לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2005, 04:33
  -OhaD- -OhaD- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.04
קורס הכנה לשייטת (גד"צ)

נרשמתי לקורס הכנה\גיבוש...
ביולי כ-13 יום.
יש לי כמה שאלות בכל הנוגע לגיבוש:

שאלה ראשונה היא האם באמת הכל בראש כמו שאומרים ושהכושר הוא דבר די שולי (כמובן שאם יש כושר אז זה רק יכול לעזור...)

שאלה שנייה נגיד ועברתי את כל הקורס\גיבוש הכנה ובסוף אומרים לי שאני לא מתאים אז זה פשוט כמו אם לא עשיתי שום דבר ? או שאני יכול להיות לדוגמה "מאותר אגוז" (או יחידה אחרת) ובכך להיכנס ליחידה טובה.

אם אדם שהיה בקורס הכנה בסוף כיתה יא' יכול בשנה הבאה לבוא ליום סיירות לנסות להתקבל שוב לשייטת ולאחר מכן לנסות שוב לעבור את הגיבוש?.

האם בשביל להיכנס לשייטת צריך קב"א מסויים (ואם כן כמה?)

ויש לי חבר שגם רוצה להירשם לקורס הכנה אך הוא מתלבט כי יש לו בעיה הוא מקיא כשהוא עולה על אונייה איטית וגדולה אך כשהייתי איתו באילת ולקחנו ספינות קטנות ומהירות לא הייתה לו בעיה כלל!
עכשיו ישנם אנשים שפשוט אמרו לו "חיל הים כניראה לא מתאים לך!".
ויש כאלה שאמרו לו אל תדאג זה ספינות מהירות לא מרגישים כמו בספינה גדולה.
דרך-אגב האנשים שאמרו לו את זה הם יוצאי שייטת.

תודה רבה לכל המגיבים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2005, 16:40
  נעל בית2 נעל בית2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04
אני הייתי בזה - זה שווה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -OhaD- שמתחילה ב "קורס הכנה לשייטת (גד"צ)"

אני הייתי בזה
לא בשביל להיות בשייטת 13
סתם בשביל החוויה - זה יותר כמו קייטנה מאשר גיבוש או משהו

תהיו בטוחים שכושר לא צריך (אולי בשביל הגיבוש שבא אחר כך)
לא חייבים ללכת לגיבוש שאחר כך

בסך הכל אתה מקבל כוכב צלילה שזה עד 20 מטר מתחת למים
וסיכה מגניבה וחולצה

קיצור, תגיד לכמה שיותר חברים שלך לבוא - אפילו (כמוני) רק בשביל הקורס ו"הקייטנה" הזו
ולא בשביל ממש להיות בשייטת 13
עושים איזה מבחן מטופש בביתן חיל הים בתל השומר ואז אתה מקבל זימון לעתלית - שם זה הקורס צלילה והגיבוש עצמו.

בסך הכל מומלץ - לפי מה שאמרו לנו זה ממש קיצור דרך לשייטת 13 - מי שעובר את הגיבוש שאחר כך מתקבל לש' 13 (ברור שעם עוד מבחנים בדרך) אבל זה מדלג לך על יום סיירות וכל החרא הזה.

ככה שאם אתה מתכוון להגיע לשייטת 13 תעשה מה שאתה יכול כדי לסיים את הגיבוש...
ישן 18-01-2005, 22:11
  -OhaD- -OhaD- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.04
בקשר לתגובות....וכמה שאלות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -OhaD- שמתחילה ב "קורס הכנה לשייטת (גד"צ)"

אני כבר התחלתי קצת לחזור לכושר (בחדר כושר הרבה הליכון...) ומתכוון לעלות קצת כל פעם את המהירות ואת המרחק (אם יש הצעות איך לעשות את זה אני יקבל בשמחה.....).

לגבי החוויה ושזה כיף בשבוע הראשון, כן את זה אמרו לי אבל אני מתכוון גם לחזור לגיבוש-
ויש לי כמה שאלות לאנשים שהיו בגיבוש\ששמעו-חיפשתי באשכול של הגיבושים על גיבוש שייטת ולא מצאתי.

בכל אופן אנשים שיודעים או שהיו שם... זה מיד לאחר הגדנ"ע? כמה זמן זה? ואם אפשר לדעת בערך מה עושים שם?

עוד שאלה יש לי עוד קצת פחות מחודש צו ראשון ומישהו אמר לי פה שאחת התנאים בשביל להגיע לשייטת זה קב"א 52+ עכשיו אם נניח ולא עברתי את ה-52 אז יאמרו לי לפני הגיבוש? (ניראה לי הגיוני!).

ועוד שאלה אחת קטנה לגבי המבחנים בצו ראשון: יש איזה ספר שאני יכול לראות מהם סוג השאלות? כי כל אחד ששאלתי אותו אמר לי "שאלות ממש קלות נותנים לך להשלים צורה...." אז הייתי ממש רוצה לראות דוגמאות של שאלות כאלה.

נערך לאחרונה ע"י -OhaD- בתאריך 18-01-2005 בשעה 22:14.
ישן 22-01-2005, 15:21
  arabkiller arabkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.04
אוקיי כמה טיפים לצעירים ב-יא
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Gadi-x שמתחילה ב "בקשר לגיבוש שייטת עצמו.."

הכל מתחיל מיום נחמד בו אתה מקליק באתר של חיל הים ומבקש להגיע לגדנע צלילה... אחרי זמן מה תקבל לביתך זימון למיונים בביתן חיל הים, אלה מיונים קשים לא לזלזל בהם, המון לא עוברים אותם, אצלנו מתוך 80 עברו 35 , מבחנים טיפה יותר קשים מבצו ראשון. בכל מקרה מי שעובר את זה מקבל זימון למרכז לרפואה ימית בחיפה שם הוא עושה כמה בדיקות: ראיה, אקג, לחץ דם,דופק, נפח ריאות( מכונה זדונית), ובדיקה כללית אצל רופא לב נראה לי...
מי שעובר את זה מקבל זימון לגדנע, שזה שבוע של כיף ואתה עושה שם קורס צלילה של כוכב אחד, קצת משעמם בתאוריה אבל תקשיבו ( אצלנו בערך 30 חברה לא עברו את התאוריה וניגשו למועד ב, שם עוד איזה 5 לא עברו ולכן הם לא קיבלו את הכוכב צלילה). עכשיו הגדנע היא מיום ראשון עד חמיש, והגיבוש מתחיל ביום ראשון אחרי יום חמישי, כלומר אתה חוזר לסופשבוע בבית ויוצא לגיבוש.
הגיבוש הוא גיבוש דומה לגיבוש שדרך יום סיירות, לא לפחד זה הכל בראש ואפשרי לסיים אותו בהחלט, יום אחרי הגיבוש מודיעים לך אם עברתה או לא.

אני סיימית את הגיבוש ולא עברתי, כי אני פחדתי מהגיבוש, ואני לא חושב שהייתי שם עצמי, חברה תבואו בלי לחשוש ותתנו הכל כאילו זה האקט האחרון ביום האחרון, בסופו של דבר מי שטוב עובר ( בצוות שלי עברו 4 מתוך 9 שסיימו, אחוזים יפים).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר