לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2006, 11:52
  קיבוצניק 745 קיבוצניק 745 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
מערכת זולה להגנת מתקנים מפני קסאמים .

מערכת זולה להגנת מתקנים מפני קסאמים .
קיבלתי מכתב ממדען שאני מכיר ,ובו הצעה לפתרון זול של מערכת להגנת
מתקנים מפני קסאמים ברדיוס קטן . אחרי שראיתי את הכתבה בערוץ אחד
על שלוש השנים שביזבז יזם על פיתרון בנושא המנהרות ,למרות שהפתרון הומלץ ע"י הרמטכ"ל,ראש הממשלה ומפקדת כוחות היבשה ,אני נוטה לקבל את דברי המדען שיתכן ואינטרסים זרים של תעשיות הנשק ,מונע מאיתנו פתרון לנושא הקסאמים ואולי יש אפילו פתרון זול שיאפשר לנו
לשמור על תקציבי החינוך והרווחה ברמת קיצוצם הנוכחי.
להל"ן חלק מהמכתב:
"קראתי בעיון רב, על העיר הדיגיטלית שדרות באמצעות - FTTHISRAEL
אני מסכים שהאזרחים צריכים לקחת יוזמה ולנסות להבטיח את ביטחונם בעצמם.

המערכת הבטחונית שלנו, והמפעלים הבטחוניים, לא תמיד ישתפו פעולה מהסיבות של : "not invented by us ", לוח זמנים, הצורך בקשרים פתוחים ומידיים עם קבלני משנה העוסקים בנושא, ועוד.

התרשמתי מאד מהמעוף ומרוח העשיה בדברים . הפרויקט (מערכת זולה להגנת מתקנים מפני קסאמים) אפשרי ומיושם כאמור בחו"ל, המטרה לערוך בו סבב הוזלה הנדסי על מנת להצדיק את שימושו במתקנים אזרחיים"
מי שיש לו רעיונות מוזמן לכתוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2006, 17:36
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
התמודדות עם רק"ק, מנהרות ועוד...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קיבוצניק 745 שמתחילה ב "מערכת זולה להגנת מתקנים מפני קסאמים ."

לצערי חלקנו נוטים להאמין לפרסומים מזיקים ובלתי מאוזנים.
הבאת כדוגמה את כתבת הטלויזיה בנושא המנהרות - זו דוגמא מצויינת לכתבה חד-צדדית, אינטרסנטית שלא זו בלבד מציגה תמונה מעוותת אלא גם גורמת לחלקנו לחשוב שבאמת יושבים במשהב"ט חבורה של מטומטמים שבטחון מדינת ישראל לא בדיוק מעסיק אותם.
האדם היחיד שאפשר ללמוד משהו מדבריו בכתבה ההיא היה גיורא איילנד שבדק את הדברים במסגרת הועדה שלו לאירועי כרם שלום - ובשורה התחתונה הוא קבע חד משמעית שנעשו כל הצעדים הנדרשים לפתרון הבעיה - לצערנו - אין לנו (ואין בעולם) פתרון טכנולוגי לנושא המנהרות.

עם ישראל הוא (למרבה המזל) עם "מעורב" - כשנוצרת בעיה, בפרט טכנולוגית (או טכנולוגית לכאורה), כל אחד משוכנע שיש לו את הפתרון הנכון ואם מישהו יגיד שזה לא פתרון טוב, ולא ירוץ מיידית לייצר דגמים ולבדוק - הוא עוכר עם ישראל.

הגוף האחראי במשרד הבטחון על פיתוח טכנולוגיות הוא המנהל לפיתוח אמל"ח ותשתיות (מפא"ת). בנושאים בהם לא מצליחים למצוא פתרונות משביעי רצון בדרך המקובלת, כמו שקרה גם בנושא המנהרות והרק"ק - מקובל במפא"ת לפנות לכל מי שיכול לעזור במציאת פתרון - התעשיות הבטחוניות (בארץ ובחו"ל), צבאות זרים, מוסדות מחקר אקדמיים ועוד. בנוסף, כל רעיון שמגיע, הזוי ככל שיהיה - נבדק באופן הראוי ביותר. בנושא המנהרות והקאסמים נבדקו רעיונות שאם ניתן היה לפרסמם כאן - היו בוודאי גוררים שורה אין סופית של תגובות.

כל כתבת טלויזיה מסוג זה ששודרה בערוץ 1 גוררת אחריה מאות רעיונות נוספים - וזה בסדר - הם יבדקו אחד לאחד (רובם רעיונות שחוזרים על עצמם עשרות פעמים). הבעיה היא שכתבה כזו גם גורמת עוול גדול לאנשים שמקדישים את חייהם (בלי מרכאות) לנושא. אף אחד מהכותבים בפורום זה לא היה רוצה להתחלף בימים אלה עם האנשים העוסקים בפיתוח הטכנולוגי של הפתרונות לקאסמים ולמנהרות.

הפתרון לנושא הקאסמים המוצג בכתבה - שונה ונחמד אבל מאד לא טריוויאלי ובעל משמעויות הרבה מעבר לענין עצמו.

ישן 24-11-2006, 22:07
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
כן, זה נכון שפתרונות מוצלחים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "התמודדות עם רק"ק, מנהרות ועוד..."

לבעיות קשות הם נדירים. יש האומרים שאם 1 מתוך 10 פרויקטים של מו"פ מצליחים – זה מצב מצוין, ובוודאי שהיחס בין סך הכל רעיונות שמועלים, לבין אלה ששווים משהו- הוא בהרבה יותר גרוע.
אין בכל זה שום חידוש. אבל, על רקע תקציב הביטחון הנכבד, וטיפוח עתודות טכניות כמו התלפיונים (איפה הם, כשצריך אותם?) התירוץ היותר מכובד, לדעתי, הוא פשוט חוסר מזל.
אבל, על פי התרגום החופשי של אמירה באנגלית – המזל מגיע אל אל המוחות שהוכנו.....
היה לי ה"כבוד" להיות בכמה דיונים מקצועיים. מתברר לי שפרינציפ הספין פועל ביותר מדי מקרים. הבעיה – זה לא סיפק לנו את הסחורה.
רצוי פחות ספין ויותר חדשנות.
מסקנה שלי: לנסות דברים שלא נוסו עד עכשיו, ולא להמשיך עם הדברים שהיו "עדיפויים" עד עכשיו – כי הם פשוט לא סיפקו את הסחורה (למרות היומרנות, בהרבה מקרים).
אתן דוגמה: נניח שיש לי תפקיד במפא"ת, ובא אלי יהודי ומציע לאמן חתולים לאתר פתחי מנהרות (הם הרי מטבעם אוהבים כאלה מקומות). הוא גם מציע להצמיד משדרים קטנים שיאפשרו לאתר את החתולים המופלאים הנ"ל ממרחק. אני הייתי מאשר לו לנסות ונותן לו איזה מימון לזה!!! למה? כי אין לי עדיין כל פתרון אחר, וזה בוודאי צפוי להיות זול יותר מאשר מימון איזה היי-טק פלצני שזמנו יקר עד למאוד, בגלל פעילותו בשוק הבינלאומי, או משהו כזה.
ישן 25-11-2006, 16:22
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
ונניח (רק נניח)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "כן, זה נכון שפתרונות מוצלחים"

שאתה במפא"ת ובא אליך אחד כזה עם רעיון לחתולים שימצאו מנהרות, ולמחרת בא אחד עם רעיון של כלבים כנענים (כי פה זה כנען) ואח"כ יבוא אחד עם רעיון של עכברים שימצאו מנהרות (כי הם אוהבים חורים) וגם רעיון של תנשמת שתחפש את העכברים.... בקיצור, הבנת את הרעיון, ולך יש רק אלף דולר לפרויקט. אז למי תיתן?

או בקיצור - גם במפא"ת לא יושבים אהבלים, גם בגופי פיתוח ותפעול אחרים לא יושבים אידיוטים, לפחות לא יותר מאשר בפורום הזה (חלקם, אפילו, אגלה לך סוד, כותבים כאן בפורום, לא רק בעניני מו"פ) וההתגוללות ממש לא במקום והמחשבה שיש פה איזו הצטברות של IQ והפינה של העקומה הגאוסית היא ממש כאן, בפרש, ממש אין לה אחיזה במציאות.
(היה אמור להיות בתגובה ל "קיבוצניק 745")

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 25-11-2006 בשעה 16:29.
ישן 25-11-2006, 16:35
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
מסכים עם דבריך אבל....
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "ונניח (רק נניח)"

אהלן

מסכים עם דברייך בנושא שכל ישראלי מצוי הוא יועץ מהדרגה הראשונה .

אבל גם אתה אינך "נוגע" בנקודה האמיתית של העיניין. להערכתי ועם כאבם של משפחות החטופים , צודק אביו של החטוף שליט כי הממשלה הזו בגלל "בעיות אישיות בתחת" גורמת לזחילה הזו לשיחרור החטופים..

הנכון שכל המלחמה הזו "נפלה" עליהם מייד עם הכנסם לתפקיד , אבל כפי שהם מכריזים הכרזות , מטומטמות, הם היו צריכים לפעול ביתר תקיפות וגם אם זה טיפה מאוחר . כי רק כך הפלשתינים מבינים וקיבינימט כל דעת הקהל העולמית . הגיע הזמן שלאחר שנים של תקיפות קאסאמים ואינטיפאדות רדומות או פעילות , ינמיכו להם את הראש עד שאפם יחרוש את האדמה .

שמנהיגינו ילמדו מבתי פרלמנט אחרים . כאשר שר אינו מסוגל למלא תפקידו או שנכשל בביצוע פרויקט כלשהו , הוא מתפטר או שעושה חארקירי . אצלנו כולם הכי טובים ואנחנו מתדרדרים לתהומות שלא היינו בהם מעולם .

כולנו בוטחים בצהל ושרק יתנו להם לעבוד כפי שהם יודעים .

בברכה

illi

נערך לאחרונה ע"י illi בתאריך 25-11-2006 בשעה 16:38.
ישן 25-11-2006, 17:26

אם עם ישראל מסוגל להקציב רק 1000 דולר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "ונניח (רק נניח)"

למציאת פתרון לגילוי מנהרות, אז זה לא יספיק אפילו לנסות כמה כלבים בעלי אף רגיש במיוחד, ונקבל במקרה הזה, את מה שלאור זאת מגיע לנו מבחינת פתרון הבעיה – כלום.
ולשאלה לגבי מה יהיה אם יבואו עוד כאלה רעיונות "גאוניים", אז ניתן יהיה לטפל בהם בהתאם לאפשרויות (אם כאמור יש בכלל כאלה). בוודאי שמי שבא קודם עם רעיון לא לגמרי משוגע, ולא נוגד את חוקי הטבע, יוכל להיות מטופל קודם.
ועוד לגבי העניין של היכן נמצא ה-IQ הגבוה, אני מסכים איתך שספק אם יש כאן חברי MENSA (אלה עם IQ של 145 ומעלה), אבל יהיה אשר יהיה ה-IQ של אלה שאמורים לטפל בנושא החשוב הזה, את מבחן התוצאה הם לא עברו, לדעתי. זאת, מכיוון שניתנו להם אמצעים (ואולי, אפילו, אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה) וציפו מהם לפתרון כלשהו לבעיה שהיא בהחלט לא חדשה.
ישן 25-11-2006, 18:23

מה זה רלוונטי אם קל להגיד "מבחן התוצאה" או לא
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "כן...."

בהקשר לנעשה בדרום, וזאת, כבר לא מאתמול. גם בצפון היה "קל" להגיד שזה שחיפה הופגזה עם רקטות זאת פשלה גדולה מאוד. לצערנו זה לא כל כך קשה לזהות את הכישלונות הברורים מאליהם.
ולגבי הממונים על המו"פ, אז נדמה לי שהם לא יותר מחוסנים מביקורת מכל אנשי מערכת הביטחון. אינני יודע מה הרקע המקצועי שלך והאם מוכרים לך מקומות עבודה או מוסדות בהם יש משמעות למבחן התוצאה, זאת מלבד עצם ההשתדלות. לא צריך להגיע לדרמטיזציה מיותרת ולדבר על איומים, אבל אם א' ו-ב' לא בדיוק חידשו, בלשון המעטה, אז קודם כל, לפחות, מחליפים ביניהם מבחינת הנושא. הרבה מדי זמן לא התקדם דבר. נדמה לי שאנחנו לא יכולים יותר להמשיך את הלוקסוס הזה של להגיד "יהיה בסדר, זה בידיים טובות".
לא יזיק קצת לצאת מקיבעון, אתה מבין למה אני מכוון?
ד"א, כדאי לקרוא את הכתבות של אמיר אורן בנושא. למשל:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...273&postcount=1
אמנם זאת רק כתבה בעיתון, אבל זה לא לגמרי זניח.
ישן 26-11-2006, 21:00
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
הכתבה של אמיר אורן
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "מה זה רלוונטי אם קל להגיד "מבחן התוצאה" או לא"

לא חשבתי להתייחס מעבר למה שכבר כתבתי אך ההפניה לכתבה מאלצת אותי.
אחרי שתקראו את הכתבה (וכדאי שתקראו) כדאי שתעברו לקריאת מסקנות הועדה של גיורא איילנד בנושא חטיפת גלעד שליט והמנהרות.
הכתבה של אמיר אורן (ואחרות) היו מונחות לפני הועדה. הועדה בדקה את הטענות אחת לאחת ושוחחה עם ממציאי הפתרונות. הועדה קבעה חד משמעית כי אין, נכון להיום, פתרון טכנולוגי לבעיית המנהרות.

מישהו באמת מאמין שיש לראש ענף במפא"ת אינטרס שלא לתמוך במערכת העשויה לפתור אחת מהבעיות המרכזיות המטרידות את צה"ל?

אני האחרון שיאמר שהכל בסדר. להיפך - הכל לא בסדר! ואת הכל צריך לבדוק ולחזור ולבדוק! אבל בין זה לבין פרסום בעיתון של שורת האשמות חסרות כל בסיס, כולל האשמת ר' מפא"ת, ר' מו"פ, רמ"ח X ורע"ן Y בהתרשלות- הדרך ארוכה. האם הם לא טועים - הם כן. האם לא צריך לבדוק אותם - בודאי שכן.

האם אנחנו במקומם היינו עושים דברים יותר טוב - קרוב לודאי שלא.

ישן 26-11-2006, 23:24

אם שמעת על STRAWMAN ARGUMENT, או בעברית,
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "הכתבה של אמיר אורן"

טעון איש הקש, ודאי תזהה אותו בכמה דברים שכתבת למעלה.
מי בדיוק טען שלראשי המו"פ הביטחוני יש איזשהו אינטרס "שלא לתמוך במערכת העשויה לפתור אחת מהבעיות המרכזיות המטרידות את צה"ל" כדברך?
למה ליחס לאנשים כל מיני דברים? – בכדי שתוכל לתקוף אותם, בדיוק על פי הפרינציפ של טעון איש הקש? הרי הביקורת הייתה על חוסר תוצאות ולא על כוונות, ובקורת לגיטימית כזאת קשה לך לתקוף.
ושוב, מי בדיוק אמר שאנחנו נעשה זאת טוב יותר? אבל כאשר אין תוצאות, אז זה כלל לא פסול לדבר על הנושא. הרי יש לנו פה אי הצלחה שמשמעותה דיני נפשות, ולא רק איזו אי הצלחה במפעל ליצור מגבות נייר, למשל.
ולבסוף, אם היה כבר פתרון, אז לא היה צורך להמשיך לנסות לפתור את הבעיות שנדונו כאן. אז מה אתה מנסה בעצם להגיד בזה שועדת איילנד קבעה, כדברך, ש-"נכון להיום, פתרון טכנולוגי לבעיית המנהרות" ? מישהוא טען שכיום כבר יש פתרון???
אני לא מפסיק להיות מופתע כל פעם מחדש איך אנשים מצליחים להגיד דבר טריוויאלי ולהציג אותו כאילו אמרו משהו משמעותי, שלא היה מובן מאליו קודם לכך.
חבל, סיסמאות נדושות יש לנו כבר מספיק, אולי נחדש משהו לשם שינוי?
ישן 26-11-2006, 07:40
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
עניין ה-1000 דולר...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אם עם ישראל מסוגל להקציב רק 1000 דולר"

אהלן

זה לא ה-1000 דולר . אתה "הולך על יד" .
זה 1000 דולר ששרי הממשלה השאירו בקופה לנושא הזה , אחרי כל הנגיסות שלהם בתקציב שעבורם הם יותר חשובות מביטחון אזרחי המדינה .
ביטחונם האישי / כלכלי, אשר כורך בתוכו גם את כל ההסכמים הקואלציונים , אלו הסעיפים התקציבים שמעניינים אותם . סידרי העדיפות שלהם שונים ולא תמיד דומים למה שצריך ליהיות .
אפילו את הבטחתם לפני הבחירות , לשיפור "המצב החברתי" , הם שכחו .

ומעל לכל, אל תשכח "שלאחרונה" ממשלתנו התייעלה והקימה ועדות , שלטעמי הן מיותרות מכל נקודת מבט , וחברי הועדות האלה מקבלים שכר לא רע עבור כל פגישה ופגישה. ועדות כאלה , ובודאי מספר הועדות האלה, לא תמצא באף ממשלה או פרלמנט . ואם תשאל אותי למה . כי כנראה שרמת מנהיגנו ....... מגיעה לנו !!!

בברכה

illi
ישן 27-11-2006, 10:55

אותם הדברים כאן, כמו בהודעה האחרת שלך,
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "התמודדות עם רק"ק, מנהרות ועוד..."

עליה הגבתי קודם, לגבי קבעת ועדת איילנד שאין כרגע פתרון טכנולוגי לבעיית המנהרות.
על פי הפרסומים הנגישים לציבור, ושעדיין לא סתרו אותם, אז בין שאר הגורמים שהציעו לבדוק את הפיתוחים שלהם, היו מדענים מהמכון הגאופיסי ואוניברסיטת בן-גוריון. על פי היכרותי את עבודת המחקר המדעי, אין מדען הראוי לשמו שיקבע שהמודל/תיאוריה שלו היא נכונה באופן אבסולוטי, ולא ניתן להפיל אותה. יותר מכך, עצם הגדרת תיאוריה מדעית היא בכך שהיא חייבת לאפשר דרך לסתור אותה (על פי ההגדרה של קארל פופר).
גם קביעה שמשהו לא יעבוד דורשת הוכחה (כמו, למשל, שהשיטה סותרת את החוק השני של התרמודינאמיקה). כלומר אם רוצים שיתייחסו לקביעה כלשהי כמדעית, יש להביא טעונים שיהיה ניתן עקרונית לסתור אותם. אני רוצה להניח שהטעונים האלה אמנם הובאו, ואם כן, אז הקביעה שאין פתרון אינה בגדר ראה וקדש, אלא היא עצמה ניתנת לסתירה.
נראה לי יותר שהקביעה הזאת היא יותר מן חכמה שלאחר מעשה – ניסו למצוא, ניסו להציע, והתוצאה היא שאין עדיין פתרון בשטח. איש לא טען אחרת, כפי שכבר כתבתי על זה קודם.
במילים אחרות לי נראה (ויכולים לנסות לסתור את זה) שיש כאן התייחסות לדברים דרך כשל לוגי שנקרא,
Coincidental Correlation - post hoc ergo propter hoc, או במילים אחרות,
"after this therefore because of this" – אחרי זה, מכאן בגלל זה.....
המצב כרגע, שאין פתרון עובד בשטח, אינו בהכרח מחייב את המסקנה שכל הפתרונות שהוצעו הם חסרי כל סיכוי.
ד"א, גם פתרון חלקי, ולא מושלם (ואני משוכנע שהחוקרים שהגישו את ההצעות שלהם לא התיימרו לתת פתרונות מושלמים) עדיף על פני כלום.

נערך לאחרונה ע"י Hi_Frequency בתאריך 27-11-2006 בשעה 11:00.
ישן 26-11-2006, 12:47

כבר מה-"העיר הדיגיטלית שדרות " שהופיע בתחילת השרשור
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "מי שטרח לקרוא את הקישור לפני שהגיב שיצביא!!"

אפשר היה להבין שלא מדובר בדיוק על עצירת הקסאמים, ואני בהחלט לא הלכתי לקרוא את הקישור הזה, בגלל שזה היה כל כך לא לעניין. כך שצדקת לגבי מה שהתחיל את הדיון הזה.
ולמה האנשים המשיכה? – לדעתי, כי עצם הופעת כאלה יוזמות דווקא מדגיש את חוסר הפתרונות הישירים נגד הקסאמים. מה הפלא שכל מיני מחפשי מציאות מנסים אולי להרוויח, כמו שהבחנת בצדק. חוסר האונים של מערכת הביטחון בעניין הזה, מזמין בעצם כל מיני מאכרים ש"ממציאים" תקשורת בסיבים אופטיים. BIG DEAL!!!
אז נכון, כנראה מלבד זה שאולי ש"תפסו תחת" במערכת הממלכתית, יש גם את מגמת ההפרטה וה- OUTSOURCING שהופך את הממונים על הנושא למן פקידים המתאמים בין כל מיני קבלנים. ואולי זאת בדיוק הסיבה מדוע יכולים בצורה כזאת "לתפוס תחת", מהתחלה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:44

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר