לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2007, 14:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע חלוץ נפרד: "הכי גרוע זה שמספר 2 פוגע בך"

חלוץ נפרד: "הכי גרוע זה שמספר 2 פוגע בך"
ביום האחרון "על מדים" הגיע הרמטכ"ל היוצא חלוץ להיפרד מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ונשמע מריר: "הדבר הכי נורא הוא שמספר 2 שלך מאחוריך במטוס, פוגע בך". מקורביו הבהירו: הוא לא התכוון לקפלינסקי, אלא לחוסר הפרגון של היריבים מבית
אמנון מרנדה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
עדכון אחרון: 13.02.07, 13:25
בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
הדבר הכי נורא הוא שמספר 2 שלך מאחוריך במטוס, פוגע בך". כך אמר הרמטכ"ל היוצא, רב אלוף דן חלוץ, שערך הבוקר (יום ג') "מטס פרידה" בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. הוועדה נפרדה מחלוץ, שפושט מחר את המדים ומעביר את המושכות לגבי אשכנזי. "אם היינו במדים היינו מצדיעים לך", אמר לחלוץ יו"ר הוועדה, צחי הנגבי.
אפי איתם סיפר על מה שאירע בוועדה: "אני וחלוץ חברים הרבה שנים, אמרתי לו כמשל, שחבל שבתום הטיסה החלקה והמהירה שלו לאורך השנים בצה"ל, פתאום משהו מתקלקל במטוס והיד מייד נשלחת לכיסא המפלט. הוספתי שהוא לקח החלטה אמיצה להנחית את צה"ל נחיתת אונס וללכת אל חדר התחקירים".
לדברי חברים בוועדה, חלוץ השיב: "הדבר הכי נורא הוא שמספר 2 שלך מאחוריך במטוס, פוגע בך". בסביבתו של חלוץ הבהירו שהוא לא התכוון לסגן הרמטכ"ל, האלוף משה קפלינסקי, אלא למטאפורה כללית על קשיים בהם נתקל במילוי תפקידו, ובהם הביקורת שספג מהציבור ומהתקשורת וגם מגורמים שונים כמו אנשי מילואים בכירים שביקרו אותו. "הוא התכוון לומר שקל יותר להילחם באויב, מאשר ביריבים מבית", הוסיפו.
"בדרך כלל אנחנו פותחים דיונים ומציינים את האורחים שלנו", אמר יו"ר הוועדה הנגבי בדיון, "אלא שחלוץ לא אורח. הוא שותף לוועדה הרבה מאוד שנים, לאורך שנות שירותו בשלל התפקידים שמילא. זכינו להיות עם דני בימים לא קלים לעם ישראל ולצה"ל וגם לא קלים עבורו. היינו שותפים גם לימים היותר טובים וגם לפחות טובים. כולנו אוהבים אותך ומודים לך על שנות שירותך". הנגבי סיכם באיחול: "ששירותך למדינה לא ייפסק, אלא ימשיך ככל שתמצא לנכון".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/1019119/4_wa.jpg]

כוסית של פרידה. חלוץ והנגבי (צילום: חיים צח)

חלוץ עצמו אמר לח"כים: "אני רוצה לומר תודה רבה על הזכות שניתנה לי לעמוד בראש הצבא, להיות בוועדה וליהנות גם מדובשה וגם מעוקצה. למדתי, ואני מקווה שגם השארתי משהו. אני אמנם מוריד את מדיי, אך לא מסיר את אחריותי לעשות למען המדינה.
"אני לא יודע עדיין איפה, אבל אמצא דרך לכך. אני מסתכל אחורה והצבא של היום הרבה יותר טוב מזה של פעם, גם בגלל האנשים וגם בגלל האמצעים. צבא חזק זו ערובה למדינה חזקה וקיימת עד הנצח. אנשים במערכת הצבאית רוצים לדעת שמעריכים אותם - ואם כך יהיה, דיינו. אני מאמין שהכל נעשה לטובת עם ישראל", סיכם.
רגע של הומור נרשם בוועדה כשהנגבי הגיש לחלוץ שי בשם הוועדה - תבליט של ירושלים. חלוץ התבדח ושאל אם מותר לו, על פי כללי הטקס, לקבל שי כזה.
חלוץ, כזכור, הודיע על התפטרותו לאחר תום סדרת התחקירים הצה"ליים, בעקבות מלחמת לבנון. במכתב ההתפטרות שלו הוא הסביר שמיצה את אחריותו הפיקודית עם תום שלב התחקירים בצה"ל. "עבורי, המילה 'אחריות' היא בעלת משמעות גדולה: היא חזות הכל, מ-א' ועד ת'. מאמון ועד תחקיר. תפיסת האחריות שלי היא זו שהובילה אותי להישאר בתפקידי עד לעת הזו, ולהניח על שולחנך את המכתב הזה היום", כתב אל ראש הממשלה.
ביום רביעי ייכנס ללשכת הרמטכ"ל גבי אשכנזי, שייכהן כרמטכ"ל ה-19 של צה"ל, לאחר שמינויו אושר פה אחד בממשלה. ראש הממשלה אהוד אולמרט בירך על המינוי: "אין לי ספק כי הוא יוביל את הצבא לכשירות מלאה ולהישגים".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2007, 15:01
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חלוץ נפרד: "הכי גרוע זה שמספר 2 פוגע בך""

מעניין באמת למה בדיוק חלוץ התכוון? לציבור? לחבריו למטכ"ל? לממשלה? לא ברור לי אישית..
בכל מקרה אני למדתי שעור מעניין נוסף בהשפעת התקשורת והעיתונות עלינו:
לפי ynet חלוץ אמר:הדבר הכי נורא הוא שמספר 2 שלך מאחוריך במטוס, פוגע בך..
לפי NRG: הכי כואב לטייס כאשר מספר 2 שלו יורה לו בגב..
לפי וואלה: הגרוע ביותר למוביל הוא ירייה בגב ממספר 2...
לפי NFC: הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למוביל הוא שמספר 2 יורה לו בגב
נכון שלכל המשפטים יש את אותו העיקרון אבל:::::
איך זה יכול להיות שכל אחד מערוצי התיקשורת מצטט משפט שונה !! כמה זה יכול להיות קשה לצטט נכון את מה שהוא אמר!!! מה כל כך מסובך!! איזו רמה! לא יאמן..ואח"כ אנחנו מקבלים החלטות לפי הדיווחים של החברה האלה...
אמיל

ישן 16-02-2007, 07:50
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
נהדר!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מעניין באמת למה בדיוק חלוץ..."

בזמנו כתבתי עבודה על טרומפלדור והתפתחות האמונה שהוא קילל ברוסית, והייתי צריך להסביר לכל מיני בני-אדם שזה שיש כמה גרסאות זהות ברוחן מפי עדי שמיעה לגבי מה שהוא אומר רק שבני אדם תמיד זוכרים טיפ-טיפה אחרת את אותה סצנה. עכשיו אני פשוט יכול לשלוף את ארבעת הציטוטים הללו, במסיבת עיתונאים ולא בליל קרב, בלי לחץ ובלי בלגן, ולהראות בקלי-קלות שאני צודק.
תודה!

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 16-02-2007, 08:07

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "נהדר!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
בזמנו כתבתי עבודה על טרומפלדור והתפתחות האמונה שהוא קילל ברוסית, והייתי צריך להסביר לכל מיני בני-אדם שזה שיש כמה גרסאות זהות ברוחן מפי עדי שמיעה לגבי מה שהוא אומר רק שבני אדם תמיד זוכרים טיפ-טיפה אחרת את אותה סצנה. עכשיו אני פשוט יכול לשלוף את ארבעת הציטוטים הללו, במסיבת עיתונאים ולא בליל קרב, בלי לחץ ובלי בלגן, ולהראות בקלי-קלות שאני צודק.
תודה!

מבלי לפגוע בתאוריה שלך, זאת אולי הוכחה לעניין הזכרון אבל זו בעיקר הוכחה לחובבנות יתר מפני שלמיטב הבנתי, נכחו במקום גם עיתונאים שתפקידם הוא לזכור/ לרשום/ להקליט וכו' את דברי הרמטכ"ל אם הם מתכוונים לצטט אותו אח"כ...
אמיל.

ישן 16-02-2007, 11:58
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
שמענו..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "עשו לי , לקחו לי , לא אמרו לי ,ירו בי .. הוא נשמע כמו הילדים בגן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
ביום שישי לפני שהגננת מחלקת להם את הסוכריות ..
שילך כבר הבייתה ויעזוב אותנו בשקט .

ושוב השמשוני המתוסכל תורם חוות דעת מנומקת ומועילה...

לדעתי נעשה עוול עצום לאחד האנשים הטובים שיש לנו.

כנראה שעם ישראל וצה"ל אינם ראויים עדיין למנהיג ברמתו של חלוץ

אין לי ספק שנראה את חלוץ מנהיג ומצליח בפוליטיקה , בעוד מספר שנים

יאללה , רשאי אש... (ובעברית - מוזמנים לתקוף ולהשמיץ כאוות נפשכם...)

נ.ב

חלוץ מזכיר מאד את דדו ז"ל. שניהם היו מנהיגים כריזמטיים שהואשמו בשחצנות ויהירות , שניהם שילמו מחיר אישי כבד במיוחד על מחדלי הדרג המדיני...
וכן..שניהם חטאו בחטא השאננות ובהכנה לא מספקת של צה"ל לקראת עימות עתידי...
עוד נקודה קטנה - דדו, מתוך ידיעה כי צה"ל לא מוכן למלחמת פתע , ביקש מגולדה (מומחית צבאית ברמתו של אולמרט...) להנחית מהלומת מנע אוירית כמה שעות לפני פרוץ המלחמה. גולדה,כמובן, סרבה וההמשך הטראגי מוכר וידוע

שחר
ישן 16-02-2007, 18:52

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "המנהיג הראוי שלך הועף בבעיטה מהמטכ"ל ומצה"ל ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
וזאת הפאנץ ליין , לטובת עם ישראל ולטובת צה"ל.
אתה רשאי מבחינתי להמשיך ולבכות את פרישתו בטרם עת של הטייס המהולל.
פוליטיקאי , זה מקום שתפור עליו על פי מידה, שילך לחפש שם את מזלו, היתרון של האזרחים הוא שזכות הבחירה תהיה שלהם.
דדו הביא לא"י נצחון , אין לו קשר לחלוץ שהמיט חרפה על המערכת .
ואל תדבר על שמות של מקומות בצה"ל שבזמנך כחייל ואפילו היום לא היה לך שום קשר אליהם אתה עושה מעצמך צחוק .

מבלי להיכנס הפעם לויכוח בין שניכם יש כאן 2 נקודות מענינות:
הראשונה היא שבאמת בשורה התחתונה כמו שכתבת- דדו הוא האחראי לניצחון ביום כיפור כמו שהוא גם אחראי למחדלים שקדמו למלחמה...אבל זה נכון, הניצחון הוא של דדו.
למרות מה שכתבת יש בהחלט קשר בין חלוץ לדדו, ניצחונו של דדו ביום כיפור בא בזכות אומץ ליבו של חלוץ במלחמה ההיא..שלו ושל חבריו בים באויר וביבשה, לכן יש בהחלט קשר בין השניים.
הערתך לסיום אינה במקום, אתה כותב כל הזמן על יחידות שאין לך מושג לגביהם, ולכן גם לשחר אדום ולכל אחד יש את הזכות הנ"ל.
כל טוב.
אמיל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר