לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2006, 16:29
  D62RPY D62RPY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
עוד פנינה של שמואל גורדון...

ציטוט:

מסכי הפלזמה ינצחו

במקום להבין שהקידמה תנצח, הם תולשים כחול אחרי כחול ויוצרים קרע שקשה יהיה לתפור מחדש

פורסם: 14.09.06, 10:28

אין לי טענות לפרשנים ומנחי תוכניות טלוויזיה, שחשים את ריח הדם ואצים-רצים לחטוף נתח מהטרף. אין לי טענות אל פוליטיקאים, שמזדרזים לשדוד הון פוליטי ולקרוא "התפטר, התפטר" במקום להסתכל במראה, לחבר את המיקרופון לאוזניה ולעשות בעצמם את שדורשים מאחרים. אין לי טענות אל המוני הטוקבקים חסרי הידע, הדעה והדעת, שמנבלים את פיהם ואת המקלדת ואין פילטר, אין עורך ואין מנקה אחריהם.

יש בלבי על קציני צבא בכירים עלומי-שם, נסתרי-זהות. יש לי בטן מלאה על בכירים במילואים, שמתייצבים בשלשות ומזינים כתבלבים ופופוליטיקאים בדברי רכילות מבצעית מחדרי-חדרים. המלחמה האחרונה רצופה בשגיאות, החל לפני שנפתחה ועד לאחר שנפסקה, וכותב שורות אלו אינו חוסך שבטו. אך אין זו סיבה למתקפה-רבתי על הרמטכ"ל אישית. שיחות רבות עם קצינים מכל שדרות הצבא משדרות טעם מר. טעמה של קנאה, טעמם של זעם, תסכול וחשש. טעמם של פחד וחשבון.

הרדיפה האישית אחרי הרמטכ"ל, אחרי ראש אמ"ן, אחרי ראש אג"ת וצמד סגניו, נובעת ממקור רע. המכנה המשותף הוא איוש עמדות שעד עתה היו בידי זרוע היבשה, בקצינים מוכשרים, מצטיינים, שכל עוונם הוא מדיהם הכחולים. אוזניים תצילנה מההנמקות מדוע ולמה עליהם ללכת. המנטרה "מסכי הפלזמה" כשם גנאי, מסכי פלאזמה מול רוח הלחימה. הרי עצם השימוש במנטרה מעיד על בורותם, שמרנותם וחוסר כישוריהם של המשתמשים בה, במקום להשתמש במסכים.

כן, באמצעות כמה עשרות מסכים כאלו, הצליחו "הכחולים" להשמיד את מערך הטק"א הסורי במלחמת לבנון הראשונה. לא הכחולים, אלא הרמטכ"ל וראש אמ"ן באופן אישי. באמצעות כמה עשרות מסכים אחרים הושמדו 90 מיגים באותה מלחמה. באמצעות אותם מסכים נהרג רב-מחבלים בטוניס, הושמד הכור בעיראק, ועוד כמה מבצעים שלעולם לא תדעו עליהם. באמצעות אותם "מסכי פלזמה" הושמדו עשרות משגרים של טילים כבדים בחומר נפץ וארוכים בטווח. אך זהו רק סמל.

בכנס שנערך לאחרונה העמיד אחד החכמים את רוח הלחימה מול הטכנולוגיה וקרא לשוב אל הצבא הישן והטוב, והקהל צחק כאשר הוצע לו לחזור אל החץ והקשת, או אל קלע דוד. למה מנסים לרמוז אותם אנטי-טכנולוגים? הרי מי הם אלופי "הפלזמה" אם לא כחולי המדים, אך האם גם חסרי רוח-לחימה הם? אלו טייסי המסוקים שבלילות חשוכים, באמצעות "מסכי פלזמה", טסו מסלע אל סלע - כך טסים בשטח ההוא - כדי לחלץ פצועים ולהציל חיים. אכן לאלו חסרה רוח לחימה כי יש להם "מסכי פלזמה".

הקנאה, הקנאה. הכיצד יכול כחול מדים להזיז אלוף שלא עמד במטלות של תפקידו? הכיצד יכול כחול מדים לזכות במשרה נכספת ולגבור על מתחרה מחטיבת גולני? הרי בכל התחרויות עד עתה תמיד הפסידו הכחולים. ויצמן, שהביא את חיל-האוויר לפסגות מהן זינק לניצחון במלחמת ששת הימים, לו היה מתמנה לרמטכ"ל, אולי היה נחסך לנו קו בר-לב וגרורותיו. עברי, שניהל את המערכה האווירית במלחמת לבנון, היה חוסך את הפיגור הטכנולוגי של צה"ל, היה מכניס את "מסכי הפלזמה" 20 שנים מוקדם יותר, והיום היה לנו "צה"ל אחר", צה"ל שאולי לא היה מתבוסס בבוץ הלבנוני. וכעת, כאשר ניתנה להם ההזדמנות לנצל את חלוץ, את "הפלזמה" ולדלג קדימה שנות דור, הם בועטים בדלי, שופכים את הגיגית ואנה אנו באים.

שימו אל לבכם, אין ביניהם פוצה פה ומצפצף על תפקידו של סגן הרמטכ"ל, על תפקוד זרוע היבשה בהכשרת הכוח, על תפקוד אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה באספקת תחמושת, אוכל, ומים ללוחמים, על הכנת מחסני החירום, על הציוד הלקוי. אין אצבע מופנית כלפי מעצבי תורת הלחימה. ואלה רק מעט מן המעט. כל זה, אומרים הם, "צריך להיבדק". משום מה, רק נושאי משרה כחולים במטה הכללי, כמעט זקוקים לשומר ראש כאשר הם עולים במעלית ללשכתם.

האם אינם מבינים כי "מסכי הפלזמה", כי הקידמה תנצח? אך בינתיים הם קורעים מעליהם כחול אחרי כחול. הם יוצרים קרע שקשה יהיה לתפור אותו מחדש. חושש מאוד שהפעם ינצחו, אך יהיה זה ניצחון פירוס. אסור להם, פשוט אסור, להחזיר את צה"ל לאחור. מכך על כולנו לחשוש יותר מכל, מכך הם חייבים לחשוש. פעם נוספת אנו זקוקים לעזרה כדי להישמר מידידינו. מאויבינו נישמר לבד.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3303822,00.html

נערך לאחרונה ע"י D62RPY בתאריך 14-09-2006 בשעה 16:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2006, 20:38
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מדהים אותי שגורדון שכח לתת קרדיט לכחולים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי D62RPY שמתחילה ב "עוד פנינה של שמואל גורדון..."

איך הוא שכח את מסכי הפלסמה שסייעו לכחולים לשתק את מערך הרקטות קצרות הטווח של חיזבאללה?

(וחוצמזה, מי לא מדבר על תורת לחימה? מדברים, מדברים. חלקנו אפילו מבינים משהו בתו"ל, ולא מנסים, למשל, להשליך את מודל המנהיגות שמתאים להובלת 4-16 מטוסים על הנדרש להובלת אוגדה על אלפי חייליה וטריליון תתי-מסגרותיה).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 14-09-2006, 22:37
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מדהים אותי שגורדון שכח לתת קרדיט לכחולים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
איך הוא שכח את מסכי הפלסמה שסייעו לכחולים לשתק את מערך הרקטות קצרות הטווח של חיזבאללה?

(וחוצמזה, מי לא מדבר על תורת לחימה? מדברים, מדברים. חלקנו אפילו מבינים משהו בתו"ל, ולא מנסים, למשל, להשליך את מודל המנהיגות שמתאים להובלת 4-16 מטוסים על הנדרש להובלת אוגדה על אלפי חייליה וטריליון תתי-מסגרותיה).

הרמה שלך מדרדרת...ואתה כנראה לא ממש מבין בתו"ל...
זה לא היה התפקיד של חיל האויר להשמיד את משגרים קצרי הטווח, מה גם שהירוקים לא הצליחו לעשות זאת...
אני לא אוהב להיכנס לויכוחים בעניין גורדון כי אין ספק שיש לו את האגנדה שלו והיו לי כמה ויכוחים אישייים איתו בנושאים אחרים "פנים" חיל אוירים, הגם שאני מודה שאני מאוד מחבב אותו, למרות שאני לא מסכים איתו על הרבה דברים.
בדבר אחד אני מסכים איתו בכתבה זו, זה לא רציני שהירוקים יעבירו ביקורת על הכחולים בעניין המלחמה האחרונה, הירוקים צריכים לבדוק רק את עצמם, כשהבייסיק שלהם יעבוד (ציוד, מילואים, תו"ל וכו') אז יהיה כדאי להם לבזבז אנרגיה גם על ביקורת חיצונית...
זה מזכיר לי את האשכולות ההזוים שהיו לנו כאן לגבי איך חיל האויר מתייחס למילואימניקים שלו לעומת איך זה עובד בירוקים... זה נראה ממש הזוי עכשיו (אבל ממש לא מפתיע..) שבחיל האויר לא נשמע ציוץ בעניין המילואימניקים ואצל הירוקים יש מזה כזה עניין גדול... טוב שלא הצלחתם לשכנע אותי ואת שאר הכחולים שהשיטה שלנו לא בסדר...
כל דברי מתייחסים לעניין הארגון/ פיקוד ולא ללוחמה בשטח שאין לי ספק שכרגיל הירוקים נלחמו כאריות, חבל רק שהתנאים שנתנו לו הם היו לא מספקים.
אמיל.

ישן 14-09-2006, 22:49

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]אמיל אני לא רוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
אמיל אני לא רוצה לפתוח פה חזית, ואני מלא הערכה לחה"א (חוץ מאשר למח"א לשעבר), אבל רציתי להעלות רק נקודה קטנה - טייס מילואימניק עושה אימונים מסודרים, מגיע לטייסת סדירה מקבל משימה ועולה על מטוס, חי"רניק מילואימניק רואה אימונים פעם בארבע שנים, תלוי לחלוטין בימ"ח שצריך לספק לו עשרות פרטי ציוד, ומגיע ליחידה שהיא כולה מילואימניקים כמוהו. ואגב, שניהם נמצאים באותו צבא, שראשיו קיבלו תקציב אחד לחלוקה לכל הזרועות, וההבדל הוא שמח"א הוא אלוהים קטן, ומפקד מז"י הוא פיון בכל מה שקשור לחלוקת תקציבים.

הכל נכון וזו הבעיה, השיטה של הירוקים לא עובדת, הרמיזה שלך שהסיבה היא כלכלית הינה קשקוש, וכבר דנו בזה רבות בשירשורים קודמים.
מה גם שהעניין לא חדש, ואם הסיבה היא כלכלית אז מפקד מז"י יודע זאת וידרוש יותר כסף או שיתפטר!! כי אינו יכול להיות אחראי לתוצאות של לפקד על צבא ללא תמיכה כספית. אבל זה רק בתאוריה כי הבעיה לא היתה כסף הבעיה היא סדר עדיפויות ותרבות ארגונית בסיסית.
אמיל.

ישן 14-09-2006, 23:26

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "טוב, סיכמנו כבר שהם הולכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
טוב, סיכמנו כבר שהם הולכים הביתה, לא ?

ולגבי קצה הפירמידה, יש עוד מישהו מעל הרמטכ"ל, ועוד לא ראיתי שר בטחון שמעיז לסרב לדרישות של חה"א. מעבר לזה, אני רק רציתי להאיר נקודה אחת, וכמו שאמרתי לא לפתוח חזית.

תראה, זה כבר פשוט לא נכון...
אתה כנראה לא יודע מה קרה בחיל האויר ב5 השנים האחרונות, ואני לא ממש יכול לפרט כי מדובר בביטחון שדה, אבל תשאל כל מי שמכיר מבפנים, חיל האויר קטן בהרבה ממה שהיה לפני כמה שנים.... שר הביטחון (וראש הממשלה..) החליטו בדיוק הפוך ממה שחיל האויר ביקש, ולחיל האויר לא היתה ברירה אלא להשתנות. האם ויתרו על מילואימניקים ועל רמת אימון? ממש לא....ויתרו על דברים אחרים (כמות כדבר ראשון, אבל עוד דברים רבים..)
אמיל.

ישן 15-09-2006, 02:33
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
עזרה לוגיקה לקויה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]טוב, סיכמנו כבר..."

ההלקאה העצמית (הלא מספיקה לטעמי) של הירוקים מביאה אותך למסקנות לא מבוססות.

העובדות:
הירוקים נכשלו בהכנה למלחמה ובניהול המלחמה.
הטענה העיקרית נגד ההכנה היא א. סדר עדיפויות לקוי תרבות אירגונית לקויה ובזבוז ו ב. אי מתן התראה על המצב הקשה על ידי התפטרות.
הטענות נגד ניהול המלחמה קשורות לתו"ל ואינן רלונטיות לדיון.
הכחולים לעומת זאת הצליחו בכמעט 100% במשימתם.
חיל האויר קיצץ כסף רב בחמש שנים האחרונות.
על פי מח"א חיל האויר הפעיל במלחמה 10% מיכולתו.

המסקנות שלך שחוזרות בשרשורים רבים הן:
א) הירוקים מתוקצבים כראוי את החסר יש למצוא בהתיעלות ואין להעביר כסף מהאויר ליבשה. מדוע אתה מניח שהבזבוז שווה לחוסר בתקציב על מנת לעמוד במשימות?
ב) הירוקים צריכים ללמוד לנהל מחיל האויר. מדוע את חושב שמדובר באותו סוג ארגון ואותם כלי ניהול? לראיה יש עדויות שחיל האויר נכשל כנראה בטיפול בגדודי החי"ר שבפיקודו.
ג) חיל האויר צמצם מספיק. מדוע שחיל שהפעיל 10% מיכולתו במלחמה הנוכחית לא יצמצם עוד קצת גם במחיר של ירידה בתפוקות?

תודה טל

ישן 14-09-2006, 23:18
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אני בהחלט מסכים עם אמיל שראש מז"י ואחרים מזמן היו צריכים "להפוך שולחן"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]בוא נפריד, זה..."

במוסף הארץ יש כתבה מרתקת עם בוגי. החלטתי לא להביא אותה במלואה כי רובה פוליטיקה וחלקה הקטן צבא ובטחון.

אבל צטוט רלוונטי אומר
"השלמת עם הניוון של מערך המילואים?

"עוד לפני היותי רמטכ"ל קיבלנו את ההחלטה לקחת סיכון בעניין זה. הבהרנו לדרג המדיני שכאשר הוא יוצא למלחמה עליו להביא בחשבון שנדרשים ארבעה ימי אימונים להשחזת יחידות המילואים. גם היום אני חושב שהסיכון שלקחנו היה סביר. ב-2002 נשקפה לישראל סכנה של קריסה כלכלית. צה"ל צריך להבין את אילוצי התקציב ולהתאים עצמו אליהם. אני מזהיר גם היום מפני הגדלה מופרזת של תקציב הביטחון. האיתנות הכלכלית של ישראל היא מרכיב מרכזי בביטחון הלאומי".

ובתרגום לעברית פשוטה. החלטנו לנוון את מערך המילואים ואם תהייה מלחמה כבר נסתדר איך שהוא. זה יעלה בהרוגים כמובן אך זה הסיכון שלקחנו.
מי שמפקד על צבא במצב כזה, ממליץ על יציאה למלחמה ואינו מזהיר את הדרג המדיני מהתוצאות צריך ללכת ולא משנה איזה צבע דרגותיו.

כשבועיים לפני המלחמה נפגש אולמרט עם קציני המטכ"ל ושם ו "חקי" (אלוף יצחק הראל) "הפך שולחן" ואמר שצבא היבשה חלול! יש מסגרות אך הן ריקות מאמצעים. גם הרמטכ"ל וסגנו ישבו שם ושבועיים אחר כך המליצו על היציאה למלחמה למרות שידעו שאת הבעיתיות בחיסול הרקטות קצרות הטווח.

ישן 14-09-2006, 23:17
  YGH YGH אינו מחובר  

אוי, די כבר.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]איך הוא שכח את..."

כשאני כותב דברים נגד האשמה כוללנית כזו או אחרת נגד 'הכחולים' - הם כנראה עוברים לך מעל לראש.
כשאני טוען שאני לא חושב שחלוץ מוכיח משהו לגבי רמטכ"ל 'כחול' - אתה כנראה לא קורא.
רק את מה שאתה מוצא בו ביקורת, אמיתית או מדומיינת, על חה"א - אתה קורא.
לגבי הבנה בתו"ל - טוב, אם אתה אומר, סימן שודאי קראת את הפרסומים שלי בצבא ומחוצה לו ואתה יודע.
אפילו את ההערה שלי לגבי משגרים ש(אלא אם קוראים לך גורדון) נועדה לציין את המובן מאליו - שגורדון שוכח שחיל האויר גם הוא אינו פתרון לכל בעיה - הצלחת לא להבין.
חיל האויר (ובמקרה הזה יש לי יתרון: תתקשה לטעון ברצינות שאני לא מכיר את הנתונים *האלה*, וממקור ראשון) כן עשה גיחות נגד קצרי-טווח וטווח בינוני, והשקיע די הרבה מאמצים במטרות חיזבאללה כאלה ואחרות בתוצאות עלובות למדי (לצד סוגי פעולות שהצליחו הרבה יותר. אבל לא זה הנושא כאן, ובמילא גורדון מזכיר רק מה שהלך טוב).
אמת ויציב, גם לחילות היבשה יש במה להתבייש, אבל זה לא קשור בכלל לטיעון שלך. במיוחד כשאתה לא מהסס להטיף לירוקים אבל לשלול את זכותם להטיף. כי אם כל העניין זה למי יש זכות, עדיף שנשב בשקט בצד ונשתוק, כי אף-אחד לא יכול לדבר על כלום.
ולבסוף, יש שני כשלים נחמדים בתיאוריית 'התרבות הארגונית', ובתיאוריית 'אף מילואימניק לא צייץ'. כי היו שצייצו: מפקדי גדודי החי"ר של חה"א (וגם חברים שלי שלוחמים שם במילואים) התלוננו על הזנחה, מחסור בציוד ובתקנים, זלזול מצד המפקדים הבכירים בחיל-האויר, התעלמות מהם מצד הרמטכ"ל, ועוד כהנה וכהנה. כאילו ניסו מפקדי הכחולים לספק עוד תחמושת לירוקים.
הכשל השני הוא, כמובן, שלא חסרו לנו אנשי חה"א בתפקידים בכירים גם לפני המטכ"ל הנוכחי, ובצורה חשודה התרבות הארגונית כנראה לא מתחלקת לתקופת 'לפני' ו'אחרי'.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 14-09-2006 בשעה 23:25.
ישן 14-09-2006, 23:33

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אוי, די כבר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
כשאני כותב דברים נגד האשמה כוללנית כזו או אחרת נגד 'הכחולים' - הם כנראה עוברים לך מעל לראש.
כשאני טוען שאני לא חושב שחלוץ מוכיח משהו לגבי רמטכ"ל 'כחול' - אתה כנראה לא קורא.
רק את מה שאתה מוצא בו ביקורת, אמיתית או מדומיינת, על חה"א - אתה קורא.
לגבי הבנה בתו"ל - טוב, אם אתה אומר, סימן שודאי קראת את הפרסומים שלי בצבא ומחוצה לו ואתה יודע.
אפילו את ההערה שלי לגבי משגרים ש(אלא אם קוראים לך גורדון) נועדה לציין את המובן מאליו - שגורדון שוכח שחיל האויר גם הוא אינו פתרון לכל בעיה - הצלחת לא להבין.
חיל האויר (ובמקרה הזה יש לי יתרון: תתקשה לטעון ברצינות שאני לא מכיר את הנתונים *האלה*, וממקור ראשון) כן עשה גיחות נגד קצרי-טווח וטווח בינוני, והשקיע די הרבה מאמצים במטרות חיזבאללה כאלה ואחרות בתוצאות עלובות למדי (לצד סוגי פעולות שהצליחו הרבה יותר. אבל לא זה הנושא כאן, ובמילא גורדון מזכיר רק מה שהלך טוב).
אמת ויציב, גם לחילות היבשה יש במה להתבייש, אבל זה לא קשור בכלל לטיעון שלך. במיוחד כשאתה לא מהסס להטיף לירוקים אבל לשלול את זכותם להטיף. כי אם כל העניין זה למי יש זכות, עדיף שנשב בשקט בצד ונשתוק, כי אף-אחד לא יכול לדבר על כלום.
ולבסוף, יש שני כשלים נחמדים בתיאוריית 'התרבות הארגונית', ובתיאוריית 'אף מילואימניק לא צייץ'. כי היו שצייצו: מפקדי גדודי החי"ר של חה"א (וגם חברים שלי שלוחמים שם במילואים) התלוננו על הזנחה, מחסור בציוד ובתקנים, זלזול מצד המפקדים הבכירים בחיל-האויר, התעלמות מהם מצד הרמטכ"ל, ועוד כהנה וכהנה. כאילו ניסו מפקדי הכחולים לספק עוד תחמושת לירוקים.
הכשל השני הוא, כמובן, שלא חסרו לנו אנשי חה"א בתפקידים בכירים גם לפני המטכ"ל הנוכחי, ובצורה חשודה התרבות הארגונית כנראה לא מתחלקת לתקופת 'לפני' ו'אחרי'.

ייחסת לי דברים שלא כתבתי, אבל לא נורא...
בוא רק נגיד שאתה גם לא ממש מכיר את ההישגים של חיל האויר במלחמה הנוכחית כי אתה כותב טעויות גסות.
מול המערך הבינוני- כמעט 100% הצלחה, כל משגר שירה הושמד. וגם מול מטרות חיזבאללה אחרות היו הישגים יפים שאני לא מבין מאיפה המושג "תוצאות עלובות" הגיע. ומי אתה בכלל שתטען שיש לך מקור ראשון על הישגי חיל האויר? סלח לי אבל מי אתה? אין לך מושג מה היה ומה תוצאות חיל האויר ביחס לדרישות ממנו ולמישמות שלו, איזה יתרון יש לך עלי בדיוק? אין לך מושג על מה אתה כותב.
לגבי ההטפה שלי לירוקים, אני לא מטיף להם כלום, אני משתתף בויכוח בעיקר בהתייחס לטענות מול חיל האוויר, כל מה שאני כותב על הירוקים לקוח ממה שאתם כותבים, לי אין מושג בעניינם ואני לא מתיימר להטיף להם.
אמיל.

ישן 14-09-2006, 23:58
  YGH YGH אינו מחובר  

ישבתי בבור פצ"ן רוב הלחימה, כולל נתוני השמדת מטרות יומיים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא, אם אתה אומר. איזה מקור..."

בחלוקה לגורמים מבצעים. זה שהייתה סגירת מטרות יפה *לפעמים* - ולא, לא מאה אחוז - לא שינה את המצב מהותית.

זה כל מה שאומר על העניין, רק אעיר שאם חה"א היה יכול להשמיד את כל מערכי הרקטות של חיזבאללה ולא עשה זאת רק בגלל ש'זה תפקיד של הירוקים', הוא היה פושע.
ואני לא חושד בחה"א שהוא פושע.

גלריית התמונות שלי

ישן 15-09-2006, 00:04

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ישבתי בבור פצ"ן רוב הלחימה, כולל נתוני השמדת מטרות יומיים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
בחלוקה לגורמים מבצעים. זה שהייתה סגירת מטרות יפה *לפעמים* - ולא, לא מאה אחוז - לא שינה את המצב מהותית.

זה כל מה שאומר על העניין, רק אעיר שאם חה"א היה יכול להשמיד את כל מערכי הרקטות של חיזבאללה ולא עשה זאת רק בגלל ש'זה תפקיד של הירוקים', הוא היה פושע.
ואני לא חושד בחה"א שהוא פושע.

ישבת בבור פצ"ן! וואו, אין ספק שאתה יודע יותר ממני...אתה יודע בדיוק מי אני לכן אני לא nבין את הבדיחה הלא מצחיקה הזו...
לא כתבתי 100% אלא כמעט 100%, סגירת מטרות יפה "לפעמים"? בוא ספר לנו על משגר טווח בינוני ששיגר ולא הושמד, מכיר כזה? (יש אולי אחד..). אין לך מושג בעניין ובתחום, מדובר בהישגים מדהימים ואתה כתבת "תוצאות עלובות". יאללה לך תכתוב על דברים שאתה מבין בהם...
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 15-09-2006 בשעה 00:21.
ישן 14-09-2006, 21:31
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
אין מה להוסיף אחרי ההתבטאות שלו שצוטטה כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי D62RPY שמתחילה ב "עוד פנינה של שמואל גורדון..."

ציטוט מאשכול אחר
ציטוט:
במקור נכתב על ידי bobsled
יוסיפון,
לידיעתך, הייתי אתמול בכנס הבינלאומי של המכון למדיניות נגד טרור ונוכחתי בהרצאתו של ד"ר גורדון שם. הוא , כרגיל, ניסה להציג את תזת "השילוש" הקדוש של חה"א-מודיעין-כוחות מיוחדים. רוב באי הכנס נעו באי נוחות בכיסאותיהם ולא כל כך הבינו מה הוא רוצה. לאחר שיה-יה דיבר על עקרונות הלחימה כחשובים יותר מטכנולוגיה, גורדון, בציניות האופיינית לו, הציע לקחת חץ וקשת ולהלחם ב"נחישות". אולם הדובדבן היה כשהתלונן, מול כל האורחים מחו"ל, על הרס שכונת הדחייה בביירות וטען כי היא לא מוסרית. שבתאי שביט, יו"ר חבר הנאמנים של המכון שהיה בקהל, עלה למיקרופון "ונתן לו בראש" לקול מצהלות ומחיאות הכפיים של הקהל....

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 15-09-2006, 07:30
  Asaf X Asaf X אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.05
כללי אני פשוט מאוד לא מאמין שבשנת 2006 אנו עוד מנהלים ויכוחים הראויים לתקופת בילי מיצ'ל

וג'יימס דוליטל.
כאילו שזה הויכוח וכאילו שהויכוח לא צריך להשתייך כמעט לחלוטין לאופן בו הדרג המדיני מפעיל את הכוח.

מוח האדם מסוגל ליצור אמצעים שישמידו מהאוויר, דרך כלי טיס שכבר נמצאים בסד"כ חיל האוויר הישראלי, אפילו מטרות קטנות מאוד ו/או ניידות מאוד (כגון, לדוגמה, משגרי רק"ק קצ"ט).
מוח האדם בישראל לא קיבל מספיק תקציבים למו"פ ומבצוע אמל"ח מהסוג המסוים הזה ב-10 השנים האחרונות - כי הדרג המדיני טעה בבניין הכוח בתחום זה - והתוצאה היא שאמצעים כאלו פשוט לא קיימים כיום בחיל האוויר הישראלי.
זה עיקר הסיפור על רגל אחת.

אף אחד לא אומר שצריך לבטל לחלוטין את צבא היבשה ושצריך לזרוק הצדה כל דבר שהוא לא כטב"מ חשאי ופצצה חכמה. אמירה כזו תהיה איוולת גדולה בדיוק באותה מידה כמו השלכה לפח של כל דבריו של גורדון וזלזול גמור בקונספט הכוח האווירי. הכסילות של שני ה"צדדים" ה"מנוגדים" פשוט יוצרת ויכוח שאני מופתע שבכלל קיים.
ישן 22-10-2006, 19:46
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
ושוב הכחולים סוגרים שורות...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "פנינה נוספת מבית היוצר של גורדון"

אז פרט לכך שאצל רובם הבנים היו או הינם טייסים ולא חסר דוגמאות [שפירא,לפידות,עברי,ארז,פלד ועוד] ועל כן לעולם אחשוד בניסיון לטעון שרק כשרון ומקצועיות הביאו אדם להיות טייס...פנה אדון גורדון שדעותיו הרחיקו אותו מהכלל בכחולים - להגנתם....
יופי.
עיזר ויצמן אמר בעצמו למספר קצינים [ועדות בידי על כך ממקור ראשון..] - שמח"א לא יוכל להיות רמטכ"ל. נקודה. חבל לפרט כאן אבל זה ברור.
ובמבחן הראשון של הכחולים בעמדות החשובות כל כך של רמטכל וראש אמן הם נכשלו.
אז מה גם קפלינסקי נכשל - האחריות היא על חלוץ, ולא משנה כמה מטרות השמיד כטייס. זה ממש לא חשוב.
גורדון עוסק בדמגוגיה זולה וחסרת טעם. חיל אויר לא יוכל להכריע מלחמה שלמה לעולם. עם חזק יכריע אותה.
לצערי דווקא העם נראה חלש מתמיד. ונבחריו הם הפרצוף שלו. וגם קציניו דהיום.
עצוב ומעורר פחד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר