לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2006, 03:39
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
פינלנד והמלצות - מומלץ להכנס.

אז ככה. לאחר תקופה ארוכה שתמכתי בשוודיה ללא צל של ספק, גיליתי עד כמה פינלנד קרובה, ואולי יותר לאותה רמה של איכות מטאל.

אז ככה. רשימה של להקות מפינלנד שעושות לי את היום, וגם לכם.

Amorphis - אמורפיס, להקה אדירה, הבי מטאל, מוכרת, סוחפת, מכילה כל מה שנרצה לשמוע מהבי מטאל ויותר. ממליץ לכל החובבים (שבטח כבר מכירים אותה). באמת להקה לפנים.
Arthemesia - בלאק מלודי, גיטריסט וסולן אחורי גרי (מאנסיפרום), להקה מעולה לחובבי הבלאק או הדת' מלודי. שומע אותה, משלבת הרבה אלמנטים של אימה בשירים שלה. הרכב מאוד חמוד, ואלבום ראשון שלה מעולה. מקווה לשמוע ממנה בהמשך.
Children of Bodom - כולכם מכירים, אז ככה, להקה שמשלבת פאוור, ספיד וגראולינג, ביצועי גיטרה מרמה ראשונה, וקצב לפנים. אפשר להגיד שזה חרוש, אבל תמיד כיף להזכר באלבום Hatebreeder או Follow the Reaper.
Ensiferum - הלהקה האהובה עלי (או בין האהובות ביותר), לוקחת הפולק מטאל לרמה הגבוהה ביותר שאפשר, עם שילוב מדהים של גראולינג בדרגה ראשונה, גיטרות שמשלבות קצב, סולו, ריפים והכל!, ותיפוף מעולה שאפשר למצוא רק בפולק ויקינג מטאל. כל שיר לפנים.
Eternal Tears of Sorrow - להקת דת' מלודי, מאוד מהירה, מאוד יפה שמשלבת את האורגן עם הגיטרה בצורה מלודית לחלוטין, לכול החובבים של הסגנון להקה מעולה שלא יורדת ברמה. ותמיד תמשיך להתפיע. הסולן של kalmah
Finntroll - אפשר להגיד להקת הפולק מטאל הכי מוכרת, וזה עוד כלום. להקה אדירה, האלבום הראשון שלה Midnattens Widunder הוא יצירת מופת אלוהית, לוקחת את כל הסגנון כמה צעדים קדימה, ובכלל טוב לשים במועדונים ולהתחיל לרקוד.
Imperanon - הוציאו אלבום ראשון שנקרא Stained. אלבום מעולה, שמעתי אותו כמה וכמה פעמים, וכבר על ההתחלה מרגישים באיכות. להקת פאוור מלודי, עם גראולינג, או כמו שרגילים לקרוא לזה דת' מלודי. גיטריסט Wintersun. להקה שאני ממליץ באופן אישי, אומנם לא מוכרת, אבל האיכות ללא התפשרות.
Insomnium - עוד להקה אדירה, מסוג הדת' מלודי הוציאה 3 אלבומים, ואני עדיין נדהם מהרמה, פשוט אדירים, הקצב שמה, המהירות, רמה אחרת ממש שאני רגיל.
Kalmah - להקה די ותיקה ומוכרת, להקת ספיד מטאל (סגנון צילדרן אוף בודום) לדעתי האישית הספיד הכי טוב שיש, השירים שלהם משלבים את הספיד ברמה מדהימה, הגראולינג מעולה, התיפוף לפנים. קשה לבקש יותר ממה שהם מציעים.
Korpiklaani - לא משנה מה יגידו, היום הם להקת הפולק הטובה ביותר, (פחות מטאל יותר פולק), עושים בצורה מצוינת מה שמבקש כל חבר BOB (אחוות הבירה), שירים של מוזיקה אירית (או פינית). ופשוט מקפיצים את כולם למעגל ענקי שמשמה אפשר כבר לראות איזה משהו מורם באוויר על ידי 20 אנשים שיכורים מבירה שלפני כמה רגעים עשו רכבת אחורה וסיבובי פולקה על בן\בת זוגם. וכשכולם שמחים קורפיקלני מוסיפים את הסיבה למסיבה.
Lordi - להקת ההבי מטאל שהביא את הכבוד של המטאל באורוויזיון האחרון. בשיר הרד רוק הללויה, בתלשובות של מפלצות, ובשירי הבי מטאל הם עושים את העבודה על הצד הנכון.
Moonsorrow - להקת פולק, ויקינג מטאל שמשולב עם פרוגרסיב, שירים באורך של רבע שעה של סימפוניה פולקלורית מטאליסטית, קצב מדהים, נעימות מדהימות, מתרכזות כמה שפחות במילים ויותר במנגינות. 4 אלבומים מומלצים אחד אחד.
Mors Principium Est - להקת חדשה וקטנה מפינלנד שמראה את כישורי הדת' מלודי שלה, להקה שאני ממליץ עליה בכל הזדמנות, וגם ברגע זה אני שומע שיר שלה. רוצה לראות אותה בארץ, ומצפה ממנה כמעט יותר מכל להקה אחרת. 2 סולנים וסולניות רקע, מתופף אדיר, וגיטרות מעולות.
Nightwish - להקת פאוור גוטית, עם זמרת האופרה טרייה, כולם מכירים, וכולם נהנים מהמוזיקה שלהם, אין הרבה מה להוסיף.
Norther - עם הסולן\גיטריסט פטרי (היום גם באנסיפרום) להקת דת מלודי שמשלבת את הסולואים המעולים שלהם, הפתיחות המדהימות של השירים, בקיצר להקה מעולה שלא נופלת בשום דבר.
Shade Empire - להקה שפגשתי אותה די לאחרונה, היא בלאק מלודי, אבל הקצב שמה אדיר, התופים והגיטרות, הסולן גם מעולה, יקח לי קצת זמן להכיר אותם יותר לעומק, אבל משמיע ראשונה מבחינים בפונטציאל שלהם.
Shaman - הלהקה הקודמת של Korpiklaani, להקה מאוד חמודה של פולק. לא הכי טובה בעולם, בכל זאת רק ההתחלה של הלהקה, אבל עדיין חמודה.
Sinergy - לא יצא לי לשמוע הרבה מהם, אבל אלקסי מCoB מנגן שמה, וגם יש להקה ישראלית בשם שלהם סינרגיה. יש שמה עוד גיטריסט מCoB והמתופף של ensiferum. בכל מקרה להקה מומלצת, עם הרכב מיוחד למדי.
Turisas - הוציאו רק אלבום אחד עד כה. ואם להגיד את האמת, אני מחשיב אותם בתור להקת ה"Battle Metal" מספר אחת. (ולא רק בגלל השם של האלבום). החידוש לשיר Those were the days my friend. פשוט מעולה, וגם האלבום היחיד שלהם, כל שיר שמה מעולה מעולה. להקה אדירה, אם אתם רוצים לשמוע מטאל מלחמה תשמעו דבר ראשון טוריסס ולא שום דבר אחר!!! מחכה בקוצר רוח לאלבום השני.
Wintersun - הלהקה האחרונה שאני ממליץ עליה מפינלנד. הסולן\גיטריסט גרי (לשעבר בensiferum) עושה את העבודה על הצד הטוב ביותר כמו שרק הוא יודע. הוציאו אלבום אחד, והמתופף (אפשר להגיד סוג של מכונה) עושים את המוזיקה שהיא סוג של מלודי דת' משולב עם פולק (אפיק). אי אפשר להתנתק מהם. להקה מעולה הרכב אדיר אלבום מעולה.

אחרי שטחנתי לכם את השכל עם פינלנד, (ואני מקווה שתורידו ותשמעו את הלהקות הנ"ל) הנה כמה המלצות חדשות לחורף.

Distorted - Memorial להקה ישראלית שאני מקווה שרובכם מכירים, ומי שלא שישמע את החומר הישראלי הזה, דום מטאל ברמה שלא נופלת משום להקה אירופית.
Melechesh - Djinn להקה מעולה מישראל שמשלבת בלאק מטאל ומזרחית, פשוט אדיר נהנתי מאוד מהאלבום הזה מקווה שגם אתם תהנו. (דומה לאורפנד לנד פשוט יותר כבד).
Stormlord - At the Gates of Utopia - להקה מעולה מאיטליה, סגנון אפיק בלאק. שמעתי אותה ברדיו, וזה את האלבום שהיה לי על המחשב הרבה זמן, ובאמת נהנתי ממנו, אפשר להגיד שעשיתי לו כמה שמיעות, לא בשביל להתרגל, פשוט הוא כל כך יפה שלא רציתי להפסיק.
Tyr - Ragnarok - להקת פאוור פולק, ששרה על המיתולוגיה הסקנדינבית, מומלצים לכול החובבים של התחום.
Wintersun - Winter Madness - האלבום היחידי של הלהקה והוא פשוט מעולה. יותר ממליץ, פשוט תורידו ושתשמעו, לא אכפת לי מה אתם אוהבים, תורידו ותשמעו. ואז תשפטו.
At The Gates - Slaughter Of The Soul - אלבום ישן שהרבה מכירים, לא זוכר אם המלצתי עליו או לא. אבל בכל זאת, לאלו שעדיין לא שמעו. תתנו לו את הזדמנות שמגיע לו. צריך טיפה להתרגל לסולן, ולתרגילים המיוחדים שלהם עם הגיטרה ואז נהנים חבל"ז.
Equilibrium - Turis Fratyr - נראה לי שהמלצתו עליהם, ויקינג מטאל מגרמניה, עם פונטציאל אדיר, זה האלבום היחידי שהם, ובכל זאת אפשר לשמוע כאילו הם להקה מנוסה ביותר, אחד הלהקות בדירוג הגבוהה בשבילי בויקינג מטאל אחרי Turisas.
Eternal Tears Of Sorrow - Chaotic Beauty - אלבום מעולה (מקווה שאחרי אני ישמע גם את האלבומים האחרים), בכל מקרה לכל מי דת' מלודי מהיר ועצבני, זה האלבום בשבילו.
Imperanon - Stained - עוד אלבום מלודי דת' מעולה, שירים קצרים וקצביים. מומלץ.
Old Mans Child - Born Of The Flickering - האלבום מעולה מלהקה מעולה, גם כאן אני מקווה לשמוע עוד אלבומים שלהם. בינתיים מהאלבום הזה ששמעתי אני נותן המלצה סימן שיש להם משהו, גם כרגיל, דת' מלודי בשילוב אורגן מעולה.
Skyfire - Mind Revolution - רוצים ספיד מטאל מקורי ומיוחד, תקחו את זה, וגם אם אתם לא בקטע תורידו סתם גם אז תהנו מזה.
Thronar - For Death And Glory - עוד אלבום ויקינג (בטאל) מטאל מעולה. מומלץ גם למי שאהב את טוריסס, סגנון דומה איכות מאוד גבוהה.
Thyrfing - Valdr Galga - אלבום מעולה מלהקה מעולה ביותר, ויקינג מטאל (מיתולוגיה סקנדינבית), האלבום האהוב עלי שלהם. אהבתי מאוד גם Urkraft אם אתם רוצים תנסו גם את זה. בכל מקרה להקה אדירה לדעתי.
XIV Dark Centuries - Den Ahnen zum Grusse - עוד להקת פולק, ויקינג אדירה, שמעתי אותה טיפה, נכון, אבל עדיין נהנתי. ממליץ לכל חובבי הסגנון, לא רוצה להגיד ששמעתי מהם משהו מיוחד, אבל עדיין שהעבודה שלהם עשוייה מעולה.

חילקתי פה הרבה המלצות. אלבומים בכללי ולהקות מפינלנד, אל תשארו אדישים ותורידו את האלבומים האלה (ולאלה שקונים תקנו, לא את כולם תמצאו). בכל מקרה אני ממליץ לכל אלה שאוהבים את הסגנון.
המשך לשמוע תגובות (לטוב ולרע) מאנשים שמכירים את האלבומים או מאלו שהורידו את זה בגללי. בכל מקרה לא תתאכזבו. אז יאללה תורידו תגיבו ובעיקר תהנו!
מפחיד!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר