לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2006, 01:19
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
אכשיו יחסית נרגעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "אירן שיגרה מטח טילי ראווה"

הבנתי מה הכוונה בראשי הנפץ המתפצלים עליהם הודיעו האירנים.

כאשר מדובר בראשי הנפץ מתפצלים, הכוונה לכך שראש הטיל מתפצל למספר ראשי הנפץ עצמאיים, כל אחד פונה למטרה נפרדת, ועיטים, חלקם דמי. ההתפצלות מתרחשת בגובה רב כדי לאפשר לראשי הנפץ זמן לתמרן למטרותיהם. טיל כזה מהווה בעייה למערכת כמו החץ, כי הוא מיועד ליירוט בגובה נמוך יחסית, ומכאן חייב להתייחס לכל ראש נפץ בנפרד. כלומר אם לטיל אחד X ראשי הנפץ, יש צורך בX טילי חץ לפחות.

בהסברים לפחות בחדשות ערוץ 2 נאמר שכל טיל מתפצל למאות פצצות. מכאן אני מסיק שמדובר בסך הכל במצרר. אם כך:
  1. כל טיל עדייו יתקוף מטרה אחת
  2. מצרר כנראה "יתפצל" בגובה נמוך מאוד יחסית, כנראה מאות מטרים. . בעוד שגובה ירוט החץ עשרות קמ
  3. ראש נפץ של טיל בליסטי צריך לעמוד בטמפרטורה מאוד גבוהה, עקב החדירה לאטמוספרה. הוא מוגן עי קונוס קרמי... פיצצונות אם ישוחררו במהירות כזו, ישרפו. מכאן שתי אפשרויות:
    1. ראש הנפץ חייב להאט לפני ההתפצלות, דבר שהופך אותו לפגיעה יותר, אף מטילי נמ
    2. הפיצצונות הן לו פיצצונות, אלה למעשה רסס מתכתי. לא נחמה גדולה, אך בכל זאת, אין חנם ואין נפלים
מסקנה, לא כצעקתה, לא "קפיצת מדרגה טכנולוגית"!! ולא אתגר חדש לחץ

ולפני שמר ליבני קופץ, כן, אפשר להסיק מסקנות מפירור מיידע. הייתי מעדיף להצליב מקורות, אך זה מה שיש לי.

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 03-11-2006 בשעה 01:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2006, 14:08
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
וכהמשך ישיר לאותו עניין...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "אירן שיגרה מטח טילי ראווה"

ממש מעכשיו מתוך YNET ...

איראן: ניסוי הטילים - איתות לארה"ב לחדול מתמרונים באזור
פורסם: 03.11.06, 14:47
מפקד הצי האיראני אמר כי הניסוי בשלושת דגמי הטילים החדשים שביצעה ארצו במפרץ הפרסי צריך "לאותת באופן ברור לארצות הברית שעליה לחדול מתמרונים צבאיים במפרץ הפרסי".

מוקדם יותר דיווחה איראן שבמסגרת התמרון הצבאי הגדול שהחלה לערוך בימים האחרונים ביצעה ניסויים בשלושה דגמים חדשים של טילים. הטלוויזיה האיראנית הציגה תמונות של יחידות משמרות המהפכה המבצעות את הניסויים.

(איי.פי)

יכל להיות שהאיראנים שאבו עידוד מה"טיפול" האמריקאי והקהילה הבין לאומית במשבר הצ.קוריאני?
הייתכן ומדובר בהתרסה כלפי ארה"ב ?

בכל מקרה - כבר אתמול נטען בחדשות גל"צ כי יש הרואים בתרגיל האיראני כ"צחצוח חרבות".... מעניין למה הכוונה...

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 03-11-2006 בשעה 14:28. סיבה: העתקה לא טובה מהמקור
ישן 03-11-2006, 15:00
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
באופן תיאורטי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "באופן תיאורטי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תוכי.נ
טוב, אז ככה, השאלה מחולקת לכמה חלקים, כמה סוללות חץ יכולות לפעול במקביל
כן בהחלט

והאם זה מספיק כדי להתמודד עם מטח טילים כזה (אלא אם כן יש כאן עבירה על ב"ש),
זה אחד מעקרונות הפיתוח

בהנחה שרובם יהיו קונבנציונאלים וחלק קטן אטומי, כאן השאלה השניה, למרות שזה נשמע מטומטם\בלתי אפשרי האם יש איזשהי דרך להבדיל בין טיל עם רש"ק אב"כ לבין סתם טיל,
לא, הלוואי

ובסופו של דבר, מה הסיכוי שנצליח לסכל מתקפת טילים כזאת בעזרת החץ, בלי להסתמך על ניסים\פוקסים.
סיכויים יש, כל הניסויים בעשור האחרון הצליחו (אחד פורסם כאילו נכשל, אך אחכ, ההערכה שונתה). ונקווה שלא נגיע לכך
המדינות שעלולות לספוג את התוצאות הן ירדן וסוריה. יירוט הטילים ממזרח יתבצע מעל שיטחן
ישן 06-11-2006, 22:15
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "אותי התמונות מרשימות. יש לי..."

אם התמונות מרשימות ומפחידות אותך- ברכותי למארגני תרגיל הראווה. הוא השיג את מטרתו.
אולי ירגיע אותך אם תשים לב שלמעשה מה שאנחנו רואים זה פריסה של לא יותר משני משגרי טק"ק ושיגור מטח מרשים מאוד של רקטות מהסוג שיכול להגיע מלבנון לחיפה, אבל לא מאיראן לישראל.
אני בספק אם האיראנים ישגרו מטח כזה של טק"ק אמיתי ויקר רק למטרות ראווה.
אגב - העיראקים שיגרו במלחמת המפרץ מטחים של טק"ק שהיו מרשימים הרבה יותר, ומדינת ישראל עדיין עומדת על תילה. סדאם לעומת זאת, בוחר חליפה להלוויה של עצמו.
אני לא אומר חס וחלילה שאיראן אינה איום, אבל התרגיל שהוצג בתמונות האלו הוא תרגיל ראווה תעמולתי. כל מטרתו היא להפחיד אותנו.
ישן 06-11-2006, 23:32
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "תודה על ההחזרה לשפיות."

1. היינו עדים למערכת החץ בפעולה, וייתכן והיינו עדים לבניין וחצי שיקרסו בגוש דן כתוצאה מפגיעה ישירה של טיל שהצליח לחמוק מהחץ. עשרות הרוגים ופצועים. כמו שני פיגועים באוטובוסים.
אפילו אם עשרים טילים קונבנציונליים נופלים בו זמנית על גוש דן, עדיין מדינת ישראל תמשיך להתקיים.
באשר לנשק לא קונבנציונלי - עוד רחוק היום שבו יהיה לאיראנים נשק גרעיני המתאים להתקנה כרש"ק על טק"ק. ההתאמה לרש"ק לוקחת עוד כמה וכמה שנים אחרי שמצליחים להרכיב מתקן גרעיני פועל.
באשר לנשק כימי\ביולוגי, הוא כבר יכול לפגוע ביותר מכמה עשרות אנשים. אבל כאן כבר נכנסת ההרתעה הגרעינית שלנו. זו שמנעה מסדאם להפציץ אותנו בנשק כימי. וסדאם היה עם הגב לקיר.

2. לא יודע. שאל את האיראנים. אני מעריך שכן, ולו מסיבות של יוקרה מול העולם המוסלמי.

3. מה עדיף, למות מטיל או למות משעמום?

נערך לאחרונה ע"י ISHPUZ בתאריך 06-11-2006 בשעה 23:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר