לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2006, 16:42
  droogie droogie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "תמונות מלחמת לבנון 2... הפלוגה שלי גדוד 50"

הפלוגה שלי תפסה באותה תקופה את הגזרה החופפת לגזרה של המילואימניקים שנחטפו, ישבנו באוגדה יחד עם פלוגת שיריון....

ערב האירוע...היה ערב פלוגה... חגגנו את השחרור של אוג 03... ואת זה שהורידו את הכוננות לדרגה הכי נמוכה.. על האש וחלוקת מקלחונים...שירים עניינים.. שמח
12 ביולי.. יום החטיפה... התעוררנו אחרי שישנו על מדים (כוננות) אני ועוד חמישה חבר'ה לתדריך לסיור בגזרה...

מתיישבים בחוץ אחרי שלא מצאנו חדר לעשות תדריך... מפקד המשימה מדבר קצת.. ופתאום אנחנו שומעים בום ממש חזק... מרגיש כאילו ממש קרוב.. רצים לחמ"ל... שומעים "נפילות בנורית" (מוצב גדר שהיה בשליטתנו).. מסתכלים לעבר המוצב ורואים ענן עשן... בומים ממשיכים להישמע... ובכריזה מודיעים להיכנס למרחב מוגן...

ישר רצתי למרחב... אחרי כמה דקות של שוק נזכרתי שאני בכיתת כוננות.. ואז שלפו אותי משם מהר.. יצאנו החוצה על גבי בטשיות כדי לעשות חסמים בכביש, כדי למנוע פגיעה באזרחים...
צהל מתחיל לאט לאט לטפטף אש... טנקים ומסוקים ירו על עמדות נטושות ... עמדות שלנו עושות ארגזי אש, עם מקלעים...

שומעים בקשר שבפלוגה שלידנו אבד הקשר עם הסיור..במשך כל הארועים היה לנו סיור בגזרה... אותו סיור שהייתי אמור לעלות עליו... הנהג של הסיור שלנו קיבל שיחה מהנהג של המילואימניקים.. שדיווח לו על התקיפה שאותה אתם כנראה מכירים בפירוט..מכריזים נוהל חטיפה בקשר... ואז יוצאת פקודה להיכנס ללבנון עם כלים משוריינים.. המ"פ מודיע לנו... ואחד המפקדים מזכיר שאיתו בסיור נמצא נמרוד שהוא נהג נקפדון... הסיור הוריד את נמרוד..

הפקודה הייתה לנסות לשלוט על צירים בתוף לבנון כדי לשבש את מהלכי העברת החטופים... הדי ניין שהיה אמור להיות בצוות... היה בעזה בגלל הארועים שם... לכן נכנסו עם טנק ונקפדון כשנמרוד הוא הנהג...

הנקפדון היה ראשון...מצב בעייתי... כי אין מי שייפתח ציר... הנקפדון ניתקע בתלתלית והוחלט לפרוק ולהיכנס רגלית, הטנק התקדם והיה בראש הכוח... פתאום בום מטורף... אני לא הייתי עד לזה.. (אני עדיין בחסם) ..אבל העדויות מצמררות על ענן עשן גדול וחלקי מתכת ענקים באוויר... כולם שמחים כי חושבים שהנה... צהל מתחיל להיכנס בחיזבאלה... רק אחרי שנותק הקשר עם הטנק הבינו שהיה זה הטנק שהתפוצץ... הוקפצו עוד כוחות... קפצתי גם אני לסמוך לגדר... ועוד כוחות קרקעיים מהפלוגה נכנסו למוצב חיזבאלה כשהמטרה היא לשמור על גופות הטנקיסטים.. לאחר שמגלים שהמוצב ריק..

החבר'ה יושבים שם כבר כמה שעות... מיובשים... חיזבאלה מתחיל להפציץ אותנו במרגמות...הפצצות נהיו מדוייקות יותר והקצין שלי נפגע.. לא היה אישור לסגת.. ההפצצות נמשכו, ואז שומעים בקשר שיש פצוע נוסף.. פצוע קשה, נמרוד ששכב במקום מוגן יחסית .. ליד סלע.. חטף כנראה פגיעה ישירה...אז הגיע האישור לפינוי... חברים למחלקה חזרו לגדר כשהם סוחבים את נמרוד על אלונקה... כולם מטונפים מדם... מחזה נוראי..

מקבלים תמונת מצב עדכנית והוחלט שהצוות שלי יכנס ונחליף את אלה שיצאו עכשיו... אני ממש פחדתי.. בסוף נכנסו במקומנו כוחות מיוחדים ואנחנו נשארנו בצומת... קרובה לגדר.. וניסינו לדלות פרטים... כל אותו יום היה אפוף באי ודאות...
בערב... כינסו את המחלקה והודיעו לנו על נפילתו של נמרוד

http://news.nana.co.il/Article/?Art...=385250&sid=126
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר