לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2006, 20:31
  natilevi8 natilevi8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי assafy1000 שמתחילה ב "המון זמן"

רציתי לדעת אם יש סיכוי לעבור לחטיבת גולני בגיוס נוב' הקרוב שיפתח?

שאלה נוספת: בטופס 55 אני צריך המלצה מהמ''פ...
ביקשתי ממנו המלצה עליי והוא אמר שהוא ימליץ :" חיובי,אתה לא ראוי להיות בגדוד הכי טוב בצה''ל"(לא חשוב איזה)...האם זה עוזר לי בשליחת הטופס?האם ההמלצה שהוא נותן תגדיל לי את היציאה לשיבוץ מחדש?
אגב ,המג''ד לא מכיר אותי והבנתי שבדר''כ הוא נותן המלצה כמו של המ''פ...אני חודשיים בצבא ולדעתי זה לא הרבה אבל רציתי באמת לדעת אם יש סיכוי כלשהו שאני אוכל להגיע לשיבוץ מחדש אצל קצין מיון קרבי בחודשיים הקרובים?

תודה רבה על ההקשבה שלך והרצון שלך לעזור לי.

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...&msgid=15479196

אם תוכל לעיין בלינק הזה ולומר לי האם ממה שהסברתי אתה רואה לנכון שיש סיכוי לפי זה...אשמח לתגובה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2006, 15:19
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בוא אני אציג לך את הדברים מנק' המבט של צה"ל:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי natilevi8 שמתחילה ב "מעבר לחטיבת גולני"

אתה ומז"י רואים את הדברים אחרת.. בהתייחס רק לעובדות שכתבת:

התגייסת לקרבי ושובצת בצנחנים.
נפלטת ממסלול הלוחם, לאחר חודשיים.
עזבת את גדוד הבא"ח והוצבת מחדש (ע"י החטיבה) באחד הגדודים כתומך לחימה.

כעת אתה מבקש לחזור לתקן קרבי (כאשר הדבר מחייב "הורדת מחזור") ובנוסף אתה מבקש לעבור לחטיבה אחרת.

בוא אני אנסה להסביר לך איך בנויים הדברים:
לחטיבה חי"ר יש X תקים לתומכי לחימה בתפקידים שונים, אותם מגיע לה לקבל ממז"י. רובם מגיעים מקורסים יעודיים (התגייסו ג'ובניקים- למשל מש"קי קשר, חובשי מרפאה, פ"פיות). את יתר המאגר שלה היא מקבלת (באופן מסודר) ממה שנקרא "נפלים"- חבר'ה שהתחילו כלוחמים ונפלטו. כלומר, החטיבה אמנם איבדה אותך כלוחם, אך "הרוויחה" אותך כתומך לחימה (זאת הסיבה שקשה מאוד לעזוב גדודים/חטיבות בחינה שלישותית). עם זאת, ייתכן ובמז"י יעריכו את רצונך לחזור ולשרת כלוחם. הבעיה היא בקשתך לעבור לגולני. כפי שאמרנו אתה הקצאה של הצנחנים. אם הם שולחים אותך לגולני הם לא יוכלו לדרוש ממז"י חייל אחר במקומך.. ולכן הקשל"ח שלך לא יסכים בשום אופן למהלך. גם מז"י לא יתלהבו מהרעיון כי הם יגידו "רגע, הבנאדם נפלט אחרי בסה"כ חודשיים טירונות. עכשיו הוא רוצה לחזור להיות לוחם שזה יפה, אבל מה קשור גולני? אם הוא באמת מתבאס מזה שהוא תומכ"ל וחשוב לו להיות לוחם בכל מחיר- מה זה אכפת לו איפה? לוחם זה לוחם.." לפיכך לפי נסיוני עם הצבא הבקשה שלך לא תיענה בגלל עניין גולני בעיקר. אם אתה רוצה להיות לוחם (וכדאי לך מאוד)- לך תהיה לוחם ואבל תתחיל עם משחקי "גולני כבוד". ובכוונה לא נכנסתי פה לסיבות בגללן נפלטת כי הם לא עניינינו, אבל קח בחשבון שאם אלה הסיבות הרגילות בגללן נפלטים מגדוד חי"ר לאחר חודשיים בלבד, גם זה יעשה לך בעיות.

ישן 08-10-2006, 19:39
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
חבר שלי למשל יצא כי היה קשה לו, זה הכל...

לא כל אחד בנוי לקרבי, ואולי לפני הגיוס אתה מלא מוטיבציה ועם רעל, כמו שקרה לחבר שלי...
אבל הוא הגיע למקום שטחנו אותו מלא צעירות, הוא עשה מלא שמירות ומטבחים בעוד שאנשים עם יותר פז"ם חזרו הביתה יותר ממנו ועשו פחות תורנויות, והוא פשוט לא יכל יותר אז הוא יצא מקרבי...

עד שאתה לא מגיעלצבא אתה לא יודע מה זה באמת צבא. יש אנשים שמסתגלים מהר וקל להם והם מסוגלים לדברים כאלו, ויש אנשים שקשה להם ומתייאשים מהר...
שוב-זו לא בושה, לא כולם מתאימים לקרבי סה"כ, ומי שלא מתאים לו עדיף לטובתו ולטובת הצבא שייצא מקרבי...

ישן 08-10-2006, 20:58
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
מה הקשר לקב"ן עכשיו??

זה שקשה לו בקרבי זה אומר שהוא חייב ללכת לקב"ן? זה אומר שיש לו בעיה נפשית?
פשוט קשה לו וזה לא לאופי שלו, אז הוא ביקש להיות תומך לחימה ביחידה במקום בקרבי
שאלה לי אלייך-התגייסת?
כי אם לא (ונשמע כאילו אתה לא) אז תראה שקרבי זה מאוד משביז, ומה שנראה קל בדיבורים קשה במעשים
ואני אגיד לך משפט אחד הכי נכון בעולם-אין אחד שלא קשה לו בקרבי!
תאמין לי שלכולם קשה. מי שאומר שזה קל וזה לא בעיה משקר
השאלה היא איך אתה מתמודד עם זה, ומה לעשות? יש אנשים שלא מסוגלים
זה אומר שהם גרועים יותר? אתה חושב שזה קל להיות 21 יום בבסיס תוך כדי שקורעים אותך וטוחנים אותך צעירות ואתה בקושי ישן ואוכל לא טוב?
זה ממש לא קל, תאמין לי, וכשתתגייס תבין (אםא תה כבר התגייסת אז מצטער, אבל זה נשמע כאילו אין לך מושג מה זה קרבי)

ישן 14-10-2006, 18:31
  natilevi8 natilevi8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי assafy1000 שמתחילה ב "מצטער, טעות שלי"

סירבתי לצאת ל2 קורסים-מש''ק לוגיסטיקה וקורס טבחות..

לפני יומיים נתנו לי 14 ימים על ''אי קיום הוראה'' לאחר שבראשון קיבלתי על תנאי ובשני התנאי הופעל..
ברחתי ממשמורת כשידעתי שקב''ן לא יכול לעזור לי לא להיכנס לכלא כי זה ממש ישבור אותי אם אני אכנס לכלא כי רציתי להיות קרבי במקום אחר שאני מאוד מאמין בעצמי שאני אהיה מוצלח שם...

עכשיו כשאני בבית התגברו הדיכאונות וחוסר הרצון לחזור ולשרת בצה''ל ואני מרגיש שאם אני לא אגיע בזמן הקרוב ואני אכנס לכלא אז לא תיהיה לי שום ברירה אלא לצאת מהצבא כי ממש קשה לי להיות בכלא...

התחלתי להבין שאני נמצא בבעיה טוטאלית של דיכאון בצבא..ממש רציתי לשרת כקרבי .
כל האחים שלי ואבא שלי היו קרביים בצה''ל..ואני לא רואה תפקיד שיעניין אותי אם אני לא אגיע לגולני.
אני לא מתכוון לעשות תפקיד שהוא בהגדרת -"ג'ובניק/תומכ''ל " ואני בהחלט שוקל לצאת אם אני אדע שלא תיהיה לי שום אפשרות להגיע לגולני..טופס 55 מייאש אותי ולא יקחו חייל ''בעייתי'' כמוני לחטיבה לוחמת אחרת...

אני באמת אבל באמת בדיכאון טוטאלי ורואה שחור בכל הנוגע לשירותי בצבא אם אני לא אעשה תפקיד שמעניין אותי כי אני אדם שמשתעמם מהר לצערי..

אשמח לעזרה בתגובות שלכם/ן..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר