לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2006, 20:50
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
טכנולוגיית תלת מימד לשימושים צבאיים

ערב טוב,
אתמול בערב פרסמו כתבה חדשה שעניינה טכנולוגיה תלת מימדית ייחודית שפותחה במקור בתחילת העשור על ידי החברה האמריקנית Actuality Systems. הטכנולוגיה ייחודית מבחינה זו שהיא מציגה אובייקט תלת מימדי על "מסך" דמוי כדור בדולח (מעין כדור זכוכית גדול) והצופה יכול להסתובב סביבו ולראות את האובייקט המוצג מזוויות שונות (בשונה ממסך מחשב רגיל אשר מציג מכל זווית את אותו אובייקט).
כיום השימושים העיקריים של הטכנולוגיה קשורים ברפואה - תיכנון מוקדם של הקרנות עבור חולי סרטן בכדי להימנע מפגיעה ברקמות חיוניות. כמו כן משמשת הטכנולוגיה את שוק קידוחי הנפט ובעתיד עובדת החברה על פיתוחים לתחום משחקי המחשב.

ההקשר הצבאי:
אחד היישומים שמציעה החברה ולמיטב ידיעתי גם ממומשים בהיקף קטן הוא הצגת טופוגרפיה תלת מימדית בעיקר לצורך תכנון מתקדם של תקיפות אויריות. כשהוצגה הטכנולוגיה לראשונה בראשית העשור דובר על שימוש שעושה חיל האויר האמריקני בטכנולוגיה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.tfot.info/images/stories/the_return_of_the_3d_crystal_ball/The-Perspecta-in-action-sma.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer/050602/198834/b1_w.jpg]

"כדור הבדולח" בפעולה - מימין מפעיל מבצע מניפולציה על אובייקטים המופיעים בכדור, משמאל, אילוסטרציה של מטוס מעל טופוגרפיה בגרסה מוקדמת של הטכנולוגיה.

החברה לא הרחיבה את הדיבור בנוגע ליישומים הצבאיים מסיבות ברורות אבל היה מעניין לחשוב עד כמה שימושית הייתה יכולה להיות הטכנולוגיה כתחליף לבניית מודלים וכצורה יעילה יותר להעביר ללוחמים מבנים ומרחבים תלת מימדיים.

בכתבה שלנו ישנן עוד מגוון תמונות והסברים באשר לאופן פעולתה של הטכנולוגיה וכמו כן סרט וידאו המראה את אחד היישומים הרפואיים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2006, 11:29

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "טכנולוגיית תלת מימד לשימושים צבאיים"

טוב כרגיל כנראה שאני צריך להתניע את הדיונים הללו כדי שהם יתפסו תאוצה (גם אחרי 100 צפיות...).

לפני די הרבה שנים בזמן שירותי הצבאי יצא לי לפגוש בחור שעסק בתכנון משימות פריצה עבור אחת מהיחידות המיוחדות בצה"ל. הוא הראה לי תוכנה בה הוא השתמש (אז היה מדובר בשיא הטכנולוגיה היום אפשר ומשתמשים בה לעיצוב בתים). הוא כמובן הראה לי את התוכנה על laptop רגיל אבל כמו שכתבתי למעלה מעניין היה לדעת עד כמה מועילה הייתה טכנולוגיה כמו הפרספקטה לתכנון משימות.

בגדול לדעתי הטכנולוגיה הטובה ביותר למטרה הזאת היא דווקא VR אבל אין לי מושג עד כמה הדבר נכנס לשימוש בצבא (שלנו או בכלל).

עם או בלי קשר בזמן הקרוב נפרסם כתבה מעניינת על טכנולוגיה הולוגרפית (או דמוי הולוגרפית למעשה) שעושה משהו שהוא במובן מסוים מרשים יותר למרות שבתכלס פחות שימושי לדעתי מהפרספקטה.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 28-10-2006 בשעה 11:34.
ישן 28-10-2006, 22:49
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
כדורבדולח להצלת המדינה.....
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני לא חושב שזה יכול להועיל..."

את הטכנולוגיה הזאת לא הכרתי היטב.
גם את הטכנולוגיה השנייה (RP) שהוזכרה כאן אינני מכיר ממש. למרות שראיתי יישומים שלה באפליקציות אחרות לא צבאיות.

כדור הבדולח הינו מעניין אבל לא לכל טכנולוגיה חדשנית כזאת יש יישומים בעלי ייתרון משמעותי בתחום הצבאי דווקא.

מספר צבאות בעולם עושים זה כ- 10 שנים שימוש במניפולציות חוזי צבעוני תלת ממדי על גבי מסכים. גם במדינת ארץ חלב ודבש ישנן יכולות כאלה בהם משתמשים לסימולציות צבאיות שונות.

אכן המראה איננו תלת ממדי של ממש כבכדור הבדולח אולם הוא מספק אפקט טוב תלת ממדי לצרכים רבים.

כפי שזה נראה כאן ובמאמר המעניין שכתבת, נראה לי שזהו פתרון שמזמין בעייה....

יש אלף ואחת דרכים להנדס קוטל עכברים. אפשר לבנות כזה על עקרון קפיץ ומנוף פשוטים ואפשר גם עם מעגל משולב המקרין לייזרים ומוסיף IR וכו"....

אינני משוכנע שלכדור הבדולח כפי שהוא מוצג בשלב הנוכחי יש ישום טוב ויעיל בתחום הצבאי.

באופן כללי יש לקחת כל הודאה לציבור על עניין שקיים ואף על רכישות מצד צבא ארה"ב (זרוע זאת או אחרת) עם גרגיר של מלח.... קיימות מאות רבות של תוכניות הממומנות ע"י DARPA וע"י זרועות פיתוחיות של האמריקאים (ולא רק אצלם) כמו גם ע"י NASA. מרבית הפרוגרמות הללו אינן מיושמות כלל !!!!! - ישנם תקציבי פיתוח ענקיים, והסלקציה בטכנולוגיות איננה קשיחה ממש (ואגב, מאד פוליטית גם כן !!!!)

חברה שמוכרת מערכת או שתיים לאבלואציה או שמציגה טכנולוגיה לצרכן צבאי בדרך כלל מודיעה בלשון כללית: "צבא ארה"ב רכש מערכות וכו'....." או לחילופין: "קיימת התענינות רבה לטכנולוגיה הזאת מצד הצבא האמריקאי..." - אין בכך שקר בדרך כלל אולם בין פירסום כזה למציאות Operational קיים תהום עצום.

אפליקציה מעניינת דווקא תיתכן בסימולציות לקרבות אוויר שם יש צורך להביט ולנתח ב"נפח" שבו יש מספר מטוסים במרחב תלת ממדי. עוד רבה הדרך לשימוש כזה אבל בעיני הוא יכול להיות מטרה טובה לפיתוח....

כדור הבדולח - יישאר בתודעתי כזה עד שמישהו ישכנע אותי שיש בו ייתרונות ויישומים של ממש - הטובים לעין ערוך מהקיים.

ולעניין המערות שהוזכר כאן וציר פילדלפי - מציע לפנות לבאבא סאלי.... אותו האפקט...

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 28-10-2006 בשעה 22:55.
ישן 28-10-2006, 23:19

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "כדורבדולח להצלת המדינה....."

שלום מיקיטל,

בגדול אני נוטה להסכים עם כל מה שכתבת. תזכור שהיישום המקורי של המערכת והמרכזי כיום הוא לא צבאי כי אם רפואי ושם הוא ככל הנראה משמש בהצלחה רבה למדי.

מה שניסיתי לעשות, כי בכל זאת החברה עצמה מפרסמת שיש לה נגיעה לתחום הצבאי (אני לא מביא לכאן כל כתבה שלנו - מעניינת ככל שתהיה אלא אם אני חושב שיש לה רלוונטיות כלשהי) הוא לחשוב על אפליקציות. בהחלט יכול להיות שמדובר כאן על פיתרון שמחפש בעיה כדבריך למרות שזה כאמור לא פוסל את הטכנולוגיה עצמה שהיא שימושית בתחומים אחרים.

אגב לדעתי אחד התחומים בהם הטכנולוגיה הזאת יכולה להיות מאד שימושית והיא עדיין לא מנוצלת מספיק הוא בתחומים הקשורים לכימיה ולפיתוח תרופות (מניפולציה של מולקולות וכו'), זה אינו קשור במיוחד לעניינו אבל להערכתי החברה עוד רחוקה ממימוש הפוטנציאל שלה בשוק.
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-10-2006, 00:47
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
על DirectX ו-OpenGL שמעת ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "טכנולוגיית תלת מימד לשימושים צבאיים"

כל חובב משחקי מחשב מכיר את היכולות של הגרפיקה הממוחשבת בימנו (ראו ערך
Google Earth)- בעיקר כאשר בכל שנה מוכפלות יכולות התלת מימד בזכות פיתוח כרטיסי מסך מתקדמים יותר ושכלול מתמיד של DirectX (סיפריות קוד שמאפשרות למפתחי תוכנה שימושים
מתקדמים ומהירים בגרפיקה ממוחשבת).

כיום, כל משחק מחשב מאפשר צפיה בתלת מימד בכל מודל במשחק - כולל הצללות,טקסטורות,
פיזיקה ריאליסטית וכדומא.
זו טכנולוגיה שקיימת כבר שנים (לפחות 8 שנים) ומשמשת גם ליישומים צבאיים.

לכן, אני לא רואה שום יתרון בכדור הבדולח כאשר בעלות של 3500 ש"ח אפשר לרכוש מחשב
עם כרטיס מסך טוב, ודרכו לסמלץ הכל.
אני יודע שבצבא האמריקאי משתמשים בסימולוטורים ממוחשבים גם כדי לדמות משימות טקטיות
כולל לש"ב והכרות עם הטופוגרפיה.
ישן 29-10-2006, 09:43

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "על DirectX ו-OpenGL שמעת ?"

אני ממליץ לך לקרוא את הכתבה שוב. העובדה שהכדור עושה שימוש בכרטיסים גרפיים קיימים ובתוכנה סטנדרטית אין בה כדי לומר שאין בו חידוש. מדובר על מסך מסוג אחר לחלוטין מכל מה שאתה מכיר. ההבדל המרכזי נעוץ בכך שאם תעמוד מאחורי המסך תראה תמונה אחרת מזו שתראה אם תעמוד לפניו. שום מסך אחר שאני מכיר אינו מסוגל לעשות זאת (וכנ"ל בעצם מכל זווית - ממש כמו אובייקט בעולם האמיתי).

אגב אם הזכרת משחקי מחשב אז אולי הסקופ הגדול בכתבה שלנו היא שהחברה עובדת על פיתוח מוצר בטכנולוגיה דומה לשוק משחקי המחשב (הם אמרו זאת גם לפני 4 שנים כששוחחתי איתם אבל אני רוצה להאמין שעכשיו אולי גם יש להם סיכוי - כאשר בשוק יש חומרה רצינית הרבה יותר).
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-10-2006, 10:08
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
שלום עידו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני ממליץ לך לקרוא את הכתבה..."

האם משהו כמו זה (http://www.planar.com/produc.ts/doc...anar-sd1710.pdf) לא מהווה פיתרון מספק עבור רב השימושים שציינת ?
אמר יפה מאוד מיקיטל שזה פיתרון המזמין בעיה - אני מסכים שבמתארי SWAT אמריקאיים כאשר יש תוכניות של הבניין, תעלות איוורור ומיקום של כל חיישני הלייזר (למה בבנין של החברה שלי יש בקושי מגעי מגנט בדלתות?) אצל הארכיטקט, ניתן להעלות למחשב ולהציג באופן גרפי יפה (שדרך אגב המסך שהבאתי כדוגמא גם כן נותן), אך במציאות בפריצה לבניין במקרה הטוב יש לך שכן שניתן לתחקר בקשר לחלוקה הפנימית וחומרי הבניה (בדר"כ זה ניחוש מחושב).
לגבי קרבות אויר - אין לי מושג קלוש (אפילו ג'אג אני לא מסוגל לראות יותר משלוש שניות רצופות) ולכן אני לא מתייחס.

עם זאת נראה לי שכאשר הטכנולוגיה תבשיל וניתן יהיה להעביר צילום 3D לפלטפורמה נישאת יד למ"מ בשטח, זה בהחלט יוכל לעזור.
אבל קודם כל שיעבירו את המידע במימד אחד או שניים
ישן 29-10-2006, 10:28
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בכל משחק מחשב מודרני
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני ממליץ לך לקרוא את הכתבה..."

יש אפשרות להתמקד על אובייקט ולסובב את המצלמה באמצעות העכבר ולראות בדיוק
את האובייקט מכל זוית - כולל כמובן הנוף שבו נמצא האובייקט.
הוסף לזה הצללות ופיזיקה מציאותית, וקיבלת סימולטור מעולה על מחשב אישי (עם כרטיס
גרפי טוב).

יש מערכות שונות שמפאת ב"ש לא אזכירן, אבל רק אציין שהם משתמשות רבות בעקרון שהצגתי
למעלה.
רק לצורך המחשה, סימולטור כוכב כחול (סימולטור ח"א הישראלי) שיצא ב-1998 , היה מבוסס
על צילומי לווין ברזולוציה נמוכה ומודלים מפורטים של מטוסי ח"א.
עד היום אני נפעם מהטסת הלביא מעל מכתש רמון כאשר אני יכול לסובב את המצלמה לכל הכיוונים..ש
מאז טכנולוגיית התלת מימד קפצה לפחות ב-6 דורות וכוח המיחשוב הכפיל את עצמו פי 10....
ישן 28-11-2006, 22:55

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אלעד - הקישור לא עבד לי......"

ערב טוב,
היום פרסמנו מאמר על טכנולוגיית תצוגה נוספת. גם לטכנולוגיה זו יישומים צבאיים. בניגוד לטכנולוגיה הקודמת כאן אין תלת מימד אמיתי אבל יש כאן תצוגה מרחפת ללא מסגרת (בניגוד לכדור בperspecta).

מכיוון שמדובר באותו נושא החלטתי לשלב את הקישור בשרשור הנוכחי ולא לפתוח חדש.

כאן ניתן לראות את התמונה מרחפת באויר כשה"מקרן" מוטמע בתוך השולחן. על פי החברה הטכנולוגיה גם נמכרה למספר לא ידוע של גורמי צבא (השערה שלי שמדובר על רכש מצומצם למדי אולי למטרות ניסוי ולא משהו מסודר).

כבר כיום ניתן לראות סרטים באמצעות המקרן "ההולוגרפי" המרחף ואפילו לשחק משחקים (או לחילופין סימולציות. מעבר לזה השימושים הם בתחומים אזרחיים רבים ובעיקר בשיווק.
אגב המחיר למי שמעוניין - 20 אלף דולר אזי כדי להתחיל לחסוך.

לכתבה אודות טכנולוגיית ה-Heliodisplay. שווה לראות את הוידאו שמקושר באמצע הכתבה - מסביר יפה כיצד הדבר נראה בפעולה.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 28-11-2006 בשעה 23:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:11

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר