לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2006, 09:34
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
ושוב: "נשק האורניום הישראלי", הפעם בלבנון

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3320435,00.html

הידיעה שודרה גם בגלי צהל, וגם בה נעשה השימוש במושג "אורניום מועשר" במקום "אורניום מדולל".

המומחה הבריטי כל כך מומחה, עד שהוא ממציא בהבל פיו כלי נשק חדשים...

ציטוט: (ההדגשות שלי)

"לדבריו של ד"ר באזבי קיימות שתי סיבות אפשריות למציאת רמות הקרינה הגבוהות: "אחת האפשרויות היא שסוג הנשק בו השתמשו באותם מקומות היה מעין ניסוי בפצצת אורניום זעירה או ניסוי מסוג אחר המבוסס על אורניום המתפוצץ בטמפרטורה גבוהה מאד. אפשרות אחרת היא שמדובר בפצצה חודרת בונקרים המבוססת על אורניום מועשר". יש לציין כי תמונות שתיארו את מקום הפגיעות באתרים בהם נמצאו שאריות חומרים בעלי רמות קרינה, הראו כי עם הטלת אחת הפצצות היתמר מהמקום עשן שחור, מה שיכול להעיד גם כן על הימצאות אורניום בחומר הנפץ."
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2006, 12:02
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Desert Seagull שמתחילה ב "מחוסר הבנה..."

1. אין לי תשובה מוחלטת לשאלה שלך ולמיטב הבנתי אורניום בכלל מקובל הרבה פחות מפלוטוניום כבסיס לנשק גרעיני מודרני. בקשר לגודל המינימאלי - אתה יכול לקרוא את הדיון המעניין הבא העוסק בפצצות מזוודה.

2. הנושא סבוך משהו - אורניום וודאי שאינו מתפוצץ מבערה רגילה. יחד עם זאת פלוטוניום בתנאים מסוימים של לחץ (וטמפרטורה) מתפוצץ (כך בנויה פצצה גרעינית בעלת מנגנון קריסה - implusion).

3. אם אני מבין את השאלה נכון אתה מעוניין לדעת האם לפצצה בעלת תוספת EU יש יתרון כלשהו על פצצת DU - אני לא חושב. מה שכן סביב להניח שהיא מזהמת בהרבה ואולי במתארים מסוימים ירצו להשתמש בה (למרות שאני קצת מסופק בהקשר הנוכחי).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 29-10-2006, 19:36
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
תודה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי SNimrod שמתחילה ב "אי אפשר ליצור פיצוץ גרעיני עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SNimrod
טכנולוגיה מתקדמת יכולה להקטין את מימדי הפצצה עד למינימום (קצת יותר מתפוז?) אבל לא את עוצמת הפיצוץ.

שימוש באורניום מועשר בפצצות חודרות בונקרים, זה אחד הדברים היותר מגוחכים ששמעתי.
מסת הפצצה עולה באחוזים בודדים, בעוד שהחוזק ההנדסי של הפצצה יורד בצורה דרסטית.

בדיוק התשובות לשאלותיי, תודה.
1. כלומר אין כזה דבר פיצוץ גרעיני בעוצמה שוות ערך לנניח לעוצמה של פצצת ברזל במשקל 2000 ליברות (MK-84) - ולכן שאלתי מתוך חוסר הבנה בנושא מהי העוצמה הנמוכה ביותר כיום/בכלל אליה יכול להגיע פיצוץ גרעיני?

2. כלומר אין הבדל משמעותי בין חודרן קינטי מבוסס DU לבין חודרן קינטי מבוסס EU מבחינת כושר חדירות שריון גרידא? לא הנזק הרדיואקטיבי לסביבה, רק מבחינת כושר חדירות שריון של DU לעומת EU במתאר חודרן קינטי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר