לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2006, 22:37
צלמית המשתמש של matandc
  matandc matandc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Akula שמתחילה ב "מ''כים-באמת שווה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Akula
רציתי לברר , האם יציאות של מ''כים הם עם נשק, מה עדיף חובש או מ''כ מבחינת תנאי שירות ויוקרה?

וכמובן, האם למ''כים יש ביקוש גבוהה או לא?כלומר אם זאת אפשרות ראשונה מה הסיכויים להתקבל(לבנים יחידים פרופיל 97)

מכ"ים...
מכ"ים זו מילה גדולה.

לאיזה קורס מכ"ים בדיוק אתה מתכוון?
כזה שמתגייסים אליו, עוברים טירונות 03 מקוצרות ומעבירים טירונות 02 בבטרים?
או המכ"ים האגמי שאליו שולחים בדרכלל חבר'ה מתוך יחידות שונות,
או דווקא המכ"ים של היחידות השונות והגדודים- ראה שריון, תותחנים, גולני, גבעתי, נ"חל וכו.. שאלה כמובן לא הקורסים הפשוטים ושמהם לא יוצאים מכ"ים "ג'ובניקים" אם נקרא לילד בשמו.

?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2006, 02:59
צלמית המשתמש של matandc
  matandc matandc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
הבנתי אותך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי liran1688 שמתחילה ב "הכוונה לקורס מ"כים של מג"ל"

אז אתה שואל אם זה שווה?

זה תלוי.
זה לא קשה במיוחד.
זה תפקיד פיקודי אחרי הכל.
זה לא שתצא לאזרחי ותוכל לנופף בזה כמו שאר קורסי המכ"ים.
יש אפשרות לסיפוק אדיר, יש אפשרות לביאוס באותה מידה- אחרי הכל מחזורים באים והולכים וככה גם האנשים והאוכלוסיה- פעם יבואו עתודאים, פעם דפרניקים, פעם סתם גיוס כללי של בנות ופעם מחזור של בנים שהמטרה שלהם זה למרר למפקדים שלהם ת'חיים.. ובגלל זה אני אומר שזה תלוי.
כל אחד והאופי שלו, כמו כל דבר אחרי הכל.

ישן 31-10-2006, 15:22
  קצין במגל קצין במגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.06
מ"כים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי matandc שמתחילה ב "הבנתי אותך"

ראשית, מגל רושמים ללא גרשיים מגל ולא מג"ל.
שנית, כן זה תפקיד קשה. מ"כים במגל עובדים לא פחות קשה מאף לוחם. כל היום על הרגלים, שלוש-ארבע שעות שינה בלילה ולחץ מטורף (ואת זה אמר מפקד מגל סמח"ט גבעתי לשעבר אל"מ אלדד פלד).
שלישית, מ"כים במגל לא עושים טירונות 03 מקוצרת. הטירונות שלהם נמשכת שלושה חודשיים נוסף לקורס עצמו שמשכו עוד שלושה חודשים.

כן, מ"כים במגל זה תפקיד חשוב יש בו הרבה שליחות. אנשים לא יודעים להעריך את העבודה הקשה שהם עושים ונוהגים לחשוב שכל החיילים צוחקים על המפקדת השמנה או הסמלת הצולעת, אבל זה סתם דימוי. יש הרבה מאוד מפקדים שיודעים להחזיק את החיילים שלם ומחנכים אותם ומחדירים בהם משמעת גם לדפ"רניקים וגם לעתודאים והאמנו לי הייתי גם מ"כ וגם מ"מ וגם סמ"פ והשירות הוא מיוחד מאוד.
אני לא אוכל לתת לך תשובה מה עדיף מגל או מגב אבל אני יכול לתת לך זווית ראיה וכיוון חשיבה מנקודת המבט שלי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

ישן 03-11-2006, 17:11
  payback payback אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי liran1688 שמתחילה ב "אני צריך להחליט עד יום חמישי"

קצת ניסיון ממי שהתגייס למגל ועכשיו הוא מ"כ ולא הוא לא צהוב כמו ה"קצין ממגל"/מפקד מגל

שמע: לא ממליץ לך בכלל להתקרב לדבר הזה שנקרא מגל.
זה עסק עם אנשים דפ"רניקים במקומות סוג ז' כמו הבט"רים ומפקדים צהובים (מ"מים) חולי סגמת עצבנית, רובם.

אתה יכול להיתקל באנשים שלא מעריכים אותך, זורקים עליך ולעיתים קרובות חיילים מרימים עליך סכינים ואתה נתקל במצבים של חיים ומוות על כלום..פשוט חיילים בלאי

יש משחק במשמעת בשביל כלום..זה לא שאתה מחנך לוחמים..אתה סתם עושה עבודה שחורה שנאלצים לעשות אותה בד"כ אנשים עם פרופיל קרבי (72 לרוב) שהם בנים יחידים, בלי לקבל טיפת הערכה..

עובדתית, המון מ"כים במגל דופקים נפקדות, משום שהם מרגישים שאין להם ברירה ומצד שני יש המון אנשים שמרוצים מהיחידה, בד"כ האנשים שיצאו להיות מ"כים של הקורס מ"כים..אנשים שהיו טובים במהלך הקורס מ"כים והמשיכו במורשת מגל..על המסלול הזה אני דווקא כן ממליץ, למרות שאני אנטי-מגל בכללי. ויש את הבנות שבשביל להיות מ"כית הן צריכות לעבור מיונים להדרכה ופיקוד..( עזוב את זה שכולן רוצות להיות מדריכות חי"ר) וכשהן מקבלות כוח לידיים...זה ממש גרוע

לך תהיה לוחם, תקבל הערכה, מלבד לתעודת לוחם, תקרע את התחת אבל יהיה לך סיפוק אדיר לצאת לקו, להזיע ולנוח לפעמים (ולא לדבר על שליחות מזויפת)..עבודה קשה אבל ח'ברה לכל החיים...שנה~ מסלול ורק לאחר מכן קורס מ"כים, להתקדם פיקודית במג"ב/גולני/גבעתי/אנאערף

אבל כמו כל דבר יש גם דברים טובים -
ההכשרה בבה"ד 12...טירונות 03 + "קורס קייטנה מ"כים" (סה"כ חצי שנה)..אבל על הסדיר אני ממש לא ממליץ כמו שכתבתי...
בנוסף, לעומת קרבי זה לראות בנות בסדיר..להיות אפילו מ"כ של בנות...
ישן 03-11-2006, 17:15
  payback payback אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי liran1688 שמתחילה ב "אני צריך להחליט עד יום חמישי"

קצת ניסיון ממי שהתגייס למגל ועכשיו הוא מ"כ ולא הוא לא צהוב כמו ה"קצין ממגל"/מפקד מגל

שמע: לא ממליץ לך בכלל להתקרב לדבר הזה שנקרא מגל.
זה עסק עם אנשים דפ"רניקים במקומות סוג ז' כמו הבט"רים ומפקדים צהובים (מ"מים) חולי סגמת עצבנית, רובם.

אתה יכול להיתקל באנשים שלא מעריכים אותך, זורקים עליך ולעיתים קרובות חיילים מרימים עליך סכינים ואתה נתקל במצבים של חיים ומוות על כלום..פשוט חיילים בלאי

יש משחק במשמעת בשביל כלום..זה לא שאתה מחנך לוחמים..אתה סתם עושה עבודה שחורה שנאלצים לעשות אותה בד"כ אנשים עם פרופיל קרבי (72 לרוב) שהם בנים יחידים, בלי לקבל טיפת הערכה..

עובדתית, המון מ"כים במגל דופקים נפקדות, משום שהם מרגישים שאין להם ברירה ומצד שני יש המון אנשים שמרוצים מהיחידה, בד"כ האנשים שיצאו להיות מ"כים של הקורס מ"כים..אנשים שהיו טובים במהלך הקורס מ"כים והמשיכו במורשת מגל..על המסלול הזה אני דווקא כן ממליץ, למרות שאני אנטי-מגל בכללי. ויש את הבנות שבשביל להיות מ"כית הן צריכות לעבור מיונים להדרכה ופיקוד..( עזוב את זה שכולן רוצות להיות מדריכות חי"ר) וכשהן מקבלות כוח לידיים...זה ממש גרוע

לך תהיה לוחם, תקבל הערכה, מלבד לתעודת לוחם, תקרע את התחת אבל יהיה לך סיפוק אדיר לצאת לקו, להזיע ולנוח לפעמים (ולא לדבר על שליחות מזויפת)..עבודה קשה אבל ח'ברה לכל החיים...שנה~ מסלול ורק לאחר מכן קורס מ"כים, להתקדם פיקודית במג"ב/גולני/גבעתי/אנאערף

אבל כמו כל דבר יש גם דברים טובים -
ההכשרה בבה"ד 12...טירונות 03 + "קורס קייטנה מ"כים" (סה"כ חצי שנה)..אבל על הסדיר אני ממש לא ממליץ כמו שכתבתי...
בנוסף, לעומת קרבי זה לראות בנות בסדיר..להיות אפילו מ"כ של בנות...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר