לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2006, 18:02
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
סערה אדומה עולה

התחלתי לקרוא את "סערה אדומה עולה" של טום קלנסי בעקבות ההמלצות שקיבלתי פה באשכול הספרים. אני בערך בעמוד 320 וכבר הגעתי למצב שאני קורא תוך דילוגים מהירים על כל הקטעים המתארים את הלחימה עצמה. הם מגעילים אותי. כמו בסרטי רמבו ונינג'ה אמריקאי של פעם, האמריקאים של קלנסי מנצחים תמיד גם כאשר העלילה מחייבת את הפסדם (לדוגמה בתחילת המלחמה, כשהם נאלצים לסגת אבל תוך כדי נסיגה מתואר טנק המשמיד בדרכו 8 טנקים רוסים במה שלא מתואר כיותר מדקה). מטוסי חיל האויר האמריקאי עליונים ללא יחס ושעור על הרוסים, וגורמים לרוסים אבידות ללא פרופורציה הדדית. במחי שורה אחת הכתובה כלאחר יד הורס מטוס מערבי גשר עמוס טנקים סובייטים, בעוד שבשביל להשמיד מטוס או טנק רוסי צריכים הרוסים להקיז את דמן של 2 פלוגות. מידי פעם מחוייב קלנסי כסופר מקצועי "להקריב" איזה טייס אמריקאי לטובת ההגיון העלילתי, אך לא לפני שהטייס ימיט שואה על חצי אוגדת חי"ר, טייסת מסוקים וגדוד שריון.

אני כותב את זה למרות שאני חושב שיש אנשים שיהנו מהספר (אני למשל נהניתי מאוד מההתחלה שלו, כל התהליך עד ליציאה למלחמה) אבל כספר לאנשים מבוגרים שחוו מעט טעם ערפל קרב ופחד של לחימה, הוא יצחיק עד יציק. אף אחד לא רואה טנק מולו וחושב לעצמו בלב "קדימה ממזר, בוא נגמור עם זה". שורות הוליוודיות כאלה, יחד עם גיבורים מערביים טיפוסיים וקלישאיים להחליא (לעומת גיבורים רוסים מעניינים ואמיתיים פי כמה) הם מה שהורס את הספר בעיני.

אולי לגבי העליונות האוירית המערבית יש לספר משהו להתבסס עליו- אם אכן בונה רוסיה את חילות האויר שלה (יש לה כמה כידוע) על בסיס מיג 21 ומיג 23, אולי יחסי ההפלות (4:19) סבירים. אבל בקרקע? הספר מזכיר את הסידרה הישנה "רמבו"- שחיילי האויב תמיד יורים מסביבו אך מעולם לא פוגעים ישירות (וכשהוא נפצע אלה רק רסיסים). הוא לעומת זאת בירי מהמותן ביד אחת עם מאג משיג יחס כדור/פגיעה של 1:1.
שורה תחתונה- ציפיתי ליותר.
סירפד להגנתך יאמר?

נערך לאחרונה ע"י J-R בתאריך 03-10-2006 בשעה 18:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2006, 19:26
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "סערה אדומה עולה"

ידידי ,

אתה פשוט מייחס לספר הרבה יותר ממה שהוא - זה לא ספר דוקומנטרי ו/או ביוגרפי...

איני יודע בן כמה אתה , אבל בשנות ה-70/60 היינו קוראים (לא סתם , אלא ממש "בולעים")
את ספרי ביל קרטר/בוק ג'ונס/פטריק קים - והיו לא מעט חבר'ה שחשבו שזה "על אמת" ,
כי גם שם היו תיאורים יפים של "יכולות" הגיבורים...

הגדרה יפה להתייחסות מצאתי דווקא על גב אחד מספריו (יש לי כמעט את כולם...) ,
אם כי אני אישית לא הייתי עושה שימוש במונח "גאוני"... :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בקיצור , תהנה מהספר מבלי לייחס לו כל מיני משמעויות שאין בו...

אגב : לטעמי , הטוב בספריו הוא "המרדף אחרי אוקטובר האדום"
(ולא רק בגלל הכפיל שלי בגרסה הקולנועית...)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-10-2006, 22:02
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
הגזמת

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
התחלתי לקרוא את "סערה אדומה עולה" של טום קלנסי בעקבות ההמלצות שקיבלתי פה באשכול הספרים. אני בערך בעמוד 320 וכבר הגעתי למצב שאני קורא תוך דילוגים מהירים על כל הקטעים המתארים את הלחימה עצמה. הם מגעילים אותי. כמו בסרטי רמבו ונינג'ה אמריקאי של פעם, האמריקאים של קלנסי מנצחים תמיד גם כאשר העלילה מחייבת את הפסדם (לדוגמה בתחילת המלחמה, כשהם נאלצים לסגת אבל תוך כדי נסיגה מתואר טנק המשמיד בדרכו 8 טנקים רוסים במה שלא מתואר כיותר מדקה). מטוסי חיל האויר האמריקאי עליונים ללא יחס ושעור על הרוסים, וגורמים לרוסים אבידות ללא פרופורציה הדדית. במחי שורה אחת הכתובה כלאחר יד הורס מטוס מערבי גשר עמוס טנקים סובייטים, בעוד שבשביל להשמיד מטוס או טנק רוסי צריכים הרוסים להקיז את דמן של 2 פלוגות. מידי פעם מחוייב קלנסי כסופר מקצועי "להקריב" איזה טייס אמריקאי לטובת ההגיון העלילתי, אך לא לפני שהטייס ימיט שואה על חצי אוגדת חי"ר, טייסת מסוקים וגדוד שריון.

אני כותב את זה למרות שאני חושב שיש אנשים שיהנו מהספר (אני למשל נהניתי מאוד מההתחלה שלו, כל התהליך עד ליציאה למלחמה) אבל כספר לאנשים מבוגרים שחוו מעט טעם ערפל קרב ופחד של לחימה, הוא יצחיק עד יציק. אף אחד לא רואה טנק מולו וחושב לעצמו בלב "קדימה ממזר, בוא נגמור עם זה". שורות הוליוודיות כאלה, יחד עם גיבורים מערביים טיפוסיים וקלישאיים להחליא (לעומת גיבורים רוסים מעניינים ואמיתיים פי כמה) הם מה שהורס את הספר בעיני.

אולי לגבי העליונות האוירית המערבית יש לספר משהו להתבסס עליו- אם אכן בונה רוסיה את חילות האויר שלה (יש לה כמה כידוע) על בסיס מיג 21 ומיג 23, אולי יחסי ההפלות (4:19) סבירים. אבל בקרקע? הספר מזכיר את הסידרה הישנה "רמבו"- שחיילי האויב תמיד יורים מסביבו אך מעולם לא פוגעים ישירות (וכשהוא נפצע אלה רק רסיסים). הוא לעומת זאת בירי מהמותן ביד אחת עם מאג משיג יחס כדור/פגיעה של 1:1.
שורה תחתונה- ציפיתי ליותר.
סירפד להגנתך יאמר?

הגזמת קצת לטעמי. ספר כיף - כתוב יפה ומעניין. כל ניסיון לייחס לו אמת הסטורית זו או אחרת - על אחריות הקורא בלבד.
ישן 06-10-2006, 03:12
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
טיעוני ההגנה

תחילה אפצח בבננה
ועכשיו לעניינים הפחות רציניים:

כמו שכבר נכתב עד כה במספר תגובות, קלנסי תמיד נופל על עודף רעל - אני מוכן לשים כסף שהוא מקבל התקפי אדרנלין כשהוא כותב את קטעי הקרבות... יחד עם זאת, המחקרים שלו כן מבוססים על חומרים רשמיים (והכי מוזר: ככל שהוא התקדם בספריו הוא קיבל יותר ויותר שיתוף פעולה ממסדי, אבל הספרים רק התדרדרו ברמתם. מסקנה?)

אני חושב שמיכאל מס והגולשים שהשריון הוא מקצועם/תחומם יוכלו לתת חוו"ד מקצועית על יכולות השריון המזרחי והאמריקאי בקרב שב"ש ולאמר האם עליונות השריון האמריקאי בספר אכן תואמת את המציאות - אם זאת סביר להניח שאם הרוסים אכן היו שוטפים דרך פיתחת פולדה, האבידות לשני הצדדים היו צפויות להיות מחרידות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:54

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר