לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2006, 21:18
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "טריק ידוע, שלא יעבדו עליכם שוב!"

טל

בתור אחד שעשה את הדברים
לא צריך להמתין לפקודה, בטח לא של הפיקוד
מארגנים חד יומי ברמת הגדוד - זה אפשרי ולא בעייתי כלל ויש לזה ימ"מ
עושים ביקורת ורשימת רג'קטים
אם אנשי הימ"ח רציניים הם יטפלו, כאשר זה לא קורה, מזמנים בתיאום עשרים חיילים לתיקון הליקויים ועושים ביקורת נוספת. מה שאפשר להניע מניעים, מה שניתן לבדוק בודקים. לוחצים ומקבלים השלמות ומזמנים שוב לחד יומי ומסדרים את החוסרים בשקי הציוד - יש המון המון דברים שניתן לעשות לבד בלי פקודות רק ביוזמה גדודית.
איש מאתנו לא סומך על אף אחד כאשר הוא יוצא לטיול בחו"ל או בארץ לכמה ימים. כל אחד בודק לעצמו את מה שהוא רוצה ולוקח אבל ביציאה ל "טיול" עם סכנת חיים משום מה אנו סומכים בעיניים עצומות על נגדים בימ"ח.
אני חוזר שוב - הכל אחריות מפקדים
וכאשר יש חוסרים גדולים מבקשים פגישה עם המחט, מפקד האוגדה ואם צריך גם אלוף הפיקוד. מילואמניקים אלו לא סדירים - ההיררכיה לא ממש מפחידה אותם.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2006, 22:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "טל בתור אחד שעשה את..."

עופר, ממש אין לזה ימ"מ. לא הצלחנו למצוא ימ"מ לראיונות מג"ד לקצינים חדשים, ולא בשביל תאומי אימונים. אני מופקד בגדוד שלי על ביקורות ימ"ח, ואני עושה אותם ללא שום הקצאת ימ"מ - גם בגלל שהימ"ח יושב קרוב לבית שלי. לא כולם יכולים להקצות יום שלם, על חשבון העבודה וללא תמורה לסוע לימ"ח.

תאמין לזה - ישנן יחידות שהימ"מ בהם פשוט לא קיים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-12-2006, 08:17
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "עופר, ממש אין לזה ימ"מ. לא..."

ראשית אני מאמין

יש בהחלט שוני בין היחידות
ואני גם מקבל את מה שטל אמר, הזמנים כנראה משתנים
ועדיין - ואני מקווה שאני לא נשמע מעופף
אי אפשר להשאיר את נושא הימחים רק לאחריות צבא הקבע
מי שאמור לעשות שימוש בציוד צריך לבדוק אותו
ואם אין ימ"מ אז גם התנדבות של פעמיים שלוש בשנה אחר הצהרים אפשרית - אבל זה כמובן לשיקול אישי של כל אחד
לתפישתי מי שבוחר להיות קצין קרבי במילואים משלם מחירים רבים שאינם מכוסים כמו טלפונים, דלק, זמן ועוד ועוד מתוך הבנה וידיעה שללא כל ההתנדבויות האלו לא ניתן לתפקד. זה לא בסדר אבל זה מה שיש והימחים הם לא יוצא מן הכלל.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 19-12-2006, 19:24
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
עופר היקר, אתה ממש לא נשמע מעופף.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "ראשית אני מאמין יש בהחלט..."

בלי נכונות להתנדב, מעבר לכתוב בפקודות, אי אפשר להיות מ"פ או סמג"ד/מג"ד במילואים. זה ברור לכולם וזה טבעי וצריך להיות כך.
הבעייה היא שהצבא הופך את הרצון הטוב ורוח ההתנדבות כאופציה לקיצוצים. דוגמה מעולה לכך היא הקיצוץ בחד-יומיים לישיבות סגל, ראיונות, בדיקות ימ"ח וכו'. הם יודעים שעד רמה מסוימת נעשה זאת גם בלי לקבל פיצוי ומנצלים זאת.
בקשר לימ"חים המצב גרוע בהרבה ולכן אני מאמין שצריך להביא את החיילים על מנת ליצור לחץ ציבורי ומוסרי על מקבלי ההחלטות בצבא. פגישות עם המח"ט/אוגדונר הן לטעמי בזבוז זמן, אנחנו הגענו לפגישה עם אלוף הפיקוד בנושא הימ"ח וגם הוא התחלף לפני שנעשה משהו.

ישן 18-12-2006, 22:15
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
לצערי גם אני עשיתי את זה שנים.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "טל בתור אחד שעשה את..."

כבר שנים שאי אפשר לקבל אישור ליותר מחד-יומייםבודדים כאלו בשנה.
עד 1995 הינו מגייסים את כל ה"משתמטים" מתעסוקה לטובת ביקורות רענון ימ"ח וכדומה ולאחר מכן לא אפשרו את זה יותר.
כמ"פ וסמג"ד עשיתי ביקורת שנתית כזאת אך זה פשוט לא הספיק. משנה לשנה מצאנו יותר פתקים של "הציוד בשטחים יגיע במלחמה", אחר כך פתקים של "עקב גניבת תחמושת הנפיצים הועברו לבסיס XXX" ואחר כך ה D-500 שהיה אמור להביא את הנפיצים יצא לגמלאות במקומו יש פתק שאומר ש"תקבלו משאית אזרחית מגויסת".

פגישה עם המח"ט/אוגדונר זה נחמד, אבל מההבטחה ועד הביצוע הם בדרך כללך כבר התחלפו, לעשות בעצמנו זה גם עוזר מעט אך לא בחוסרים הקריטיים.

לסיכום, המערכת שאני הכרתי נמצאת במצב כל כך גרוע שרצון טוב של מילואמיניק זה או אחר לא תתקן אותה. לכן אני בעד הבאת כולם ימ"ח כל שנה ליצירת לחץ ציבורי אמיתי ומתמשך.

ישן 20-12-2006, 21:21
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
מצויין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "חיילי המילואים של פצ"ן יוזמנו ליום מילואים לבדיקת כשירויות ימ"חי הציוד."

מזמן הצעתי שיהיה יום ימ"ח אבל לא כזה שבו באים והרס"ר של הימ"ח מעלה אותנו על אוטובוס ועושה סיור מצחיק, בד"כ מראה לנו את בית הקברות לחללי האוייב, כולם צוחקים שיש קברים פתוחים שמחכים ללקוחות חדשים ואז כולם הולכים הביתה.
בכלל לפי דעתי צריך להיות יום ימ"ח כזה שבו כל חייל יתאפס על הקיטבג שלו והקיטבג יהיה מונח בכלי שלו נעול, לאחר שכל חייל בדק שיש לו את כל הציוד תקין, ועל כל קיטבג יהיה שם החייל ומספר אישי שלא יהיה מצב כמו במלחמה האחרונה שבו אני מקבל קיטבג עם ציוד רקוב ומעופש, מדים שנראים כמו בגדים של איזה שיפוצניק שעבד בסיוד קירות, כובע קרוע, שכפ"ץ קרוע, עבה פי שלוש מהשכפ"ץ הרגיל כזה שכנראה השתמשו בו בששת הימים ושכולו עשוי גושים גושים...
ובכלל לעלות קומה עם ה"יום ימ"ח" ביום ימ"ח צריך להפעיל את הכלים, להתניע, להזיז אותם במשטח, לראות שכל המערכות פועלות, לא לחכות כמו במלחמה ולראות שפה יש תקלה בצידוד, שם זה לא מתניע, פה צריך להחליף מחשב, פה אין מנגנון ירי... פשוט ביזיון מה שהיה...
וזה צריך לכלול תירגול של כל הלוגיסטיקה, למשוך ציוד, למשוך תחמושת (לא חייבים באמת לשנע את התחמושת, אבל לעשות מעין תירגול כלשהו...)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר