לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2006, 12:57
  avinoam19 avinoam19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.05
אני בצבא התלכלכתי בגריז אדום.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי trident שמתחילה ב "לא בדיוק גריז, אבל די קרוב"

בחלק הראשון של שירות החובה שלי שירתתי ב"גלגלייה" זוהי אותה מחלקה בגף מערכות שבטייסת התחזוקה שבה מחליפים את הצמיגים בגלגלי המטוסים.
אז ככה:היינו מפרקים את הגלגל,ואת הג'נטים והמיסבים שלו היינו מנקים בפיילה מלאה בדס"ל,מיבשים אותם,ואז היינו צריכים לגרז אות המיסבים מחדש.אז לא היו מכשירי גירוז,והיינו לוקחים "בוחטה" של גריז אדום מלוא כף היד מתוך הקופסה,לוחצים עליה את המיסב עד שהגריז היה יוצא מהצד השני.
וזה מאד מלכלך!
זה היה לפני 30 שנה בדיוק,אני מקווה שהיום משתמשים בשיטות מודרניות יותר....

נערך לאחרונה ע"י avinoam19 בתאריך 07-12-2006 בשעה 12:59. סיבה: תיקון טעות הקלדה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2006, 22:06
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
סיפורים על גריז...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי a_tell שמתחילה ב "גריז! (לא הסרט)"

כשהייתי חייל צעיר וחדש בפעם הראשונה שהמפקד אמר לי לנקות את התומ"ת שיהיה מבריק, בין השאר ראיתי שהפנסים מלאים בגריז עד כדי כך שאם נדליק אותם לא ייראו כלום... כחייל חרוץ החלטתי לשטוף ולהבריק גם את הפנסים, המפקד הגיע לעשות מסדר על הכלי ראה את הפנסים הגדולים המבריקים למשעי והביא את הצרחה של החיים שלו... בקיצור הוא דרש שאני אלכלך אותם מייד עם ערמות של גריז......... טוב עדיין לא ידעתי שאנחנו צריכים לא להיראות...

פעם ראשונה שייצא לי לפרק מפנה גזים בקנה, אמר לי החימושניק, טבול את ידיך בגריז וקח מלוא החופנייים ומרח על הקנה... אני חושב שהייתי בהלם קרב מזה אח"כ.... :-)
(במלחמה האחרונה עשיתי את זה כמילואימניק 4 פעמים מרוב שירינו ... אבל הפעם בלי הקטע של למרוח עם ישירות עם הידיים.... מה אני כבר מילואימניק...)

בתותחנים תמיד היינו מסתובבים עם לפחות חמישה כתמי גריז על המדים....

הדבר שהכי הייתי שונא זה לגרז את הבוגיז... לכל הרוחות, זה אף פעם לא עבד כמו שצריך, לפני כמה שנים במילואים אמרו לנו שהחליטו "להוציא את זה מהתו"ל" ובחיים לא ייצא לי לגרז בוגי במילואים חוץ מפעם אחת במילואים הראשונים שלי לפני המון המון שנים... מוזר.. מה זה "להוציא את זה מהתו"ל"?
ישן 08-12-2006, 00:21
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "סיפורים על גריז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מבקר המדינה
בגריז וקח מלוא החופנייים ומרח על הקנה... אני חושב שהייתי בהלם קרב מזה אח"כ.... :-)
(במלחמה האחרונה עשיתי את זה כמילואימניק 4 פעמים מרוב שירינו ... אבל הפעם בלי הקטע של למרוח עם ישירות עם הידיים.... מה אני כבר מילואימניק...)
הוווו הולך ופוחת הדור: במלחמה הבאה... תגיד לחימושניק שאת קטע הקנה תחת מפנה הגזים ואת חלל מפנה הגזים צובעים בצבע יסוד מיוחד העמיד בטמפרטורות גבוהות ל-א-ח-ר הסרת הפיח. את ההברגות של מפנה הגזים מורחים בגריז הגרפיטי הקשה 090! אין שום טעם והגיון למרוח את הקנה בגריז. הגריז יועף מזרם הגזים של היריות הראשונות ויעלם
מצד שני, יפה שהיה להם בראש טיפול כזה באמצע הלחימה. זה גם נתן לכם כמה שעות מנוחה. היו הרבא תקלות בצריח

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מבקר המדינה
לפני כמה שנים במילואים אמרו לנו שהחליטו "להוציא את זה מהתו"ל" ובחיים לא ייצא לי לגרז בוגי במילואים חוץ מפעם אחת במילואים הראשונים שלי לפני המון המון שנים... מוזר.. מה זה "להוציא את זה מהתו"ל"?
לא מגרזים את הזרועות ומתח זחל במזכ"ום משהוא פיספס בגדול
ישן 11-12-2006, 10:26
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
הסר דאגה מליבך
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=מבקר המדינה]בגריז וקח..."

הקנה קיבל את כל הטיפול הראוי לו, גירדנו עם שפכטל את כל המפנה גזים, ואת הקנה וצבענו יפה אחר כך ואחרי זה בא הקטע עם הגריז. והחימושניקים לא עשו את זה לבד הצוות עשה את הרוב בעצמו, החימשוניקים התעסקו בעיקר עם הדברים המסובכים שהם סומכים רק על עצמם, שזה הטבעת עם הגולות וכדומה...

אפילו מצאנו זמן במלחמה פעמיים לפרק את הבלם לוע... למיטב ידיעתי זה בטיפול 1000 (1000 פגזים) הצוות שלי ירה בערך 1700 פלוס מינוס

כשאמרתי ש"אמרו לי שהגירוז יצא מהתו"ל" התכוונתי לפיטמות גירוז שבבוגיז עצמם שבהם כבר לא נוגעים מזה כמה שנים משום מה... ועוד אחרי שדפקו לנו את המוח בסוללה המחזורית כמה חשוב בטפל"ש לגרז כל שבוע עד שייצא מהפיטמה השניה, כי אם לא, אז מה יקרה אח"כ וכל מיני שטויות... מה? יהיה פנצ'ר? :-)
ישן 08-12-2006, 15:12
  גילילינג גילילינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
שחור על שחור

אין שיריונר שלא יודע מה זה שחור על שחור, ואני יכול לשער שגם תותחנים מלפני עידן הטורקיז יודעים מה זה שחור על שחור.
בבסיסי הדרכה למינייהם, לעיתים יש צורך לעשות גלצ"ח (או גלח"צ, התבלבלו לי המושגים) לנעליים 5 פעמים ביום, מבלי שיציאה הביתה תהא באופק. דווקא לקראת סוף השירות שלי הגיתי רעיון: צחצוח הנעליים הכי קל והכי מהיר הוא לשים המון משחת נעליים על המברשת, ולא להאבק עם כל גרגר פודרתי מהמשטח אלא פשוט להטביע אותו במשחת נעליים. הבעיה שזה מצריך המון משחה, ומי שמכיר את הקופסאות הקטנות של "קיוי" יודע שאת הכמות משחה שיש שם אפשר לתאר כ"זרזיף". את המשחות של הרס"רים (שהריחו כמו נפט) כבר הפסיקו לספר בתקופתי, אז הפתרון החסכני והימירתי שהגיתי הוא לצחצח נעליים עם גריז שחור (080). שאני חושב על זה בטח מישהו ב58 שנות צה"ל הממוכן חשב על זה לפני, אולם בכל זאת: כשאין את החשש שהמשחה לא תספיק כבר לצחצוח הבא, ואפשר לשים כמה חומר שרוצים - הכי כיף בעולם (בשיריון).

ישן 09-12-2006, 14:12
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אחחח, תקופת הגריז...

אני הייתי מאלה שגריז על המדים ומתחת לציפורניים עושה אותם מאושרים. לפני כל טפל"ש הייתי נכנס לחדר האוכל וצועק: "אני מכריז על פתיחת עונת הגריז !!!".

מישהו כאן זוכר איך מגרזים את הצלבים בתומ"ת? אחד הדברים הפחות בטיחותיים שיש: פותחים את מכסה המנוע והממסרת, מטים את הדורגל למצב טיפולים (כדי שהמכסה יפתח), ומתחילים לכוןן את הנהג קדימה ואחורה בתנועות קצרות כדי שפטמות הגירוז של הצלבים יהיו חשופות.

בעניין טיפולי הקנה שהוזכרו כאן: היה לי הכבוד לבצע טיפול קנה לפני, תוך כדי, ואחרי ירי מבצעי ב"חומת מגן". פירקנו את בלם הלוע, קירצפנו את הפיח עם מברשת ארבע שורות ושמן 9105, צבענו אותו בצבע אדום מיוחד (שנעלם כמובן אחרי הפגז הראשון...), פירקנו את מפנה הגזים (יש שם 8 כדוריות, לא?) שגם אותן יש לקרצף, צבענו את הקטע החשוף בצבע האדום המיוחד, ואחר כך משחנו את החלק החשוף בגריז 080.
כמה שעות טובות של עבודה...

היום ב- M-71 החיים יפים- גירוז דק של הצלחת שמתחת לסדן, שכבה דקה של גריז בסדן, ועוד איזו פטמת גירוז או שתיים.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 10-12-2006 בשעה 07:31. סיבה: תיקון קטן
ישן 09-12-2006, 23:45
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
גירוז צלבים?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אחחח, תקופת הגריז..."

אחד הקטעים המשעשעים שהיו לי במחזורית: אני הייתי נהד אלפא צעיר פעור והמש"ק אלפא היה גוש חרא מהלך על שתיים. בכל טפל"ש היינו שנינו עובדים ביחד על הכלי ואני הייתי מתפלל בלב שהיום הזה יעבור כמה שיותר מהר. המש"ק שנא את הרגע שבו הוא נאלץ לקחת מגרזת "לצלול" אל הצלבים שהיו מתחת למושבים, בזמן שאני ישבתי בכסא הנהג ונהגתי קדימה-אחורה-קדימה כשהוא מכוון אותי בצעקות. אבל מה זה צעקות לעומת הקללות שנשמעו בכל מחנה שגב כשהוא סיים את הגירוז.

אחרי שעברתי לסוללה הותיקה (ברוך שפטרנו) במחנה קרן, הגיע היום שבו גם הצוות שלי נדרש לגרז את מפנה הגזים, מה שחייב לפרק בלם לוע. בעזרת שני לומים וקצת כוריאוגרפיה (ממש עשינו שם מופע מחול של ארבעה חיילים כדי להבריג בלם לוע אחד) עמדנו במשימה בגבורה. מי שיודע כמה שוקל בלם לוע ואיך הוא מתלבש על הקנה יכול להבין אותי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
אני הייתי מאלה שגריז על המדים ומתחת לציפורניים עושה אותם מאושרים.

או שאתה לא שפוי מלידה או ש(יותר סביר) קורס מפקדים גרם לך נזק מנטלי. זה בסדר, היו לי מפקדים כאלה. אני מודה שבאופן לא מוסבר נמשכתי דווקא לגירוז הדורגל החשמלי. אולי זה מראה הגריז הישן שפורץ מהדורגל במקומות לא צפויים.

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר