לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2006, 08:17
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה שאלה 1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "שלום!"

1. בסידרה של 48 יש תנועה שם אנו עומדים על רגל ימין, רגל שמאל צמודה אליה, רוב המשקל על רגל ימין, וברגל שמאל אנו עומדים על כריות האצבעות. מאגרפים את יד שמאל, ומניחים על גב היד המאוגרפת את יד ימין. ואז, בסיבוב, אנו מטילים את האגרוף לצד שמאל, וכמובן רגל שמאל נפתחת לפיסוק. אח"כ אנו נשענים אחורה, מרימים את כף רגל שמאל כך שהעקב נשאר מוצמד לריצפה, יד שמאל נשארת מאוגרפת, ואז עם יד ימין אנו עושים מין עיגול בצורת 6, בכיוון השעון, כאשר המורה אומר שהגודל=הקוטר של אותו עיגול צריך להיות בגודל של צלחת של מנה עיקרית (קוטר של בערך 30 ס"מ), והוא מתעקש על הקוטר הזה.

השאלה שלי היא פשוטה: איך תנועה זו משמשת כתנועת לחימה / יציאה לתנועת לחימה או כתנועת ריפוי?

אני לא חושבת שזו תנועת חיבור כי עיגול שלם זה יותר מידי ביזבוז אנרגיה עבור תנועת חיבור. זה לא ריקוד. זו לחימה. המורה אמר שהוא לא יודע מה מטרתה של תנועה זו או איך היא משמשת בלחימה.

עלתה בדעתי השערה שמטרתה של תנועה זו היא אסיפת אנרגיה או כליאתה או הזרמתה בכיוון מסויים. המטרה הסופית היא לחימה, אז אוצרים אנרגיה זו בצורה מאוד מסויימת ומשחררים אותה בצורה מאוד מסויימת, בדיוק כמו שאוצרים אנרגיה בצורה מסויימת ב"אגרוף הברזל", ומנתבים ומשחררים אותה בצורה מדוייקת וספיציפית.

אפשרות אחרת: זה חיקוי של תנועת התקפה או הגנה של חיה מסויימת (איני יודעת איזו).

תלמיד אחר בקבוצה אמר דבר נכון: לא תמיד יודעים מה היתה כוונת המשורר, כי זה אבד עם השנים. אבל ממשיכים וממשיכים וממשיכים...

אותו תלמיד צודק בהחלט, אך בעצם זה יוצר בעייה אחרת: אנו עושים את התנועה כמו רובוט, וכשמאבדים את המשמעות הראשונית = את כוונת המשורר, את המטרה, מתווספות טעויות מזעריות שמצטברות עם השנים במעבר ממורה לתלמיד, טעויות שלא היו נעשות מלכתחילה אם רואים ומבינים את המטרה. התווספות של עוד טעות מיזערית ועוד טעות מיזערית ועוד ועוד גורמת בסופו של דבר לטעות אחת גדולה וענקית.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 23-11-2006, 08:17
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה שאלה 2

2. עוד בסידרה של ה-48:

יש תנועה שם אנו עומדים ברגליים צמודות, לוקחים נשימה עמוקה, ונושפים חזק מתוך הפה, ותוך כדי זה עושים שני דברים: מכופפים ברכיים, והידיים כאילו לוחצות חזק איזה כדור. אותה שאלה כמו למעלה: איך תנועה זו משמשת כתנועת לחימה / יציאה לתנועת לחימה או כתנועת ריפוי?

השערה: זה עוד סוג של אסיפת אנרגיה שמשמשת כלוחמה אנרגטית ולא פיסית (למשל ראיתי בסידרה של "קונג פו – האגדה נמשכת", עם קוואי צ'אן קיין שהוא שם ידו על הקיר והעביר אנרגיה דרך היד שלו לקיר, בצורה כזו שאדם שעמד מהצד השני של הקיר הועף ונהדף כאילו קיין דחף אותו עם ידו, בלי המחיצה של הקיר.

השערה נוספת: יש דווקא תנועה באיגרוף של הכאת ראש היריב בעזרת הידיים בעוצמה ובמהירות לשם זעזוע. אולי זו אותה תנועה? אבל בשביל מה לכופף ברכיים בשביל זה? מספיק שהן לא יהיו נעולות.

חזרה לפורום
ישן 23-11-2006, 08:18
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה שאלה 3

3. יש תרגיל שנקרא "מונע 100 מחלות". מהן בדיוק אותן מחלות שעליהן מדובר? יש רשימה? אשמח אם תיתן לי הסבר או קישור באינטרנט. עלה בדעתי שאותן מאה מחלות הן כנראה מחלות בסיס שמתוכן יכולות להתפתח מחלות נוספות, אז אם תמנע את מחלות הבסיס – תוכל למנוע את הסיבוכים שבאים אחריהם.

השערה נוספת: זה קשור איכשהו לספר הרפואה של הקיסר הצהוב. איני בקיאה כלל ברפואה הסינית, אבל אני מניחה שהשפה שבה הוא מדבר היא שפה כזו, שפוענחה ע"י אנשים בני זמנינו ותורגמה לנו בשפה שאנו מבינים. למשל: הקיסר הצהוב מדבר על "חוצן"=משהו חיצוני שתוקף את הגוף, ובמילים של ימינו קוראים לזה חיידק, וירוס, פתוגן.

השערה נוספת: התרגיל הזה בעצם אמור להוות איזה מין שוק לגוף כך שיזדקף ויתיישר מעצמו בעקבות השוק הזה, הראש יהיה מחובר בחוט לשמיים ויעבור בתוכינו ציר שמקשר לאדמה, וכך, כשכל המרידיאנים עוברים במקומות הנכונים, הגוף בריא ומוגן. לפחות לאותו שבריר שנייה שזה קורה. זה בדיוק כמו שעושים ברפואה עם שוק חשמלי במקרים פסיכיאטריים מסויימים, אלא ששם התיאוריה שונה.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:38

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר