לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2009, 20:26
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אכן "אפיפיורד" עם ד בסוף כמדומני. מערכת ניווט אינרציאלי (ג'ירו) עם שעור סחיפה אדיר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "מערכת ניווט אינרציאלי "אפיפיורד""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oxcart
כשהייתי חייל צעיר (סוף שנות השמונים), זכור לי שבכל תרגיל כולם דיברו בהתרגשות על מערכת מסתורית בשם "אפיפיור", שהפעם ח-י-י-ב-ת לעבוד. מיותר לציין, שאף פעם היא לא עבדה. ממה שאני זוכר, מדובר באב קדמון ומכני של ה-GPS המיועד לרק"מ. מכיוון שאף פעם עיני לא שזפו בפלא, וזמן קצר יחסית אחר כך כבר הוכנסו לשימוש מכשירי GPS - מישהו זוכר/יודע איך בדיוק הדבר הזה עבד? זו היתה מערכת ניווט אינרציאלי?

ניסיתי להשתמש במערכת כמה וכמה פעמים, אנחנו היינו בחולות צאלים והנ"צ היה בורח לסיני.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2009, 22:54
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אכן "אפיפיורד" עם ד בסוף כמדומני. מערכת ניווט אינרציאלי (ג'ירו) עם שעור סחיפה אדיר."

מדהים, אתמול משום מה נזכרתי במערכת ורציתי להכניס שאלה בפורום (כנראה שהתת מודע שלנו עובד בצורה דומה).

אני זוכר את האפיפיורד, המערכת הוצגה בשנת 1988 כמדומני, הותקנה ע"ג רק"מ ונחשבה מאד מתקדמת לזמנה... ודי סודית. ממה שאני זוכר הכוונה המקורית היתה להכניסה לחת"מ ע"מ לוודא שהסוללות יגיעו למקום הנכון וימצאו בנ.צ. המדוייק.

נתקלתי בה בזמן שנוסתה במו"ס. אני כבר לא זוכר איך המערכת עבדה, אם אני זוכר נכון היא בעיקר נתנה חיווי בסגנון "נוע שמאלה, נוע ימינה" ע"ג לוח חיווי מגושם ופרימיטיבי למדי.

מישהו יכול להעלות פה מידע מדוייק יותר ?

ישן 13-05-2009, 11:59
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
למה "היתה"? אחד השיפורים שהוכנסו בהסבה מרוכב לדוהר היה הכנסת המערכת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]ממה שאני זוכר..."

אני חושב שההכרזה
ציטוט:
מתוך כוונה שכל תומ"ת יוכל לתפקד עצמאית, ללא המפי"ק
מעט מוגזמת.
מדובר במערכת (גברילי, שמה פורסם בעבר באתר צה"ל) אשר מאפשרת לתומ"ת לנווט בכוחות עצמו, זאת ע"י הכנסת נ"צ למערכת (הניווט מתבצע על סמך רשת UTM או GPS, או שילוב של שניהם).
בנוסף, המערכת מאפשרת להכניס נתוני צידוד והגבהה וירי בהתאם.
את המטרות המערכת לא יכולה לבחור, ואת הנתונים שלהן היא לא יכולה לחשב. בשביל זה קיים המחשב הארטילרי אשר נמצא במפי"ק, והוא זה שעובד מול המערכת שנמצאת בכלים- משדר לה נתונים וכו'.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 13-05-2009 בשעה 12:02.
ישן 28-09-2015, 12:05
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אמירה קצת ילדותית
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי chaim.israel שמתחילה ב "אכן - gps הוא צעצוע לימי שלום"

GPS הופעל במלחמות ועימותים במשך 20 השנה האחרונות בהצלחה רבה, עד כדי כך שהפך תנאי סף לתפעול של לא מעט מערכות נשק ושו"ב.

בלי שום קשר, אמנות הניווט היא תנאי סף למקצועיות צבאית.

עד לאחרונה מכשירי ניווט אינרציאלי לא ידעו לתת מענה עם איכות דומה לזה של GPS - כאמור דוקא הפיכת GPS לדומיננטי בשדה הקרב עד כדי התפתחות מערכות לשיבושו, העלתה את הצורך להחזיר מן הכפור את המערכות האינרציאליות.

אגב, המערכת של ארזים אינה הראשונה מסוג זה - כבר לפני 5 שנים כשביקרנו בתערוכת "עליונות יבשתית" של אלביט הוצגה שם מערכת דומה בשם S-NAV שנועדה לשימוש חיילי חי"ר בשטח בנוי בו ל-GPS אין קליטה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 07-09-2017 בשעה 21:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר