לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2006, 11:11
  zionist zionist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל zionist שלח הודעה דרך MSN אל zionist
שאלה לסדירניקים/ מילואימניקים (לא למלש"בים)

שלום רב לכולכם,
אני פותח אשכול זה לאחר הרבה מחשבות בנוגע לשאלה שאני עומד לשאול. חלקכם אולי יחשבו שהשאלה איננה מצדיקה פתיחת אשכול, איך לי מנקודת מבטי (מלש"ב שאיננו מבין עדיין מה זה צבא, אבל מקווה להיות בקרבי ולהתקדם כמה שיותר) היא מאוד חשובה ואשמח אם תענו בצורה רלבנטית ותרדו לעומק דעתי.

אז ככה, אני אמור להתגייס בעוד חצי שנה בערך קצת יותר (יולי) ואני מתאמן מעכשיו על כושר (בעמית לכושר) ומנטליות (ספרים-שיחות מוטיבציה) על מנת לנסות ולהגיע ליחידה מובחרת ככל האפשר עם סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר ככל האפשר כאשר המטרה שהצבתי לעצמי היא לכוון לשייטת/מטכ"ל וכל שאר המובחרות.
הדבר שאני חושש ממנו הוא שהציפיות שאני בונה לעצמי מהשירות לא יהיו מה שחשבתי (במידה ואתקבל אם בכלל). בשיחות שערכתי עם כמה אנשים יוצאי צבא (קרביים) וקצין בקבע (5 שנים) הבנתי מהם בעיקר שהצבא של היום זה לא מה שהיה פעם, זה לא מה שהיה לפני 20 שנה. וכמו כן רובם הביעו בפניי את האכזבה שלהם מההתנהלות של צה"ל בשנים האחרונות והירידה בערכים, ככה שתוך כדי שיחה הם פשוט הזהירו אותי מללכת לקרבי ולפתח ציפיות. והציעו ללכת וללמוד משהו במקום. (יש לציין שאני חילוני, וכך גם אלו שדיברתי איתם- לא מתנחל)

השיחה הזאת ממש קטלה ממני את כל הרעל ואת כל הציפיות שלי, וגרמה לי לחשוב עוד פעם מחדש על כל הרעיון.

והשאלה שלי היא למעשה מה אתם חושבים על "להיות לוחם בצה"ל של היום", התנהלות, ערכים, חוויות, תרומה אמיתית למדינה/עם או שמא דברים אחרים שקוראים היום?

אשמח אם תתיחסו ברצינות ותגיבו
תודה, ZIONIST

לא ארץ אחרת ולא זהות אחרת .

אוהב ציון

נערך לאחרונה ע"י zionist בתאריך 31-10-2006 בשעה 11:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2006, 12:29
  gks504 gks504 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zionist שמתחילה ב "שאלה לסדירניקים/ מילואימניקים (לא למלש"בים)"

שמע אני גם הייתי בעמדה שלך מאוד רציתי לשרת את המדינה הכי טוב שאפשר...בסיירת הכי מובחרת אך לא תמיד זה מסתדר אני נפלתי משייטת אחרי הגיבוש מסיבות שלא לאינטרנט ואחרי זה ממסלול של יחידה אחרת שאלייה מגיעים אחרי הגיוס ...אני גם דיברתי עם 2 אנשים שהם קצינים גבוהים לשעבר בצה"ל האחד השתחרר לא מזמן תא"ל והשני השתחרר לפני כ 7 שנים סא"ל ...שניהם הביעו בפני רגשות מעורבים לגבי התנהלות צה"ל בזמן האחרון ובמיוחד לאחר מלחמת לבנון השניה...שמע המקצועיות של צה"ל לדעתי ירדה...הצבא של היום הוא כמו בית ספר נותנים להורים להתערב יותר מידי ולכן אי אפשר להכשיר את האנשים של היום להיות הלוחמים של מחר כפי שכולנו היינו רוצים...המנטליות השתנתה...
ישן 05-11-2006, 16:28
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
המממ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zionist שמתחילה ב "שאלה לסדירניקים/ מילואימניקים (לא למלש"בים)"

תשמע, הסיפור שלי הוא די מעצבן - אני הייתי מורעל מאוד לפני הצבא, רציתי להיות קצין קרבי וכל מיני דברים כאלו. לצערי בתחילת השירות יצאתי מקרבי על בעיות פרופיל, לחמתי שנה חזרתי ובסוף יצאתי עקב בעיות אישיות אבל הצלחתי להשיג מקצוע טוב אבל עדיין..,לא היה מי יודע מה.
כושר גופני ומוטיבציה זה אחלה,באמת, תתמיד בזה. אבל אל תבוא עם ראש מורעל מידי. תיהיה פרקטי וריאלי. לפעמים אתה לא יודע מה עלול לצוץ לך בשירות.
אני למשל,לפי הרצון שלי לפני הצבא,הייתי צריך להיות איזה קצין חי"ר . אבל בסוף סיימתי את השירות של בטור חובש בבא"ח. העניין הוא גם להיות מוכן לכל דבר שיקרא ועלול לבוא.

בקיצור - תתמיד בכושר (רק לא יותר מדי שלא יהיו לך שברי מאמץ ובעיות בקרסוליים כמו שלי היה). פתח מוטיבציה טובה.
שיהיה בהצלחה בכל מקרה.

ישן 08-11-2006, 15:34
צלמית המשתמש של nimrodf
  nimrodf nimrodf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.02
כמילואימניק טרי

קודם כל שתדע, שבשביל להיות לוחם בגדוד לא צריך להתאמן בשום מקום לפני הצבא. את הכושר בונים מיום הגיוס מאפס. בשביל יחידה מיוחדת שהיא חייב להגיע בכושר בינוני + .

להתגייס לצבא עם ציפיות זה טוב בשביל לבנות לך מטרות לעתיד וגם בשביל להחזיק אותך מנטלית ברגעים הקשים, אבל כמו רוב הציפיות בחיים רובן לא מתגשמות ואתה צריך להיות מוכן לזה נפשית. עכשיו במבט קדימה, מצב שבו לא תצליח לעמוד בציפיות שלך נראה לך נורא אבל אתה צריך להבין ששלוש שנים זה הרבה זמן והרבה דברים עלולים להשתנות וגם השאיפות שלך כנראה ישתנו. אתה מציב לעצמך שאיפות בלי להכיר את המערכת מבפנים, כשתהיה שם זה יהיה שונה.
הצבא של היום אולי שונה מהצבא של פעם, אבל רק לטובה, הוא יותר מסודר ויותר דואג (כן, דואג) לחיילים מאשר פעם.

מה מעניין אותך ההתנהלות של צה"ל כמערכת, אתה חייל קטן שעושה את העבודה שלך ושל היחידה שלך, לא מעניין אותך השאר.

עכשיו אחרי שלוש שנים, החוויות ומה שלמדתי בצבא והדרך שבא הצבא בנה אותי, שווים את כל המאמץ שהשקעתי.
תרומה למדינה, זה תלוי רק בך, אם תרצה לתרום אתה תוכל, הבעיה שיש כאלה שלא ממש מעניין אותם התרומה אלה רק לסיים את השלוש שנים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר