לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2006, 14:44
  kryptoguy kryptoguy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
איראן ומה עם סוריה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב ""ישראל צריכה להתכונן למלחמה נגד איראן""

מלחמה עם איראן במוקדם או במאוחר תיהיה אלה אם תקרה שם איזו מהפכה בין הסונים לשיעים ויקפצו ניסים ונפלאות. אבל מה עם הסורים? הרי יש מצב לסיטואציה כמו במלחמת המפרץ שישראל חטפה טילים בלי שעשינו כלום (?) אם תיהיה איזו שהיא מתקפה על הכורים האיראנים ישראל צריכה לצפות להרבה סקאדים ושיהבים ואסאד נשמע כמו אחד שיקפוץ על ההזדמנות שישראל מותקפת וינסה לעשות רעש בגולן, והמצרים גם מתחמשים פתאום וכולנו יודעים איזה שלום יש לנו איתם וחיזבאללה שוב ירה קסאמים (קיסמים* ליד הטילים האיראנים).
עכשיו שאני יבין, אין שום מצב שבעולם שגרמניה וצרפת ובריטניה ואנגליה וכל העשרות מדינות שנמצאות פה בסביבה גם יקפצו על האירנים? זה חייב להיות ישראל וארה"ב??? ד"א גם הצ.קוריאנים יכולים להיכנס להתקפה (גרעין?יש?אין?)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2006, 14:55
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
ברשותך מספר תיקונים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי kryptoguy שמתחילה ב "איראן ומה עם סוריה?"

לחיזבאללה אין קסאמים וגם אם היה להם,אין להם צורך ברקטות עלובות כאלו,יש להם ארסנל מכובד של רקטות 122מ"מ,טילי פאג'ר,זילזאל ועוד שלל צ'ופרים,הקסאם היא כנראה הרקטה הגרועה ביותר שתוכננה אי פעם ע"י בני אדם.

לישראל יש מערכות הגנה אקטיבית כנגד האיום הסורי(סקאדים)כנ"ל נגד האיום האיראני(שיאהב)כמובן שאם תפרוץ מלחמה ב3חזיתות ונאלץ להלחם בו זמנית גם נגד מצרים וסוריה,ישראל תהיה בבעיה.

האיום היחידי מאיראן הוא טילים,הם לעולם לא יצליחו להעביר כוחות דרך היבשה(יש איזו מעצמת על שמפרידה ביננו לבינהם)
במידה ותפרוץ מלחמה עם סוריה אני מניח שגם כוחות היוניפל ישתתפו,או שאם נתבסס על ההיסטוריה אז כמה שעות לפני תחילת המלחמה האומניקים יעזבו את לבנון..

לטובתנו ולטובת המזרח התיכון,אני מקווה שמצרים לא תכנס איתנו למלחמה,אני בספק רב מאוד אם נצליח להלחם במספר רב של חזיתות כמו שהיה בששת הימים.

ישן 10-11-2006, 16:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
עדיין לא...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי kryptoguy שמתחילה ב "איראן ומה עם סוריה?"

מצרים אמנם, ככל הנראה, בכיוון, אבל דנו פה הרבה באופציה הזו, יקח להם לפחות 5 שנים להגיע לעצמאות צבאית, וסביר להניח שיקח להם יותר. עד אז הם תלויים צבאית וכלכלית בארה"ב.

באשר לאיראן, אני מנסה לברר מהן יכולות התמרון האנכי הכבד שלה, אבל לא הולך לי כל כך, חסר לי הרבה מידע. מה שברור זה שכוח המשלוח האיראני לסוריה, אם בכלל, יכלול חי"ר ונגמ"שים לכל היותר, ארה"ב בעירק וטורקיה מפרידות בינהם.

סוריה מחוזקת ומחומשת ע"י איראן, עם סיוע הטרדתי של חיזבאללה ופלשתינאים יכול להפוך לבוץ מדמם, אבל אני לא רואה אותנו מפסידים במלחמה כזו.
להפך, אולי זה הזמן לחרחר מלחמה נגד איראן וסוריה, לפני שמצרים עצמאית מספיק כדי להתפוס צד וכל עוד ארה"ב בעירק.

מצד שני אתה בטוח שאתה רוצה כל כך הרבה קברים טריים ומטחי כבוד? אתה תרוץ ראשון? אחיך? אביך?
זה שיקול מאוד קר, להתחיל במלחמת ברירה. לפעמים הוא הכי נכון שיש, הוא מקטין את מספר ההרוגים הפוטנציאלי, אבל הוא תמיד תמיד נורא, כי זו מלחמה שלא הייתה מחוייבת המציאות.
כמה טוב שאני לא צריך להחליט החלטות כאלו. אנשים כמוני צריכים להישאר במטה, לחשוב ולדון על הדברים. מפקדים צריכים לדעת להחליט החלטות נוראיות...

ישן 13-11-2006, 15:57
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב ""ישראל צריכה להתכונן למלחמה נגד איראן""

נדרשים מספר צעדים ויפה שעה אחת קודם. הצעדים מטרתם:
1. להכשיר אופציה התקפית למדינת ישראל כלפי אירן (אופציה שקיימת היום אולם צריך להעצים אותה לאור פיזור המתקנים ומיגונם בידי האיראנים)
2. להרתיע התקפה אירנית מקדימה על ידי הצגת כוונות ורצינות
3. להבטיח את יכולת התגובה / המכה השניה של ישראל

בין הצעדים:
1. הקצאת פרויקטור בדרגת אלוף שירכז את תכנון והערכות למערכה מול איראן בכל הזרועות, האגפים והפיקודים. סגניו יהיה תא"לים מחיל אוויר (אלא אם כן הפרויקטור עצמו יהיה מחיל האויר, מה שנשמע הגיוני, ואז הסגן יהיה איש הצבא הירוק, בוגר יחידות מובחרות) ומחיל הים בקבע או במילואים. הפרויקטור יפקד על הפעולה נגד איראן כאשר תתרחש כולל כל המשאבים הצבאיים יבשה, אוויר, חלל, מודיעין וים. אגף התכנון יעסוק בצרכי הצבא השוטף לא בתכנון המערכה מול איראן.
2. תחת זרוע היבשה תוקם חטיבת כוחות מיוחדים שתאגד את כלל היחידות המובחרות הירוקות ותכין תוכניות לפעולות משולבות ארוכת טווח ים אוויר יבשה בשילוב עם זרוע האויר, הים והמודיעין.
3. הקמת פיקוד בט"ש אחד שיחליף את הפיקודים האזוריים האנאכורניסטיים. הפיקוד ישלוט על אוגדות עזה, איו"ש, אדום ולבנון.
4. יוקמו מחדש 2 גייסות, שיהיו כפופים לזרוע היבשה. בכל גייס יעמוד אלוף מילואים עם רמ"ט אלוף / תא"ל סדיר. אוגדות 36 ו 162 יוקצו כגרעין סדיר אחת לכל גייס. יתר האוגדות בגייסות - אוגדות מילואים.
5. עם תחילת המתקפה יפקד מפקד זרוע היבשה על כוחות צה"ל בישראל שאינם מעורבים במתקפה כנגד איראן כולל משאבי יבשה, אוויר, חלל, מודיעין וים - ויערך לאפשרות של הרחבת הלחימה גם לנגב או לגולן. סגנו ימשיך להיות אחראי על בניין הכוח והכשרת כ"א.
בצירוף עם סעיף מס' 1 משמרים פה את עקרון ה FOCAL COMMAND AUTHORITY ללוחמה קרובה ורחוקה.
6. ח"א יקים בסיס נוסף לטילים ארוכי טווח בנגב, בדומה לזה שקיים על פי מקורות זרים בשדה מיכה.
7. שילוש מספר סוללות החץ, כולל אחת שתוצב במזרח המדינה להגנת הבירה ואזור שדה מיכה שם מוצבים על פי מקורות זרים טילים ארוכי טווח, אחת בדרום להגנת הכור, ריכוזי אוכלוסין ובסיסי ח"א
8. השלמת סד"כ הרעם לידי כנף שלמה.
9. רכישת תריסר מטוסי תדלוק חדשים מבוססי 757, 767 שיתמכו בתקיפה בו זמנית של שתי כנפות
10. פיתוח יכולת שיגור טילים מספינות תובלה מוסבות (הטילים הנוכחים אינם מותאמים לירי מצוללות)
11. חתירה להסכם עם מדינה / מדינת אי ממזרח לאיראן שתאפשר הצבת מטוסים וטילים באזור זה.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 13-11-2006 בשעה 16:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:12

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר