לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2006, 15:38
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
ומאידך - כדאי לזכור מי היה שם קודם
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "זה לא ממש חשוב...."

ומה האלטרנטיבה... כאשר זה השדה האזרחי היחיד הפועל במרכז הארץ.

(עין שמר סגור, מגידו ובאר שבע נמצאים בסוף העולם, ושדה דב הוא פצצה מתקתקת אחרת)

לבנות סביב השדה זה נחמד, אבל לבכות אח"כ שזה מסוכן בגלל המטוסים - יש בזה מן החוצפה.

בכל אופן - מדובר בעוד פן של הקשר שבין הון לשלטון - אבל הפעם - גם בעלי ההון סובלים מכך.

בצר להם, יש מי שחושב להקים קהילת טייס סמוך למגידו, כך שאנשים יוכלו להחנות את המטוס בחצר של הבית. השאלה מה יהיה על שדה מגידו שקרוב לרמת דוד, ומצד שני עשוי להפוך לנמל בינלאומי בצפון הארץ, ואז מי יוכל לטוס בו?

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 06-10-2006 בשעה 15:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2006, 16:02
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
הפעם אני לא מסכים איתך לבני
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שאתה טוען זה נכון בהחלט!..."

כפי שצחי אמר השדה היה שם הרבה זמן לפני התושבים, והיה בסיסה של טייסת 101 עוד ב 1948, וכל מי שקנה דירה (במחיר נמוך יש לציין) ידע היטב לאיזה עסק הוא נכנס., עכשיו זה לא הוגן שלאחר קניית הדירות במחירים מוזלים כולם ילחמו על סגירת השדה, מה שיביא לעלייה בשווי הדירות, מה עוד שהוא היה שם מלפניהם.

בנוגע לנושא הבטיחות שהעלת. בוא נבדוק כמה אזרחים הרצליאנים נפגעו מתאונת מטוס בשנה האחרונה, וכמה כאלו נפגעו בתאונות דרכים.

בנוסף, השדה בהרצליה הוא לא השדה היחיד בעולם שנמצא בתוך העיר. אני מאמין שתושבי לוס-אנג'לס, שיש להם 12 שדות תעופה ליד הבית ואחד מהם בינלאומי, סובלים מ"קצת" יותר רעש מתושבי הרצליה.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 06-10-2006 בשעה 16:09.
ישן 06-10-2006, 20:53
צלמית המשתמש של idoroll
  idoroll idoroll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
ברוכים הבאים לפורום בטיחות תעבורתית.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "לא הייתי קורא לזה יותר מזל משכל"

אמא שלי עובדת בבית הספר היסודי אילנות שממוקם בשכונה הסמוכה לשדה התעופה, כבר מספר לא מבוטל של פעמים במהלך השנים האחרונות, היו אירועים של נחיתות מאוד קרובות לשטח בית הספר בשעות הבוקר. מהדברים שלך עולה שההרוגים הבאים שיהיו באירוע כזה (וסביר להניח, שמתישהוא בשנים הקרובות יהיה אירוע עם הרוגים) הם בגדר אבדות מקובלת מתוקף הסטטיסטיקה ... פעם בכמה שנים אנתה מוכן להקריב כמה אנשים בכדי להמשיך לקיים את השדה.

אני מאמין, שעירית הרצליה שעושה כל מה שהיא יכולה בכדי לצמצם את מספר התאונות בכבישים בתחומה -אכיפה, והדרכות בבית ספרבנושא וכו' (כמובן שהיא לא יכולה לאסור על התנועה בכלי רכב בכלל, מאחר והדבר לא הגיוני). גם בטחום התעופה אני מצפה ממנה לעשות כל מה שהיא יכולה.לסגור את שדה התעופה לטיסות חיונייות בלבד אפשר, ולא נראה לי שלבקש מהטיסים החובבים לנסוע שעה, אל מחוץ לאזורים המיושבים בצפיפות של גוש דן, זו בקשה מוגזמת.

התחייבות Yes

ישן 06-10-2006, 17:01
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
צר לי לבני
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לגבי נושא הבטיחות..."

אבל הפעם, בניגוד לרוב כתיבתך פה, אתה כותב דברים שהם בגדר שטות.
ראשית, הטיעון ש"לא משנה מי היה קודם" מצחיק - השדה קיים שם מזה למעלה מיובל שנים. כל מי שגר שם היום בא לגור כאשר הוא יודע ליד מה הוא גר, אז מה הטענה שלהם ? מישהו הכריח אותם לגור ליד שדה תעופה ?
שנית, בטיחות הטיסה בשדה גבוהה מאוד. הסטטיסטיקות הרב שנתיות של התאונות נמוכות מאוד, ואל לך להתבלבל עם רצף של תקלות. בשורה התחתונה, נהרגו בכל שנות קיומו של השדה פחות אנשים משנה ממוצעת אחת של תאודות דרכים באזור הרצליה.
שלישית, לפי ההגיון של רצף תאונות = סגירת השדה, אפשר לסגור את הכבישים במדינה, הם הרבה יותר מסוכנים.
רביעית, למיטב ידיעתי לא היו מעולם נזקים בנפש שלא מקרב אוכלוסיית הטייסים או חניכי הטיסה. הסבירות לנזק כזה נמוכה מאוד. להזכירך, ססנה ששוקלת כמה מאות ק"ג עדיין אינה, במחילה, בואינג 757 עמוס טונות של דלק, ומטוסים גם אינם נופלים מהשמיים. כל התאונות היו או באזור השדה עצמו או בשטחים פתוחים לידו.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 06-10-2006, 19:36
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
כמה דברים ונומ"ט הרצליה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "צר לי לבני"

פעם בעבר כילד שגדל באזור נהננו לראות את מטוסי הסילון (אורגן, מיסטר, סופר מיסטר) עושים יעפים נמוכים (חליפות) מעל השדה עבור בסיס הנ"מ הסמוך לשדה , היכן שהיום המכללה הבין תחומית.
היום מעל ביתי גולשים המטוסים בפיינל לנחיתה והאמת, לא כל כך מפריע. בהמראות המטוסים צריכים לבצע פניה צפונה על קו פסי הרכבת והם לא מקפידים על זה כלל. תאונה קשה עוד תקרה, זה עניין של זמן.
חלופה אכן אין חלופה (ואולי טוב שכך) אבל הצעתי (בחצי הלצה) שבגלל שהארץ תפוסה כבר, להשיג נומ"ט ישנה ולעגון אותה המול הרצליה בעומק. שם יהיה שדה התעופה של הרצליה, ייחודי, לא על חשבון נדל"ן, לא קרוב לחוף כדי לא לזתיר שום שקיעה, וגם- יוקם שם סניף של מוזאון חיל הים, מועדון שייט, מועדון צלילה, מרכז בילוי ועוד ועוד.
ישן 06-10-2006, 22:26
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צר גם לי...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "צר לי לבני"

אך הטיעון של "מי היה קודם" בכל זאת נשמע לי מגוחך ולא מציאותי בהתחשב במציאות של ימינו , זה נחמד להאחז בו (ומעניין שגם בכתבה ששודרה לאחר התאונה האחרונה שאירעה במקום השבוע הטיעון הנ"ל הושמע ע"י מישהו שקשור לשדה התעופה הנ"ל)...
אם נלך ע"פ ההגיון הזה אז הרבה מאוד אתרים הסטוריים היו "עדיין עמנו" ולא מפנים את מקומם לצרכים אחרים !

בעניין תאונות וסטטיסטיקות - אפשר לנופף במספרים מפה ועד להודעה חדשה זה טוב ויפה עד שאותה ססנה על מאות הקילוגרמים שלה תחליט למצא חנייה בסלון של דירת מגורים ! באותו רגע כל המספרים שבהם נופפו לא יהיו כבר אקטואליים (לפחות לצד שנפגע).
בעניין ההשואות לתאונות דרכים - מה הקשר? אפשר בכלל לערוך השוואה? על בסיס מה???.....

בכל מקרה אם תשים לב תוכל לראות שלא אני העליתי בכלל את הטיעון הזה כאן מלחתכילה...

ובכלל - צר לי על דברי השטות שאני כותב אך מה לעשות - זו דעתי שלי בעניין.
ישן 06-10-2006, 22:35
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
למה מגוחך ?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "צר גם לי..."

מחר אני אחליט לעבור לגור בחצר שלך כי אין לי מקום מגורים, אז תגיד לי שהטיעון של "אני הייתי פה קודם" מגוחך ?

בכל שנות קיומו של השדה לא היתה ססנה שנתקעה בבית (ואנחנו כמעט ב-60 שנות קיום ...), הסבירות שזה יקרה אפסית, וגם אם כן - לא הגיוני שבגלל סיכוי סטטיסטי כה קטן נסגור את השדה. על אותו משקל יכולת להגיד שנתיב הכניסה לנתב"ג מסוכן, ולכן צריך "לגלח" נתיב של בתים בדרך ...

שדה תעופה, למרות דימוי אליטסיטי שדבק בו שטעות, אינו איזה מותרות של עשירים. מאחר ואני מכיר אי אלו מהנפשות הפועלות שם, יש לא מעט חבר'ה שמגרדים פרוטה לפרוטה לטוס שם, גם שכירים וגם משוחררים טריים ע"ח הפקדון. ה"עשירים" שמכוונים אליהם, בכלל לא חונים שם אלא בנתב"ג עם מטוסים שכלל לא יכולים לטוס בהרצליה ...

כפי שכתבו לעיל, בכל העולם רוצים ראשי ערים שיהיו שדות תעופה בתחומם (וקשה לי להגיד שראש עיריית LA פחות מבין מהגב' גרמן). רק ראה את הצעקה שקמה כאשר ראש עיריית שיקגו סגר באופן פירטי (ע"י חריצת המסלול) את שדה מיגס המפורסם, ואת הקנס שהוא קיבל מה-FAA. תעופה אזרחית זה חלק מהחיים ,ולטעמי מה ששמעניין את הגב' גרמן ושות' זה נדל"ן וארנונה ותו לא.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 07-10-2006, 00:42
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "טוב - אני מאמין שמכאן פשוט כל אחד מאיתנו ..."

לבני, יש כאן את זעקת הקוזאק הנגזל...

מצד אחד העיריה מפשירה קרקעות לבניה סביב השדה, וזה טוב ויפה - כי זה מכניס כסף לכל הגורמים המעורבים, אבל אז, פתאום - מישהו חושב שבעצם המטוסים זה דבר מסוכן... אז הפתרון הטבעי הוא לסגור את השדה במקום לערוף ראשים לגורמים שאישרו את הבנייה, או לחילופין - הוצאת דרישה להרוס את המבנים.

בוא נשאל רגע אחרת - אם זה כל כך מסוכן - כיצד אושרה הבניה? כיצד לא מנע זאת משרד התחבורה ומנהל התעופה האזרחית? חיל האוויר?

בקיצור - צריך להבין כאן אחת משתיים:

1) או שזה לא מסוכן עד כדי המצב שמנסים להציג לנו
2) זה נורא מסוכן וכל המערכות קרסו\שוחדו\הושחתו

לנוכח המציאות - לא הייתי פוסל על הסף אך לא אחת משתי האפשרויות האלה. השאלה המתבקשת היא כיצד ממשיכים מכאן? היכן ניתן להקים שדה אזרחי חלופי או לאן מעבירים את התושבים שגרים ומסכנים את השדה?

מאחר שאיני קרוב אצל הנפשות הפועלות (ע"ע ראש עירית הרצליה) אני חייב להגיד שזעקה (אם היתה כזו) של העיריה כנגד השדה היא במקרה הטוב צביעות, ובמקרה הרע חוצפה - שהרי שם אלו שאישרו הקמת המבנים בקרבת השדה...
אני, סתם ירושלמי, יודע שלנו אין שדה תעופה, אין רכבת קלה, בקושי יש רכבת אל העיר, וגם מהכבישים שבעיר לא נשאר הרבה... או כמו שאומרים בפורום - ירושלים נראית כמו עזה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר