לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2005, 15:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אנשי ה "תן לי" נגד פרופסור סטנלי

מיליוני יהודים עלו הנה בעשור האחרון , רובם ככולם לא עלו לכאן מציונות נטו אלא מסיבות של עבודה , איכות חיים והזדמנות חדשה . בכולם השקיעה מדינת ישראל סל קליטה , חלקם קיבלו סל קליטה מוגדל והטבות נוספות .

מעולם לא העלה איש על דעתו לשלול ממי מהם את הזכות להגשים את חלומותיהם ולהתפרנס , זכותם גם להשיג לעצמם משרות בכירות ואפילו יהיו טובות יותר ומכניסות יותר ממשכורות הצברים .

והנה , כשבא לכאן יהודי ציוני , מוכשר ללא ספק ומוכן לעלות ארצה ולכהן כנגיד הבנק המרכזי , יוצאים להם כל הפרובינציאלים בזעקות שבר ותולשים את שערותיהם . הם אומרים שסטנלי הוא "לא משלנו " שהוא לא "ספג את התרבות הישראלית" "שהוא מכיר את המשק הישראלי אבל לא את בעיות החברה של ישראל" ובכלל , הוא אמריקאי , ולמדינה כמו שלנו מגיע מישהו "משלנו" . ולא חסרים "ישראלים טובים"

קודם כל , מרגע שעלה ארצה , פישר הוא לדעתי , ישראלי טוב לא פחות מכל אותם נגידים בפוטנציה שעכשיו שולחים את החברים שלהם לזעוק מרה נגד המינוי . שנית , מיד כשיבוא יוכל סטנלי פישר לשחק מטקות בים , להדחף בתור לסופר ולצפות בסרט נגד הכיבוש . ואז באמת יוכל להרגיש חלק מההוויה הישראלית. אולי יגייסו אותו גם גיוס סמלי לצה"ל כדי להגיע את כל הפטריוטים דמיקולו . אם זה מה שיעזור להם להכיר בזכותו של שר האוצר למנות לתפקיד את מי שהוא חושב לראוי ושיהיה לו נוח לעבוד איתו .

חוץ מזה , אפשר לחשוב שכל בעלי המאה שמדברים נגדו , כן מכירים את העוני בישראל , את המצוקות החברתיות ואת בעיות הקשישים . איפה , הם עושים חיים (רבים מהם עושים חיים בעיקר בחו"ל ורואים את העוני רק כשהם משלטטים בטלוויזיה וגם אז הם מעבירים תחנה ) ואחר כך באים לאמצעי התקשורת וחושבים שהם "מר ישראל". הם בטוחים שכולם משכמם ומעלה שמגיע להם להיות נגידים בגלל שהם נולדו כאן ושהשמש זורחת עליהם גם ביום וגם בליל . נגד ההיבריס שלהם אין הרבה מה לעשות אבל נגד החשיפה לשמש הביאו להם את פרופסור פישר . תאמינו לי . "זה בדוק"

בשעתו הציע בן גוריון לאלברט אינשטיין יהודי מבריק בתחומו (כמו פישר) להיות נשיא המדינה . אף אחד לא חשב שמגיע לו להיות נשיא יותר מאיינשטיין בגלל שאינשטיין אזרח חוץ . כך צריך לקבל גם יהודי חם אשר יכול לתרום תרומה יפה למשק הישראלי . (אני בטוח שהוא לא בא בשביל המשכורת)

מבין כל המלעיזים , המחוצף ביותר הוא ח"כ פורז , בשבתו הזכורה לשמצה (או לבדיחה ) כשר הפנים של מדינת ישראל הסכים כבוד השר פורז לאזרח כאן כל לובנגולו מלך זולו ואלכסנדרייביץ מיוגוסלביה אם הם יתרמו לזה שהכדורים הנבעטים במגרשים הישראלים יעופו יותר רחוק ומדויק או ישפרו את כמות הריבאונדים במשחקים של מכבי
את כל האזרוחים האלה הוא הכניס תחת סעיף "תרומה למדינה" , אבל כשבא לכאן מישהו שהוא (לצערו של פורז כנראה) כבר יהודי ואפילו נימול ומוכן לתרום למדינה תרומה אמיתית , פורז מזדעזע מזה שלא העדיפו ישראלים , כלומר את החברים שלו מהמאיון העליון .

אני מציע לפורז שיחזור לשחק עם שעון הקיץ , עם הבס"דים ועם הכדורגלנים , בזה הוא טוב ושישאיר את העיסוקים הרציניים לאלה שלא נראים כאילו חסר להם כובע של ליצן בשביל להשתתף בקרקס.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2005, 16:00
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
צודק צודק צודק (וחסכת לי הקלדה :))
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אנשי ה "תן לי" נגד פרופסור סטנלי"

הביקורות נגד המינוי, עם כל הצדק בהן, אינן מצדיקות את הויתור על האיש המהולל הזה שבאמת רואה במעשהו ציונות. ואם הוא כל כך לא כשיר לתפקיד מסיבות בין-תרבותיות - הוא ממילא יעזוב.

לא ברור לי למה אנשי "שינוי" יתנגדו למינויו (אתה יכול להביא ציטוט מפורז?), העקרונות שהביע נראים כלקוחים ממצעה של המפלגה:
"פישר מאמין בכלכלת שוק, בתחרותיות, ובהורדת הריכוזיות. בראיונות עיתונאיים שנתן לאחרונה, הביע תמיכה ברפורמות הכלכליות של נתניהו. "הרפורמות נעות בקצב מתאים. יש דברים שכבר מדברים עליהם 20-15 שנה, כמו בזק והבנקים, אז טוב שדברים מתחילים לזוז", אמר והוסיף ש"המסים בישראל גבוהים, מערכת הרווחה גדולה מדי וצריך להקטין אותה. עם זאת, צריך למצוא דרך לעזור לחלשים". לאחרונה אמר פישר "שאינפלציה נמוכה מדי גרועה כמו אינפלציה גבוהה מדי", ועודד את הנגיד קליין להמשיך בתהליך הורדת הריבית.
נתניהו אולי לא ישמח לשמוע, אך פישר רואה קשר הדוק בין הכלכלה לבין המצב המדיני. הוא אמר ש"חידוש התהליך המדיני הוא בעל חשיבות אדירה, וכלכלת ישראל לא תתאושש מהשפל שבו היא מצויה בלי חידוש תהליך השלום עם הפלשתינאים". "
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/525367.html
ישן 10-01-2005, 17:01
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
זה ממש לא יבוא
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אני אסביר לך מדוע פורז ביקר את המינוי"

כיהודי, סטנלי פישר שייך למדינת היהודים, ושם מקומו. אין כאן יבוא, כי הוא מממש את זכותו כיהודי לעלות לישראל. יבוא, זה כשנותנים אזרחות למי שאינו זכאי לעלות לישראל, רק בגלל שיש לו בעיטות מדויקות.

צריך להתגבר על האגו שלנו - אנחנו מדינה קטנה וצעירה, אין לנו את הניסיון והידע שיש למעצמה כמו ארה"ב, או לגוף כמו הבנק העולמי. כל עזרה תבורך, ולא רק בתחום הזה - אני אשמח אם מישהו יביא את ג'וליאני שינקה את המדינה מפושעים, או שהפרלמנט שלנו יתייעץ ויבדוק (אני מאמין שעושים את זה, אבל לא מספיק) מה עושים בפרלמנטים אחרים בעולם. כבר ייבאנו שיטות חינוך מהמזרח ושיטות צבאיות מווסט-פוינט, וזה רק תרם לנו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר