לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2006, 02:28
  M-270 MLRS M-270 MLRS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sleazy שמתחילה ב "אין תחליף לטיסות מעל לבנון?"

לטיסות של חיל האוור מעל לבנון יש כניראה ערך מודיעיני מסויים ואולי מטוסים בגלל שהם קרובים יותר לקרקע, יכולים להפיק תמונות יותר אפקטיביות. בשנים שקדמו למלחמה האחרונה, ההוראות לחיל האוויר היו לאסוף מודיעין רק בדרום לבנון ולא בכל המדינה, וראינו מה קרה בגלל זה. אני לא יודע אם אפשר להשיג את אותן תוצאות רק עם לווינים, אבל יש לי תחושה שיש כאן מאבק על למי יש יותר גדול, ישראל לא רוצים לצאת פראיירים (הם לא עוצרים את הברחות הנשק, משמע הם לא מקיימים את ההסכם במלואו, אז גם אנחנו) והאו"ם מרגישים פגיעה בהחלטתם ובכבודם. אני מקווה שכל עוד לא יקרה איזה צעד קיצוני (חרם אמריקאי על ישראל או הכרזת מלחמה של צרפת) הטיסות בשמי לבנון ימשכו, ולדעתי צריך עכשיו לטוס הרבה, כי עוד מעט אולי כבר לא נוכל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2006, 12:01
  מוטי אנג'ל85 מוטי אנג'ל85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
לא ניתן עדין להגיע לרמה של תמונות מטוס מלווין!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sleazy שמתחילה ב "אין תחליף לטיסות מעל לבנון?"

כמפענח תצ"א בחיל האוויר אני יכול להבהיר את הדברים.
תצלומי לווין לא אפקטיבים בגרוש במקום כמו לבנון, בגלל סיבות רבות שאני לא יכול לפרט,
אך בגדול יש הבדלים של שמים וארץ בין הרזולוציות של לווין לבין רזלוציה של תמונה ממטוס.
אני לא יכול להכנס לפרטי רזולוציה בס"מ למטר בכל תמונה, אך אני יכול לומר שההבדלים בין תמונה ממטוס לתמונה מלווין הם פשוט אדירים!
בנוסף מטוס זמין 24 שעות לצלם איזורים ספציפים שהמודיעין הדרוש משם הוא דחוף ולכן אפשר לשלוח אותו בכל דקה לצלם בעוד ללווין אין זמינות תמידית.
בנוסף שלווינים נחוצים מאוד לשימוש במקומות אליהם מטוס לא יכול להגיע ולהכניס להם עוד איזור חדש לגמרי להתחיל לכסות אותו יכולה להוות עוד בעיה.
עוד מישהו ציין נקודה מאוד חשובה ומעניינת,שממטוס ניתן לצלם אלמנטים מזוויות שונות ולקבל תמונה אחרת וטובה יותר בעוד מלווין אי אפשר.
לסיכום:לא ניתן לוותר על טיסות מעל לבנון בשום פנים ואופן .
במידה ונעשה זאת יכולת המודיעין שלנו תיפגע בצורה אנושה(ואין הגזמות בדברי)
ולא יהיה ניתן להפיק מודיעין אפקטיבי מלבנון. פשוט יש דברים שניתן לפענח רק ממטוסים.
יום טוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר