לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2005, 11:02
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
מידע הלסביות הוכרו כאימהות משותפות

טל ואביטל חיות כבר 15 שנים יחד. לאחת מהן שני ילדים, ולשנייה אחד. היום קבע ביהמ"ש העליון בהחלטה תקדימית - כל אחת מהן תוכל לאמץ את ילדיה של השנייה. הסערה בפתח.

בית המשפט העליון חולל היום (ב') סערה רבתי כאשר התיר, בפסיקה שנתן בהרכב של 9 שופטים (7 שופטים היו בעד ו-2 היו נגד) לזוג לסביות לאמץ זו את ילדיה של האחרת.
פסיקה זו של בית המשפט העליון הפכה על פניה את ההחלטות קודמות של הערכאות הנמוכות יותר, בית המשפט לענייני משפחה ובית המשפט המחוזי. עם מתן פסק הדין נשמעו מחיאות כפיים באולם.

עורכת הדין עירא הדר, שייצגה את זוג הלסביות, טל ואביטל, הביעו סיפוק רב מהחלטת בית המשפט העליון ובראיון לרשת ב' אמרה כי "בית המשפט עשה צעד נוסף לקראת הכרה בזכויות ההומואים והלסביות. יש פה הכרה במציאות חיים של ילדים. ניתנה היום גושפנקא משפטית למשפחה החד מינית".

עו"ד הדר הוסיפה כי "מדובר בצעד גדול למדינה נאורה ודמוקרטית שבה כל אחד יוכל לבחור לעצמו את צורת המשפחה שבמסגרתה הוא רוצה לחיות".

למרות דבריה של עורכת הדין הדר יצויין כי בית המשפט קבע בהחלטתו שהעובדה שערעורן של שתי הנשים מתקבל ויינתן להן לאמץ את ילדי בת הזוג, איננה אומרת שיש כאן הכרה בתא המשפחתי, אלא אך ורק בטובת הקטינים שחייבה להתיר לשתיים לאמץ זו את ילדי זו.

משפחה כבר 15 שנה

בנות הזוג טל ואביטל חיות יחד מזה 15 שנים, ובמסגרת חייהן המשותפים נולדו להן 3 ילדים (אחת מהן ילדה 2 ילדים, והשניה אחד - כולם באמצעות תרומות זרע מבנק הזרע). בנות הזוג מגדלות את כל הילדים בשיתוף מלא כשתי אמהות, והילדים אף רואים את עצמם כאחים לכל דבר.

בשנת 1997 פנו בנות הזוג לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן בבקשה לאפשר לכל אחת מהן לאמץ את הילדים שילדה רעותה, ובכך להכיר בהורותן המשותפת. בית המשפט לענייני משפחה התייחס לזוג האמהות ולילדיהן כאל משפחה, ואף קבע כי הילדים נהנים מבית חם ואוהב. למרות זאת, הבקשה לאימוץ הצולב נדחתה, בנימוק שמדובר בעניין השנוי במחלוקת ציבורית, שרק המחוקק רשאי להכריע בו.

יחד עם זאת, בית המשפט לענייני משפחה העניק לכל אחת מהאמהות אפוטרופסות על הילדים שילדה בת זוגה. בכך נוצר תקדים חשוב להכרה, ולו חלקית, במשפחה הלסבית. מאז קבלת תקדים זה, בתחילת 1999, ניתנו עשרות צווי אפוטרופסות במשפחות לסביות, וכיום ההליך הפך למקובל ושגרתי בכל רחבי הארץ.

בנות הזוג לא הסתפקו באפוטרופסות, וערערו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין האימוץ, שרק הוא יעניק הכרה מלאה להורותן המשותפת. פסק הדין, שניתן במאי 1999, כלל דעת מיעוט של השופטת סביונה רוטלוי, שצידדה במתן אימוץ, וקבעה כי: "הצורך לספק לילדים ולתא המשפחתי בו הינם גדלים מסגרת משפטית, עולה בקנה אחד עם חובת בית המשפט לעצב נורמות חברתיות ולעמוד איתן מול חוסר פתיחות וחוסר סובלנות של חלקים מסויימים בחברה כלפי השונה מהם". למרות דברים אלה, הערעור נדחה ברוב קולותיהם של שניים משלושת שופטי המחוזי.

בסוף שנת 2001, ערערו האמהות לבית המשפט העליון. הערעור התבסס על סעיפים בחוק האימוץ הקובעים כי ניתן לתת צו אימוץ בכל מקרה שבו הדבר ישרת את טובתו של קטין. בנות הזוג הראו כי תנאי זה מתקיים לגבי ילדיהן, שכן עיגון משפטי של קשר ההורות שיש להם בפועל עם שתי אמהותיהם, יגביר את תחושת היציבות והקביעות בחייהם של הילדים, ויסייע להם לפתח דימוי חיובי ביחס לעצמם ולמשפחתם.

ברכות חמות

הפסיקה מציתה מחדש את הוויכוח לגבי דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. ח"כ רומן ברונפמן (יח"ד-מרצ) אמר בתגובה לפסק הדין כי הוא מברך על הפסיקה. לדבריו, "עיקרון טובת הילד ניצח היום, לשמחתי, את התפיסה השמרנית של התא המשפחתי. בית המשפט העליון ממשיך לבסס ערכים חברתיים ליברליים, ערכים שראויים לעצב את החברה הישראלית".

מנכ"ל ארגון 'משפחה חדשה', לקידום זכויות המשפחה בישראל, עו"ד אירית רוזנבלום אומרת כי "בכל הקשור לזכות האדם למשפחה, ובכלל זה מה שאנו מכנים 'משפחה חדשה' - מדובר במהפכה. מהפכה בעולם המשפט יותר מאשר בעולם המציאות, כי המציאות מתקיימת כבר במשך עשור ויותר. אנו מקווים כי בית המשפט יסיר את המכשולים בפני כלל הקהילה ההומו-לסבית".

http://news.msn.co.il/news/Criminal...50109143600.htm
קרדיט לדקל(:

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2005, 23:36
צלמית המשתמש של kukURIku
  kukURIku kukURIku אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.02
שלח הודעה דרך MSN אל kukURIku
לא בטוח שנגרם נזק ויש הטוענים לכאן ולכאן, אבל בטוח שיש כאן בעיה מסויימת.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "איזה נזק נגרם לילד שרוצים ובוחרים לאמץ אותו"

ניקח למשל את עניין התסביך אדיפוס:
http://www.infomed.co.il/glossary/g_4070.htm

כשמדובר על הורים מאותו מין, אותם רגשות מיניים שכל ילד אמור לחוות כלפי הורה מהמין הנגדי ו/או התחרות עם הורה מאותו מין, אלה יכולים להיות מוגזמים, מבלבלים, חסרים וכו'. כמו שעצירה לא תקינה או המשך מוגזם של רגשות אלה גורמים לבעיות שונות ומשונות (למשל נוירוזה או בעיות בתפקוד מיני), כך סביר שגם קיומם הכפול או אי קיומם בכלל - יגרמו גם לבעיה.

אני לא אומר שזה טוב או לא טוב, אני מתלבט עדיין עם עצמי.

מה שבטוח, שיש כאן בעיתיות...

ישן 10-01-2005, 23:58
צלמית המשתמש של kukURIku

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "אחפש גם(: בכל זאת צריכה להיות לך דעה, לא?"

אין לך צורך לחפש, אני מאמין לך ואני מכיר שיש דעות גם לצד הזה (שהכל תקין ובסדר). אבל שוב, אסור להתעלם שיש גם דעות שכנגד. זו בעיקר הסיבה להתלבטויות שלי. מצד אחד הצד ה"נאור" אומר שגם לזוג הורים בעלי נטיה הומוסקסואלית צריכה להיות הזכות לאמץ/להוליד/לגדל ילד, להעניק לו חום ואהבה וכו'. אך מצד שני, אותו צד "נאור" נזכר גם בזכותו של הילד להיוולד בסביבה נורמלית (כאן זה תחת ההנחה כי אכן יש בעיתיות בעניין), לגדול ולהתחנך בצורה תקינה ככל הילדים בסביבתו, לא לפספס שלבים בהתפתחות הבסיסית וכו'. לכן, לי אישית אין דעה לכאן או לכאן, אני לא נגד ולא בעד. אני רק "מזכיר" שיכולה להיות בעיה ולא הכל כל כך ורוד...

ועכשיו באמת הזמן ללכת לישון אז לילה טוב

ישן 11-01-2005, 07:35
צלמית המשתמש של kukURIku

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "ממ... כנראה שההגדרות של שנינו למושג "נורמלית/נורמה" , שונות בהחלט"

עכשיו אנחנו כבר גולשים לקורס בסוציולוגיה ולמושגי ה"נורמה" ו"סטיה".
הנורמה היום היא אבא+אמא
אבא בלבד, אמא בלבד, 2 אבא, 2 אמא : אלה סטיות מהנורמה.
* ולמי שהמושג "סטיה" מעלה קונוטציה חיובית - שיחזור וילמד את משמעותו.
* לדעתי האישית - אין רע בסטיה מהנורמה כל עוד היא לא פוגעת באף אחד.

חוץ מזה, בדרך כלל אני לא באמצע וברוב הנושאים יש לי דעה מאוד נחרזת, את מוזמנת לשאול

וחוץ מזה (אחרון) אני מרגיז כי אני אוהב אותך שורטת
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_32v.gif]

ישן 11-01-2005, 07:30
צלמית המשתמש של kukURIku

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "ילדים שיש להם אבא ואמא לא סובלים מכל מני הפרעות??"

ציטוט:
ילדים שיש להם אבא ואמא לא סובלים מכל מני הפרעות??
סובלים. אבל מה הקשר? הרעיון הוא (אם לא הבנת) שמערכת יחסית כזו בין ההורים מעלה (אולי) את הסיכון שלהם להפרעה מסוימת...

ציטוט:
מי שמועד לזה יסבול בכל מקרה בלי קשר להשתייכות המינית של הוריו
אז זהו, שפספסת את הרעיון. הרעיון הוא שיש הסוברים שכן.

ציטוט:
לקחת את זה קיצוני מדי
עכשיו הצחקת אותי. אני היחיד כאן שמנסה להתיחס לטענות שני הצדדים, אני היחיד שמתלבט באמצע ללא החלטה. ואני קיצוני מדי?! אולי הראיה העיוורת שלך ב"בעד" היא הקיצונית מדי? בלי שתטרח בכלל להסתכל על צדדים אחרים שאולי קיימים.

ציטוט:
אני בטוח שיש דברים שהילד ישאל ויגידו לו בסביבה שלו אבל זה רק אומר שמשפחות כאלה צריכות
להכין את הילד ולהסביר לו את כל השאלות שלו(זה לא ממש רלוונטי אם יש אימוץ או לא הן במילא יחיו
יחד גם אם תרצה או לא) וזה דרוש כי החברה ברובה מרובעת ושמרנית שלא יודעת להתאים עצמה
לשינויים כאלה
זה למשל אחת הבעיות באמת. אפילו הקהילה ההומולסבית עצמה טענה את זה במחקרים שלה. בגלל שהעולם "בחוץ" הוא עולם קשה ואכזרי, ילדים לאמאות לסביות (לא נבדקו בניסוי הספציפי ילדים להורים הומוסקסואלים) אכן סובלים יותר מתופעות של חרדה ודכאונות.

ישן 11-01-2005, 16:22
צלמית המשתמש של kukURIku

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "לקבל את מי ששונה ממני לא נראה לי קיצוני"

תשמע, זה ממש לא מעניין ככה איתך... מדברים על א' ואתה פתאום דוחף את ב'.

אני אמרתי על לא לקבל מישהו בגלל זהותו המינית? אני אמרתי שזה קיצוני כן לקבל מישהו?

מדברים כאן על מחקרים שנעשו, על גישות כלפי המסקנות מהמחקרים ועל ההשלכות שלהם על הילדים לבני זוג הומוסקסואלים.
ושוב, אני זה שמסתכל ומכיר במחקרים של שני הצדדים, אלה בעד ואלה מנגד. אתה זה שמנסה להוציא אותי כבעל דעות חשוכות קיצוניות ואתה זה שמסתכל רק על צד אחד בהתעלמות מוחלטת מהאפשרות שכן יש מחקרים שמראים על בעיות מסוימות.

אז אם יש לך משהו קשור לומר - סבבה, אבל אם שוב תתחיל לדבר על ה"דעות הקיצוניות" שלי - תחסוך ממני בבקשה, לא לרמה שלי הדמגוגיה הזו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:38

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר