לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2006, 23:20
  Land Warrior Land Warrior אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.06
בעיות אימונים והלך מחשבה, העתק מתגובה לתגובה

שאלו אנשים בסדיר - שלא לדבר על מילואים - מתי פעם אחרונה הם עשו אימון גדול עם MILES ולמדו אחר כך על היתרונות והחסרונות של אימון עם MILES או אימון קרב מגע רציני. שלא לדבר על איכות וקושי האימונים (לא אומר חיילי שוקולד, אבל עדיין). או שאל מדריך צליפה איפה עומדים הצלפים שלנו מול האירופאים והאמריקאים או צוות טנק אם הם עשו פעם מבחני טנקיסטים ותשווה את זה לתוצאות של שיריונרים של צבא בריטניה למשל (הם הרבה יותר מהירים ומדוייקים, מתאימים טוב יותר תחמושת למטרה ומקצוענים יותר - הכרתי כמה. זה הכל שאלה של אימון וכבוד לחומר הנלמד. הרבה צוותי טנקים שלנו לא היו ביחד על הטנק). שאל מפקדים אם הם למדו בעיון (אפילו בבה"ד 1, עזוב סמלים ומ"כים) תיאורית לחימה בסיסית. וזה רץ עד הדרגים הבכירים יותר שלא מודעים לטקטיקות ויכולות מבצעיות כמו שהיינו רוצים, לא מעורים מספיק בתיאורית לחימה בסיסית ומודרנית. גם לא בודקים אצלנו מספיק מהר טקטיקות ואמצעי לחימה חדשים - תראה כמה זמן לקח ועדיין מז"י לא ציידה מחלקות בטילי לאו תרמוברים ונ"א ולא רק נ"ט. אנחנו חיים באיזור לחימה, צריך לקחת יוזמה ולא רק להעתיק בגסות מה שרץ שנים במקומות אחרים, זה לא צחוק. צריך גם ללמוד מאחרים וגם להוביל.

אני מצטט את עצמי מהודעה אחרת, זה פתאום נראה לי קצת מגלומני ואיני יודע אם זה נהוג. בכל מקרה, מסכימים איתי או לא? (לגבי התוכן, לא לגבי השורה האחרונה...)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2006, 11:23
  flatfoot flatfoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
מסכים מאוד....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Land Warrior שמתחילה ב "בעיות אימונים והלך מחשבה, העתק מתגובה לתגובה"

בוא אני אתן לך דוגמא אותי. אני משרת באחת מחטיבות החי"ר בצה"ל. אני כבר שנה בצבא. מה עשיתי בשירות?

אז ככה חצי שנה הכשרה שמתוכם הייתי חודש באבטשים וחודש שמירות מטבח זה אומר 4 חודש של אימון שמתוכם יש טירונות שזה הרבה התעסקות בשטויות ומשמעת.
האימון שלך והמקצועיות שלך גם נראים כמו המפקד שלך שהוא סה"כ שנה בצבא ולא מבין הרבה בצבא ובחיילות.
וגם זה כנראה הולך להיות האימון היחיד בשרות שלי אם אני לא אצא לקורס מכ"ים\קצינים.

השתתפנו במבצע הגדול שהיה בעזה ובמלחמת הלבנון וכמו שהתאמנו ככה גם נראנו חוסר מקצועיות, אין חיילות פרט בגרוש בנס לא נתקלנו כי אם זה היה קורה היה מתרחש אסון.
אני בטוח שלוחמי חיזבאללה עברו אימון של יותר מ-4 חודש...

אחרי המלחמה כשהלכנו לתפוס קו אז במקום להתעסק במה שחשוב כמו מקצועיות, תוד"א ואימון, אתה מוצא את עצמך במטבח מסדר מכולות או מנקש עשבים ובקושי ישן.
כל מיני דברים שבחיים לא קישרתי לבינם לבין הצבא, באתי להיות כח עבודה זול תאילנדי.

סיימנו מסלול עלינו לפלוגה הותיקה ושם אתה לומד תאילנדי מהו...רק לסדר לנקות להעמיס לשטוף....
ושום דבר שקשור לחיילות .. מדי פעם מסדר כוננות שלאף אחד אין זין להשקיע בו.

אני עכשיו חוזר מאחד המוצבים החמם בארץ בגזרה עם לבנון ואני יכול לומר לך שהמוצב מופקר.
החיילים שם שומרים 2\2 כשבשעתיים שהם לא שומרים הם מנקים\מסדרים\גורפים מים מהתעלות לחימה\ תופסים כוננות עם ערב כוננות עם שחר וסיור משורין. אין סד"כ

כשאתה ישן 3-4 שעות בלילה ושומר 10-12 שעות ביום ואין רגע מנוחה זה קשה... עכשיו תמשוך את זה לאורך שבועות ותבין שגם הבן אדם הכי חזק מנטלית לא שומר בצורה אפקטיבית, לא מסתכל,נרדם ורק מחפש איך להעביר את השמירה. החיילים שבוזים ואדישים.

אם חזבאללה ירצה לחטוף משם חייל\לחדור למוצב זו ממש לא תהיה בעיה.

זה נראה לך תקין? חיילים ברמה גבוהה?

יש לי עוד הרבה לכתוב... על תחושת השליחות שאין בצבא והערכים שלא קיימים ועל היחידות המיוחדות...

נ.ב - חיילי שוקולד ועוד איך...

נערך לאחרונה ע"י flatfoot בתאריך 09-11-2006 בשעה 11:35.
ישן 01-12-2006, 16:51
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
הלוחמים של היום ביזיון ! ולא באשמתם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Land Warrior שמתחילה ב "בעיות אימונים והלך מחשבה, העתק מתגובה לתגובה"

אני רוצה לתת עוד דוגמאות ולהרחיב מספר דברים שפלאטפוט אמר!
המסלול שעובר לוחם בגדודים הוא ביזיון הוא מקנה לו את הבסיס של הבסיס ! ואפילו לא את זה
במקום להיתמקד באימונים מתעסקים בשטיות ! ממש שטיות ! אורך המסלול ואני לא מדבר על ארבע חודש קו הוא מאוד קצר ותכלס חומר הלמידה ממש קטן ולא חוזרים עליו בשיט וגם את המבחנים שיש
מחרטטים ומעבירים .....

פעם היו מתאמנים 4 חודש ואז עושים קו 4 חודש היום איפה?!!? מתאמנים שבועיים אלל ( אימון לפני לחימה ) ויאלה מתחילים לטחון הכול מתחיל מהדרג למעלה ! מצורה השצבא עובד ! ואני לא משאים לרגע את הלוחמים להפך רק תופס מהם ונותן יותר כבוד!

באימון מתקדם וטירונות את ה עובד כולה שבועים לא רצינים בגלל על האמ 16 כול אחד יורה
ממש קצת מקצים שהם בערך אותו דבר חוץ שמוסיפים עוד מקצה מיוחד שגם הוא די שטותי !
וזהו אז עושים לך יבשים מפגרים שהם ממש חראטה! וזה כי המפקדים לא יודעים להעביר את זה הם פשוט עושים מה שעשו להם וזהו !
שבועות שטח כול השבועות שטח הם הדבר היחיד האולי רציני שחייל לומד לעשות אבל גם לא מלמדים אותו כלום פשוט אומרים לא לרוץ אחרי כולם וזהו זה גם מה שהוא יודע
משקיעים בזה אולי איזה שיעור אחד וזהו ואין פלא שאחרי החייל נראה כך !
וכול ההנפצות של הצבא המטומטם הזה של שלוש מאזינים בלילה! במקום לתת יותר שעות שינה לחיילים וככה אתה יכול בעצם להגיע איתם יותר רחוק בסרגל מאמצים ! ולעשות מדסים יותר טובים !
חייבים להאריך את המסלול !

לעשות לפחות יותר אימוני ירי יותר מושקעים ! ויש את אמצעים אני מדריך לחימה זעירה וירי
יש לכול מקום את האמצעים ! אבל אין את הזמן!
לעשות לפחות שבועיים של לחימה בשטח בנוי ! ולא חצי שבוע כמו שעושים בכול מקום שכול מה שעושים בו זה לפתוח זיגים וגם את זה עושים בחרטאה ובלחץ של זמן אטומי !
אימוני הסוואה ! אני לפחות שבועיים בשטח של הסוואה בסיסית עד מתקדם לכול לוחם מהגדוד
להראות כמה זה משפיע!
שבועיים של ניווט בסיסי ! לכול לוחם דבר שלא יצטרך שום משק כי כול מ"כ יודע ניווט בסיסי
דבר שרק יוסיף!!! לחייל הוא יבין יותר יפתח האופקים!!
להפסיק את הקדרים והנקיונות ומכלות וכול משחקי הפזם האלה הם לא עושים שום הוואי אלה רק פוגעים באיכות הלוחם!!! לעשות את מה שנדרש וזהו והכי חשוב לעבוד בראש טוב זה שעבדו איתך חרא זה לא אומר שאתה צריך גם !
כול הדברים האלה יכולים להיות אמיתים!!
חבל שהם לא ככה !
ישן 01-12-2006, 18:43
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
פעם לא היה כלום, רק חול וחול.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "הלוחמים של היום ביזיון ! ולא באשמתם"

תפסיקו לספר סיפורים על נושאים שאין לכם מושג בהם.
אתם עייפים ועובדים קשה, שומרים יותר מידיי ומתאמנים פחות מידיי.
מזכיר למישהו את משפט המחץ "לא היו מספיק מד"סים"?

פעם (ואני אחזור רק כ30 שנה אחורה) צה"ל יצא למלחמת לבנון ונשאר שם עד 86. הצבא כמעט ולא התאמן במסודר. אז נסוגנו לרצועת הבטחון וכולם חשבו שיהיה אפשר להתאמן כמו שצריך. ב87 פרצה האינתפדה ושוב הצבא הפסיק להתאמן. האנתפדה דעכה מעט אך יחד עם הדרישות הגדלות והולכות של רצועת הבטחון הצבא נשאר שקוע בבט"ש ולא באימונים. הנסיגה השנייה מלבנון ותהליך ה"שלום" הביאו לחשוב ששוב יהיה זמן להתאמן, בום פרצה האינתפדה השניה, שוב לא מתאמנים.

מעבר לטרוף האימונים פוסט יום כיפור והקמת היחידות שבין 74 ל 81 צה"ל לא מתאמן כי הוא נמצא במצב קבוע של לוחמה.
הכשרת הלוחמים מתבצעת תחת אילוצים קבועים וכך תמיד היה ויהיה. מה שצריך לעשות הוא לתכנן מערכת שתוכל להתאמן תחת אילוצים אלו ולא תוכנית אימונים שמראש אין סיכוי לעמוד בא.
רק תוכנית יקרה כגון הערכת הסדיר לארבע שנים (בתנאי קבע) ללוחמים ובעלי מקצועות נדרשים יכולה להגדיל מעט את הסד"כ הלוחם ולאפשר אימונים תוך כדי הלחימה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר