לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2006, 18:12
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יהודים בתפקידי מפתח במנגנון הדיכוי הסובייטי - סבר פלוצקר

ללא קשר לאשכול אודות חנוכה והארץ, ובפירוש בלי שאני מייחס לטור/בלוג (ועוד של ס. פלוצקר, שמישהו אחד כאן לפחות יוכל "להרחיב אודותיו") חשיבות של מקור היסטורי, אני מביא קטע שהובא ב YNET. אני מביא אותו גם כמקור לדיון אפשרי, אבל גם משום שבפרסומים הזמינים והפופולאריים יחסית נפקד מקומו של הדיון הזה - נפקדות שעומדת כנגד עיסוק די אובססיבי בנושא "היהודים ו(פשעי) סטאלין" אצל הגויים. אני מודה ששמות כמו לזר כגנוביץ (או שלמה מורל, שאינו מוזכר כאן והיה בכלל פולני) לא אמרו לי הרבה או בכלל, עד שנקלתי בהם בפורומים שבהם שוכנים לא מעט מכחישי שואה, ישראלופובים או הקבוצה ההולכת וגדלה של אלה המותחים קו של שוויון בין סטאלין להיטלר.

************************************************** ******************************************

היהודים של סטלין

הנה תאריך היסטורי עגמומי במיוחד: לפני כמעט 90 שנה, בין 19 ל-20 בדצמבר 1917, בעיצומה של המהפכה הבולשביקית ומלחמת האזרחים, חתם לנין על הצו לכונן "ועדה כלל-רוסית מיוחדת למלחמה בחתרנות ובחבלה", הידועה בקיצורה "צ'קה". בתוך זמן לא רב הפכה צ'קה למשטרת הביטחון הפוליטית הגדולה והאכזרית בעולם. המבנה הארגוני שלה שונה מדי כמה שנים, וכך גם שמותיה: מ-צ'קה ל-ג.פ.או, אחר-כך ל-נ.ק.וו.ד ומשם ל-ק.ג.ב. אין לדעת בוודאות למותם של כמה מיליוני בני-אדם אחראית הייתה צ'קה בגלגוליה השונים, אך המספר לבטח אינו נמוך מ-20 מיליון - כולל קורבנות הקולקטיביזציה הכפויה, הרעב, הטיהורים הגדולים, ההגליות, הגירושים, החיסולים והמוות ההמוני במחנות הכפייה (הגולאגים). שכבות שלמות של אוכלוסיה חוסלו: האיכרים העצמאיים, המיעוטים האתניים, בני הבורגנות, קצינים בכירים, אינטליגנציה, אומנים ואנשי רוח, פעילי תנועות הפועלים, ה"אופוזיציונרים" שהוגדרו בשרירות גמורה ואישי המפלגה הקומוניסטית עצמם, ובהמוניהם.

"אף מהפכה בתולדות האנושות", כותב ההיסטוריון ניאל פארגוסון בספרו החדש ועתור השבחים "מלחמת העולם", "לא זללה את ילדיה באותו תיאבון בלתי-מרוסן כפי שעשתה המהפכה הסובייטית". "האלימות הסטליניסטית", כותב ד"ר יגאל חלפין מאוניברסיטת תל-אביב בספר "הטיהורים הסטליניסטים", "הייתה ייחודית בכך שהופנתה פנימה".

לנין, סטלין וממשיכי דרכם לא היו יכולים לבצע את זממם בלי שיתוף פעולה רחב של עסקני טרור ממושמעים, חוקרים אכזריים, מלשינים, מחסלים, שומרים, שופטים, סוטים והרבה מאוד יפי נפש מהשמאל המערבי המתקדם, שהלכו שולל אחר משטר האימה הסובייטי ואף העניקו לו הכשר. כל הדברים הללו כבר פחות או יותר ידועים, אף שהארכיונים של ברית-המועצות לשעבר טרם נפתחו במלואם. אבל למי הם ידועים? בתוך רוסיה עצמה מעטים ביותר הובאו לדין על פשעיהם בשורות הנ.ק.וו.ד או ה-ק.ג.ב. במרחב השיח הרוסי כיום לא נדונה כלל השאלה "איך זה יכול היה לקרות לנו?". בניגוד לעמי מזרח אירופה, הרוסים לא התחשבנו עם עברם הסטליניסטי.

ואנחנו, היהודים? תלמיד ישראלי מסיים את בית-הספר התיכון בלא ששמע אי-פעם את השם "גנריך יאגודה", גדול הרוצחים היהודים של המאה העשרים, סגן המפקד של ג.פ.או והמקים והמפקד של נ.ק.וו.ד. יאגודה יישם בחריצות את פקודות הקולקטיביזציה של סטלין והוא אחראי למותם של לפחות 10 מיליון בני-אדם. סגניו היהודים הקימו וניהלו את מערך הגולאג. כשסר חינו בעיני סטלין, הודח יאגודה וחוסל, ואת מקומו תפס ב-1936 כראש התליינים ייז'וב, "הגמד צמא הדמים", שלא היה יהודי אך התברך באשה יהודיה פעילה. בתקופה האפלה ביותר של הטרור, כשמכונת ההרג הקומוניסטית פעולה במלוא עוצמתה - כותב ההיסטוריון (היהודי) סבאג מונטיפיורי בספרו "סטלין, חצר הצאר האדום" - "היה סטלין מוקף נשים יהודיות...הצעירות היהודיות היפות הללו כרכרו סביבו".

עם חבריו הקרובים ועושי דברו הנאמנים של סטלין נמנה גם חבר הוועד המרכזי והפוליטביורו לזר כגנוביץ'. מונטיפיורי מגדיר אותו

כ"הסטליניסט הראשון" ומוסיף: "הגוועים ברעב באוקראינה - טרגדיה שאין לה אח ורע בתולדות המין האנושי, להוציא את זוועות הנאצים והטרור של מאו בסין - לא נגעו לליבו של כגנוביץ'". יהודים רבים מכרו את נפשם לשטן של המהפכה הקומוניסטית וידיהם מגואלות לנצח בדמים. נזכיר רק עוד אחד: ליאוניד רייכמן, ראש המחלקה המיוחדת של נ.ק.וו.ד והחוקר הראשי של הארגון, סדיסט אכזרי במיוחד. ב-1934, על פי סטטיסטיקה שנחשפה, 38.5% מבעלי התפקידים הבכירים ביותר במנגנוני הביטחון הסובייטים היו ממוצא יהודי. גם הם, כמובן, חוסלו בהדרגה בגלי הטיהורים הבאים. ד"ר חלפין תיאר בהרצאה מרתקת, שנשא השבוע בכינוס מדעי באוניברסיטת תל-אביב, את גלי הטרור הסובייטי כ"קרנבל של רצח המוני", "פנטזיה של טהורים" ו"משיחיות של הרוע". מתברר שגם היהודים, כשהם נופלים בשבי של אידיאולוגיה משיחית, יכולים להיות לרוצחים גדולים, מן הגדולים שידעה ההיסטוריה המודרנית.

היהודים שפעלו במנגנוני הטרור הקומוניסטי הממלכתי (בבריה"מ ומחוץ לה) ועמדו לעתים בראשם, לא עשו זאת - מובן מאליו – כיהודים, אלא כסטליניסטים, כקומוניסטים, כ"אנשים סובייטיים". לכן, נוח לנו להתעלם ממוצאם ולהיתמם: מה לנו ולהם? הבה נשכח מקיומם. דעתי שונה. לא מקובל עלי שאדם ייחשב כבן עמנו היהודי כשהוא מפליא בגדולתו, ולא ייחשב לבן עמנו כשהוא מפליא בשפלותו. גם אם נתכחש להם, לא נוכל לברוח מיהדותם של התליינים "משלנו" ששירתו בנאמנות ובמסירות את הטרור האדום מיום כינונו הרשמי. האחרים הרי תמיד יזכירו לנו את מוצאם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3342141,00.html

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 19-12-2006 בשעה 18:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2006, 18:41
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני לא מבין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יהודים בתפקידי מפתח במנגנון הדיכוי הסובייטי - סבר פלוצקר"

היהודים האלה, כפי שכותב פלוצקר, לא עשו את מה שעשו כנציגי העם היהודי ולמענו, כשם שזוכי פרס נובל היהודים לא עסקו במחקר מדעי או כתיבה ספרותית לקידום מעמדנו באומות העולם. אני לא גאה כשיהודי זה או אחר זוכה בפרס נובל, אני כן גאה על כך שחלקם של היהודים בקרב זוכי הפרס גדול כל כך. אני לא מתבייש כשיהודי נתפש בדבר עברה, או לוקח חלק במעשי רצח שפלים כשזה לא נעשה בשם היהדות. אם יוכח שחלקם של יהודים במעשי זוועה גדול באופן יחסי לחלקם של הגויים אמצא בזה אות מבשר רע. אז אין לי בעיה עם זה שבמהלך לימודי ההסטוריה תצויין יהדותו גם של מי שאין להתגאות במעשיו, אבל לעשות מזה עניין?
ישן 20-12-2006, 19:36
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
האידיאולוגיה הקומוניסטית הייתה היחידה שנתנה ליהודים שוויון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יהודים בתפקידי מפתח במנגנון הדיכוי הסובייטי - סבר פלוצקר"

יהודי בסוף המאה ה-19 תחילת ה-120. כמעט ולא מצא עצמו במפלגה שקיבלה אותו כשווה. האנטישמיות העממית והממוסדת שרתה בכל אירופה המערבית ובעיקר במזרחית. המחשבה והמפלגה היחידה שראתה ביהודים שווים הייתה הקומוניסטית. מה הפלא איפא שהיהודים הלכו שבי אחרי האידיאולוגיה הזאת. הרוסים צודקים באומרם שהמפלגה הקומוניסטית הייתה בתחילה מפלגה יהודית. קומוניסטים יהודים היו, במספרים גדולים, גם בשאר ארצות אירופה וגם באמריקה.
כיוון שהיהודים הם אנשים רציניים, לא שותים כמו חבריהם הערלים, ובד"כ היו גם יותר מלומדים מיתר חברי המפלגה, הם הגיעו לעמדות בכירות בתחומים רבים. המשטרה החשאית הייתה אחד התחומים הללו.
אני לא יודע בדיוק מה צריך לגרום לנו להתבייש בכך שיהודים שירתו את מנגנון החושך הסובייטי. 70% ממנו היו גויים מסוגים שונים והם לא מתביישים בכך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר