לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2006, 20:55
  barak9183 barak9183 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.06
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omegaMIX שמתחילה ב "מה הקטע של המעבדים החדשים? Core 2 Duo"

אוקי אז כך:
פנטיום 4 התחיל את מסע דרכו לאחר שמיצו את הכל הגיעו למצב שצריכים להפוך את המעבד עצמו שיהיה לו זכרון מטמון אז שמו מעבד עם זכרון מטמון שזה נקרא CACH ובכן עשו כל מיני קאש 2 מגה קאש 4 מגה קאש ועוד.

אחרי שאינטל ראתה שזהו צריך להביא לשוק משהו יותר חזק החליטו להכניס את DUAL CORE מעבד בעל ליבה כפולה בשם ''יונה'' שהוא למעשה מעבד אחד בעל 2 מיקרו ארכיטקטורה של שתי ליבות 2 פרוססורים בליבה (מעבד) אחד, היתרון שלו מהמעבד הקודם הוא שהוא יותר מהיר מהמעבד הקודם ונותן יותר עוצמה.
אחרי ה DUAL CORE יש את ה DUAL CORE2 שזה מעבד בין החדשים ביותר אחרי ה DUAL CORE ה DUAL CORE 2 למעשה משפר ביצועים יותר מ 50 אחוז מהמעבד דואל קור הרגיל וגם נותן חסכון בחשמל שזה אומר שאם אתה עובד בלפ טופ אז הבטריה תחזיק לך יותר זמן מעמד.
ובכן כיום משיקים בקרוב את QUADO CORE שזה מעבד עם 3 ליבות משהו חזק ביותר פצצתי בעיקר קהל היעד הם שרתים מעבד ממש ממש חזק הכי מושלם שיכול להיות הם מתחילים מדגמים של QC והלאה אני אומר ככה תלוי לאיזה מטרה אתה צריך את המחשב אם אתה משחק במשחקים הכי כבדים ומודע לכל המאורעות שקורים במשחקים השונים ממש ספץ גיימר קנה כרטיס מסך טוב ומעבד הכי טוב אם אתה כל מה שאתה רוצה לשחק במשחקים יפים לראות סרטים ולגלוש באינטרנט מספיק לך ה DUAL CORE הרגיל זה לפי דעתי ותשקיע את יתר הכסף בכרטיס מסך חזק
בברכה,
ברק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2006, 21:58
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
כמו שכבר נאמר, כמות השטויות בהודעתך היא מדהימה.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי barak9183 שמתחילה ב "תשובה"

ציטוט:
פנטיום 4 התחיל את מסע דרכו לאחר שמיצו את הכל

אין מונח כזה בהייטק "מיצו את הכל". הפנטיום 4 פשוט היה הארכיטקטורה החדשה של אינטל, כמו שויסטה זו הגירסא החדשה של מיקרוסופט לווינדוז.

ציטוט:
הגיעו למצב שצריכים להפוך את המעבד עצמו שיהיה לו זכרון מטמון

הצילו, את השטויות האלה אתה ממציא לבד או שמישהו מהנדס לך אותן?
זיכרון מטמון זו המצאה בת לפחות 30 שנה, והוא קיים בכל כך הרבה דורות של מעבדים שאתה כנראה לא היית קיים בזמן הראשונים שבהם...

ציטוט:
אז שמו מעבד עם זכרון מטמון שזה נקרא CACH ובכן עשו כל מיני קאש 2 מגה קאש 4 מגה קאש ועוד.

זה נקרא Cache, והגדלים שציינת הם עצומים בכל קנה מידה אפשרי. הם התחילו, כמובן, בקטן, כמה עשרות KB, בפנטיום 3, 4 ובמעבדי AMD עד היום יש 512KB L2 Cache, שזה זיכרון מטמון רמה שנייה. יש L1 Cache, שהוא זיכרון הרבה יותר קטן, הרבה יותר קרוב למעבד והרבה יותר מהיר. במעבדי Xeon יש גם L3 Cache, אני לא יודע אם זה עדיין קיים היום.

ציטוט:
אחרי שאינטל ראתה שזהו צריך להביא לשוק משהו יותר חזק החליטו להכניס את DUAL CORE מעבד בעל ליבה כפולה בשם ''יונה''

די, לפחות תסייג את עצמך, זה משגע אותי כבר... היונה הוא מעבד כפול ליבה נייד שהגיע מאוד מאוחר אל תוך עידן כפולי הליבות. הראשונים שבהם היו הפנטיום מסדרת ה 800 ומעבדי AMD Athlon 64 X2. היום הם כבר נפוצים מאוד.
הסיבה להווצרות הטכנולוגיה הזאת היא הרוויה בארכיטקטורה חד-ליבתית. שתי ענקיות המעבדים השכילו להבין שכבר קשה לשפר יותר את הארכיקטורה שלהם מבחינת פיצ'רים, אינטל בכלל הגיעה למסקנה שלהביא את הפנטיום 4 שלה לתדרים מעבד ל 4GHz זה בכלל בלתי אפשרי כך שהזווית הזו נמחקה מהפרק, ולכן חיפשו דרך אחרת לשפר את הביצועים. ריבוי ליבות היתה ברירה טבעית.

ציטוט:
שהוא למעשה מעבד אחד בעל 2 מיקרו ארכיטקטורה של שתי ליבות 2 פרוססורים בליבה (מעבד) אחד, היתרון שלו מהמעבד הקודם הוא שהוא יותר מהיר מהמעבד הקודם ונותן יותר עוצמה.

2 מיקרו ארכיטקטורה? היתרון שלו זה שהוא יותר מהיר ונותן יותר עוצמה? אתה רציני? לא הגיוני, אני חשבתי שהיתרון שלו זה שהוא יפה יותר והרבה יותר חמוד...

ציטוט:
אחרי ה DUAL CORE יש את ה DUAL CORE2 שזה מעבד בין החדשים ביותר אחרי ה DUAL CORE ה DUAL CORE 2 למעשה משפר ביצועים יותר מ 50 אחוז מהמעבד דואל קור הרגיל וגם נותן חסכון בחשמל שזה אומר שאם אתה עובד בלפ טופ אז הבטריה תחזיק לך יותר זמן מעמד.

אין כזה דבר DUAL CORE2, יש Core 2 שזו הארכיטקטורה החדשה של אינטל הכוללת את ליבות ה Allendale (עבור מעבדים בעלי 2MB L2 Cache) ו Conroe (מעבדים עם 4MB Cache) בשולחניים והמרום בניידים. בשולחניים יש Core 2 Duo ויש Core 2 Extreme, והיום כבר הושקו לשוק ה Core 2 Quad, מעבדים מרובעי ליבות מבוססי Kentsfield. הם באמת מעבדים חסכוניים בחשמל.

ציטוט:
ובכן כיום משיקים בקרוב את QUADO CORE שזה מעבד עם 3 ליבות משהו חזק ביותר פצצתי בעיקר קהל היעד הם שרתים מעבד ממש ממש חזק הכי מושלם שיכול להיות הם מתחילים מדגמים של QC והלאה אני אומר ככה תלוי לאיזה מטרה אתה צריך את המחשב אם אתה משחק במשחקים הכי כבדים ומודע לכל המאורעות שקורים במשחקים השונים ממש ספץ גיימר קנה כרטיס מסך טוב ומעבד הכי טוב אם אתה כל מה שאתה רוצה לשחק במשחקים יפים לראות סרטים ולגלוש באינטרנט מספיק לך ה DUAL CORE הרגיל זה לפי דעתי ותשקיע את יתר הכסף בכרטיס מסך חזק

וואו, זה חתיכת משפט ארוך... למדת פעם על דברים נחמדים שקוראים להם "נקודה" ו"פסיק"?
ה Core 2 Quad Q6600 וה Core 2 Extreme QX6700 הם מרובעי הליבה שהושקו לשוק. כמו ששמם מרמז, הם בעלי 4 ליבות ולא 3.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 04-11-2006, 21:06
צלמית המשתמש של HEN_K
  HEN_K HEN_K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.06
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omegaMIX שמתחילה ב "מה הקטע של המעבדים החדשים? Core 2 Duo"

הממ... לאחר שאינטל כשלו עם ליבת הפרסקוט (שנמצת ב PENTIUM4 ו PENTIUM D) הם החליטו להוציא את ליבת הפרסקוט הישנה לפנסיה וליצור ליבה חדשה עם מיקרו ארכיטקטורה שונה לגמרי...
וכך נוצרה ליבת ה CONROE (שנמצאת במעבד ה CORE) אשר מציגה את הביצועים הטובים ביותר (זה בדוק במבחני הביצועים) שתוכל למצוא היום למחשב ביתי (חוץ מהמרובע ליבות שהושק לא מזמן אך עדיין לא נכנס חזק)....ליבת הקונרו מעולה מכל הבחינות- ביצועים,צריכת חשמל,פליטת חום,אוברקלוקינג וכו'...
למה הוא נקרא ככה זה שאלה מעניינת שאותה אתה צריך לשאול את האחראי באינטל....מה שכן,אני יכול להסביר את השם:
CORE- זה השם של המעבד (כמו שיש PENTIUM).
2- כמו למשל ה 4 בPENTIUM 4, כי יש כמובן גם CORE1(רק בניידים) כמו שיש גם PENTIUM3
DUO- מציין שזה כפול ליבה....
עכשיו בקשר לזה שזה מעבד אחד או שתיים או מה שאתה מתבלבל שם- אז תדע שמדובר במעבד אחד אבל יש לו 2 ליבות (ליבה- המוח של המעבד) וזה כמובן משפר את הביצועים..(בתוכנות צריך שתהיה גם תמיכה,בריבוי משימות לא).
אני מבין שאתה מתכנן לקנות מחשב חדש אז אתה יכול לפנות לעוגן מפרטים ולציין דרישות תקציב ושאר ירקות ומישהו כבר יעזור לך שם (אפילו אני).

אדם ממש חכם לומד גם מטעויות של אחרים.

נערך לאחרונה ע"י HEN_K בתאריך 04-11-2006 בשעה 21:20.
ישן 05-11-2006, 00:14
  omegaMIX omegaMIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
תודה רבה - לא ידעתי למי להגיב אז הגבתי לעצמי

קודם תודה רבה.. מסכן הבחור קטלתם אותו.. ניסה לעזור . בכל מקרה הבנתי מה זה אומר ..

ועדיין עוד כמה שאלות:
1.מעכשיו לא קוראים למעבדים פנטיום? אלה CORE?
כלומר אין לי מחשב פנטיום יש לי מחשב CORE (מעבד הכוונה)?
2.כל מעבדי הCORE בעצם עובדים על X64?
3.עם יש מעבד שעובד על x64 הוא גם מן הסתם עובד על x32? ותומך בכל האפליקציות?
4.איפה המהירות עומדת עכשיו?
אפשר להשוות מהירות בין CORE לפנטיום? או שהשווה לא קיימת?
הסבר:
פנטיום 4 4GHZ = קור 2 1GHZ.... סתם דוגמא .. שהמצאתי לפי מה שהבנתי .

כן הבנת נכון אני מתחיל לברר כי באמת ברצוני לקנות מחשב חדש.
אהה עוד שאלה שנראת לי די דיבילית אבל בכל זאת
5. כל לוח אם תומך במעבד הזה? איזה לוח אם צריך לקנות? הסיפור יקר?
6. ומה לגבי זכרונות? תומכות? וארדיסיקים? ושאר ירקות?
כלומר אם אני רק רוצה למשל לקנות מעבד ולוח אם חדש. זכרונות אני צריך לשדרג? זאת הכוונה..
7. איך יודעים שלוח אם הוא תומך או לא תומך במעבד? (ברור שלפי מפרט אבל.. הכוונה אחרת אם לא הבנתם לא חשוב..)

אוי כל כך הרבה זמן שאני לא מעודכן.. הצבא הזה.. בעע..
-- בכל מקרה שוב תודה לכל מי שעוזר לי . זה ממש חשוב לי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר