לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2006, 18:25
  Sydney Sydney אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gks504 שמתחילה ב "משהו שאני רוצה להעלות לדיון..."

3 גדודי החה"ן הסדירים, כבר כיום ת"פ חטיבות השריון, כלומר מח"ט השריון הוא מפקד הגדוד

גדוד 601 ת"פ חטיבה 401
גדוד 603 ת"פ חטיבה 7
גדוד 605 ת"פ חטיבה 188

אני מאמין שבברדק של מלחמה ציוותי הכוחות ממש לא נשמרים ככה וכל גדוד מוצא את עצמו כפוף בסופו של דבר למח"ט אחר, מה שגורם ללחימה בציוותי כוחות לא אורגאניים ויצר בעיות רבות בפיקוד ובשליטה.

המהלך שצה"ל הכריז שהוא הולך אליו וזה מהלך חשוב (אשר אני מקווה שבאמת אכן יתקיים) , זה לעבור ליחידות רב חיליות גם ברמת החטיבות (כיום זה רק ברמת אוגדה).
כלומר חטיבת שריון תורכב מ 3 גדודי שריון גדוד חי"ר, גדוד הנדסה, סיוע אש וכו
חטיבת חי"ר אותו דבר רק תחליף 3 גדודי שריון ב 3 גדודי חי"ר.

אני לא מאמין שהחיל יפורק כליל, כי צריך מישהו שיהיה אחראי על בנין הכוח של הכוחות ההנדסיים בצה"ל , וזוהי גם היום אחריותו כיום בנין כוח בלבד, לכן פירוק של חיל לא יהיה, אולי יהיה הקטנה של סדר הגודל של מפקדת קצין החיל הראשי.

דבר קשור אבל בנושא קצת אחר שמעתי שבמז"י מתכוונים לשנות את מפקדת החילות הקיימים כיום, ולעשות קצין לבנין כוח כוחות מתמרנים, קצין לבנין כוחות סיוע קרבי , ....

אבל מצד שני כל פעם הצבא מנפיץ תוכנית אחרת אז לך ץדע באמת מה יהיה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2006, 23:30
  Sydney Sydney אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. צה"ל סבור שמח"ט מרחבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א. צה"ל סבור שמח"ט מרחבי (בד"כ לוחם רגלי בנסיונו) אינו יכול להנחות מקצועית גדוד חי"ר בגזרתו (והקים את חטיבה 900).
ב. במלחמה האחרונה נחשפו ליקויים בהכשרה מקצועית, ובהפעלת גדודים- גם ע"י חטיבות מהחיל שלהן.
ג. לפי הרשום, צה"ל יצפה ממח"ט לבנות ולפקד על כוח "רב- חיילי".
איך זה מסתדר?

לגבי א. אין פה בעיה של יכולת , אלא בעיה של זמן, משאבים ומעטפת להכשיר גדוד כזה כמו שצריך, אין סיבה שלגדודים שמתעסקים בעימות נמוך עצימות בשטחים לא תהיה מסגרת גג, שתפתח ותשמר ידע.
ב. הבעיה הזו לדעתי לא תמונה במפקדי האוגדות בכלל (ולכן עשה צה"ל נכון עשה שלא הדיח אותם) אלא פשוט בהכשרה הקלוקלת ובאימונים שמפקדי האוגדות האלה קיבלו, אף אחד מהם לא למד בצורה מסודרת איך מפקדים על אוגדה (כעת חלוץ הכריז על קורס מפאו"גים) ו הדבר הגרוע יותר לדעתי, ש 3 מתוך 4 בכלל הם אנשי כוחות מיוחדים.עם כל הכבוד לצוקרמן שיצא לי פעם לעבוד איתו עוד בחיל הים , לפקד על שייטת 13 זה שונה בהרבה מאשר לפקד על אוגדה משוריינת וללא הכשרה הוא באמת נידון לכישלון.
ג. אם למח"ט תהיה הכשרה כמו שצריך אין סיבה שהוא ייכשל בתפקידו, ניתן לצורך הכשרות וחניכה צמודה למח"טים ולמפאוגים להשתמש במאגר הגדול של אלופים במילואים
ישן 30-10-2006, 23:33
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי gks504 שמתחילה ב "שמע המח"ט או האוגדונר הוא..."

ואם כבר הזכרת הסבה לשריון

אז מה שקורה בשנים האחרונות זו בדיחה
פעם הסבה היתה הכשרה שריונאית מלאה, מפים ומגדים מחי"ר עשו מקצועות וצמפ וקמט (לפעמים קצת הקלו עליהם בצמפ וקמט). הרציניים שבהם (ונכתב על זה בפורום) עמדו על כך שלא יקבלו שום הנחה כולל הנסיעה לשטח ע"ג הטנק ולא בג'יפ.
הסבה של היום זה משהו אחר לגמרי, המסבים של השנים האחרונות מוזמנים לשתף אותנו בפרטים.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 31-10-2006, 10:38
  offerd offerd אינו מחובר  

אז אחר כך מתפלאים איך אוגדונר נותן פקודה לחטיבת טנקים לנוע בהסתר ובשקט...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בזמנו אני זוכר שעשינו למח"ט..."

אז אחר כך מתפלאים איך אוגדונר נותן פקודה לחטיבת טנקים לנוע בהסתר ובשקט...

והבוקר קראתי על אוגדונר אחר שהוא החליט שכל ההסבה לשריון זה לא בשבילו ואת התוצאות ראה עם ישראל, אבל במחשבה שנייה הוא צודק - עובדה הרמטכל החליט שהוא ישאר בתפקידו וגם לא חייב אותו לעשות הסבה מסודרת
נורא

ישן 31-10-2006, 20:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "זה ממש לא נושא האשכול"

גם לדעתי. סוג של אגוטריפ של אל"מ שמרגיש שדפקו אותו, יותר מכל דבר.

הקמת מפח"ט וגדס"ר הן חסרות תועלת - בזבוז משאבים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-10-2006, 20:45
  offerd offerd אינו מחובר  

ממש לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "גם לדעתי. סוג של אגוטריפ של..."

טוב,

לדעתי הקמת חטיבת כפיר היתה יותר מנחוצה, לא יתכן מצב בו יש 6 גדודים בלי בעל בית. אין הכשרה אחידה, אין מעבר מפקדים בין גדודים, אין גאוות יחידה.
לכאורה הגדודים תחת חטיבה מרחבית אבל בהגיון הזה צריך לפרק חצי צבא ואת מרבית החטיבות הסדירות (אני מתכוון למפקדות) כי מרבית הגדודים משרתים תחת חטיבות מרחביות בשטחים. מה עם בניין הכוח ועוד.
ואם חטיבה - אני לא מכיר חטיבה "כאילו", יש לחטיבה תקן והוא כולל גדס"ר ועוד. כבר כתבתי כאן בכמה הזדמנויות שהאינטיפאדה אינה חזית הכל - מרבית הבעיות שהתגלו במלחמת לבנון נבעו מתפישה שהלחימה בשטחים היא המלחמה ולאור זאת התאמנו, התחנכו ובנו את הכוח. אין טעות גדולה מזו וקוויתי שלפחות עכשו הטעות הופנמה.

ישן 31-10-2006, 21:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "ממש לא מסכים"

אין גם חטיבה עם 6 גדודי חי"ר, אם נכנסים לעניין התקן, והגדודים לא מתוקננים כמו גדודי חי"ר, אלא כמו גדודי בט"ש (נ"ט, מרגמות) - זוהי חטיבת בט"ש לכל דבר ולא חטיבת חי"ר.
גדודי ה-90 נבנו במטרה לשמש ללחימה בשטחים, במצב בו שאר הצבא עסוק בלחימה, וזוהי ההגדרה של היחידות הנ"ל. למטרה כזו אין צורך במפח"ט, כי הוא לא עושה כלום, בניגוד למפח"טים של חטיבות אחרות שכן באו ויבואו לידי ביטוי בלחימה מול אויבים חיצוניים.
אם אתה אומר שיש צורך בחטיבת חי"ר סדירה חמישית, זה כבר משהו אחר לגמרי, אבל במצב כזה צריך לבנות אותה מהיסוד כמו חטיבת חי"ר וזה כולל מחלקות מקצועיות, הכשרה כללית ולא פרטנית וכו'.
אם לא, אז אין למפח"ט זכות קיום, ולגדס"ר שום עדיפות על יחידות אחרות ששואבות ממאגר החיילים שמתאימים לחי"ר. במצב כזה כל מה שצריך זה מפקדה מוקטנת - בעיקר שלישות והדרכה ותו' לא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 31-10-2006 בשעה 21:27.
ישן 31-10-2006, 21:32
  offerd offerd אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אין גם חטיבה עם 6 גדודי חי"ר,..."

אני ראיתי את הצורך כחטיבה חמישית לכל עניין ודבר עם תחום התמחות של טרור עירוני / שטחים

אני מניח ומקווה שלא לעולם זו תהיה הפעילות, היום היא כזו והיום זו התמחות, מחר (עוד שנה, שנתיים חמש) הצרכים ישתנו וגך ההכשרות בהתאם. לי לא מפריע שהצנחנים עוברים קורס צניחה כאופציה וכך גם לגבי כוחות אחרים.
אני מניח שהיום בגלל שהצרכים כאלו עיקר הדגש יהיה על שטחים. אני לא חושב שצריך להכשיר חיילים למשימה מאוד מדוייקת כי אז אנו מגיעים ללבנון 2 - שצריך יחידות מיוחדות לכבוש כפר וגם זה בהצלחה שנויה במחלוקת.

ישן 31-10-2006, 21:55
  Sydney Sydney אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אין גם חטיבה עם 6 גדודי חי"ר,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אין גם חטיבה עם 6 גדודי חי"ר, אם נכנסים לעניין התקן, והגדודים לא מתוקננים כמו גדודי חי"ר, אלא כמו גדודי בט"ש (נ"ט, מרגמות) - זוהי חטיבת בט"ש לכל דבר ולא חטיבת חי"ר.
גדודי ה-90 נבנו במטרה לשמש ללחימה בשטחים, במצב בו שאר הצבא עסוק בלחימה, וזוהי ההגדרה של היחידות הנ"ל. למטרה כזו אין צורך במפח"ט, כי הוא לא עושה כלום, בניגוד למפח"טים של חטיבות אחרות שכן באו ויבואו לידי ביטוי בלחימה מול אויבים חיצוניים.
אם אתה אומר שיש צורך בחטיבת חי"ר סדירה חמישית, זה כבר משהו אחר לגמרי, אבל במצב כזה צריך לבנות אותה מהיסוד כמו חטיבת חי"ר וזה כולל מחלקות מקצועיות, הכשרה כללית ולא פרטנית וכו'.
אם לא, אז אין למפח"ט זכות קיום, ולגדס"ר שום עדיפות על יחידות אחרות ששואבות ממאגר החיילים שמתאימים לחי"ר. במצב כזה כל מה שצריך זה מפקדה מוקטנת - בעיקר שלישות והדרכה ותו' לא.

אני לא מסכים איתך בכלל
יש צורך במפח"ט ועוד איך.
סיבה ראשונה, בניין הכוח, סיבה שנייה , באיו"ש , הרבה פעמים יש מבצעים חטיבתיים , מבצע חטיבתי הוא מבצע בו מפח"ט שאינו מפח"ט מרחבי (כלומר מפח"ט חטמ"ר) אלא מפח"ט חי"ר מקבל גזרה בתוך גבולות הגיזרה של חטמ"ר אחר ומנהל שם מבצע מתגלגל , בעוד מפח"ט החטמ"ר ממשיך ומנהל את הבט"ש בגזרה.
אני ראיתי את הכניסה לגזרה הזו קוראת עשרות פעמים , בד"כ זה קרה עם גולני צנחנים או נח"ל.
בדיוק בשביל סוג כזה של מבצעים יש צורך במפח"ט מלא של חטיבת כפיר.
לדעתי החטיבה לא צריכה גדס"ר וצריכים להכפיף אליה את יחידת דובדבן ככוח העילית של היחידה.
ישן 31-10-2006, 22:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Sydney שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אין גם חטיבה עם..."

מפח"ט - דבר ראשון: יש מספיק מפח"טים חי"ר לביצוע הפעילות בשגרה. דבר שני: אני לא חושב שמפח"ט מרחבי לא אמור להיות מסוגל לשלוט בפעילות שכזו בשוטף, וזוהי חלק מזילות הפיקוד לדעתי, אבל זה עניין לדיון אחר. לדעתי פעילות שכזו היא יותר תוצאה של דחיפה של המח"טים ופחות צורך אמיתי (ועובדה, דוד מנחם משמש מח"ט מכבים בינתיים)

דובדבן - זה יהיה בזבוז להשתמש ביחידה זו בצורה אחידה, או להכפיף אותה לחטיבה. זוהי יחידה בעלת יכולות יחודיות ובהחלט עולות בתחום על כל הגדס"רים. המצב הנוכחי, בו האוגדה שולטת בגדוד לפי סדרי עדיפויות משלה ללא צורך בצנרת חטיבתית הוא מצויין.

ישן 31-10-2006, 22:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Sydney שמתחילה ב "מפח"ט מרחבי באמת לא מסוגל..."

הכפיפות של אגוז היא רק לבסיס האימונים. השייכות שלה היא לחטיבה אחרת לחלוטין.

והסיבה שלא מתאמנים היא לא המבצעים האלה. עוד מפח"ט ועוד גדס"ר לא ישחררו לך גדודים לאימונים כמו שהיו לפני 2000, מה לעשות. בשביל לההשיג מטרה כזו אתה צריך עוד 10-12 גדודים נוספים בגזרה בכל רגע נתון.

לגבי הנקודה הראשונה שלך - החסרון היחיד של מפח"ט מרחבי הוא בוותיקות של המח"ט. בתכל'ס אין שום בעיה למפח"ט כזה לנהל מבצע אחד, או אפילו כמה. יש לו את המטה המבצעי המתאים בשביל לעבוד כמו שצריך, וממילא הגזרות של רוב החטיבות האלה הן די קטנות.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 31-10-2006 בשעה 22:30.
ישן 31-10-2006, 21:45
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "ממש לא מסכים"

קודם כל, תגובתי הייתה בהקשר של ההלצות לגבי ביטול כומתת ההנדסה.
אבל אם כבר הפכנו את זה לדיון ענייני, אני שמח לקחת בו צד.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי offerd
לדעתי הקמת חטיבת כפיר היתה יותר מנחוצה, לא יתכן מצב בו יש 6 גדודים בלי בעל בית. אין הכשרה אחידה, אין מעבר מפקדים בין גדודים, אין גאוות יחידה.
אני מסכים עם כל מה שאתה אומר מלבד דבר אחד קטן. לדעתי אותו בעל בית שנחוץ כדי להפוך את הגדודים למסודרים יותר הוא מסגרת של אגד ולא של חטיבה סדירה.
אני לא רואה שום מצב בו כפיר תידרש להילחם במאמץ חטיבתי. לכן היא לא צריכה גדס"ר, היא לא צריכה פלחי"ק, היא לא צריכה מפח"ט ולא מח"ט. מח"ט כפיר לעולם לא יפקד על חטיבה אלא על גדודים. ויש הבדל מהותי.
אגד זה בדיוק הכלי הפיקודי המתאים לניהול כזה גוף. בתותחנים זה עובד מצויין. קבוצה של גדודים "אחים" שמתקיימים זה לצד זה ויש להם מסגרת משותפת למרות שלא ייאלצו להילחם במאמץ רב-גדודי. הדוגמא הכי טובה לגוף שכזה היא קצת מסווגת אז אני לא ארחיב, אבל במסגרת חיל תותחנים הוקם בזמנו אגד שהיווה מרכז ידע לתחום התמחות שהיה ספציפי לגדודים שפעלו תחתיו. לכל גדוד הייתה גזרת פעולה אחרת לגמרי, אבל האמל"ח והתו"ל הספציפיים שלהם היו דומים. האגד ניהל בעיקר את ההכשרות ואת הלוגיסטיקה הספציפית, ושימש כמוקד ידע וכ"אבא" לגדודים. לדעתי זה בדיוק מה שכפיר צריכה להיות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי offerd
לכאורה הגדודים תחת חטיבה מרחבית אבל בהגיון הזה צריך לפרק חצי צבא ואת מרבית החטיבות הסדירות (אני מתכוון למפקדות) כי מרבית הגדודים משרתים תחת חטיבות מרחביות בשטחים. מה עם בניין הכוח ועוד.
ואם חטיבה - אני לא מכיר חטיבה "כאילו", יש לחטיבה תקן והוא כולל גדס"ר ועוד. כבר כתבתי כאן בכמה הזדמנויות שהאינטיפאדה אינה חזית הכל - מרבית הבעיות שהתגלו במלחמת לבנון נבעו מתפישה שהלחימה בשטחים היא המלחמה ולאור זאת התאמנו, התחנכו ובנו את הכוח. אין טעות גדולה מזו וקוויתי שלפחות עכשו הטעות הופנמה.
וזו בדיוק הסיבה להקים אגד במקום חטיבה!
אם התקן לחטיבה כולל כל מיני יצורים שאין להם שימוש במתארים בהם מופעלים הגדודים - למה חטיבה?
ולעניין האינתיפאדה כחזות הכל - צודק. בדיוק בשביל זה צריך גדודים דוגמת אלו שמרכיבים את כפיר. מקצוענים שיידעו יותר טוב מכולם לעשות בשטחים את העבודה שחי"רניק או שריונר שהוכשר לכבוש ג'אבל לא מיועד לעשות ואם משקיעים בללמד אותו לעשות, כשירותו לכיבוש ג'אבלים נפגעת.
ישן 31-10-2006, 22:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הדיון המקורי היה על הקמת..."

מח"ט מרחבי לא אמור להכשיר - הוא אמור רק להפעיל. לשם הכשרה יש את האגד.

ישן 31-10-2006, 22:14
  offerd offerd אינו מחובר  

אגד או חטיבה בהחלט שאלה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "קודם כל, תגובתי הייתה בהקשר..."

אגד או חטיבה בהחלט שאלה

אני בעד חטיבה כי זו מפקדה ממונה וברורה. בחיים אני אף פעם לא יודע מה ילד יום ואיזה כוח צבאי יצטרך לבצע מה. אני בעד מסגרות אורגניות ברורות של מפקדות תקניות ברורות ולא כל מיני מפקדות ופרוייקטים לא ברורים.
כפי שאמרתי - היום זה שטחים מחר זה משהו אחר. ההשקעה בהכשרה כללית של חי"ר אינה כל כך גדולה שכדאי למקד הכל לצורת לחימה אחת. הבסיס צריך להיות משותף עם התמחויות ייעודיות אבל לא לוותר על הבסיס. חלק מהבסיס בעיני זו מפקדת חטיבה על כל מה שנגזר ממנה.
יש נקודה חשובה נוספת. אחרי הסדיר שי מילואים והם בערך נמשכים פי 6 ויותר מתקופת הסדיר. לא יתכן להכשיר חייל שיכיר גדוד מסוג מסויים עם לחימה מסוג מסויים. מחר במילואים הוא יצטרף לחברים מגולני ומהנחל, מה יעשו, יתחילו הכשרות והשלמות ?
הפתרון בעיני זו הכשרה שמשותפת לכל החי"ר עם מפקדות ברורות כנל לגבי חטיבת כפיר שאני מאחל לה רק הצלחה

ישן 31-10-2006, 22:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אגד או חטיבה בהחלט שאלה"

דווקא נושא המילואים הוא פחות בעייתי - ישנן חטיבות מילואים בעלות יעוד זהה לגדודי ה-90 (וכאן יש אבסורד אחר, אבל זה נושא אחר לגמרי) - אין שום בעיה להעביר מאחד לשני.

דבר שני ההשקעה להסב את גדודי ה-90 לגדודי חי"ר רגיל היא גבוהה דווקא כי כל החומרה שיש לגדוד חי"ר רגיל, חסרה לגדודי ה-90.

ישן 02-11-2006, 11:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אתה באמת חושב שיש איזו שהוא..."

בהחלט כן, באימון מתקדם יש דגש רב הרבה יותר על לחימת ש"ב וכפרי, מאשר על תמרונים בש"פ.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר