לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2006, 20:42
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
לא בטוח שאני זוכר את ההבדל, אבל..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dynamite שמתחילה ב "מה ההבדל בין חטיבה לאגד?"

בחלק מהדוקטרינות חטיבה מוגדרת כעוצבה ואילו אגד אינו מוגדר כעוצבה, כאשר ההגדרה הפשטית ביותר לעוצבה היא יחידה אשר מסוגלת לנהל לחימה בעצמה ולתספק את עצמה.

ההגדרה של לנהל לחימה התייחסה לגורמי סיוע באש (ארטילריה, נ"ט) שהיו מוכפפים אורגאנית ליחידה וכפופים למפקד היחידה. זאת, בניגוד לאגדים אשר להם בתיאוריה אין גורמי סיוע באש משלהם וחייבים לבצע ציוותי קרב בחירום.

הבדל נוסף שהוגדר בחלק מהדוקטרינות הוא שחטיבה היא יחידה רב חיילית (מספר גדודי חי"ר וגדוד ממוכן/מספר גדודים ממוכנים וגדוד שריון וכד') ואילו אגד היא יחידה חד חילית.

בדוקטרינה הסובייטית, למשל, חטיבה מורכבת מ-4 גדודים (במבנה של 3/1) וגורמי סיוע באש אורגאניים ואילו אגד מורכב משלושה גדודים זהים (בלבד, אם אני זוכר נכון).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2006, 07:19
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גילילינג שמתחילה ב "צריך לשאול שאלה אחרת"

הפיכת אגד לחטיבה הוא הרבה יותר ממינוי מח"ט.
אם עכשיו יחידה מוגדרת כחטיבה מגיעים לה תקנים ודרגים של חטיבה - גדס"ר, לוגיסטיקה אורגאנית, אמצעי אש קשר ומודיעין אורגאניים וחבירים וכו'.
היא אמורה להתאמן בהפעלת כח בסד"כ חטיבתי למאמץ אחד (דבר שאני לא רואה שום סיבה שכפיר יצטרכו לעשות), ולדעת לעבוד עם גורמי סיוע למאמץ כזה.
מה שזה אומר בת'כלס - עדיין לא ברור למה הפכו את אגד החי"ר הייעודי לחטיבה. עדיין מדובר בגדודים שעושים ויעשו עבודה מצויינת כשהם עובדים במסגרות פלוגתיות וגדודיות רחוקות גיאוגרפית זו מזו. הקמת גדודים ייעודיים ללוחמה בשטחים היה רעיון חכם לא פחות מהקמת אגוז כיחידה ייעודית ללוחמה בלבנון בזמנו. אפילו יותר.
אבל אני לא רואה את כפיר נדרשת למאמץ חטיבתי או מתאמנת אליו. אז ההגדרה שלה כחטיבה היא באמת סמנטית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר