לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2006, 19:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום סאשקה פוליטרוק - הפלמ"חניק שהפך למרגל

מאחר והחידה נפתרה שיניתי את כותרת האשכול.
ראו מידע נוסף בהמשך.
מה הקשר בין התמונות?
מה עוד תוכלו לספר?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(התמונה נסרקה מספר, נסו להתעלם מהסריקה הלא מוצלחת)

אגב, הערך "דגל הדיו" בויקיפדיה. התמונה העליונה לקוחה משם. יש מידע מעניין (כמו התמונה שבהמשך בה אפשר לראות בפרוש סולם) אך התשובה לא נמצאת שם.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 02-11-2008 בשעה 01:32. סיבה: תמונת דגל הדיו חסרה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2006, 22:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סאשקה פוליטרוק - הפלמ"חניק שהפך למרגל"

אני שמח לראות שיש מתמודדים!
אכן, כובע המצחיה מופיע בשתי התמונות (על ראשו של אותו אדם).
עכשיו תצטרכו לגלות מיהו האדם שחובש אותו. ואני אחסוך לכם, זה לא משה דיין, למרות שגם לו היה כובע כזה, אלא מישהו אחר הרבה פחות מפורסם אך עם סיפור מעניין מאד.
כמו שעמוס כתב זו "העיר אילת וטבילה ראשונה בחוף ימה." השאלה היא מיהו הטובל?
אני אתן אפילו עוד רמז אם יהיה צורך.

אגב, גם כובע הגרב מופיע בשתי התמונות אולם אין לי מושג מיהו האיש שחובש אותו.

לצורך הפיתרון נסו לחשוב לאיזה כוח השתייכו ה"כובשים" של אום-רש-רש, ומה ייחד אותם?

ישן 30-11-2006, 23:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סאשקה פוליטרוק - הפלמ"חניק שהפך למרגל"

וכה סיפר ברן (אברהם אדן)" :
הגעתי עם חלק מהפלוגה לראס א-לנקב, השקפנו על הסביבה וגיליתי 3 ג'פים מתקרבים לכיוון הגבול ירדתי לעברם ועצרתי אותם. מצאתי בהם את מפקד החטיבה נחום שריג, מפקד המבצעים עוזי נרקיס ואחרים. עליתי על הג'פ שלהם וצירפתי אלי את סשה הפוליטרוק. ירדנו למטה ובדרכנו נתקלנו בבדואי זקן שהיה בדרכו לחאג'. אחר הצהרים צפינו על אום- רשרש מעבר לגבעות וראינו שהיא שוממה. אום רשרש היתה חצר עם כמה בקתות למען הסר ספק החלטנו לבדוק את השטח, השארנו את הג'פים במרחק של כ-80 מ' ברתק והתקרבנו רגלית אל הביקתות, עם סיום הסריקה סימנתי לג'פים להתקרב והם נעמדו בתוך ה-ח' של הבקתות. עברו 2-3 דקות עד שמישהו שלף את הדגל.
היה שם תורן דק ורעוע. ניגשתי לטפס והחברה תמכו בי.
טיפסתי ותליתי את הדגל.
הייתה שם עוד היסטוריה קטנה סשקה הפוליטרוק קפץ למים והיה היהודי הראשון שטבל במפרץ אילת אחרי 2000 שנה.

ישן 30-11-2006, 23:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה מסתבר שסביב הנפת דגל הדיו וכיבוש אילת היו כמה מעשי שובבות פלמ"חניקיים.

ההיסטוריה חוזרת: אילת (שוב) בידינו
הנפת 'דגל הדיו' באום-רשרש במרץ 1949 היתה שיאו של מבצע עובדה, שחתם את פרק הלחימה במלחמת העצמאות. לאחרונה שיחזרו זקני חטיבת הנגב את התחרות הדרמטית עם גולני לכיבוש אילת, הפעם בג'יפים מאובזרים וממוזגים. היום כל אחד יכול
שמעון תמיר (סיימון)
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
פורסם: 25.04.04, 13:41

הרבה הילה, אגדות וצ'יזבטים מלווים עד היום את סיפורי 'מבצע עובדה' ומציתים את דמיונם של חובבי טיולים והרפתקאות. ובאמת, יש כאן בסיס לטיול חווייתי שמשלב הרבה שטח עם מורשת, חוויית ניווט, אתגרי עבירות ומסע רגלי.
השנה יזם 'המרכז הישראלי לסיור', יחד עם UMI יבואני איסוזו ובשיתוף חברת פוינטר, שיחזור של המבצע. את המסע הובילו אחרוני הפלמ"חניקים של חטיבת הנגב, ביניהם קמ"ן החטיבה דוד ניב (אל ד"ר ניב הצטרפה רעייתו תמר), קצין המבצעים מאיר פעיל (אל ד"ר פעיל הצטרפה רעייתו חסידה, שהיתה הקשרית בשטח), ומ"פ הכוח המונחת אברהם אדן ('ברן'), לימים אלוף בצה"ל.
החבר'ה, שחלקם עברו את גיל 80, חזרו לשטח לאחר 55 שנה. הם אכלו אבק, ג'יעג'עו על בולדרים לאורך 300 ק"מ בשטח, נשמו עשן מדורות, ניווטו על כוכבים, הנחיתו מטוסים בלב השטח, סיפרו הרבה צ'יזבטים ושיחזרו את המבצע אחד לאחד מול המצלמות.
מסע שיחזור מבצע 'עובדה' צולם על ידי 'טלעד' וישודר בערוץ ההיסטוריה בערב יום העצמאות (21:40) ובמהשך בערוץ 2.
"עוד מעט כבר לא יישאר אף אחד מהחבורה המיוחדת הזו", לחש יקי שקרל, יוזם המבצע. "יש כאן סיפור היסטורי מופלא שמשלב מורשת, דמיון, העזה, וגם מבצע ניווט וסיור חווייתי יוצא דופן. אני מרגיש חובה לפעול לשימורו לדורות הבאים".

הפלמ"חניקים גרפו את הקופה
מבצע 'עובדה' לכיבוש אילת התפצל לשני מאמצים. עיקר הכוח של חטיבת גולני נסע בכביש הערבה והיה אמור להגיע לאילת ללא התנגדות מיוחדת. במקביל הופעל כוח מצומצם מחטיבת הנגב במרכז הנגב, במטרה להגיע לאילת בהפתעה מהאזור ההררי שהיה לכאורה בלתי עביר. לשני הכוחות היתה הוראה ברורה: לא מסתבכים בתקריות צבאיות (זה היה כבר אחרי הסכמי שביתת הנשק) ולא נכנסים לאילת בלי פקודה מפורשת.
"היתה תחרות גלויה על הבכורה מי יגיע ראשון", אומר ההיסטוריון דר מאיר פעיל. "אלו היו הימים האחרונים של מלחמת העצמאות, הרבה אנשים לא הריחו קרב והחטיבות היו רעבות למעט תהילת עולם".
צריך להודות: למרות שמדברים בזכות המסע הרכוב, הרי שבעיקרו היה מבצע עובדה שילוב מנצח בין חיל האוויר לחיל הרגלים. מסיורים מוקדמים היה ברור שאפשר לחצות על גבי רכב את הנגב הריק ולהגיע עד אזור עין נטפים, ושדווקא הקטע האחרון בהרי אילת אינו עביר לרכב. לכן הונחתה הפלוגה של 'ברן' במטוסי תובלה במטרה לכבוש את אילת ברגל.
הכוחות יצאו בשיירה קטנה מבאר שבע וכעבור יום וחצי הכשירו מנחת עפר בבקעת סיירים 'שדה אברהם'. החיילים שהגיעו במטוסי דקוטה, הוקפצו ברכב עד לבקעת סעיפים ושם החל המבצע הרגלי. כעבור יומיים הצליחו לטפס מעין נטפים לכביש המנדטורי ולתפוס את המוצב הירדני, שהיה ריק. הדרך לאילת היתה פתוחה, אבל ברגל זה היה לוקח לפחות עוד יום, מה שאומר שחטיבת גולני, שעמדה כבר במבואות אילת, היתה זוכה בתהילה.
המח"ט, נחום שריג, החליט להחדיר כמה כלי רכב דרך מצרים, תוך הסתכנות בתקרית צבאית. הוא צירף כמה קצינים, בלי לשכוח את הצלם כמובן, דהר לאום-רשרש והניף את דגל הדיו כשהוא מקדים את הגולנצ'יקים בשעתיים וגורף את כל הקופה. הרחוב הראשי באילת לאורך החוף נקרא עד היום רחוב הפלמ"ח ולגולני הוקצתה סימטה עלובה באזור המסעדות מעל תחנת הדלק.

עם דינמיט אין בעיות
השיירה הקטנה דוהרת על הנתיב כמתוכנן. יורדים מהר רמון לנחל ערוד, שמספק כל פעם חוויית נהיגה נפלאה לחובבי השטח והעבירות. ליד סלע טוביה, עליו יש כתובת גרפיטי של הפלמ"ח משנת 1946, מזנק הקמ"ן דוד ניב (83) מהטרופר בהתרגשות. "תראה את המאובנים האלה", הוא צועק ממרומי הצוק, "אלו צעירים, רק 30 מיליון שנה".
כשאני מנסה לברר איתו כמה פרטים על המבצע, הוא מספר לי שבגדול הם הכירו כל מטר מהמסלול עוד לפני שיצאו לדרך. "הייתי פה לפחות פעמיים לפני כן וגם סיירנו במטוסים והיו מפות ותצלומי אוויר".
"בכל זאת, בשביל הצופים בבית, אולי היו קצת סלעים ומעברים קשים?" - מקשה עליו איתן דותן, במאי הסרט, בניסיון לדלות חוויית שטח עבור ג'יפאי המדרכות.
ניב לא מבין מה רוצים ממנו: "איזה בעיית עבירות? שמים אצבע דינמיט, וכל סלע מתפורר לאבק, מה עניין? המזל שלי שאני גיאולוג, ועם כל הכבוד למורשת קרב, בשטח כזה אני לא יכול להשתעמם".
אחרי יומיים הרפתקניים בהם שאבו מים בבארות עודד, הנחיתו מטוסים בשדה אברהם, אכלו קרטושקס ליד המדורה, ביצעו ניווט רכוב לילי ממוחשב והצטלמו ליד גרוטאות שננטשו במדבר, מגיעה החבורה לראס-נקב מצפון לאילת.

"שגולני יבואו בטענות לעצמם"
זה המקום לברר איך קרה שאוסף חיילי חי"ר - רובם עולים חדשים שדיברו אידיש ורוסית - שהונחת בחמסין נוראי בשטח הררי 70 ק"מ צפונית לאילת, הקדים את חטיבת גולני המהוללת, שנסעה על דרך הערבה עם מאות כלי רכב. אלה הרי יכלו פשוט לנסוע בלי לעצור, כי חוץ מ-30 חיילים ירדנים מסכנים שברחו איך ששמעו את רעש המנועים, לא היה בערבה כלום.
מאיר פעיל מספר בהנאה שגולני מלאים בתירוצים שמסבירים את העובדה המצערת שהם הגיעו אחרי חיילי חטיבת הנגב. הגולנצ'יקים מפנים שתי אצבעות מאשימות לעבר הפלמ"חניקים שגזלו מהם את התהילה. האחת, שאנשי חטיבת הנגב הטמינו רימונים ממולכדים על כביש הערבה והם נעצרו יום שלם כתוצאה מכך. השנייה, שהם היו ממושמעים ונכנסו לאילת רק לאחר אישור של הפיקוד.
על הגבעה מעל עין נטפים מספק ברן הסברים לעניין הרימונים ומדוע שלח חוליה רגלית לכביש הערבה במקום להתעסק עם כיבוש אילת. תשובתו המעורפלת רק מוסיפה בנזין לאש: "נכון ששלחתי חוליה בוואדי עתק והם שמו רימונים ממולכדים על הכביש עם פתקים שלנו, אבל זה היה כדי להפחיד את הלגיון הנסוג". אה, נו, צריך להודות שזה הסבר קצת צולע, בעיקר לאור העובדה שהפתקים היו כתובים בעברית.
כשברן מתרחק, מוסיף מאיר פעיל בחיוך ממזרי ומלגלג של נער תאב מלחמות: "שמע, לפעמים צריך להגיד את האמת הצבאית. אם חטיבה שלמה נעצרת בגלל שלושה רימונים עלובים על הכביש, שיבואו בטענות לעצמם". והוא לא שוכח להוסיף: "אסור חס ושלום לזלזל בגולני, שזו חטיבה נפלאה".

"לא עמד לו יצרו"
בשעה שאנחנו יורדים לעין נטפים כדי להתרשם מהמסע הרגלי, אני לוקח את ברן הצידה ושואל אותו איך הוא מסביר את העובדה שמפקד חטיבת הנגב פעל בניגוד להוראות הפיקוד, נכנס לשטח מצרי, הסתכן בתקרית דיפלומטית והסתבכות צבאית, ועוד ירד לאילת בשני ג'יפים עם שישה אנשים בלי חיפוי ואפשרות חילוץ.
כאלוף בצה"ל וכמפקד אוגדה נערץ, היית מקבל התנהגות כזו ממח"ט שלך?
והתשובה: "פשוט לא עמד לו יצרו. במקרה הנוכחי זה הצליח כמו שקורה הרבה פעמים, ומסביר את האימרה המפורסמת על ההבדל בין צל"ש לטר"ש".
מאוחר יותר, על בטן מלאה, מתלהט הוויכוח על טענות אוגדת ברן כנגד אריק שרון, שלא מילא הוראות במלחמת יום הכיפורים כשביקש לצלוח את התעלה תוך סיכון המבצע כולו. כאן, כמובן, אין מקום יותר לסלחנות הפלמ"חניקית.

בניגוד לקומנדקרים הפתוחים של אז, ג'יפי האיסוזו הממוזגים גולשים לאילת, בולעים את החום המעיק בזלזול ופולטים אותנו רעננים מול אום-רשרש. זה הזמן לשיחזור הנפת הדגל, הפעם בעזרת מנוף של עיריית אילת.
ד"ר ניב לקח, לטובת המסע, הפסקה באמצע כתיבת מחקר חשוב, ומשפחת פעיל החליטה לוותר על בת מצווה של הנכדה לטובת השיחזור. "אם נצליח להנחיל מעט מרוח התקופה, מההקרבה ומתום הנעורים שנתן כוח לנצח את מלחמת העצמאות, דיינו", הם מסכמים תוך שהם מנסים למצוא את המפרץ ולגעת במים כמו פעם. אבל לשווא, כי עיריית אילת בנתה קניון מפלצתי בדיוק על קו המים, והנוף אל החוף הנחמד הכחול והצלול אבד לעולמים.

שימו לב לתגובות 4 ו-8 :
4. זכור לי במעורפל סיפור על מרגל פולני
משום מה זכור לי במעורפל סיפור על מרגל פולני שנכנס ערום לים סוף בשעה שברן הניף את הדגל. אני חושב שראיתי תמונה שלו מאחור, עם התחת חשוף.
לימים, התברר שהגחלייץ היה מרגל פולני בשורות חטיבת הנגב.
מישהוא יכול לאמת את הסיפור?

מ.פ. ,
פרוזדור י"ם

(28.04.04)
8. היה מרגל (לתגובה 4)
בחטיבת הנגב היה ברנש אחד בשם אלכסנדר יולין שנודע בכינוי "סשה הפוליטרוק", והוא באמת נכנס לים עירום וכו'. כעבור כמה שנים, בראשית שנות ה-50, הוא נעצר באשמת ריגול לטובת ברה"מ, ונידון לכמה שנות מאסר. לאחר שריצה את עונשו עזב, או גורש מהארץ.
חיים ,
רמת השרון

(11.08.05

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 30-11-2006 בשעה 23:47.
ישן 01-12-2006, 00:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה אכן סיפור מאד לא שיגרתי

כתבתו המאלפת של יצחק בן-חורין, מתוך "במחנה" 28.8.1991

אגב, כך הפך סאשה לפוליטרוק, מתוך אתר הפלמ"ח:
גדוד 7 (גדוד 'באר-שבע') היה הראשון שקלט עולים, החל מאפריל 1948. מרבית הנקלטים היו חניכי 'שורות המגינים', שהוכשרו במחנות בקפריסין. לאחר שלב של התארגנות במחנה "אוקבה" שליד ראשון-לציון ובגבעת-בריר, מנה הגדוד כ- 350 מגויסים, בהם 100 בנות. בחודש מאי, עוד לפני שהספיק להתאמן כראוי, ירד הגדוד לנגב והחל להשתתף בקרבות, ולמעשה התגבש במהלכם.
תקופת ההפוגה הראשונה שנוצלה להפקת לקחים ולאימונים, נוצלה גם לגיוס עולים חדשים נוספים, לקליטתם ולהכשרתם. עם תום ההפוגה, היו למעלה ממחצית חייליו של הגדוד עולים חדשים, והמפקדים נאלצו להשקיע זמן ומאמץ בהקניית יסודות השפה העברית, כדי שהפקודות וההוראות יובנו על ידי כולם.
ערב מבצע 'יואב' מנה הגדוד 630 לוחמים, רובם אנשי גח"ל, שאיישו בעיקר את פלוגות חיל-הרגלים. מכאן שהרוב הגדול של הרובאים, עליו הוטלה מעמסת הקרב, היו מחוסרי ניסיון צבאי.
לקראת הפעולה לכיבוש הכפר עיראק אל-מנשייה, הוחלט לקיים אימון משותף עם גדוד השריון 82 מחטיבה 8, שגם הוא כלל באותו זמן אוסף של לוחמים בני ארצות שונות. לשם הפעלת מערכת הקשר נקבעה חוליית קשר מרכזית, של דוברי שפות שונות, וכן נקבעו סימנים מוסכמים שהתבצעו בצעקות ובתנועות ידיים.

על-פי התוכנית, יכבשו שני טנקי 'קרומוול' ושתי מחלקות חי"ר את תל אל-ערני; ארבעה טנקי 'הוצ'קס' ושתי מחלקות חי"ר - את בית-הספר בכפר; ושלושה טנקי 'הוצ'קס' נוספים, עם מחלקת חי"ר, נועדו לשמש חסימה בין עיראק אל-מנשייה לפלוג'ה.
עם בוקר החלה ההתקפה: גדוד השיריון עלה על העיירה ובעקבותיו נעו מחלקות הרגלים. הטנקים הבקיעו והגיעו ליעדיהם, אך הקשר בין השיריון לחי"ר נותק, ויחידותיו איחרו להגיע, משום שהופגזו בתותחים מפלוג'ה. היה זה הקרב הראשון בו נוסה שיתוף פעולה בין שיריון לרגלים, בניסיון ראשון לתקוף יעד-מבוצר לאור היום - והוא נכשל. החל פינוי נפגעים תחת אש חזקה של האויב, ונדרשו גילויים של חירוף-נפש כדי לחלץ את הנפגעים. גדוד הרגלים איבד כ- 30 מאנשיו וכן היו בו 75 פצועים.
גדוד 7 , שיצא לפעולה במוראל גבוה, נקלע למשבר קשה בעקבות המפלה. קצין התרבות אלכסנדר יולין החל בפעולה תרבותית שנועדה להעלות את מוראל הלוחמים. הוא חרת סיסמה: "גדוד 7 - קום יקום!", והחל בהוצאת דף-קרבי.
מפקד החטיבה שילב את גדוד 7 בקרבות לכיבוש באר-שבע, דבר שהוסיף ניסיון ללוחמים ותרם לביטחונם לקראת הבאות.
בחודשים הבאים עברו החיילים אימונים נוספים ושיפרו את יכולתם והתמצאותם. ועדיין התבלטו פערים בין המפקדים הארצישראליים, שהשאיפה להצטיין בקרבות הייתה נטועה בקירבם, לבין חלק מהעולים, שנתגלו אצלם תופעות של השתמטות ואף של עריקה. עם זאת, יש לציין כי תחת אש לא נפלו העולים החדשים מחבריהם. הדבר בלט במבצע 'חורב', במיוחד בקרב שניהלה פלוגתו של אברהם אדן ('ברן'), שהורכבה מאנשי גח"ל. בליל ה- 29 בדצמבר 48 השתלטה הפלוגה על מוצבים מצריים באום-קטף ואיפשרה את המשך תנועת חטיבת הנגב לעבר אבו-עגילה.
במהלך מבצע 'חורב' שירתו בחטיבה 843 אנשי גח"ל, שהיוו כ- 40% ממגויסיה.
את מקום הזרות, חוסר ההבנה, תחושת הבדידות ותופעות ההשתמטות - שאיפיינו את אנשי הגח"ל בשלבים הראשונים - תפסה אחוות-לוחמים, שנוצרה בעת שכולם לחמו אלה לצד אלה במבצעים הגדולים של הנגב.

בניגוד לאמור לעיל, סאשה לא היה קצין תרבות, אלא לוחם בגדוד. רק בשל העידוד לחבריו הלוחמים והסיסמא: גדוד 7 קום יקום! הוא "הפך" לקצין תרבות והמשיך לאחוז בשני התפקידים: לוחם, קצת פחות, ובעיקר פוליטרוק.

אגב, אם מישהו מציבור המשפטנים יוכל להביא את פסקי הדין מערעורו של יולין: ע"פ 9/57 אלכסנדר יולין נ' היוה"מ לממשלה, אני מאד אודה לו.

ישן 06-12-2006, 10:13
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
ה"פוליטרוק " של הפלמ"ח היה בני מהרשק
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Mazar2824 שמתחילה ב "לא בדיוק"

הוא היה קצין התרבות של הפלמ"ח ותפקידו היה להרצות לעודד ולרומם את המוראל.

אגב אני נזכר שוב בסרט אויב בשער " . רוב לואו מגלם את הצלף הרוסי זייצב ואד האריס משחק את

הצלף הגרמני. באחת הסצינות המרשימות הזכורות לי היטב ,מגיע הפוליטרוק ,דנילוב ,

עם ג'יפ מלא עלוני

תעמולה . הג'יפ נפגע מן האש הגרמנית וכל עלוני התעמולה מתעופפים באוויר.

אינני דובר רוסית ,אך הצלחתי לפענח מילה אחת "ניקגדה " בעלון ,כלומר " לעולם לא " ואני משער

שההמשך ברוסית יהיה " לעולם לא יצליח האויב לכבוש את סטאלינגרד.( ויתקנו אותי חברינו

דוברי הרוסית , באם טעיתי ).

מיד אח"כ מוצאים עצמם הפוליטרוק וזייצב תחת אש גרמנית, הפוליטרוק מנסה לטעון את רובהו

אך מסתבר שאינו יודע כלל לטעון את הרובה, הוא מוסר את רובהו לחיל זייצב.

זייצב פותח בצליפה מדויקת והורג בנאצים בדייקנות.( זה היה רובה רגיל ,לא רובה צלפים

וללא כוונת טלסקופית ) . ומכאן ממשיך הסיפור ההירואי על הצלף האגדי זייצב.

מומלץ לצפיה למתעניינים בנושא. בני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר