לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2006, 08:16
  winter_forever winter_forever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
מידע מה זה השטויות האלה?

מה זה השטויות האלה?

סיקור ממוקד ← סקירות הגולשים
פורסם : 20/11/2006, 18:21

אהוד השמן

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.sikurmemukad.com/photos/pride.png]

מצעד הגאווה הוציא מרבים מאתנו דעות נוקשות וזעם רב. בעוד מארגני המצעד והחרדים המתנגדים לו, זעמו אחד על השני, נדהם אהוד השמן לגלות כי יש גם מי שעושה שימוש ברטוריקה אנטישמית ממש. יעל משאלי, ואני אעצור עצמי מהוספת שמות תואר, פרסמה טור קשה לקריאה ב-13 בנובמבר, ב-NRG יהדות. באיחור של שבוע, ארצה ברשותכם לנסות ולהבין מה מביא אזרחית ישראלית לעשות שימוש בשפה כל כך גזענית.

לכל הורה יש רשימת סתרים כזו שהוא מחזיק קרוב ללב. הוא לא היה רוצה שהילדים שלו יגדלו להיות כל מיני דברים והוא לא היה רוצה שהם יתחתנו עם כל מיני אנשים. הורה שיש לו שכל לא אומר בקול רם כל מה שהוא חושב ולא חושף את כל הרשימה אם אין צורך, אלא במקרה שהילד שלו גדל להיות משהו מהרשימה או הביא מישהו מהרשימה הביתה כדי להכיר אותו להורים. אבל לרוב ההורים אין שכל ולכן הילדים שלהם יודעים מראש מה לא כדאי להם להיות ואת מי לא כדאי להם להביא.

גם לי, כמו לכולם, יש עכשיו רשימה. רשימה קטנה, מצומצמת מאד. כתבתי אותה השבוע ואני רואה לעצמי חובה חינוכית ממדרגה ראשונה להבהיר: ברשימה שלי כתבתי חרדים. כן, חרדים.

אוקיי. מדובר בוידוי אמיץ מאוד מצד אחד, אבל ההכללה צורמת. ברור שכל אחד, אם יעשה אמת בלבו, יודה כי הוא לא מייחל לילדיו שיתחתנו עם אנשים מדת אחרת נניח, או מאורח חיים אחר השונה בצורה קיצונית מאורח החיים שהרגיל את ילדיו.

רצון זה נובע מהאהבה של ההורה לילדו ומהחשיבה כי ישנם בני זוג פוטנציאלים שיתקשו להעניק לילדו את החיים הטובים שההורה מייחל להם. כך לדוגמא, הגיוני שהורים יאחלו לילדיהם שיתחתנו עם בני זוג בעלי אמצעים, ויעדיפו בסתר לבם שלא יתחתנו עם אנשים חסרי אמצעים. גברת משאלי פוסלת את החרדים (למען ההגינות אני מניח שישנם חרדים שיפסלו אותה), אך בהמשך תתבהר תמונת השנאה.

מכל האפשרויות הרעות שאפשר לחשוב עליהן, לא הייתי רוצה שילדיי יגדלו להיות חרדים, ואין שום אפשרות שהם יכולים להביא חרדי הביתה כדי להתחתן אתו ולשמח אותי. בתוך ה”חרדים“ אני מחשיבה כמובן הרבה מאד חובשי כיפות סרוגות שמחרידים אותי באותה מידה.

מאחר ומשאלי מוסיפה חלק מחובשי הכיפות הסרוגות, ניתן להניח כי היא לא פוסלת בני אדם רק בגלל השקפה דתית או אורח חיים, אלא ייתכן שגם בשל השקפות אחרות.

בין חרדים לחילוניים אני מעדיפה חילוניים, בין חרדים לגויים אני מעדיפה גויים, בין חרדים להומואים ולסביות – הומואים ולסביות, עובדי עבודה זרה, בועלי נידות ואוכלי שפנים עדיפים בעיניי בהרבה על החרדים.

משאלי מוכנה לעכל סיטואציה שבה בנה יינשא להומו, הסוגד לעצים בן לאום זר וחובב מזון לא כשר מאשר כלה חרדית. זכותה כמובן, אך שוב עולה התחושה כי אין זה נובע מהשקפה דתית כלל ועיקר, מאחר והיא מוכנה לקבל גם עובדי עבודה זרה (למרות שנראה שגם זה לא החלום שלה והיא הביאה את הדוגמא הזו בכדי להעצים את מסר השנאה שלה).

החרדיות שפרצה השבוע אל האווירה הישראלית, טימאה והסיגה אותה אחור מכל בחינה. היא כל מה שאני מתעבת: אלימות, צביעות, אלימות, הסתרה, אלימות, הכחשה, אלימות, פחדנות, אלימות, חושך, אלימות, פרימיטיביות. שלא לדבר על המובן מאליו היוצא מתוך זה: אלימות בתוך המשפחה, גילוי עריות, שוביניזם, התעללות נפשית ופיזית בילדים וכיוב‘

הדברים הללו כוונו להפגנות החרדים בירושלים כנגד קיומו של מצעד הגאווה. בהפגנות האלה הייתה אלימות אומנם, אך גם בהפגנות השמאל בבילעין, בהפגנות הערבים במקומות רבים בארץ, בהפגנות מובטלים ועוד. קל מאוד למצוא בכל ההפגנות שהזכרתי תכונות שיכולות להיחשב בעיני אנשים כחשוכות, פחדניות או נובעות מהכחשה. אולם משאלי גם מסיקה מסקנות מעניינות מההפגנות האלה - גילוי עריות, אלימות במשפחה, התעללות בילדים ועוד. האם אלה תכונות המאפיינות את כל הציבור החרדי, או תכונות בהן נגוע רק הציבור החרדי?

מה שעד היום נחשב לדעות קדומות מכוערות נגד החרדים בבת אחת צף ועלה אל פני השטח באופן שאי אפשר להתעלם ממנו. ממה הם כל כך מפחדים שם? מה הם מסתירים מאחורי הבגדים המטונפים ופחי האשפה ברחובות?

כאן כבר יוצא המרצע מן השק. לדעת גברת יעל משאלי, החרדי הממוצע הוא אדם הלבוש בבגדים מטונפים וחי בסביבה מלוכלכת. הוא מתעלל בילדיו ובאשתו, פיזית, מינית ונפשית, והוא צבוע, פחדן, חשוך ופרימיטיבי.

התעמולה הנאצית בגרמניה, נהגה להציג את היהודי כאנס, רוצח וגזלן. הוא היה הקומוניסט החתרן והקפיטליסט המנצל. תמיד הוצג, כמו בסרט ”היהודי הנצחי“ כמי שנוהג לחיות בסביבה מלוכלכלת, רווית עכברים, ואף הושווה לעכבר או חיידק ולמביא מחלות. היהודי בעיני הנאצים היה אויב האנושות האולטימטיבי, הרוע בהתגלמותו. במשפטי נירנברג נקבע, כי התעמולה האנטישמית הפרועה הזו, שהובילה בעצמה לעלייה חדה באירועים אנטישמיים, הייתה אחד מרכיבי האלימות כנגד היהודים. הטור של יעל משאלי רווי בשנאה שכזו, וכולי תקווה כי מי שנותן לה במה מבין כי גם הוא התלכלך מהתעמולה הגזענית הזו.

בכותרות העיתונים מהתקופה האחרונה, למדנו כי הבעלים של ארומה תל אביב, סהר שפע, כינה עובדת של חברת ”כלמוביל“ בכינויים גזעניים כגון: ”את שחורה, את אפס“ וכיו”ב. הארץ סערה, הגברת מלי שלו פוצתה ב-100,000 ש”ח וחברת ארומה נפלה לחרם צרכני שהסב ויסב לה, נזק כספי ותדמיתי רב. אני סבור כי הטור הזה, שטרם סיימתי לנתחו, חמור עשרות מונים מהאמירות כנגד הגברת מלי שלו, אולם הוא לא זכה לכל תגובה מצד הנוגעים בדבר.

אין בחרדיות הזאת שום דבר טוב. אין בה שמץ של אופטימיות, של חסד, של אהבה, של קבלה, של אמון ואמונה. רק אלימות וטירוף ורוע. לא יעזרו כל בתי התמחוי והציוד הרפואי שהם משווקים כל ימות השנה כדי להסתיר את הבושה.

השנאה של משאלי כלפי החרדים, בדומה לכל שנאה גזענית, מוכחת שוב כלא עניינית, עד כדי כך, שהיא נאלצת לסתור את עצמה בתוך כמה שורות. היא מודה כי החרדים מפעילים ארגוני חסד רבים בהם הם מאכילים רעבים ומשכירים ציוד רפואי למי שידו אינה משגת לרכוש ציוד שכזה, אולם טוענת כי בחרדיות אין שמץ של חסד או אהבה, אמון או אמונה!

כהורה שילדיו עלולים להחליט יום אחד שזה מה שהם רוצים להיות כשיהיו גדולים – אני בחרדה גדולה. אם יש משהו שאני אראה בו כישלון הורי ממדרגה ראשונה זה יהיה אם הם יחליטו להיות חרדים. חס וחלילה חס ושלום. ה‘ ישמור. טפו, טפו, טפו.

ובנסיבות שכאלה, אני אאחל בדיוק את מה שנוהגים לאחל לגזענים בורים וחשוכים כדוגמת הגברת משאלי - יהי רצון, שכל ילדייך יינשאו לבני זוג חרדים ויקימו בית בישראל. כבר כיום, במישור החינוכי, את כשלון הורי ממדרגה ראשונה ואין לך מה לחשוש מלהפוך לכשלון שכזה. אולי כשזה יקרה, את תראי כי האף הגדול שלהם לא מפריע בהכרח, שהם לא מתכננים להשתלט על העולם, וייתכן שהם כבר נגמלו מההרגל המגונה להרעיל בארות ולאכול מצות מדמו של עולל נוצרי.

הטור של אהוד השמן מתפרסם באתר סיקור ממוקד בכל יום שני במדור "סקירות הגולשים" ובבלוג "לימין – שוּר !".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2006, 14:26
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
החלמה מהירה לגברת משאלי ממחלת השנאה הקשה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי winter_forever שמתחילה ב "מה זה השטויות האלה?"

זה אולי נדוש אך הגב' מזכירה לי את הסיפור על שני היהודים שהחליטו להתנצר יחדיו. הם ניגשו לכנסיה. יהודי א' [נאמר שקראו לו 'יעל'] רכן לפני הכומר שהשפריץ עליו מים והעניק לו ביס מלחם הקודש בעת שהשני [נגיד שקראו לו 'משאלי'] ממתין לתורו ליד המזבח.
- נו, איך היה? שאל יהודי ב' את חברו מיד לאחר הטקס.
- לך ממני יהודון מלוכלך! ענה חברו.

ואצטרף לאהוד השמן באחולי לגברת משאלי: מי יתן ויזכו ילדיך להקים בית כשר בישראל ויהיה עולמך עשיר ומלא בנכדים מגודלי פאות לחיים, תינוקות של בית רבן ובנכדות עטויות שמלות ו'קוקו' לראשם אשר יקראו לך 'טטי' וישבו לברכייך בעת שתקריאי להם את ספורי 'יוסף אוהב השבת' באיוריה היפים של דבורה ברזון. מי יתן ותזכי לקנות לאברהם-ישעיהו הקטן תיק יפה ביומו הראשון בחיידר ולאליעיזר-מנחם קלמר צבעוני בלכתו לת"ת.
מי יתן ותזכי לפצל את כיוריך לשניים ולהתקין שעון שבת, מי יתן ותדוני עם בניך בשאלה האם להנציח בשמות התינוקות שאך נולדו את סבתא רבא ציפורה-פייגי הצדקת שממנה התעלמת עד כה או שמא תקרא על שם אמהות האומה?

וכמו שאומרים מדינאי ותפוחים - 'ויענה כל העם השומע אמן'

עברנו את שינאת פרעה - נעבור גם את שינאתך

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 22-11-2006 בשעה 14:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר