לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2006, 17:07
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
מה עושים עם ההורים האלה ? דילמה...

התקבלתי לתפקיד במודיעין, ואני רוצה לשרת בו, ואני גם לא פוסל אפשרות של קצונה.
ומצד שני ההורים שלי רוצים שאני ילך לעתודה, גם בגלל המצב הכלכלי שלנו שהוא לא כל כך טוב וגם בגלל שזה תואר עם ניסיון ובקיצור זה לדעתם דרך להצלחה. אבל ההורים שלי מסתכלים רק על ההצלחה בחיים בתור כסף וכמה אתה יש לך "תארים" וכמה כבוד יש לך, את אמא שלי מעניין רק ללכת ברחוב ולהגיד לכל מי שהיא מכירה "הבן שלי בעתודה" "הבן שלי מצליח באוניברסיטה" "הבן שלי מהנדס/רופא/רו"ח/עו"ד"... לכו תבינו. ומצד שני, אני לא רוצה להגיע לגיל 40 ולהצטער על כל השנים האלה שבחרתי מקצוע שאני לא שלם איתו, מקצוע שלא יהיה לי כיף לעבוד בו, מקצוע שבגיל 40 אני יגיד לעצמי "איזה באסה שבחרתי במקצוע הזה..".. כי באמת אני מאמין שבגיל 18 אתה עדיין לא מבין מה אתה באמת רוצה לעסוק כל החיים, (האפשרות של ללכת לעתודה ואז לעסוק במקצוע אחר לא כל כך מתאימה לי) וההורים לוחצים, ואני רוצה לשרת במודיעין, כי אני באמת מאמין שלתרום למדינה זה דבר חשוב, ואני בכלל חושב על קצונה, ועל קריירה צבאית, ועל משהו שבאמת יהיה לי טוב על הלב ועל הנשמה לעשות, וההורים שלי דוחפים לי עתודה ולימודים ועריכת דין וכל מיני כאלה שאני חושב שלא מתאים לי עכשיו ללמוד, במיוחד אחרי 12 שנים שלמדתי...

מה לעשות ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2006, 18:23
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "מה עושים עם ההורים האלה ? דילמה..."

נסה לראות את כל התמונה, עתודה תתן לך הרבה יותר לחיים מאשר מודיעין, זה יתן לך תואר, מקצוע וידע שאין לך מאיפה לקבל, ועל זה ההורים שלך מסתכלים כשהם מנסים "ללחוץ" עליך ללכת לכיוון הזה, אין כאן שום קטע של הגאווה של אמא שהיא מספרת לכל העולם שהבן שלה עתודאי, פשוט רוצים שתקבל כמה שיותר כדי שתהיה לך התחלה כמה שיותר גבוהה בחיים למרות הקשיים <כסף..>.

כרגע הכל עוד טרי אצלך בראש <כל המקצועות> ולכן העובדה שלא מזמן סיימת רק תהיה לטובתך כאן, אל תסתכל על זה כאל דבר שאתה חייב לעשות אלא על דבר שניתן לך במתנה.

חוץ מזה שיש עוד זמן עד תחילת השנה כך שכן יהיה לך חופש.. כ"כ הרבה חופש עד שלא תרצה להיות בחופש כ"כ הרבה זמן.

לדעתי ההורים שלך פועלים נכון בזה שהם לוחצים עליך, תקשיב להם כי בסך הכל הם חושבים רק עליך כאן <גם אם אתה לא חושב ככה>.

חוץ מזה שעתודאים כן תורמים למדינה, הם עושים תואר, מתמחים ואז עובדים בצבא עם הידע הזה, אז אל תזלזל כ"כ מהר.

תעשה חשיבה שניה לגבי כל הנושא, מודיעין זה לא כזה זוהר כמו שנראה לך, העתודה תתן לך הרבה יותר מכל הבחינות ואם אתה באמת רוצה לתרום אז בתור עתודאי תוכל לתת הרבה יותר מחייל טרי ללא כל ידע בנושא שהולך למודיעין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר