לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2022, 05:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "גם זאת דרך להסתכל על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
גם זאת דרך להסתכל על האירוע

העובדות כפי שאני מבין אותם, הלוחמים עצרו אדם חף מפשע בן 80. מאחר ואיתרע מזלו לצאת מביתו בזמן פעילות מבצעית.
שיקול הדעת שלהם אמר שיש לכפות אותו כפתו ולהשכיב על הרצפה.
''במקרה'' בסיום האירוע הוא גם מת.

במידה ובעינך זה פעילות סבירה אז אחלה.

אתה יכול לעזור גם לי להבין כמוך?

בכתבה שאתה הבאת כתוב:
אתמול פורסם ב-ynet ו"ידיעות אחרונות" כי מהחקירה עולה שאסעד התנגד לעיכובו באישון לילה וטען כי אינו מחבל. לפי החשד, שני לוחמים הובילו אותו בכוח לבית הנטוש תוך שהם מכסים את פיו כדי שצעקותיו לא יחשפו את פעילות הכוח. החיילים הושיבו אותו על כיסא בחצר הבית, אזקו את ידיו וכיסו את עיניו בפלנלית.
החיילים טענו בחקירתם כי כבר בעת שהתקרבו לחצר הבית נראה להם אסעד "מעט מסטול, או מבולבל". לדבריהם, מכיוון שאסעד היה רדום הם הותירו אותו בכיסא, אך שיחררו אותו מכבליו והסירו מפיו ומעיניו את הכיסוי. לאחר מספר שעות הוא נמצא יושב על הכיסא ללא רוח חיים.

אני רואה כסא ולא רצפה. מאיפה הבאת את זה?
מה עוד הבנת על דעת עצמך בלי ביסוס בראיות או עדויות?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2022, 01:08
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לחלוטין חשבתי להעלות את המקרה..."

על מה הדיון...? לטעמי יכול להיות פה דיון על על בעיית הרג שגוי בצה"ל + תובנות על איך לצמצם הבעיה. אתן שתי דוגמאות שאולי יתניעו משהו.....מזמן, על גדת התעלה, הייתי על המאג, במארב דגן לילי. היינו אמורים לירות על כל דמות שרואים. ואני רואה דמות, אני נותן לה להתקרב, וכשהגיעה קרוב זיהיתי את זבולון, חייל שלי......בשל"ג, מהפלוגה שלי יוצאים למארב לילי. ממש קרוב לכוח, עוברת חבורה חמושה, אף אחד לא ירה. המפקד הודח. אני הקשבתי לסיפורם של כל המשתתפים, עלתה שם טענה לחשש שמה זה כוח לא מדווח שלנו...... נדמה לי כי מהמקרה הראשון אפשר ללמוד על חשיבות שיקול הדעת/קריאת המציאות...ומהמקרה השני אפשר ללמוד על אחד מההשפעות שיש לריבוי המקרים של אש הידידותית
ישן 28-01-2022, 11:01
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
ובגלל זה הרג ולא רצח
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מאלתר שמתחילה ב "נושא האשכול אולי יכול להיות..."

ואם הכותרת היתה "רצח", האשכול הזה היה ננעל באותה שניה בה נפתח. לא חסרים מקרים בהם מוות הוא פועל יוצא של פעולה שלא כוונה להרוג, אך נעשתה - בדיוק כפי שכתבת - בטווח שבין חוסר שיקול דעת דרך רשלנות ועד סתם אפאטיות.

כאחד ששירת את כל הסדיר בשטחים (רצועת עזה), אני יכול לומר לך שאחרי מספיק זמן של אינטראקציה עם אוכלוסיה אזרחית פלסטינית - המוסר והסובלנות מתחילים להתרופף. אז אצלנו לא שלחו אף אחד לבית חולים או חדר מתים, ועדיין השחיקה בשירות כזה לאורך זמן יכולה במצבים מסויימים להתדרדר מהר מאוד לאירוע מסוג זה.

ישן 30-01-2022, 05:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ובגלל זה הרג ולא רצח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
ואם הכותרת היתה "רצח", האשכול הזה היה ננעל באותה שניה בה נפתח. לא חסרים מקרים בהם מוות הוא פועל יוצא של פעולה שלא כוונה להרוג, אך נעשתה - בדיוק כפי שכתבת - בטווח שבין חוסר שיקול דעת דרך רשלנות ועד סתם אפאטיות.

זה עדיין ניסוח חזק מדי. הם לא הרגו אותו. הם אולי גרמו בעקיפין למותו. אולי, בעקיפין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
כאחד ששירת את כל הסדיר בשטחים (רצועת עזה), אני יכול לומר לך שאחרי מספיק זמן של אינטראקציה עם אוכלוסיה אזרחית פלסטינית - המוסר והסובלנות מתחילים להתרופף. אז אצלנו לא שלחו אף אחד לבית חולים או חדר מתים, ועדיין השחיקה בשירות כזה לאורך זמן יכולה במצבים מסויימים להתדרדר מהר מאוד לאירוע מסוג זה.

אתה לא באמת יודע מה עשיתם. אולי לא שלחתם אף אחד לחדר מתים באותו רגע שהייתם שם. מה קרה אחרי זה אתה יודע.
לדוגמה, נגיד שהזקן פה היה משוחרר חי וחוזר לביתו, אבל חוטף דלקת ריאות מהישיבה בקור באמצע הלילה בלי שטרחו לכסות אותו, וכעבור חודש או חודשיים היה מת מאותה דלקת ריאות.
האם אפשר היה להגיד בוודאות בדיעבד שדלקת הריאות נגרמה דווקא מהלילה הזה? האם היו מקשרים את זה לחיילים האלה? האם בכלל היו מוצאים את החיילים הספציפיים שעצרו אותו?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-01-2022, 12:31
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
ציטוט של 'פיל בחנות חרסינה' בפייסבוק :
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אירועים של הרג חפים מפשע על ידי חיילי צה''ל"

'אני לא צמחוני במיוחד וחושב כי לוחמים שנשלחו בשם כולנו לבצע משימה חובה שיקבלו גיבוי. אבל לגיבוי הזה יש מחיר, והמחיר הוא שמירה על רף ערכי/מוסרי מסוים שמי שעובר עליו משלם. משום מה לא נראה לי כי לכפות קשיש בן 80 כי מפקד הכוח חושש שהצעקות שלו הן מה שיגלו מחסום פתע צהלי שכולל דוקרנים ואמצעי תאורה נופל בהגדרה של שמירה על רף מוסרי ערכי, ניחא שאני לא מוצא לזה צידוק מבצעי אולי בהחלט יכול להיות שאני מפספס משהו והוא מהווה איום על הכוח, אבל לא לדאוג לו בלילה לשמיכה כיסוי כלשהו זה סתם נראה לי מטומטם ולא אנושי. כוחו של צבא נובע מפקודת העם, ועם שעובר על כזה ארוע בשתיקה ונותן למצח לסגור תיק כזה פשוט אין לו זכות קיום. רמטכל שלא מצליח להוציא מצפן מוסרי לנוכח ארוע שכזה הוא סתם תסלחו לי אפס נפוח
ישן 28-01-2022, 16:41
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "ציטוט של 'פיל בחנות חרסינה' בפייסבוק :"

נראה שיום כיפור בא מוקדם השנה. באמת לא רואה איזה סוג של דיון אמיתי אפשר לקיים בנושא הזה

דיון מבצעי וטקטי למניעת נפגעים? זה לא הפורום הנכון
תיעוד כרונולוגי של נפגעים בלתי מעורבים בהסטוריית מלחמות ישראל? נו בסדר אבל מה הפואנטה?
דיון על כמה הערבים כאומה שקרנים מניפולטיביים ומציבים אותנו בכוונה במצבים כאלו? זה יסיט את הדיון לויכוח בין ימין ושמאל
הלקאה עצמית על כמה אנחנו לא מוסריים, או לחילופין יורים ובוכים? אני אישית לא מעוניין להיות צד בדיון כזה

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר