לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2006, 19:52
  tt_uu tt_uu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.05
עזרה בהקמת רשת

שלום
הקמתי רשת של 6 מחשבים דרך סוויץ שמחובר למודם בתצורת ראוטר כולם אמורים לקבל אינטרנט אוטומטי, השאלה מה קורה כשאני רוצה לחסום מחשבים מסוימים לגישה לאינטרנט או לדואר אלקטרוני שניהם או אחת מהם או למשל חסימה של תוכנות שיתוף קבצים. אני מדגיש שמדובר רק בחסימה חלקית של המחשב למשל רק 3 מה6 מחשבים. האם לעבודה נוחה של זה אני אצטרך שרת?
במידה ויש לי את האפשרות לספק את זה האם אני יכול לקבוע שכן יוכלו להיכנס לאינטרנט ורק לאתרים מסויימים? או לקבל כתובות מייל מכתובות שאני מגדיר?

שאלה שניה אם אני רוצה לגבות מכל מחשב את החומר שיש בו כל ערב או פעם בשבוע האם כדאי שכל החומר יהיה בדיסק קשיח אחד שיושב על שרת? או שאני עדיין יכול להמשיך להשתמש בדיסק קשיח של כל מחשב כמקום איחסון וגיבוי יעשה בשרת לתקיות מסודרות של כל מחשב?

עוד אחת, להעביר מסר בין מחשב למחשב ראיתי שיש כמה תוכנות האם יש למישהו המלצה לתוכנה טובה קלה להפעלה ופשוטה עם ממשק בעברית?
אני מאוד אשמח שתעזרו לי
אריאל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2006, 20:10
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tt_uu שמתחילה ב "עזרה בהקמת רשת"

ציטוט:
הקמתי רשת של 6 מחשבים דרך סוויץ שמחובר למודם בתצורת ראוטר כולם אמורים לקבל אינטרנט אוטומטי, השאלה מה קורה כשאני רוצה לחסום מחשבים מסוימים לגישה לאינטרנט או לדואר אלקטרוני שניהם או אחת מהם או למשל חסימה של תוכנות שיתוף קבצים. אני מדגיש שמדובר רק בחסימה חלקית של המחשב למשל רק 3 מה6 מחשבים. האם לעבודה נוחה של זה אני אצטרך שרת?

בגלל שאתה רוצה לנהל יותר מאשר רק הרשאות התחברות אלה גם תוכנות
מומלץ שמו שאתה מציע שיהיה לך שרת שינהל את כל החיבורים
שהוא בעצם יספק את האינטנרט, לשאר המחשבים וכך תוכל לשלוט על כל מחשב ומחשב איך שבא לך

ציטוט:
במידה ויש לי את האפשרות לספק את זה האם אני יכול לקבוע שכן יוכלו להיכנס לאינטרנט ורק לאתרים מסויימים? או לקבל כתובות מייל מכתובות שאני מגדיר?

כן, האמת שאתה יכול לנהל את זה עבור כל מחשב אם אתה מתקין תוכנה ספציפית
שלא מאשרת גישה לאתרים מסוייים ע"פ רשימה שאתה קובע או בוחר להכין

ציטוט:
שאלה שניה אם אני רוצה לגבות מכל מחשב את החומר שיש בו כל ערב או פעם בשבוע האם כדאי שכל החומר יהיה בדיסק קשיח אחד שיושב על שרת? או שאני עדיין יכול להמשיך להשתמש בדיסק קשיח של כל מחשב כמקום איחסון וגיבוי יעשה בשרת לתקיות מסודרות של כל מחשב?

השאלה כמה אתה מגבה ?
אם מדובר בקבצים קטנים ובודדים בכמות קטנה
אז שימוש בשרת יהיה הרבה יותר נוח,
לקבצים גדולים, תן להם להיות על הכוננים המקומים, ובזמנים מסויימים בשעות שאין פעילות
תגבה אותם בצורה מסודרת.

ציטוט:
עוד אחת, להעביר מסר בין מחשב למחשב ראיתי שיש כמה תוכנות האם יש למישהו המלצה לתוכנה טובה קלה להפעלה ופשוטה עם ממשק בעברית?

חפש כאן מה שבא לך,
לגבי נושא הממשק אולי תאלץ להתגמש טיפה
ישן 25-10-2006, 20:57
  tt_uu tt_uu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "[QUOTE]הקמתי רשת של 6 מחשבים..."

אם אני עובד עם שרת איזה מחשב זה חייב להיות? אני יכול להעמיד גם מחשב קצת ישן?וגם איך אני בדיוק מנהל את כל האינטרנט דרכו יש לך קצת הדרכה לתת לי?

נאמר המחשב יושב לייד הסוויץ בארון תקשורת מה צורת החיבורים שאני צריך לעשות כדי שכל התעבורה תמשיך להיות מהירה אבל תעבור דרכו?
נראה לי שהיום אני לא ישקיע על מחשב טוב אבל בעתיד אני כנראה אקנה דיסק קשיח גדול לשרת שכל הקבצים ישבו עליו.
השאלה האם כדי שהוא ישמש כשרת אני גם צריך להתקין עליו win server או הגדרות של xp מספיקות?
ואם בעתיד ידרש עוד שנויים ברשת כמו למשל אתר שישב על השרת או שרת דואר ארגוני וכו' האם הציוד שלי יספיק? או שזה ידרוש שנויים במבנה וכו'...
המון המון תודות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר