לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2006, 11:07
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
אני לא בקיא בסיבות הפורמאליות להחלטה לא לפרסם - אבל...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ג'ואי שמתחילה ב "שאלתי כי זה לא כ"כ ברור לי...."

שמעתי בעבר מספר פעמים את דבריהם של טייסים בחיל שנפלו בשבי, כולם במלחמת יום-הכיפורים. הם אמרו שהסורים ידעו בדיוק מי הם, מה תפקידם בטייסת (קרי מה התמחותם המקצועית),על איזה מטוס הם טסו, מי מפקדיהם, באיזה מספר קורס הם היו, מה לו"ז האימונים של הטייסת, ויכולותיה המבצעיות. הדבר הפתיע אותם, לא רק מבחינת "הם יודעים איך אנו טסים", אלא גם שבר אותם נפשית ביכולתם להתמודד בחקירות.
בנוסף, מתוקף תפקידו - מפקד טייסת חשוף לחומר רגיש מאין כמותו על יכולתיו של צה"ל וחיל האוויר. דוגמא מצויינת היא סיפורו של אבי לניר ז"ל (אחד ממפקדי הטייסת הספציפית שלשמה נפתח אשכול זה), שנרצח בעינויים קשים בשבי הסורי בניסיונו (המוצלח יש לומר) להגן על סודות רגישים מאין כמותם.
בנוסף, ואף על פי שזה נשמע קצת הזוי, טייסי חיל האוויר נוסעים לחו"ל כדבר שבשגרה - היה והחליט ארגון/מדינה זה או אחר לחטוף אותו לצרכים מודיעיניים, אין ספק שנעשה לו את החיים קלים יותר על ידי אמירת שמו בפורום זה או אחר. דוגמא לכך הוא הרצח של ג'ו אלון ז"ל, נספח ח"א בארה"ב.
יש לזכור שבמלחמה האחרונה, וגם באילו שלפניה - טסו בכירים גם בדרגות גבוהות יותר מזו של מפקד טייסת במשימות מבצעיות. זאת משום ניסיונם, וכמובן לשם הדוגמא האישית. אני אישית מברך על כך, אך חושב שיש לעשות הכל על מנת למזער את הנזק שבנפילתם בשבי - גם אם זה אומר שלוקח לסורים יומיים מכריעים להבין מי הוא זה שעומד מולם.
בפורום הזה יש חומר רב העוסק בביטחון שדה בכלל, ועל כל מגרעותיו בעולם האינטרנטי בפרט. אני אישית חושב שהזילות בנושא,בעיקר השתנותם של נורמות שמירת מידע בקרב חיילינו - יכולות להיות הרסניות בסופו של דבר. נכון, "לא פירטנו יכולות מבצעיות, שיטות לחימה או ציוד רגיש" באשכול הזה, אבל כמו שאמרו פה לפניי - אחד+אחד+אחד - נותן בסוף את התמונה הכוללת. דוגמא מצויינת היא התגובה שמתחתיי - לבן דוד שעכשיו מפקד בסיס, ולפני כן צביקה לופט ז"ל היה מפקדו. פותח הסורי ביטאון ח"א מלפני שנתיים שלוש - מוצא ציטוטים של הבחור, מסיק שזה הוא וכך מסיק את כל ההיסטוריה שלו בלי הרבה מאמץ.
אני לא נושא את "דגל ב"ש" - לדעתי (וגם לא לדעתי), אסור לפרסם את שמותיהם - כי זה מסוכן.נקודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר