לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2012, 22:31
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
שאלה עקרונית לגבי זכותה של לישראל לתקוף באירן.

משהו שאני חושב עליו כבר מס׳ ימים, לאחר שאני רואה את
ההתנגדות של ארה״ב לתקיפה ישראלית באירן .
כמו שאני מבין ארה״ב לא מסכימה לתקיפה כרגע וגם אים
יגיע הרגע שבו לא תהיה ברירה וחייבים לתקוף הם כנראה הולכים
לעשות את העבודה לבד או בסיוע קואליצה שאנחנו לא נהיה חלק ממנה .

אז השאלות הם .
1 .למה ישראל השקיעה במהלך 10 השנים האחרונות
מיליארדי דולרים לפתח יכולת כדי להתמודד עם האיום האירני ?
הרי היה ידוע מראש שכנראה ארה״ב לא תאפשר תקיפה .
*
2 . למה ארה״ב הסכימה להתאים לנו את אותם f16i ו-f15i
שצחקו על כך שהאות i מייצגת את המילה אירן ולא ישראל .

3. האם מישהו בארה״ב ובתקשורת הישראלית חשב על כך שמדינת
ישראל מכינה את האופציה לתקוף באירן כבר הרבה מאוד זמן
ומתבקש מכך שאים מחליטים לצאת לתקיפה אז יש כנראה בטחון
די גבוה ביכולות שלנו להשבית את תוכנית הגרעין האירנית .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2012, 23:35
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "שאלה עקרונית לגבי זכותה של לישראל לתקוף באירן."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
אז השאלות הם .

"היה ידוע מראש שכנראה"? איך אפשר לדעת משהו מראש שהוא "כנראה"? אז כנראה שלא ידעו מראש...?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
2. למה ארה״ב הסכימה להתאים לנו את אותם f16i ו-f15i
שצחקו על כך שהאות i מייצגת את המילה אירן ולא ישראל .

לאמריקאים יש חוש הומור מוזר. הם מקבלים כסף, ומתאימים למי שמשלם אותו את המטוס לפי איך שהלקוח מבקש... אני גם שמעתי שהם בוכים ולא רק צוחקים, תלוי במה זה שמתחיל שמועות מטופשות רוצה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82

נדיר למצוא אנשים חושבים אצלנו בתקשורת, אז אני מהמר שלא...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-08-2012, 06:19
  Dror227 Dror227 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "שאלה עקרונית לגבי זכותה של לישראל לתקוף באירן."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
משהו שאני חושב עליו כבר מס׳ ימים, לאחר שאני רואה את
ההתנגדות של ארה״ב לתקיפה ישראלית באירן .
כמו שאני מבין ארה״ב לא מסכימה לתקיפה כרגע וגם אים
יגיע הרגע שבו לא תהיה ברירה וחייבים לתקוף הם כנראה הולכים
לעשות את העבודה לבד או בסיוע קואליצה שאנחנו לא נהיה חלק ממנה .

האינטרסים של ארה"ב ושל ישראל אינם זהים. לארה"ב אינטרסים של מעצמה עולמית ויכולת ספיגה בהתאם.

ישראל מבחינת שטח גיאוגרפי היא מדינה של פצצה אחת,ללא שטח וללא כמות אוכלוסין,
פצצה גרעינית אחת על גוש דן או לחילופין על מפרץ חיפה תגרום לישראל נזק אנוש שייקח למדינה שנים רבות להשתקם ממנו.
אם מישהם יטילו על ישראל 4 פצצות בו זמנית { גוש דן, חיפה, ירושליים, באר שבע }
תבוא כלייה מחלטת על ישראל ולמעשה היא תימחק מהמפה !!!

יש מדינה שמנהיגיה ומפקדי צבאה חוזרים השכם והערב שייש למחוק את ישראל { " היישות הציונית " - לשיטתם }
והיום,יום ירושליים האיסלאמי יום שישי האחרון של חודש ראמאדאן עוד נשמע כמה הצהרות שכאלו . . .
להצהרות אלו נוספת תוכנית גרעינית צבאית שכל ארגוני הביון המערביים מסכימים לגבי טיבה אפילו סוכנות האו"ם לאנרגיה אטומית IAEA נתנה לכך את הסכמתה .

אם כל זה לא מספיק, ראשי אותה מדינה מכחישים באופן נמרץ ואקטיבי את שואת העם היהודי
ומשתייכים לכתות שיעיות משיחיות החפצות בקירוב " יום הדין" והמאמינות שהשמדתה של ישראל היא חיונית והכרחית.
בעבר ראשי אותה מדינה שלחו מאות ואלפי חיילים להתאבד בפינוי שדות מוקשים במהלך מלחמת אירן-עירק, לאותם חיילים מתאבדים חולקו " מפתחות לגן עדן " מפלסטיק .

ראשי אירן הביעו את הרצון, הם מונעים מאמונה דתית לוהטת , ועתה הם עסוקים בפיתוח נמרץ של הפצצות שיוכלו להגשים את רצונם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82

ישראל חייבת להגן על עצמה, ואסור לה לסמוך בנושאים קיומיים גם על הקרובות שבידידותיה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
2 . למה ארה״ב הסכימה להתאים לנו את אותם f16i ו-f15i

תשאל את אמריקה, ובאותה הזדמנות תשאל למה לא העבירו לנו את אחת מטייסות המפציצים החמקנים שהוצאו לפנסיה . . .

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82

לכן כנראה יש מערכת תקשורתית לוחצת לגרום ע"י לוחמה פסיכולוגית למערכת לחצים שתמנע את התקיפה הישראלית.

ישראל איננה מחרחרת מלחמה , מדובר בהישרדות ולכן אסור לישראל להסתמך על אחרים ועל ישראל למנוע בכל מחיר את ייצורן של פצצות אטום ע"י אירן ! ! !
ישן 17-08-2012, 06:52
  MeGaTal MeGaTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Dror227 שמתחילה ב "[QUOTE=MK82]משהו שאני חושב..."

שטויות , מאיפה לעזאזל אתה "יודע" ש4 פצצות אטום על כל אחת מהערים שציינת ישמיד את מדינת ישראל ??

עד שאירן אכן תשיג פצצה מערכות הירוט יהיו ברמה מאוד גבוה וגם אם אירן תשלח 4 פצצות אני בספק אם אחת תחדור את מערכות החץ

גם 5 פצצות לא ישמידו אותנו , נקבל מכה קשה של עשרות אלפי הרוגים עם בעיה רצינית של קרינה אבל לא נושמד כפי שכולם חושבים , המצב יהיה פה קטסטרופלי אבל מדינת ישראל לא תושמד ורוב צה"ל לא יספוג פגיעות ויהיה יותר מכשיר להילחם

בזמן האחרון אני שומע אנשים שמפקפקים ביכולות של צה"ל שחושבים שתקיפה באירן משמע השמדת מדינת ישראל , נהינו עם חלש שמדבר על נושאים ביטחוניים עדינים בחופשיות בתקשורת, עם שחושש מהאויב ומראה חולשה פנימית..

הלוואי שכמו שאר פעולות ישראל בעבר אני אקום יום אחד בבוקר ואקרא בעיתון שירדה עוד אבן מהלב

לנושא ארה"ב , לדעתי ארה"ב יכולה ועלולה להשלים עם אירן גרעינית ולכן ישראל אינה יכולה להשאיר את ביטחונה בידי האמריקאים בנושא אירן ...
ישן 17-08-2012, 13:42

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MeGaTal שמתחילה ב "שטויות , מאיפה לעזאזל אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MeGaTal
שטויות , מאיפה לעזאזל אתה "יודע" ש4 פצצות אטום על כל אחת מהערים שציינת ישמיד את מדינת ישראל ??

עד שאירן אכן תשיג פצצה מערכות הירוט יהיו ברמה מאוד גבוה וגם אם אירן תשלח 4 פצצות אני בספק אם אחת תחדור את מערכות החץ

גם 5 פצצות לא ישמידו אותנו , נקבל מכה קשה של עשרות אלפי הרוגים עם בעיה רצינית של קרינה אבל לא נושמד כפי שכולם חושבים , המצב יהיה פה קטסטרופלי אבל מדינת ישראל לא תושמד ורוב צה"ל לא יספוג פגיעות ויהיה יותר מכשיר להילחם

בזמן האחרון אני שומע אנשים שמפקפקים ביכולות של צה"ל שחושבים שתקיפה באירן משמע השמדת מדינת ישראל , נהינו עם חלש שמדבר על נושאים ביטחוניים עדינים בחופשיות בתקשורת, עם שחושש מהאויב ומראה חולשה פנימית..

הלוואי שכמו שאר פעולות ישראל בעבר אני אקום יום אחד בבוקר ואקרא בעיתון שירדה עוד אבן מהלב

לנושא ארה"ב , לדעתי ארה"ב יכולה ועלולה להשלים עם אירן גרעינית ולכן ישראל אינה יכולה להשאיר את ביטחונה בידי האמריקאים בנושא אירן ...

שטויות ?
השמדת התעשיות, האזרחים, מרכזי השלטון, ומרכזי התקשורת של גוש דן, חיפה והקריות, ירושליים ובאר שבע יהוו השמדתה של מדינת ישראל המוכרת לנו,
נכון יישארו כמה שלא ימותו באזורי הפריפריה. לא מדובר בעשרות אלפי הרוגים כי אם במיליונים פלוס השמדתם של מוקדי התעשיה התקשורת והשלטון.

עם כל הכבוד למערכת החץ וכיפת ברזל, אני אינני מוכן לסמוך עליהן כשמדובר באיום לא קונבנציונלי.

ומה אם הפצצות האיראניות תגענה באוניות לנמל חיפה ונמל תל אביב ???

או בדרך אחרת יבשתית או ימית ???

בדבר העיקרי נראה שאנו מסכימים, נשק גרעיני בידי איראן הוא מצב בלתי נסבל ושאסור לישראל להשאיר את ביטחונה בידי אחרים

נערך לאחרונה ע"י Dror227 בתאריך 17-08-2012 בשעה 13:59.
ישן 17-08-2012, 07:41
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

ציטוט:
מה ישראל השקיעה במהלך 10 השנים האחרונות מיליארדי דולרים לפתח יכולת כדי להתמודד עם האיום האירני ? הרי היה ידוע מראש שכנראה ארה״ב לא תאפשר תקיפה .

א. ארה"ב מקפידה לציין שהיא מאפשרת את התקיפה אך לא מעודדת אותה. עדיין יש מחיר פוליטי לאמירה של הממשל "נתנגד לפעולת הגנה עצמית של ישראל".
ב. כפי שציינו כאן, איך אפשר היה לדעת מה המצב המדיני יהיה 5-10 שנים מראש? נניח ובבית הלבן היה יושב מק'קיין- אולי יחסו היה אחר? נניח ובבורגס, חס וחלילה, היו נהרגים 40 תיירים מישראל ומחו"ל, והיו עדויות חד-משמעיות שקושרות את הפיגוע לאירן?
ובכלל, מה היה קורה אם האירועים היו מתגלגלים אחרת, ואירן היתה תוקפת את ישראל בגלוי? לא צריך שתהיה לנו יכולת תגובה?

ציטוט:
האם מישהו בארה״ב ובתקשורת הישראלית חשב על כך שמדינת ישראל מכינה את האופציה לתקוף באירן כבר הרבה מאוד זמן ומתבקש מכך שאים מחליטים לצאת לתקיפה אז יש כנראה בטחון די גבוה ביכולות שלנו להשבית את תוכנית הגרעין האירנית .

היקש נסיבתי שלא חייב להיות נכון: יכולת שהושקע בה הרבה זמן וכסף עדיין יכולה לא לתת את מלוא התפוקה- מפני שחסר מודיעין, מפני שמלוא התפוקה דורש זמן ומשאבים שאינם זמינים וכו'. הרי אפשר להמשיך את ההיקש ולטעון: הרי מישהו באירן "חשב על כך שמדינת ישראל מכינה את האופציה לתקוף באירן כבר הרבה מאוד זמן ומתבקש מכך שאים מחליטים לצאת לתקיפה אז יש כנראה בטחון די גבוה ביכולות שלנו להשבית את תוכנית הגרעין האירנית"- מדוע אם כן הם בכלל מקיימים את התוכנית?!
ישן 17-08-2012, 15:02
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
לכאורה, הדוקטרינה האסטרטגית האמריקנית תומכת במהלך מנע ישראלי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]מה ישראל השקיעה במהלך..."

הנשיא בוש בנאומו בווסט פוינט ב-2002 קבע מחדש את הגישה האמריקנית בנושא הגרעין. הוא הצביע על כך שגישת "ההרתעה הראציונאלית" שהופעלה בעת המלחמה הקרה אינה עוד מתאימה לעידן החדש שבו קיימות ROGUE STATES וארגוני טרור. לא ניתן לסמוך על הרתעה כנגדם, ולכן על ארה"ב למנוע פיתוח נשק גרעיני על ידן באמצעות PREVENTIVE WAR או PREEMPTIVE STRIKE באמצעים קונבנציונאליים. בקרב חוקרים מכובדים בתחום האסטרטגיה הגרעינית ישנה הסכמה זה 20 שנה לבעייתיות קשה בתורת ההרתעה בכלל, ולמול האתגרים החדשים בפרט. למעשה תמונת המצב בקהילה המחקרית והאסטרגית האמריקנית ביחס לסכנת הפצת הנשק הגרעיני דומה ברובה להצהרת בוש. ישנם יוצאי דופן מעטים כרגע, כקנת וולץ, הסבור שככל שיהיה נשק גרעיני נפוץ בעולם תהיה יציבות בינלאומית, ובמקרה הישראלי פירסם ב-FOREIGN AFFAIRS ביולי מאמר בעד איראן גרעינית שכך תשיב את מאזן הכוחות במזרח התיכון ויציבות לאזור. וולץ הוא חוקר בעל מוניטין אך איש כיום לא מקבל ברצינות עמדותיו ביחס להפצת נשק גרעיני, אם כי הצטרפו לו עמיתים מיד לאחר תום המלחמה הקרה.
מאז הצהרת ווסט פוינט לא יצא מסמך או הצהרת נשיא אמריקני אחר השוללת תפיסה זו, אם כי כמובן זה לא אומר שאובמה אישית, או ממשלו אינם חושבים אחרת. אם יקום ויאמר שהרתעה ראציונאלית גרעינית דייה להתמודד עם האיומים הללו הרי לא יראה חכם במיוחד. אין לפסול את האפשרות שאובאמה או גורמים בממשל אינם חושבים על אופציית וולץ. נשק גרעיני איראני יחליש את ישראל, יגביר תלותה בארה"ב, ויאפשר לארה"ב לכפות הסדרים עליה, וזה מתוך הנחה שארה"ב תוכל לגבש הרתעה גרעינית יעילה נגד איראן.
על כל פנים, לפי הגיון דוקטרינת בוש שלא בוטלה רשמית, מה שנכון לארה"ב נכון לגבי ישראל שבעתיים בנוגע בהכרח של PREEMPTIVE STRIKE נגד מדינה העומדת להיות גרעינית ומצהירה שאנו מטרת ההשמדה שלה.

אך מה שמותר ליופיטר אינו מותר לבני תמותה.
ישן 17-08-2012, 17:22

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי זיגפריד ששון שמתחילה ב "לכאורה, הדוקטרינה האסטרטגית האמריקנית תומכת במהלך מנע ישראלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיגפריד ששון

אך מה שמותר ליופיטר אינו מותר לבני תמותה.

QVOD LIQED JOVI , NON LIKED BOVI

רק שאנחנו לא יופיטר אבל גם לא השור, והאמריקאים הוכיחו כבר פעמיים שלא ניתן לסמוך עליהם בנושא מניעת הפצת נשק גרעיני . . .

רייגן היה אמור למנוע את התגרענות פאקיסטן , קלינטון אמור היה למנוע את התגרענות צפ"ק.
אובאמה והילארי כבר הוכיחו את "נאמנותם" לבני ברית ותיקים כמו חוסני מובארכ.

לגבי מאזן אימה, לא יכול להיות מאזן אימה בין ארץ בעלת שטח ענק כמו איראן לבין ישראל הפיצפונת
ולגבי הראציונליות של המשטר, אמנם דגן טוען שהם ראציונלים, אך הראציונל שלהם הוא של מתאבדים שיעים שמקבלים מפתחות לגן עדן מפלסטיק תוצרת סין לפני שהם מפנים בגופם שד"ם עיראקי.

ציטוט:
על כל פנים, לפי הגיון דוקטרינת בוש שלא בוטלה רשמית, מה שנכון לארה"ב נכון לגבי ישראל שבעתיים בנוגע בהכרח של PREEMPTIVE STRIKE נגד מדינה העומדת להיות גרעינית ומצהירה שאנו מטרת ההשמדה שלה.

וגם לפי דוקטרינת בגין. זו לא רק זכותנו, זוהי חובתנו להגן על עצמנו ולמנוע ממישטר המצהיר בריש גליי
שברצונו למחוק אותנו מעל המפה יכולות גרעיניות.
ישן 17-08-2012, 18:23
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Dror227 שמתחילה ב "[QUOTE=זיגפריד ששון] אך מה..."

שלום דרור,

המשפט ביחס ליופיטר נכתב באירוניה. אם תקרא גם את הפוסט הנוסף שלי
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...269#post4285740
תוכל להבחין שעמדתי היא שישראל מסוגלת לבצע תקיפת מנע יעילה, ושספק רב אם האמריקנים יפעלו לאור כשלונותיהם המודיעיניים ומניעת התגרענות עוד משנות הארבעים.
מה שמדאיג הוא שגם אנשי אקדמיה אמריקנים בולטים בתחום הגרעיני הרואים באיראן גרעינית מרשם בטוח לאסון שיהיה מעין tipping point שיוביל לשטף התגרענות של מדינות בינוניות וקטנות במזרח התיכון ובמזרח אסיה, ולכן מצריך פעולת מנע, אינם מתייחסים ברצינות לאיומים האיראניים ביחס להשמדת ישראל ולמימד הראציונאלי בהתנהגותם. הערכתם שפצצה וסכנת השמדה מתגובת היריב תהייה עבור האירנים גורם שיניעם לזהירות ולפיכחון. מלבד הרעת המצב הגיאו-אסטרטגי של ארה"ב באזור, החשש שלהם הוא ממלחמה גרעינית בלתי מכוונת בין יריבים הנמצאים בתהליך למידה, מערכות התראה בלתי אמינות, ועלייה ברמת האיומים ההדדית, ואי-הבנה לגבי כוונות היריב. לרוע המזל, לגבינו סכנת המלחמה הבלתי מכוונת היא משנית לסכנה העיקרית של מלחמה יזומה איראנית תחת הנהגה בעלת גישה אפוקליפטית.

לעיתים קרובות אני תמה אם אלה המטיפים לביסוס הרתעה הדדית בינינו ובין איראן קראו אי-פעם מן החומר המחקרי העוסק בתורת "ההרתעה הראציונאלית" וביקורתה. כדאי שיתחילו בקריאת מחקריו של R. NED LEBOW ממובילי תורת ההרתעה הקונבנציונאלית והגרעינית.

בברכה
ישן 17-08-2012, 20:29

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי זיגפריד ששון שמתחילה ב "שלום דרור, המשפט ביחס..."

שלום זיגפריד ששון ,
נהניתי לקרוא את הפוסט שלך בעצם אנחנו אומרים את אותם הדברים

ציטוט:
שלום דרור,

המשפט ביחס ליופיטר נכתב באירוניה. אם תקרא גם את הפוסט הנוסף שלי
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...269#post4285740
תוכל להבחין שעמדתי היא שישראל מסוגלת לבצע תקיפת מנע יעילה, ושספק רב אם האמריקנים יפעלו לאור כשלונותיהם המודיעיניים ומניעת התגרענות עוד משנות הארבעים.
מה שמדאיג הוא שגם אנשי אקדמיה אמריקנים בולטים בתחום הגרעיני הרואים באיראן גרעינית מרשם בטוח לאסון שיהיה מעין tipping point שיוביל לשטף התגרענות של מדינות בינוניות וקטנות במזרח התיכון ובמזרח אסיה, ולכן מצריך פעולת מנע, אינם מתייחסים ברצינות לאיומים האיראניים ביחס להשמדת ישראל ולמימד הראציונאלי בהתנהגותם. הערכתם שפצצה וסכנת השמדה מתגובת היריב תהייה עבור האירנים גורם שיניעם לזהירות ולפיכחון. מלבד הרעת המצב הגיאו-אסטרטגי של ארה"ב באזור, החשש שלהם הוא ממלחמה גרעינית בלתי מכוונת בין יריבים הנמצאים בתהליך למידה, מערכות התראה בלתי אמינות, ועלייה ברמת האיומים ההדדית, ואי-הבנה לגבי כוונות היריב. לרוע המזל, לגבינו סכנת המלחמה הבלתי מכוונת היא משנית לסכנה העיקרית של מלחמה יזומה איראנית תחת הנהגה בעלת גישה אפוקליפטית.

לעיתים קרובות אני תמה אם אלה המטיפים לביסוס הרתעה הדדית בינינו ובין איראן קראו אי-פעם מן החומר המחקרי העוסק בתורת "ההרתעה הראציונאלית" וביקורתה. כדאי שיתחילו בקריאת מחקריו של R. NED LEBOW ממובילי תורת ההרתעה הקונבנציונאלית והגרעינית.

בברכה
ישן 17-08-2012, 19:52
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
ומה יש לתורת המשחקים לומר בעניין זה..?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי זיגפריד ששון שמתחילה ב "לכאורה, הדוקטרינה האסטרטגית האמריקנית תומכת במהלך מנע ישראלי"

לעיתים אני משתאה כיצד שוכחים עקרונות תיאורטיים יסודיים.

כשאתה מדבר על הרתעה ורציונליות - אתה בעצם מדבר על משחקים במובן המתמטי אסטרטגי שלהם.

אפשר לדבר עד פסח הבא על הרתעה, רציונליות, מחירים, תועלות, הפסדים וכו'.

אבל היות ואנו חיים בשכונה קשה, ומאיימים אויבינו עלינו בהשמדה בעודם דוהרים להשגת נשק גרעיני...אני מציע לזכור כלל חשוב בתורת המשחקים:

הליכה על הסף, ומשחק השפן.

איראן משחק בשיטת הסלאמי, את ההליכה על הסף.

אבל ישראל צריכה לשחק במשחק השפן.

ומשחק זה מבחינת ישראל פשוט מאד:
מי שיאיים בהשמדה על ישראל - ישראל תאיים עליו בהשמדה קודם.
משחק השפן משמעותו: שני נהגים דוהרים אחד מול השני במגמת התנגשות.
הראשון שסוטה הצידה - מפסיד.

ויש רק שיטה אחת בטוחה לנצח משחק זה: לתלוש את ההגה ולזרוק אותו בהפגנתיות החוצה. היריב רואה שאתה לא יכול לסטות - המשחק נגמר. בהנחה שהוא לא רוצה להתאבד.

זה פשטני. אבל יישום לעיקרון זה יכול להיות למשל הודעה שאם ישראל סופגת פצצה אחת או מזהה איום גרעיני מבצעי בזמן אמת - היא מכה קודם בצורה אוטומטית שורה של יעדים.

למשל.

אפשרות אחרת היא שישראל משחקת את משחק התחזיקו אותי - אבל מאיימת בצורה רצינית ואמינה כך שהעולם כולו נלחץ אל קרני הדילמה בידיעה ברורה שאם הוא לא יפעל היום במחיר סביר- הוא ייאלץ לספוג משבר אדיר מחר במחיר נורא.

תשפטו אתם במה בחרו מנהיגינו.
ישן 17-08-2012, 20:48

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "ומה יש לתורת המשחקים לומר בעניין זה..?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שטורס
לעיתים אני משתאה כיצד שוכחים עקרונות תיאורטיים יסודיים.

כשאתה מדבר על הרתעה ורציונליות - אתה בעצם מדבר על משחקים במובן המתמטי אסטרטגי שלהם.

אפשר לדבר עד פסח הבא על הרתעה, רציונליות, מחירים, תועלות, הפסדים וכו'.

אבל היות ואנו חיים בשכונה קשה, ומאיימים אויבינו עלינו בהשמדה בעודם דוהרים להשגת נשק גרעיני...אני מציע לזכור כלל חשוב בתורת המשחקים:

הליכה על הסף, ומשחק השפן.

איראן משחק בשיטת הסלאמי, את ההליכה על הסף.

אבל ישראל צריכה לשחק במשחק השפן.

ומשחק זה מבחינת ישראל פשוט מאד:
מי שיאיים בהשמדה על ישראל - ישראל תאיים עליו בהשמדה קודם.
משחק השפן משמעותו: שני נהגים דוהרים אחד מול השני במגמת התנגשות.
הראשון שסוטה הצידה - מפסיד.

ויש רק שיטה אחת בטוחה לנצח משחק זה: לתלוש את ההגה ולזרוק אותו בהפגנתיות החוצה. היריב רואה שאתה לא יכול לסטות - המשחק נגמר. בהנחה שהוא לא רוצה להתאבד.

זה פשטני. אבל יישום לעיקרון זה יכול להיות למשל הודעה שאם ישראל סופגת פצצה אחת או מזהה איום גרעיני מבצעי בזמן אמת - היא מכה קודם בצורה אוטומטית שורה של יעדים.

למשל.

אפשרות אחרת היא שישראל משחקת את משחק התחזיקו אותי - אבל מאיימת בצורה רצינית ואמינה כך שהעולם כולו נלחץ אל קרני הדילמה בידיעה ברורה שאם הוא לא יפעל היום במחיר סביר- הוא ייאלץ לספוג משבר אדיר מחר במחיר נורא.

תשפטו אתם במה בחרו מנהיגינו.

מעניין ונכון , רק מה שמדיר שינה מעיני הוא שהאיראנים לא משחקים בהרכבת לגו לא בפארצ'ין ולא בפורדו.

לדעתי מנהיגיינו משחקים ב "תחזיקו אותי" אבל בינתיים נראה שהאיראנים לא רואים אותנו ממטר
ישן 17-08-2012, 20:58
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Dror227 שמתחילה ב "[QUOTE=שטורס]לעיתים אני משתאה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dror227
מנהיגיינו משחקים ב "תחזיקו אותי" אבל בינתיים נראה שהאיראנים לא רואים אותנו ממטר

יכול להיות שהאיראנים לא רואים אותנו בגלל כל מני וירוסים שמשבשים להם את המערכות...? להזכירך, בנתיים ועד היום לא נראה שישראל (עפ"י הערכות זרות) ישבה בחיבוק ידיים. בין אם לעבוד במחלקת אבטחת מידע במתקן גרעיני באיראן הפך להיות לתפקיד מתסכל מאוד, או להיות מדען גרעין באיראן הפך להיות מסוכן מאוד (הרכב שלך עלול להתפוצץ כשאתה בתוכו) - נראה שאתה שוכח שבנתיים האיראנים לא ממש מלקקים דבש בדרך המלך אל הפצצה הגרעינית...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-08-2012, 21:26

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=Dror227]מנהיגיינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
יכול להיות שהאיראנים לא רואים אותנו בגלל כל מני וירוסים שמשבשים להם את המערכות...? להזכירך, בנתיים ועד היום לא נראה שישראל (עפ"י הערכות זרות) ישבה בחיבוק ידיים. בין אם לעבוד במחלקת אבטחת מידע במתקן גרעיני באיראן הפך להיות לתפקיד מתסכל מאוד, או להיות מדען גרעין באיראן הפך להיות מסוכן מאוד (הרכב שלך עלול להתפוצץ כשאתה בתוכו) - נראה שאתה שוכח שבנתיים האיראנים לא ממש מלקקים דבש בדרך המלך אל הפצצה הגרעינית...

גם שלושת המנהלים הרוסים של הכור בבושהיר מתו בנסיבות מסתוריות ...

לגבי רכבי המדענים - לא מספיק - הייתי שמח אם כל שבוע היתה איזה "תאונת דרכים" ...

וגם הזגוגיות בטהראן התנפצו עקב הדף הפיצוצים בבסיס הטילים בנובמבר ...
{ בְּאֵין תַּחְבֻּלוֹת, יִפָּל-עָם; וּתְשׁוּעָה, בְּרֹב יוֹעֵץ. }

ועדיין ... נראה שהאיראנים לא רואים אותנו ממטר ודוהרים לעבר הפצצה
ישן 17-08-2012, 19:35
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
הכותרת לא מתאימה

האם אתה שואל לגבי המשפט הבינלאומי ודיני המלחמה? האם יש לישראל זכות לפתוח במלחמה נגד איראן?

אם אתה שואל לגבי האם ארה"ב תסכים או לא, אז הכותרת לא מתאימה. ישראל יכולה להתקיף אם היא תרצה, השאלה היא כמובן האם כדאי לה ואיזה השלכות יהיו לכך, בין השאר על היחסים המדיניים-בטחוניים עם ארה"ב. מאחר שארצות הברית היא המעצמה החזקה ביותר בעולם כיום, הן מבחינה צבאית והן מבחינה כלכלית, ומאחר שהקשר איתה מאוד חשוב לישראל, מן הסתם שלארה"ב תהיה יכולת השפעה גדולה על ההחלטות של ישראל, והיא תוכל להגיב בשיטת המקל והגזר כדי לשכנע בעוצמה ובנחישות את ישראל לפעול לפי העמדה האמריקאית. אבל כמובן, שאם ישראל ממש תרצה - היא תוכל לתקוף באיראן.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:56

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר