לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2007, 18:06
  shimon doodkin shimon doodkin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.02
סרט מה לא ידעתם על וול מארט.

Walmart - High Cost of Low Prices
חקר מקרה, על הכלכלה החדשה ועל ההשפעות שלה.

חיפשתי סרטים בגוגל וניתקלתי בסרט ,התאריך שלו דיי חדש החלטתי לצפות בו לדעתי מעניין ושווה צפייה.

הסרט מספר על וול מארט כחברה שמשכה אליה את כל העובדים בכפר לאחר שעשתה תחרות עם עסקים מקומיים וניצחה אותם
ולאחר מכן ניצלה את העובדים בכפר על ידי תשלום משכורת מזערי.
לדעתי זו טעות של ההנהלה של וול מארט שהתישה את עובדיה כשהייה אפשר רק לאמץ אותם ולהציל את המצב. דרך נוספת היא אם העובדים היו עוזבים את עיסוק הקמעונות ועושים משהו אחר אבל עובדי וול מארט לא היו חכמים מספיק וכפרים שלמים המשיכו לקבל כסף מזערי ולגור בעוני.
וזה אומר לי שכשבונים עסק צריך לדאוג לפיזור כסף עם העובדים.
אני חושב שזה הזמן למהפכה חברתית כלכלית, ליצור עסקים טובים לאנשים שעובדים בהם!
יותר אנשים צריכים לבנות עסקים ולעשות אותם מעודדים את העובדים לעבוד בהם וגורמים לרווחה כי העסקים שבונים היום הם לא ממש מבינים בניהול ( ראיתי סקר שמנהלים מתלוננים שחסר להם ידע בניהול בעיתון מחשבים כלשהו מהתכופה האחרונה ).
רווחה על חשבון המדינה זה רעיון טוב! למה לבזבז כסף שמותר לך לחסוך בו? זה חכם.
למרות שהרבה יותר טוב שעסק הוא עובד כצוות שעוזר אחד לשני להיות יעילים יותר ויצרניים יותר.

שמתי לב שאיש נמצא בחנות משקפיים ריקה. לדעתי מבחינת הצרכן על פי הכלכלה
(כלכלה = מדע הייעול, אופטימיזציה) הכסף שהם אמורים לקבל הוא מזערי. כי עובד בחנות ריקה זה בזבוז ונותן לצרכן ערך קטן.

יש חלק אמין בכתבה ויש חלק לא אמין: החלק בסוף שאומר [שהבעלים של וול מארט אומר: מה אם קבוצה קטנה לא אוהבת אותי אז אני אוותר] הוא אמין עדויות העובדים במשך הסרט, - לא,
רחובות ריקים ו וול מארטים נטושים, - אמין, החלק עם האימא המתלוננת והעובדים הזרים, - זניח.

לצפייה בסרט:
http://video.google.com/videoplay?docid=-3836296181471292925&q=price&hl=en

כתבה באנגלית:
http://www.calendarlive.com/movies/reviews/cl-et-walmart4nov04,0,4680829.story?coll=cl-movies-util
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר