לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2006, 04:45
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
קצת עצות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי netaneldebby שמתחילה ב "שאלה..."

א. מזל טוב!!!
ב.חשוב מאוד כבר מעכשיו להחליף לה את האוכל למזון איכותי לגורים, ואותו היא צריכה לקבל עד שהיא מפסיקה להניק.
ב.להכין לה מקום להמלטה, מקום שקט יחסית, עם איזה שמיכה.
ג.אסור אסור אסור לתת לאמא או לגורים חלב,חלב פרה נועד לגדל עגל פרה,לא כלבים, אפשר לקנות מטרנה מיוחדת לכלבים אבל נורא קשה לטפל בגורים שאמא שלהם לא מטפלת בהם, זה כל שעתיים להאכיל, ולגרום להם לעשות צרכים.
**כמעט כל האמהות כבר בהמלטה הראשונה יודעות מה לעשות, אין לך מה לדאוג**
אם קר מידי, או שיש הרבה גורים כדיי לחמם כי היא לא תצליח לחמם את כולם.
בהצלחה ומזל טוב
הגר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2006, 20:51
צלמית המשתמש של Castaspella
  Castaspella Castaspella אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
עבדתי כמה שנים בגורייה של כלבים, אבל זה היה מזמן ואני לא זוכרת הרבה פרטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי netaneldebby שמתחילה ב "שאלה..."

מה שכן זוכרת - (הכתוב בלשון נקבה אך פונה גם לזכרים) -
באמת כדאי לתת לה תוספת של אוכל לגורים, לא חייבת להחליף לגמרי ואם את מחליטה לתת בכל זאת אז להוסיף בהדרגה ולהתאים לכמות הרצויה, ז"א להוריד מהכמות של האוכל לבוגרים בערך במידה שאת מוסיפה אוכל גורים. שינוי פתאומי יכול לגרום לבעיות במערכת העיכול. לא למוות אבל לא נעים לכלבה. אבל לא חייבים, אנחנו לא שינינו כלום, פשוט שיהיה מזון איכותי.
בהמלטה עצמה -
אחרי כל גור לא צריך לקחת יותר מ40 דקות עד שמגיע הגור הבא. אם יש עיכובים צריך לבדוק מה הבעיה. אם את מרגישה דרך הבטן שלה שיש עוד גורים אז צריך לתת זירוז, זה אחרי שעה או שעה וחצי, כי עיכוב עלול לגרום למוות של גורים ולבעיות אחרות אצל הכלבה במערכת הרביה. בהמלטות שאני נכחתי בהם זה לקח בערך 10-20 דקות בין גור לגור, בכל אופן צריך להשגיח כי לפעמים יש גור גדול שלא יוצא לבד ובמקרים חריגים צריך לנסוע לד"ר שינתח ויוציא. (אני סתם מעלה כל מיני סיכונים אל תלחצי.. אבל לדעת יותר תמיד כדאי במיוחד כשלא עולה כסף).
אחרי שכל גור נולד מומלץ להחזיק את הגור כשהראש מוטה מעט למטה, לא להפוך לגמרי, ולנער בעדינות (!!!!) זה מוציא נוזלים ממערכת הנשימה, במידה ונכנסו בזמן ההמלטה. לאחר מכן לעזור לתת לאמא שלו ללקק, ואם הגור לא מוצא פטמה לבד אז לשים אותו ליד עטיניה.
מה שחשוב בהמשך זה שכל הגורים מצליחים לאכול לשובע. זה אומר שבמקרה ויש הרבה אז שומרים שגם החלשים יהיו מספיק זמן ביניקה ואחרי זה לתת לחזקים את הזמן. ממש לשגיח כמו איזה מטפלת בגן, לא להסתמך על הכלבה בלבד. זה נכון שבטבע הם מסתדרות אבל גם אחוזי התמותה גבוהים יותר והחלשים לא שורדים. לנו יש את ההזדמנות להציל אותם.
הכלבה צריכה ללקק את הטוסיקים שלהם לעיתים קרובות כי זה מה שמגרה אותם לחרבן, הם לא עושים לבד בהתחלה. אז צריך לשים לב לזה כי אחרת נוצרים פקקים בטוסיקים שלהם וכואבת להם הבטן והם לא אוכלים. אז אפשר גם לנגב בעדינות עם נייר וזה מגרה אותם לחרבן.
בערך בגיל שלושה שבועות האמא מפסיקה לאכול את הקקי שלהם וזה שלב שכדאי לך להתחיל להרגיל אותם לחינוך צרכים. אם מתחילים בשלב הזה נמנעות בעיות לאחר מכן! אני לא הכי סגורה על השיטה שבה אנחנו פעלנו כי זה היה מזמן, אבל השארנו להם עיתונים והם היו רוב הזמן באזור עם העיתונים ויכלו גם לטייל קצת אבל צריך להחזיר אותם לעיתונים כשהם רוצים לעשות צרכים, ושיהיה מקום נעים לשבת מחוץ לעיתונים ושם הם לומדים לא לחרבן. את העיתונים שמנו ישר משלב ההמלטה והם התחילו להסתובב בחוץ וכנראה זה גורם להם להבין שבחוץ לא מחרבנים.. שוב - אני לא סגורה על זה אבל הם לומדים יפה לבד.
בגיל שלושה שבועות גם להתחיל לתת להם מזון גורים בנוסף לחלב אם שלהם. לרטיב במים חמים ולהפוך את זה לכמו דיסה כזאת, בהתחלה הם רק מנשנשים אז זה וממש קצת אבל שיכירו! לתת שלוש פעמים ביום ממש קצת, ותוך שבוע הם יטרפו את זה,ולאט להעלות את הכמות. יש להתייעץ עם וטרינר על הכמות אבל בעיקרון בגיל ממש צריך הם לא יאכלו יותר ממה שהם צריכים. אחרי זה כבר כדאי להגביל אותם. עד גיל שישה שבועות ככה, ואז לגמול מאמא... אפשר בהדרגה אבל לא חובה... ההדרגה טובה בעיקר לכלבה.

אחרי המגילה הזאת... מקווה שעזרתי. אולי לא הכל פה מדוייק אבל באמת שאני לא זוכרת יותר מדי פרטים וטרינריים חשובים. הלא יש פה איפשו באמצע גם חיסונים וכו וכו...
אני מאמינה שעם יד על הלב אפשר לראות מיד מה לא בסדר ולנסוע לוטרינר.
בהצלחה ובמזל טוב!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר