לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2006, 19:26
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
חייב לשתף אותכם בניסיון האישי שלי..

קחו עצה לחיים - תמיד תסגרו את המחיר של העבודה לפני שאתם מגישים את העבודה ללקוח.
שמעו מקרה שהיה כך היה :
הלכתי למספרה חדשה שנפתחה ליד הבית שלי של מישהו שאני מכיר מהבית כנסת. ישבתי, ואז הוא התחיל לדבר על שיפוצים שהוא עושה במספרה (מספרה חדשה) ואז הוא שאל אותי אם אני מכיר גרפיקאי שיכול לעשות לו גרפיקה של התמונות הגדולות האלה ששמים במספרה.. כמובן שאמרתי לו שאני עוסק בגרפיקה וכל זה, אז הוא הסביר לי מה הוא רוצה, קבענו שמישהו שהוא מכיר יצלם לו את הדוגמניות וכשיהיה לו את התמונות הוא יבוא אלי ואני יעשה לו את הגרפיקה. הוא השיג את התמונות, ישבנו בבית שלו והתחלנו לעבוד, סך הכל עבודה - 3 תמונות ברזולוציה גבוהה (8 מגה פיקסל) של דוגמניות כלשהן שהודפסו על קאפה בגודל 2 מטר על מטר אחד (תמונה אחת משתי הצדדים - שצד אחד פונה לרחוב וצד אחד לתוך המספרה והתמונה השנייה על הקיר) ישבנו 3 ימים ברצף, כל יום בסביבות ה 3-4 שעות, במחיר עבודה כולל אני בד"כ לוקח לעבודות דפוס 15 דולר לשעה, שבחישוב מהיר זה יוצא 3 ימים כפול שלוש וחצי שעות כל פעם = 700 שקל. הכל טוב ויפה, העבודות נשלחו לדפוס ותוך יומיים זה כבר היה אצלו. רגע, שכחנו פה משהו ? איפה הכסף ? הבן אדם חשב אני עושה לו טובה (עבודה של 12 שעות... טובה). איזה חמוד...אה ? (חמוד = ציניות). אז מרוב שלא היה לי נעים לא הזכרתי בכלל את העניין של הכסף על העבודה.. והוא מצידו סיפר אותי כמה פעמים בחינם 7-8 פעמים בערך = 40 שקל לתספורת = 300 שקל.. שבעצם זה לא עולה לו שום כסף... כי יש לו איזהשהן הוצאות כשהוא מספר אותי ?.. סך הכל גוזר לי את השיער.. ואולי משתמש קצת בפן (לחפוף אני חופף בבית לפני שאני מסתפר.. תמיד).
אז קחו את זה כעצה לחיים - תסגרו מחיר לפני שאתם מתחילים לעבוד.. ובמקרה שלי, תוודאו שהעבודה היא לא "טובה".. חתיכת חיסכון עשה לו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר