאים, לא רק עם הנסיון לפרוץ לפראג, אלא גם בהאשמה שנזרקה פעם על משלוח של כוח פשיטה עמוק לגרמניה ע"מ לשחרר מחנה שבויים שבו הוחזק קרוב משפחה או חבר שלו... (הפעולה היתה נועזת מאוד ועלתה בחיי כמה חיילים וזה היה בשבועות האחונים ללחימה כשאבידות האמריקאים היו מאוד קלות על בסיס יומי).

לגבי האנטישמיות, הגזענות וראיית העולם ה"גון ויינית" קשה לי להאשים בכך גנרל שגדל בצבא האמריקאי באותם זמנים משום שבמידה רבה זו לא היתה סביבה אידאלית לגידול ליבראלים פילנטרופים. מה שכן בסרט תעודה שהוקרן עליו פעם, הוצג פן אחר שלו שבו הוא נראה אדם רגיש ושברירי שלמעשה חיפה על בעיות בתחום האישי והמשפחתי בלא מעט אגרסיה.

ולמרות שלא ניתן לוותר לו על האנטישמיות, חשוב לציין שכאשר הוא ראה את מחנה הריכוז הראשון בגרמניה, הוא הצעיד בתוכו את תושבי העיירה הקרובה - ראש העיר ואשתו חזרו הביתה וחתכו את הורידים. הוא אנטישמי מהטיפוס של "אני מוכן למות עבורם אבל לא לחיות אתם". יש לא מעט כאלה גם כיום בצבא האמריקאי והיו כאלה לא מעט בצבא הדרום אפריקאי שאיתו היה לצה"ל שיתוף פעולה.

ישן 12-09-2006, 17:08

אני מניח שאתה מעריך שלא בדקתי כלל...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מציע לך לקרוא ביוגרפיה מקפת על האיש"

אין לי מושג כמה פעמים הוא דיבר על יהודונים או ניגרס, אבל בתקופה שבה הוא חי, מקובל היה להגיד על השחורים שהם אינם יכולים להיות חיילים קרביים וכי הם מוגי לב, מתרפסים וטיפשים. הצבא האמריקאי אפילו סיפק לחיילים שחורים פרוצות בכמה חזיתות, בעוד שלחיילים הלבנים אסור היה אפילו לספק אמצעי מניעה. ההגדרה החריגה של איש צבא מקצועני כ"גזען יוצא דופן" שייכת יותר לתקופות מאוחרות למלחמה. אם יזדמן לך לשוחח עם קשיש יהודי אמריקאי שהיה מהמעטים יחסית ששירתו בנחתים בכוחות המוטסים או בריינגרס, סביר להניח שהוא יספר לך שאנטישמיות קלאסית היתה מאוד נפוצה במקומות כאלה ולא מעט מצד המפקדים הוותיקים. ביחידות מגוייסי החובה, הצי וחי"א, המצב היה שונה ושם גם שירתו לא מעט יהודים.

ישן 04-10-2006, 07:10
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
קראתי שתיים, ואני עדיין לא מסכים.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני משער שלא קראת ביוגרפיה מקיפה"

יש גם לציין שבקרב חייליו, שלרוב לא אהבו את תקנות המשמעת שלו, הייתה הערצה רצינית מאוד כלפיו. זה בדרך כלל לא קורה לגנרל שהחיילים מרגישים שהוא מבזבז אותם (זה יכול, כמובן, לקרות לגנרל לא טוב, אבל זה סיפור אחר).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 13-09-2006, 14:14

זה היה תול מקובל מאוד אז
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "בעיני הפן המעניין יותר הוא האבטחתי"

לא הושם דגש על מהירות תגובה, כוח עצירה וכו'. כל העניין של אבטחת אח"מים ע"י שומרי ראש מקצועיים ולא איזה "משמר פריטוריאני" היה בחיתוליו. הבית הלבן, לדוגמא, אובטח רק החל מסוף המאה ה-19!

היטלר, שלכאורה עמד בסכנת התנקשות גם משמאל וגם מימין (והיו בו התנקשויות עוד לפני 1944) לא אובטח ע"י שומרי ראש "מהירי שליפה" אלא ע"י שני מעגלים של יחידות מיוחדות (אחת צבאית ואחת משטרתית) כאשר שומרי הראש מילאו מגוון תפקידים ואפילו כמשרתים. עד לפרוץ המלחמה הוא היה במקרים מסויימים נוסע כשהוא מלווה רק בנהגו שהיה דביל מושלם ונהג לא זהיר. לא מצאתי עדות אף פעם לדגש שהושם אצל שומרי הראש על כוח עצירה, והכלים הנפוצים ביותר היו וולטר PP או PPK שבמקרה הטוב היו בקליבר 380 שאינו יעיל במגוון תסריטים (וזה למרות שהיו לגרמנים אקדחים מעולים יחסית לזמנם כמו וולטר P-38 או FN מייצור גרמני).

אין לי מושג מה היה לשומר הראש של צ'רצ'יל אבל אני לא אתפלא אם הוא היה חמוש בוובלי המגושם שכ"כ היה חביב על הבריטים (ששוב, כמו הגרמנים היתה להם זמינות שוטפת לFNים משלל מקומות ייצור ו 1911 שנשלחו מארה"ב). אם אני זוכר נכון אז עם רחוב דאואנינג 10 לא אובטח עד לשנות ה-80!

ישן 13-09-2006, 17:38

אתה מסתכל עליהם דרך העיניים של ימינו
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וכל זאת לאחר ההתנקשות המוצלחת בפרדיננד!"

עד לפרוץ מלחמת העולם הראשונה אירופה (עבור המעמד העליון) היתה "גן עדן ויקטוריאני" ללא גבולות וללא איומים רציניים. גם בזמן מלחמת העולם השניה נשיאת נשק באופן סדיר מאחורי החזית, לא היתה נורמה ולא היתה זיקה בין נשיאת נשק ליתר בטחון. בגרמניה קצינים הורשו לשאת נשק בתוך הרייך שלא בתפקיד רק ב 1944! (אני לא אומר שעצרו כל סרן חמוש, אבל תופתע לגלות עד כמה המדינות החמושות האלה לא היו ליבראליות בנוגע לנשיאת נשק). נשיאת נשק צמוד נחשבה ללא ממש מכובדת, וההיתי מרחיק לכת ואומר שהגישה לפיה נשק קל הוא מין אביזר נלווה לאזרח/בעל תפקיד היא גישה אמריקאית מאוד (שם חיילים רבים נשאו אקדחים מורשים/לא מורשים ולא הייתה אכיפה. בצבא הגרמני חיילים נשאו אקדחים רק אם זה היה במסגרת תפקיד ובצבא האנגלי כמעט ובכלל לא. בכל מקרה לא היתה להם "תאוות אקדחים" כמו אצל האמריקאים שאספו אותם בהמונים והביאו הביתה כשלל והיום בפורומים המתאימים ניתן לראות שפע של תמונות של אקדחים אירופים שהובאו ע"י אבות או סבים של הגולשים לארה"ב...).

באנגליה, כפי שהגדיר זאת יפה סקוטי שגרתי אצלו אחרי ששאלתי אותו על התחום, מעולם לא היתה תאווה לנשק או שימוש בנק (או כמו שהוא אמר There was never a gun history or gun hysteria in the UK) וכידוע גם היום מרבית השוטרים שם לא נושאים נשק חם ולא מאומנים בהפעלתו. העובדה שרמת הפשע שם לא יצאה משליטה מעבר לקיים ביבשת (שלא לדבר על ארה"ב...) היא עובדה שמעלה מחשבות מאוד מעניינות. נשק שמוחזק בניגוד לחוק אצל אזרחים מן השורה באנגליה, אגב, הוא בכל זאת דבר די נפוץ, אבל זה יותר מין מזכרת שמחביאים בארון ולא משהו שמוכן לשימוש נגד "רעים".

ישן 14-09-2006, 18:52

עובדות לא נכונות
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אתה מסתכל עליהם דרך העיניים של ימינו"

ציטוט:
העובדה שרמת הפשע שם לא יצאה משליטה מעבר לקיים ביבשת (שלא לדבר על ארה"ב...)

ידוע לך שבשנים האחרונות רמת הפשיעה באנגליה רק עולה וזו שבארה"ב רק יורדת? שבכעשר השנים האחרונות מספר העבירות האלימות באנגליה הוכפל בעוד שבארה"ב ירד בכחצי? ידוע לך שרמת הפשיעה ביחס לאוכלוסייה באנגליה עוקפת את זו שבארה"ב בכל התחומים כולל פשיעה אלימה (למעט סעיפי רצח ואונס) כבר קרוב לעשר שנים? וסיכוייו של פושע להתפס ולעמוד למשפ"ט בארה"ב גבוהים בהרבה מבאנגליה?
החמרת האכיפה על נשק לא מורידה את רמת הפשיעהף היא רק אומרת שלקורבן אין עם מה להתגונן ולפושע יש עם מה לתקוף.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 14-09-2006, 18:59

אז נתפשר
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "עובדות לא נכונות"

במשך שנים רבות מאוד הפשיעה באנגליה היתה חמורה פחות מזו שבארה"ב, למרות שאי אפשר להגיד על האנגלים שהם חפים מאלימות או פשע. אני לא יודע איך קובעים מסקנות כמו שאתה מביא (גם אם סביר להניח שיש להן מקור - ואני לא תמים לכל מקור האג'נדה שלו...) אבל ישנן דרכים רבות לעוות אותן. אין דין כל אנגליה לעומת כל ארה"ב. יש בארה"ב מדינות שלמות שהפשע נדחק מהן לא ע"י אכיפה אלא פשוט ע"י עליית מחירי נדלן ודחיקן האוכלוסיות החלשות החוצה. ביקרתי באנגליה פעמים רבות (רבל לא בשנתיים האחרונות) ומעולם לא הרגשתי בשום מקום (כולל בריקסטון) איזהו איום פרט לכייסים. בארה"ב לא זאת התמונה. בכל מקרה הפשע באנגליה קשור קשר הדוק לגידול באוכלוסיית המהגרים במרכזים העירוניים. אם ניקח את אנגליה של עד 1990, התמונה אחרת מאוד.

שלא תבין לא נכון - אני בצד של מצדדי אחזקת הנשק, אבל אני חייב להיות כנה עם עצמי ולהגיד שבביקורי באנגליה התפעלתי ממערכת אכיפת החוק שלהם שהיא נטולת נשק. לדעת המחמירים לכוון השני אנגליה היתה צריכה להיות אנרכיה בסגנון המערב הפרוע.

ישן 14-09-2006, 19:13

הנתונים
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אז נתפשר"

כמובן ממחקרי פשיעה פנימיים בארה"ב/אנגליה ובינלאומיים. אין ספק שמרבית הפשיעה היא באיזורים עירוניים גדולים, אך בארה"ב זה תמיד היה כך (יש עוד הרבה אנשים בין החוף המזרחי למערבי).
גם החמרת חוקי אחזקת הנשק לא תרמה לירידה בפשיעה בארה"ב, מכיוון שהם משיגים אותם בדרכים לא-חוקיות ממילא. העובדה המצערת שברגע שיש כבר נשק במערכת ובמדינה, הפושעים יפשעו וישיגו אותו, ואז מה שנשאר זה רק למנוע או להתיר גם לאזרחים להתחמש בו.
לגבי מערכת אכיפת החוק (שאינני מכיר במיוחד) כמו שאמרתי, לפושע באנגליה קל יותר להמלט מהחוק ו/או לא להיות מורשע. בנוסף החוק האנגלי (כמו אצלנו) מטיל מגבלות אדירות על קורבן בבואו להגן על עצמו ולמעשה מטיל עליו את החובה לברוח בכל מקרה פשיעה, בניגוד לארה"ב שהיסטורית מעדיפה התעמתות מול הפושע (למרות שהיום במדינות מסויימות שם זה השתנה).

נ"ב יש השערה סוציולוגית שמתקפת התאומים והמלחמה בטרור כנראה תרמו מאד לירידה בפשיעה בארה"ב.

John Kennedy Toole

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר